Až do svých sedmatřicátých narozenin byl George docela obyčejným automechanikem v malém kalifornském městečku Harmon. Ovšem do chvíle, kdy si odskočil z oslavy ven před hospodu, aby se nadýchal čerstvého vzduchu, změnila jeho život. Na jasné noční obloze se mezi miliony hvězd objevil zářící bod a blížil se přímo k Georgeovi. Oslepující záře ho na okamžik připravila o vědomí. Když s pak vrátil mezi své přátele, byl jiným člověkem. Dal dvěma tahy mat místnímu lékaři - přeborníkovi v šachu a odešel domů, kde se během noci ze slovníku naučil španělsky. Všechno je najednou tak snadné ! George čte čtyři knihy denně a s mozkem pracujícím na plné obrátky chrlí nápad za nápadem. Sestrojil automobil, který jezdí skoro zadarmo. Objeví princip akumulování sluneční energie. Jeho nový typ organického hnojiva mění úhor v úrodnou černozem a jen tak z legrace rozkóduje složitou armádní šifru a zruší důležité vojenské cvičení na nedaleké letecké základně. Pouze jedna záležitost dělá Georgeovi po jeho zázračné proměně stejné problémy jako dřív. Krásná sousedka, obávající se dalšího milostného zklamání, vytrvale odolává Georgeovým nesmělým pokusům o dvoření. A když se začnou věci i v tomto směru obracet k lepšímu, vtrhnou do Georgeova domu agenti FBI, aby zatkli domnělého špióna, který tak snadno rozlouskl vojenské kódy... (oficiálny text distribútora)

dobytek

Dlouho se to tvářilo jako takový trochu naivní sci-fi, ale nemůžu říct, že by to bylo špatný. Sice jsou tam některý scény na můj vkus trochu patetický, ale koukat se na to dalo. Jenže pak dojde k objasnění záhady, kde se vzaly ty super-schopnosti, a potom už film nabídne akorát potoky slz a nějaký strašně dojemný proslovy. Naštěstí tenhle sračkózní závěr zabere jenom poslední zhruba půlhodinu, takže jsem to zvládnul dokoukat. Nejzajímavější z celýho filmu pro mě nakonec byla písnička Everyday is a winding road od Sheryl Crow v nějakym zvláštnim mixu, kterej jsem nikdy neslyšel. ()

Desperado

Pomerne zaujímavý počin, ktorý sa spočiatku tvári ako idylkový rodinný film, s príjemnou malomeštiackou atmosférou, neskôr sa zmení v mysterióznu drámu, stále balansujúcou na hrane pohodového TV filmu. A koniec? Zhruba ten pocit, akoby som šiel rýchlosťou 80km/hod. po rovnej ceste na mojej ojazdenej Favoritke a omylom zaradím spiatočku. Melodráma ako vyšitá. ()

Jara.Cimrman.jr

"Myslíte si, že George Malley je normální a bojíte se vlků? Máte to pomotaný." Nejsem schopen naučit se cizí jazyk za půl hodiny, neumím rozluštit vojenské kódy ani jsem nevynalezl dokonalé hnojivo, ale bavilo mě sledovat nespavce George. Tedy bavilo mě to přesně do chvíle, než byl odhalen původ jeho nečekané geniality. Pak už to bylo jedno slzavé údolí a v těch se já koupu velice nerad. ()

viperblade

Skvělý film o lidské genialitě, s kterou nutně přichází odlišnost. Jak se s tím vyrovnat? Musíte přijmout roli "opičky v cirkuse", která se bude lidem ukazovat? Jak to, co víte, můžete využít? A proč se to stalo zrovna mně? Tohle jsou otázky, na které se Vám pokusí dát odpověď tento film. Navíc skvělý John Travolta a Forest Whitaker. ()

July

Od chvíle, kdy jsem na albu melodií ze sci-fi a fantasy filmů slyšela Change The World, jsem chtěla vidět film Phenomena, který u něj byl uveden. A vida, autoři obálky to zase jednou spletli, protože tahle písnička patří do snímku Phenomenon - tedy sem. A rozhodně to na něm není jediná skvělá věc :-). ()

• Signály, ktoré počúva George, nie sú vysokorýchlostné Morseove signály, ale jednoduché zvuky prenosu staromódneho ďalekopisu. (Peter-1307)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. června 1996 v East Hamptonu (stát New York). (Varan)