Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

dkas

Od začátku až do konce jedna velká jízda, hlavně o pocitech. Zaslouží si velké plátno, ale hlavně kvalitní zvuk. Nejlepší film, co jsem za celkem dlouhou dobu viděl. Výborný zážitek! ()

sunfreedom

Vynikající kombinace prostředí, herců, resp. herečky a hudby. Skvělá atmosféra, která v kině přímo svírá. Ale na pět hvězd to není. To bych si sám před sebou neobhájil :) ()

masino

Vizualne orgie ma sprevadzali od prvej minuty az po koniec filmu. Po par minutach sledovania som si v kine uvedomil, ze drzim paste silno stisknute od napatia. Jednoduchy pribeh, prekrasne spracovanie a uzasny herecky vykom Sandry Bullock (dostala v scene ktora bola asi 5 minut dlha a bola robena na jeden zaber bez strihu...wuf wuf ). Palec hore aj za minimalisticku hudbu, ktora zvelicovala atmosferu filmu. Toto je pre mna prvy film, ktory sa skutocne oplatil vidiet v 3d. ()

Bobyatopici

Sandra is soul survivor... wow... Trosečník se mi hrozně líbil, ale tohle je lepší... co lepší, skvělé... co skvělé, úžasné... Cuarón umí dokonale zpracovat atmosféru o čemž mě přesvědčil v HP3, ale tady dotáhl dílo k dokonalosti. Efekty na jedničku, atmosféra by se dala krájet, soundtrack být lepší nemohl... Kdyby člověk chtěl, tak asi najde spoustu chyb, ale popravdě, film není o reálnu a to poslední co bych chtěl je hledat chyby na takovém díle. Za mě jasných 5 hvězd, tady není o čem ()

RAFT

Naprosto dokonalé Sci-fi,parádní zážitek, podlouhé době co v kině lidi ani nepípli,naprosto úplné ticho.Hudba ve filmu byla skvělá .Herečka Sandra Bullock podala dobrý herecký výkon.Film chci pak vidět v hdčku.Pro mě film roku 2013. ()

syphoon

Kdyby se jednalo o klasické 2D provedení asi bych sahal ke třem hvězdám. Zaplať pán bůh za moderní technologie, ze kterých doslova vytáhl Cuarón co to šlo. Skvělá hudba, efekty, ale co hlavně ......... úžásně sexy Sandra Bullock! 82% ()

TommyDiamond

Osobně jsem se na toto dílo díval skepticky a nedával mu i přes velké hodnocení mnoho šancí. A právě proto jsem rád, že mě pouze čirá náhoda zavedla do kina a ukázala mi, jak moc se mýlím…. Gravitace není o příběhu, ten je až moc jednotvárný a přímočarý. Gravitace je o síle prožitku a notné dávce odvahy, o bezvýchodné situaci a potřebném zlomku štěstí. Film nám dokazuje, že lidský život v porovnání s vesmírem není ani zrnko písku v oceánu (každý má však jinou filozofii a pohled na film jako celek může lišit)..... Celý film nabízí autentický zážitek a já se tak díky dnešní dokonalé technice a trikům cítil jako člen posádky nebo přímý divák. Snad chybělo jen, aby byl v kině stav bez tíže a z toho neznáma a příběhu by se u mě jistě na plno projevila xenofobie. Asi bych těžko hledal lepší film o kosmonautech než je právě Gravitace! A výkon Sandry Bullock? Co dodat, je to z mého pohledu vrchol její kariéry. Další věc, která mě zaujala bylo, jak si film liboval a pohrál se všemi detaily (nepořádek na lodi, zničení vysílače na oběžné dráze úlomky, atd.). I třeba hlášky, které padli ve filmu (nesnáším vesmír, pekelnej den nebo Stoneová, vy se neumíte smířit se situací, která právě nastala) mi dlouho zůstanou v paměti. Asi bych těžko hledal nějaké zápory, ale i tak dám jen čtyři hvězdy (možná po opakovaném shlédnutí možná udělím těch pět).... ()

lysohlava

Od prvního traileru film budí v lidech kontroverzní reakce... Po každém puštění ukázky v kině je slyšet šepot, má potenciál vyvolat v divácích zájem. Cuarón je puntíčkář, jak jsme viděli v jeho dřívější tvorbě.. Gravitace je vážně vypyplaná (i přes fyzikální nepřesnosti.. mám pocit, že někteří na to jdou jenm aby je odhalovali...). Velmi se těším, s čím přijde režisér dál.. A S. Bullock byla po dlouhé době dobrá, a to jsem se jejího obsazení dost bála.. ()

Clark_Kent

Fantastický zážitek! Vesmír je absolutní byl jsem vtažen do děje s absolutním úžasem. Sandra Bullock mě víceméně vyrazila dech ano tak to bylo. ()

iKosser

Říkám si, jak se opovažuji dát filmu, u kterého jsem v určitých scénách opravdu nedýchal, pouze a jen nadprůměrné čtyři hvězdy. Ono tohle je film, který hraje na úplně jiné smysly než většina ostatních. Je to hlavně potěcha pro oko a když to řeknu hodně nadneseně, taková oslava digitalismu. Který je opravdu nadprůměrný a já si to užíval každou sekundu, hlavně koukání na obzor. Taky ve 3D, že ano...Ale kdokoli si tenhle film pustí doma v obýváku, začne vidět to co vy po týdnu, kdy se vám to rozleží v hlavě. A to hlavně až přímo hříšné nevyužití Žorže. Film stojí hlavně na Sandře a ona to ustojí, ovšem tam u ní je to takové vratké jako vždy, nebere to s jeho noblesou a lehkostí. Myslím si, že od scénáristů by bylo údernější, kdyby postavy nechali pohromadě, aby mohly trochu pokecat a my diváci si nechat přirůst k srdci i Cloonyse. Bohužel vsadili jen na vjemy a one woman show. Příběh je totiž velmi dobrý a k tomuhle přímo vybízí, borci jak kdyby chtěli jen ukázat co umí na komplu. Ano umí. Navíc ty pocity vystupovaly úplně skrze plátno, třeba Sandřin floating po prvním vlezu do modulu. Dat soundtrack. Zkrátka film velmi dobrý, zážitek excelentní, ale po bok velikánů filmu se nezařadí kvůli své lehké sterilnosti. ()

HarqAlAda

Po zhliadnutí som zistil dve veci. Že si musím odskočíť do Viedne na tento dokonalý zážitok do IMAXu. A že aj bez dychvyrážajúcej myšlienky alebo prekvapivého príbehu sa dá vytrieskať tak veľa. 5 hviezdičiek - Cuarónovci mi naservírovali čistú esenciu života a prežitia vo vesmíre ako si ho predstavujem aj ja. Teraz nemám na mysli vizuál, ktorý je za 4 hviezdy. Zvyšná hviezda práve za absenciu rušivých príbehových elementov a prekvapivých dejových zvratov, ktoré mi umožnili sústrediť sa práve na to podstatné - na človeka ktorý potrebuje prežiť v najnehostinnejšom prostredí aké poznáme a kde nemá prakticky nič čoho by sa chytil okrem svojich schopností a rozumu. A techniky za miliardy dolárov. To mi pripomína jeden príbeh... ()

Agipov

Uzasny film ktory vas nenecha vydyhnut od zaciatku az po zaverecne titulky. Najlepsie spracovanie vesmirneho zanru ake som kedy videl, no pravy zazitok z neho budete mat iba na velkom kino platne v 3D 6* z 5 :-) ()

Chuppa

Filma jako takový byl opravdu dobrý, ale bohužel jsem si naprosto neužil IMAX 3D, seděl jsem na straně a všechno jsem viděl rozostřeně, škoda :-( ()

martinnn11

"Najlepší film o vesmíre, aký bol kedy nakrútený" Tento výrok určite nie je ďaleko od pravdy. V kine som takmer celých 90 minút zízal na plátno s otvorenými ústami. Lepšie by to bolo už iba s hudbou od Angels and Airwaves. Načo niekto ponúka výlety do vesmíru pre turistov keď máme Gravity ? ;) Škoda len, že keď sa tento film objaví na DVD zníži sa mu hodnotenie o dosť percent a všetci, čo si to pozrú doma sa budú pýtať: ČO SAKRA OSTATNÍ NA TOM VIDIA ? ()

john.h

Jde to. Blockbuster bez superhrdinů, bez zběsilého střihu a s neotřelými režisérskými vychytávkami (několikaminutové průlety vesmírem včetně záběru dovnitř helmy, tlumení zvuků - ve vesmíru či ve vodě během vln) a do detailů vypiplanými záběry (létající předměty, létající slzy, žába). 3D využito dokonale. Tak to vypadá,když rejža nedostane zakázku za 200 milionů dolarů, ale svoje vlastní filmové dítě, které se snaží pro svět připravit tím nejlepším možným způsobem. Sedůůům. Ehm, tedy pět. ()

BodlinkaV

Úchvatná podívaná, kterou rozhodně stojí za to vidět v kině, kde nejlépe vyniknou přednosti tohoto filmu. Gravitaci vévodí skvělé vizuální zpracování a zcela jednoduchý děj, který si po celou dobu pohrává s vašimi emocemi. Pro mne silný zážitek, který zanechal důkladnou stopu v mé paměti. Sandra film skvěle utáhla a po ztřeštěných komediích a nezáživných rolích zase jednou vnesla svěží vítr do své herecké filmografie, dle mého jde o její nejlepší roli vůbec. ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)