Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

BFG2000

Film jsem viděl v kině, dal mu 5*. Po osmi letech jsem zjistil, že už moc nevím, o co tam přesně šlo a že tedy nastal čas, podívat se znovu. A v roce 2021 tedy musím konstatovat, že film nezestárnul ani o nic a stále jde o unikátní skvost, který nemá obdoby. Dvě herecká esa, kterým dost času nevidíte ani obličej, to celé neskutečně táhnout. K tomu elitní zvukové efekty, podmanivá hudba a hlavně, hlavně ten neskutečný vizuál. Kombinace toho všeho vytváří neopakovatelnou atmosféru a napětí a probouzí ve vás hluboké emoce, které vás donutí zamyslet se i nad vlastním životem a jeho smyslem. Za mě skutečný masterpeace, který je unikátní také svým začátkem a svým koncem. Oskary tentokrát naprosto, ale opravdu naprosto zaslouženě bez jakýchkoliv ale! ()

PeterFLJilek

Záver síce trošku patetický, avšak aspoň neviala americká zástava. Ináč, film plný napätia, vynikajúcich efektov a psychologicky vierohodných situácií. ()

gicous

Jen já, Sandra Bullock a nekonečný vesmír. Přesně tak jsem se cítil při sledování Gravitace. Prožíval jsem každou sekundu boje Ryan Stoneové o život. Její bezradnost, strach, samotu, stejně tak jako odhodlání žít a zachránit se. Karty jsou tentokrát rozdány značně nefér, protože jejím soupeřem je dokonalý zabiják, kterému se nic tady na Zemi nevyrovná. Krásá obklopující astronauty tam nahoře je jen zdánlivá. Stačí nepozornost, nehoda, trocha smůly a je s váma amen. Extrémně nehostinné prostředí pro člověka je v podání Alfonsa Cuaróna a jeho kameramana Emmanuela Lubezkiho hrozivě mrazivou a tichou pustinou, na jejimž pozadí se jako protipól leskne naše Země, oáza života. Dlouhatánské záběry vesmíru jsou úchvatnou a dechberoucí pastvou pro oči. Kamera se vznáší prostorem a vám se před očima otevírá dokonale autentické prostředí, v němž se odehrává drama ženské hrdinky, jejimž jediným spojencem a nadějí je Gravitace - nejslabší ze všech sil. Sandra Bullock je v roli Ryan perfektní. Je to ona, která je ve filmu nositelkou emocí. Díky ní film utáhne i těch pár příliš didaktických míst, jenž se jako povinné intermezza mezi akčními scénami odehrají. Samotné akční scény jsou těžko popsatelné slovy. Díky kombinaci absolutního ticha a strhující hudby mají neopakovatelnou atmosféru a působivost. Gravitace je jedinečný filmový zážitek. Troufám si říct, že je to nejlepší film všech dob, co se týče děje zasazeného do vesmíru a pro mě je také prozatím nejlepším filmem roku 2013. Je emočně bohatý, akčně strhující a umělecky cenný. Velká otázka ovšem je, zda-li bude stéjně zázračný i na televizní obrazovce. Prozatím dávám 10/10. ()

Izi-Peťan

Naprosto neuvěřitelné. Ještě nikdy jsem nic podobného neviděl. Jen to začalo, tak s otevřenou pusou jsem na to koukal až do konce a náramně jsem si to užíval. Hlavně Cuarónovi dlouhé záběry jsou úžasné. Je viděl že se film s triviálním příběhem dá natočit tak, aby byl opravdu zajímavý a neskutečně chytlavý. Po shlédnutí jsem měl chuť si to pustit znova a to se mi jen tak nestává. Už se na to znova těším. 100% ()

Stranger77

Velmi sugestivní filmový zážitek, který vynikne především na velkém plátně. 3D je v tomto případě příjemným bonusem a nikoliv otravnou možností jak vyhodit peníze. Pár herců, výtečný vizuál a máme tu jeden z nejlepších filmů roku. Samozřejmě konverzační drama o dvou hercích nebude asi většinou filmem desetiletí a jakmile vyprchá prvotní zážitek, mohou jít mnozí i s hodnocením o fous níže. Nic to nemění na tom, že tohle je film, který je třeba vidět. ()

kiros179

To, že Gravitace přibírá žezlo pro krále 3D asi nemá cenu zmiňovat, protože jestli tento film neuvidíte v kině ve 3D (nejlépe v IMAXu) tak se vám bude něco takové stejně špatně popisovat a pokud to v kině uvidíte, připomínat tento fakt bude asi stejné jako říkat, že voda je mokrá. Cuarón s Bullockovou si stoupli do čela řady která si říká o Oskara, to, že vizuální efekty už žádnou řadu čekatelů o tuto sošku nemají, protože Gravity je vítězem - je jasné. Potřebuji film ještě trochu vstřebat, ale každopádně aspoň pár poznámek. Přijde mě k neuvěření, že u filmu který se pravděpodobně tak z 95% natáčel před modrým plátnem řeknu, že je to stará dobrá filmařina, ale je to prostě tak (kompletní balíček - vizuál, herecké výkony, hudba, zvuk, kamera, ani minuta nudy) . Po Avatarovi první film, u kterého může s klidem v duši říct, že nelituji extra peněz za 3D. I přes na dnešní poměry krátkou délku (která je vůči ději naprosto opodstatněná) film neskutečně utekl, už od první minuty se do vás zakousne a pustí až při závěrečných titulkách. Sandra svůj herecký výkon před modrým plátnem zvládla úchvatně (její sexy kaťata za to opravdu nemohou...nu dobrá, jen okrajově :p). Jsme si plně vědom, že nějaký scény by normálně nebyli možné, ale pořád je to film a ne literatura faktu převedená na plátno. Toto je PŘESNĚ ten film, na který by měli lidi chodit do kina, ještě stále chrochtám blahem. 100% ()

kykda

Film, u kterého jsou zřejmě nejlepší efekty vůbec. Krásné pohledy na Zemi a pouze dva herci, člověk si uvědomí jak je vlastně malý, jinak film na mě působil tak zvláštně. Rozhodoval jsem se, ale kvůvi filmovým efektům jsem se rozhodl pro 5* ()

arbeit

Ťažko hladať tento rok lepší film. Nádherný vizuál, skvelá Sandra ale aj Clooney, bezchybná filmová atmosféra. Kto chce hladať chyby určite si nejaké nájde ale otázka je načo to robiť. Už teraz sa "teším" na to ako budú hodnotenia zrážať experti čo budú film pozerať na notebookoch v nejakom yify ripe, bleh. ()

Mistr_Moon

Přál bych si IMAX v ostrave... Jinak je to samozřejmě výborný film, Cuaron překvapuje námětem a hlavně zpracováním. Imho stačí vidět jednou ale i tak je to zážitek. ()

Falstad

Filmový orgasmus, tedy alespoň pro mě. Od začátku až do konce jsem se hemoval do sedačky kina a nechal se unášet neuvěřitelnou jízdou. Ani né tak příběhem, jako spíš geniálními efekty, perfektní hudbou a neopakovatelným pocitem v žaludku, který jsem během promítání měl. Sandra Bullock mě bavila a z doktorky Ryan Stone jsem ji věřil každou píď. S Georgem to už bylo horší, v jiných filmech ho mám rád, tady bych si ale dokázal představit někoho jiného nebo bych jeho postavu uplně vypustil. Začátek filmu mě dostal příběhově, konec už byl lehce předvídatelný. Celkově jsem ale maximálně uspokojen a s klidem zařadím Gravitaci do své TOP10. ()

Sid_77

Ne není to nová 2001 ves. ep. Ono je to vlastně jen o skvělém vizuálu a soundtracku. S minimen Clooneyo a maxim Bullockové. Jí jsem nevěřil jedinou emoci. Ani ťuk. Pro mě zklamání 3/5 ()

hynn3k

Taková novobodá Vesmírná odysea. S tím rozdílem, že jsem u toho dokázal neusnout a místo počítače bojují kosmonauti s vesmírem. ()

Riff_Raff

Rozhodně nebudu přehánět, když řeknu, že je to jednoznačně nejlepší 3D film dnešní doby, trochu bych ho přirovnal k Elysiu, ale jen co se týče menší absence děje. Gravitace, má efekty a vynikající soundtrack, nehledě na obsazení. Film vás upoutá a nepustí dokud neskončí, překvapení střídá překvapení a vy si jen říkáte, jak to dopadne. Kdybych dal jen 4*, tak jen za děj, ale takovéhle dílo, si jich zaslouží při nejmenším pět! ()

yaqwsx

Tenhle film byl prostě jenom o audiovizuálním vyřádění se. A to neříkám ani jako výtku, ani jako pochvalu - spíše jako konstatování. Snímek byl působivý, zaujal - tvůrcům se povedlo předat ten správný pocit. Film se relativně držel v mezích uvěřitelnosti, které jenom lehce pošramotil příliš epický závěr. ()

Eilem

Niečo, čo sme tu ešte nemali, to áno ale.... Pre mňa hlavným kameňom úrazu "zase tie veciktoré sú všade" typu človek v koncoch blúzni a duch mu vnukne nápad ktorý ho zachráni, vždy samá tesnotka a tak ďalej. Nápad samozrejme super, herci tiež ale myslím, že na oscara to nie je aj keď mnohí budú nesúhlasiť. 3D bolo fajn no dalo sa z toho vyťažiť ešte o kúsok viac. Chýbal mi pocit desivej atmosféry z prázdnej temnoty , trocha viac vážnosti a reálnosti. 8/10 ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)