Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

QuidProQuo

Gravitace je zřejmě nejúchvatnějším a nejpůsobivějším filmem. Ne za rok nebo dekádu, ale vůbec. Tenhle film je tou nejlepší připomínkou toho, proč se do kina vlastně chodí - je to spektákl se vším všudy, je to ohromující a čarokrásná výprava do studené temnoty vesmíru, je to adrenalinová jízda, při které se tají dech. Na většinu filmů se do kina chodí dívat, tenhle se chodí zažít. ()

bambiz

Přiznávám bez mučení, že jsem film bohužel musela shlédnout na klasické televizi, tudíž na mě nemohl působit tím hlavním - vizuálem. A to, co zbylo - nijak objevný scénář a Sandra - mi na víc jak 3 hvězdy nedalo. ()

mfanta

90% - Sandra Bullock nepatří mezi mé nejoblíbenější herečky. Snad je to tím, že většinou hraje v nějakých připitomělých romantických komediích v rolích ne úplně sympatických ženštin. Role v Gravitaci je úplně jiná. Gravitace má náboj. Má neuvěřitelnou atmosféru. Strávíte s ní hodinu a půl, která uteče jako mávnutí proutkem, a většinu tohoto času budete zadržovat dech. George Clooney také jako tradičně nezklamal, ale Sandra Bullock se opravdu poženila a posunula se daleko od svých typických rolí. Klobouk dolů před scénářem, režií i herci. ()

Mezerník

Hezky natočené, hlavně na velkém plátně to vynikne, ale co naplat, celkově je to takové chladné, paradoxně pomalé... Vůbec mne to nevtáhlo, ale to je asi čistě subjektivní. ()

rass

Na film jsem se hodně těšil, hodně pochvalných slov slyšel a nakonec zažil nečekané zklamání… Žánr sci-fi drama mám rád, Clooneyho mám taky rád, Cuaróna jsem považoval za opravdu schopného režiséra – tak kde je sakra chyba? Technická stránka filmu je parádní, to se musí nechat, ale děj, plný naprosto nepravděpodobných a místy i zcela nesmyslných scén je bohužel kravina. A mně prostě nestačí dívat se na zdařilé filmové triky, vynalézavé a netradiční záběry kamery. U filmu s takovými ambicemi, takovým rozpočtem, s tolika nominacemi na všechny možné ceny, očekávám, že bude všechno ladit do jednoho dechberoucího celku. A to nepřišlo. Hloupé dialogy, logické nesmysly a tradičně mizerný herecký výkon S.Bullock se postaraly o kvalitativní sešup do pásma naprostého průměru. ()

Daumatin

Audiovizuálny zážitok na najvyššej úrovni. V žiadnom inom filme nie je vesmír tak výborne zobrazený ako v Gravitácií. Film šľape od začiatku do konca. Technické prevedenie je neskutočné a ďalej aj vynikajúca kamera s minimom strihu robia tento film unikátnym. Cuarón spojil vesmír a boj o prežitie v podaní Sandry Bullock, ktoré fungovalo a zanechalo hlboký zážitok. Jediná vec, ktorá mi vadila je dĺžka filmu, ale o to je viac intenzívnejší. Nie je to film pre každého, ale komu sadne, tak má o zážitok postarané. ()

Arnien

*** jen za nádherně propracované efekty. Zbytek total bullshit. Děj neděj nenadchne ani vyloženě neurazí, nemá na čem táhnout. ()

Krastom

Od Gravitace jsem měl určitá očekávání, protože ji mnoho lidí zde na čsfd porovnávalo s filmem Marťan. Po skouknutí obou snímků musím uznat, že Marťan se mi líbil více. Sandra Bullock nebyla špatná, ale celý film poletovala vesmírem, bojovala o holé přežití a to mě místy trochu nudilo. ()

Janek14

Gravitace je po vizuální stránce dokonalá. V kině to musel být jedinečný zážitek. Lubezkiho kamera je uchvacující... ale teď přijde velké ALE... příběh je téměř nulový a to dokáže zhoršit hodně i přes tak dobrou technickou stránku. ()

prasecak_cz

Vizuálně top film, avšak příběh je mizerný, předvídatelný a nudný. Herecké hvězdy neměly moc šancí zazářit. Tento film není o příběhu, je to pouze drama a prázdnota. ()

Exever

Film je velmi slabucky co sa tyka pribehu,dialogov a pod...Ale ten pocit ktory som pri tom zazil ten bol fakt dobry, drzalo ma to, prezival som to s hrdinom. To je ale nakoniec jedina dobra vec na celom filme. ()

clash

Podobne ako v prípade Revenanta dám dole všetky pomyselné klobúky za réžiu a kameru. Podobne ako v prípade Revenanta som sa nie raz chytila za hlavu a neveriacky zvolala "No jasné!". Sandra ma nepresvedčila, repliky nebavili a ako fanynka kozmických drám i rozprávok som sa, čuduj sa svete, niekedy i nudila. ()

energo

Úžasný film, možná v mnoha aspektech průkopnický. Rozhodně si zasloužil tolik Oskarů. Celkové provedení je úchvatné a snad v žádném filmu ještě nebyly použity takové záběry na zem. Vytváří to intenzivní poznávací zážitek. Dlouhé vesmírné záběry bez střihu vytvářejí fakt silnou atmosféru. Zvláštní je, že ve filmu je velmi triviální příběh. Jako kdyby v tomto filmu příběh nebyl až tak důležitý. Stačí ten vesmír. Někdy to bylo napínavější jako nějaký horor. Ta bezmoc herců v nekonečném vesmíru - to se hned tak nevidí. ()

Jirkacek

Já se vznáším, já si létám, let se stal mou vlastností, já si létám, já se vznáším s radostí. Vypůjčil jsem si část textu známé písničky Hany Zagorové, abych plně charakterizoval podstatu filmu Gravitace. Autoři snímku na nic nečekali a hned od začátku jsme doma sledovali let vesmírem, který podnikla Sandra Bullock jako doktorka a inženýrka Ryan Stone. Nejprve ji provázel zkušený George Clooney alias Matt Kowalsky, který velel svému poslednímu letu před odchodem do důchodu. Sotva uběhlo pár minut filmu, přišla první akce, žádné dlouhé čekání a přestavování ! Úlomky přiletivších satelitů zničily jejich raketoplán a zabily zbytek posádky, takže přežili jen Sandra s Georgem, odkázáni jeden na druhého. Navíc ztratili spojení se Zemí, kyslík rychle ubýval a co teď ? Přišlo nám docela vtipné, že se američtí kosmonauti vydali na stanici ISS a když ani zde nenašli záchranu, tak na tu čínskou. Jejich cesta napříč vesmírem nás doma všeobecně ale nebavila. Ani když úlomky obkroužily Zemi a zaútočily znovu a ani poté na čínské stanici, kde proběhlo další dobrodružství. Pořád se jen létalo a létalo a točilo. Chvíli trvalo, než jsem si zvykl, že se nedívám na rovný obraz, ale šikmý, křivý či úplně přetočený. Paradoxně to bylo alespoň zajímavé na tomto snímku, který mne ještě uchvátil létajícími předměty ve vzduchoprázdnu - to byly opravdu úžasné záběry kamery. A i když žánr sci-fi patří mezi moje nejoblíbenější, to co celkově nabídla Gravitace bylo hodně slabé a nebýt zmíněných netradičních pohledů kamery, dal bych ještě slabší hodnocení. Ještě že délka 91 minut nebyla zbytečně natahována dalšími neakcemi a tak si Gravitace u mne zasloužila pouhé dvě gravitační hvězdy **. ()

d-nao

Po druhom sledovaní musím ísť žiaľ s hodnotením smerom nadol. Fakt, okrem 10tich minút nárazu s raketoplánom tu niet nič zaujímavého a hodnotného okrem otravnej vystresovanej Sandry. Jednu * dávam za Clooneyho a jeho statočnosť obetovať sa pre úspech filmu, či záchranu skoro 100% nudy. Top 5* hodnotenia nechápem, ale tak, niekomu holt stačí ku spokojnosti z filmu misa pukancov a presladená kola v kine.. ()

isterion

Z počiatku uveriteľný príbeh sa mení na šialené scény, ktoré sú ťažko uveriteľné. Sandra Bullock a George Clooney tvorili pár, ktorý sa k sebe hodil, no čo spolu dokázali, by asi ťažko bolo možné. Také nárazy pri zachytávaní by asi sotva niekto prežil. Prekvapivo vyznie aj záchrana na ruskej lodi, keď celá stanica MIR je rozprášená - loď zázrakom unikne akémukoľvek škrabancu. Tu by som si dovolil ešte podotknúť, že výcvik amerického astronauta asi ťažko bude zahŕňať aj simuláciu na ruský systém, ktorý neuveriteľne kopíruje čínsky. Pokiaľ však odignorujem tieto technické prehrešky, možno sledovať záchranu ženy, ktorá to nevzdáva, až sa nakoniec vráti na zemský povrch. ()

waxtrax

Pohádka o americké superženě a zlých rusácích, kteří zamořili oběžnou dráhu odpadem, který zabíjí americké astronauty, kteří si často berou sebou na opravu pláště lodě fotku své rodiny. Napínavé jak kšandy. ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)