Rituál

• Česko Obřad (viac)

Film Obřad je inspirovaný skutečnými událostmi, sleduje poněkud skeptického amerického studenta kněžského semináře Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue). Ten navštěvuje školu exorcizmu ve Vatikánu. Michael se během svého pobytu v Římě seznámí s neortodoxním knězem Otcem Lucasem (Anthony Hopkins), který mu ukáže i temnou stranou jeho víry. (oficiálny text distribútora)

jerenymo

Jednu hvězdičku posílám filmu samotnému a dvě hvězdy posílám báječnému Anthonymu, který nejen svou mimikou ale i samotným výkonem mi dal vzpomenout na Dr. Lectera. Hannibale když už bude COME BACK s Anthonym????? ()

Lachvos

Jsem odpůrce všech náboženství, protože si myslím že lidi nutí k něčemu co sami nechtějí a mnohdy ani nerozumí, a ani tato technika tvůrců (střih, kamera, výprava, pozvolné budování atmosféry) mi není vlastní, ale přesto jsem tento snímek chtěl vidět...I když je námět vlastně jednoduchý a ke konci vám dojde, že tuto skutečnost ani nějak zvláště nezakrýval, rozhodně se nebudete nudit. Jen nebuďte přehnaně optimističtí. Herci se snaží, ale "nemastný neslaný" scénář nepřechytračí, takže jejich úsilí vychází docela naprázdno, a i když (až na hlavního hrdinu) to nejsou herečtí benjamínci, zvláště Hopkins, tak se film bohužel stále ocitá ve vodách mírného nadprůměru, a to je škoda... ()

Illy

Agitka Vatikánu, aneb jak mladý jinoch ke své víře přišel. Hopkins je dobrý, ale ani on nezachrání bezzubý horor, který se nevyhrabe z průměru. Pohled na moji výplatní pásku mě vyděsil daleko víc. ()

kluk z Na

Přesně takhle to mam rád. Neotřelí herci, kteří samy o sobě zaujmou plus herecká star Hopkins, který je brilantní jako vždy. Příběhově nijak složité, ale přesto mi to přišlo dostatečně osobitý v dnešní záplavě různejch variací na vymítače, podtrhnuto skvělým hudebním doprodem nemůžu jinak naž za 80%. ()

BigMarthy

Ani excelentní Hopkins nezachrání tenhle snímek, bohužel. Tvůrci si vybrali mimořádně zajímavé téma, které se dalo zpracovat mnohem lépe. Škoda zkaženého nápadu. Přes slibný začátek se dostáváme k dějovému průměru a otřesnému konci. Ve skrytu duše doufám, že se v budoucnu povede natočit kvalitní film o exorcismu a toto dílo mu nepůjde příkladem. ()

majo_svk

Rituál je ďalším filmom o duchoch, démonoch a exorcizme. Vychádza z reálneho príbehu odohrávajúceho sa v Taliansku. Herecké obsadenie je dobré, vyháňanie diabla a atmosféra ujde. Nečakajte však atmosféru a emócie v štýle vynikajúceho filmu V moci diabla, či nadupanú akciu snímku Constantine. Ak holdujete podobným filmom, Rituál si nenechajte ujsť. ()

Tochal

A to mělo být jako co? Počátek náborové kampaně na post exorcisty? A ještě ten stupidní dovětek o dalších osudech postav, snad pro povzbuzení dojmu realističnosti. Nuda bez nápadu, napětí, invence, pointy, momentu překvapení. Prostě veskrze zbytečný film. ()

divisak

Problémem Obřadu je jeho příběh, který je inspirován skutečnou událostí. Příběh o nadpřirozenu, o vymítání posedlých ďáblem. Nízké hodnocení, jež tento film má a které si nezaslouží, jelikož se jedná o velmi dobrý film, je toho důkazem. Jak jinak by v dnešní společnosti mohl být podobný příběh vnímán než, že jedni uvěří, jiní pochybují, ostatní odmítají uvěřit či si připustit něco podobného. Protože se jedná o film s tématem exorcizmu, každého hned možná napadne srovnání s filmovou klasikou Vymítač ďábla (což je pro mě horor No. 1.). Ovšem když vezmu oba filmy, tak Vymítač je pro mne umělý-filmový, zatímco Obřad na mě působí přirozeně a nenuceně (možná je to právě záměr režiséra). Je to film, který nutí nejen k nepříjemnému pocitu a mrazení, ale také a hlavně k zapřemýšlení. Mile mě překvapil sympatický Colin O'Donoghue a samozřejmě jedna hvězdička je pro A. Hopkinse za jeho herecký koncert. ()

Anakinekcz

Ať už jste věřící či ateista tento film ve vás zákonitě musí vyvolat spoustu smíšených pocitů. Film se dotýká tolik jíž probíraného tématu a to vymítání ďábla. Téma které je stále zahaleno tajemstvím a jistou dávkou skepse. Příběhu dává na vážnosti také to, že se jedná o skutečný příběh chcete-li o příběh podle skutečné události. Mikael Håfström dokáže diváka zaujmout a vtáhnout ho opravdu do děje jak jsme tomu mohli vidět i u tohoto snímku. Podobné témata z mystického prostředí nejsou Mikaelovi cizí (např. Pokoj 1408), a tak jsem se mohl těšit z skvělého snímku. ()

Mortemiss

Zajímavý film, nevím jestli horor, ale rozhodně byl pro mě pozoruhodným. Antony Hopkins tomu dál šťávu, bez něj by tento film neměl zdaleka tak dobré hodnocení. Potom jsem nepochopila, proč mladý playboy jde na dráhu kněze, když furt mele o tom, jak v Boha vlastně nevěří. Dále obří LCD bedna s BLUERAY a k tomu zrychlený internet ve Vatikánu při hodině exorcismu. Dále mám připomínku k množství žabiček v pokoji plaboye, kdybych je tam měla, tak okamžitě volám hygienu a kuchaře. Kuň s červenýma očima uprostřed náměstí taky nebudil dobrý dojem, asi bych při pohledu na něj ihned volala řezníkovi. ()

Flopik

Náhodou som narazil na tento film a musím povedať že ma príjemne prekvapil.Má to síce dlhší rozbeh no potom to začne v celku šlapať.Vymieta sa tam celkom často čo je len dobre.Hlavný hrdinovia sú sympatický démoni uveriteľný.Ako fanúšik takéhoto druhu filmov ma to jednoznačne bavilo.No a koniec sa podľa mňa tiež vydaril. Ako samostatný film 4 ako horor 2 *. Preto moje hodnotenie 3* a 60% spokojnosť. ()

JM87

Stylovej Antony Hopkins jako starej exorcista, mladej učeň, pěkná Italie a takový fantasy, kde si můžou tvůrci prakticky vymyslet co chtějí. Mně se to líbilo. Sice nebudu za dva týdny vědět, že jsem to  viděl, ale byl to dobrej únik z reality a to od filmu chcete. ()

edie sedgwic

Hopkins ako vzdy exceluje, tentoraz v ulohe knaza posadnuteho diablom. V podstate zachranuje cely film, ktory je velmi predvidatelny a v podstate neprinasa nic nove do tejto filmovej tematiky. Povedzme, ze v kine na platne vytvara slusny desivy efekt, praca s kamerou je naozaj velmi slusna, herecke vykony (az na uzasne slabeho a nevyrazneho O Donoghuea) obdivuhodne, len ten pribeh akosi ''pokulhava''. ()

Venous666

Je to pár desítek minut co jsme se vrátili z biografu a musím říct, že mám dosti smíšené pocity. Na jednu stranu bych nejraději řval jak to skvěle opět zahrál Anthony Hopkins, jak bravůrně a s elegancí se ztotožnil Otcem Lucasem, ale na druhou stranu bych to poslal někam do rvoucích pekel. Nesympatický kněz Kovak (C. O’Donoghue) , dosti velké mezery ve scénáři a ta samotná délka filmu. Zkrátil bych to o 30 min a hned by tam byla hvězda navíc. Byla místa kde jsem se více díval na hodinky, než na samotné plátno. Průměr, 50% ()

Kjuk

Tak jsem se jednoho chmurného dne nudil a rozhodl jsem se, že zajdu do kina. Do oka mi padl mysteriózní horor Obřad s Anthony Hopkinsem. Vždycky jsem se tomuto tématu o vymítání, rituálních obřadech apod. tak nějak vyhýbal (asi prostě nejsem hororovým nadšencem). Teď vím, že to byla chyba, jelikož jsem během celého filmu seděl zařezán do sedačky a s úžasem sledoval posedlého otce Lukase alias Anthonyho, při čemž mi šel opravdu mráz po zádech. Věřím, že na podobné téma existuje spousta filmů a lepších filmů, ale já jsem z toho měl prostě strašně dobrý pocit, který podtrhuje i to, že se Obřad opírá o skutečné události, což mám strašně rád! ()

ashtangi

Od poloviny jsem se nudil. Tuctové scény a Hopkins asi přestává umět hrát. No byla to nuda :-( Tak trochu vyhozené peníze za kino. ()

KOZEL84

No já vždycky tak nějak tušil,že peklo existuje,ale od Ba'ala bych čekal,že bude větší frajer.To já kolikrát nametený rozjíždím větší pekla.Určitě je ale super,že k nezajímavé Alice konečně našli úplně stejně nezajímavého filmového partnera. ()

R4kosn1k

Od filmu, ve kterém hraje Athony Hopkins, jsem čekal víc. Nuda, nuda a zase nuda, no jo..., 3x za film jsem se trochu lekl, a musím řict že někdy hodně, nebýt toho, a Antonyho Hopkynse dal jsem jenom 2* ()

Theoretic

Žel Bohu, žádná sláva. Sic prostředek filmu byl nadějný, konec už mi ale připadal o ničem. Možná kdyby autoři nechali film postavený tak, ať si divák vybere, ale takhle ho násilím dostrkali k tomu, aby věřil, že do postavy Antonyho se vtělil Ba’al, alias vulgární Hanibal, což na mě působilo trochu předimen/demonizované. A pokud tedy v polovině filmu to na mě působilo, že autoři skutečně nechtějí opisovat klišé a budou se držet spíše té roviny mysteriózního thrilleru, balancovali nad hororem a to bohužel ne zrovna dobrým. Ačkoli Hopkinsovi fandím, a chápu že v tom mohli vidět potenciál, ale tohle přemítání o vymítání mě trochu zklamalo. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

26.02.2010

Zdá se, že mu nadpřirozené zápletky zachutnaly. Momentálně se v kinech potýká s Vlkodlakem, zároveň už natáčí komiksovou adaptaci Thor, v níž hraje nejvyššího boha Odina, a mezitím podepsal smlouvu… (viac)