Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

Gimp

Diesel, co mu druhá brada už dost plandá, kraluje v maskulinní scéně roku když mačká papuli své budoucí policajtské přítelkyně. ()

cheyene

Předchozí díl naznačil, že pětka bude buď skvělá akční podívaná nebo propadák. Naštěstí se vyplnila první vize a od samého začátku tak divák sleduje spanilou jízdu, kde se to sice hemží řadou scén, u nichž musíte kroutit hlavou při představě, že by tohle filmaři mysleli vážně, avšak v rámci žánru a tohoto typu filmu to skvěle funguje a i díky sestavě Diesel-Walker obohacené o Dwayne Johnsona není nouze o pořádné nášupy akce v autech, se zbraněmi, beze zbraní, parkour nebo životní příběhy hlavních postav, kde nechybí přátelství, rivalita a smysl pro čest a chlapská gesta. K parádnímu zážitku napomáhá také hudba, ale rovněž prostředí Rio de Janeira, které má samo o sobě jedinečnou atmosféru a veškerá akce tomuto klenotu Brazílie zkrátka sluší. Závěrem už jen to, že je dobře, když se filmová série, jež se již zdá být vyčerpaná a mrtvá, vzchopí a vstane z hrobu. ()

juta

Zdá se mi to nebo Diesel přibral už pár kil? :-) Ze začátku to bylo trochu chladný, ale konec mě dokázal připoutat k obrazovce. Akčnost tomu rozhodně nechyběla. Nechyběl ani klasický závod mezi sebou. Perfektní film to není, ale mě se to celkem líbilo a vrátil jsem se o pár let zpátky, kdy jsem obdivoval vytuněná autíčka. ()

Fiftis

Rýchla päťka skrátka prináša poctivú porciu adrenalínovej zábavy, ktorá vám tu a tam skazí náladu idiotskými dialógmi, ale inak vás prevezie od začiatku až do konca s nohou na plyne. Zvlášť ak dokážete vypnúť a nechať sa strhnúť neuveriteľne fyzicky pôsobiacou akciou. Nabúchaná zostava hercov poteší fanúšikov série, ústredné trio Diesel, Walker, Johnson potom zrejme úplne všetkých. Nechýbajú krásne autá, krásne baby a nejaká tá hláška. Skrátka hlúpy, ale veľmi pozerateľný začiatok letnej sezóny. ()

Shakers

Nechápem ako je možné, že Justin Lin dokázal vytvoriť tak dobrý film. Však je to režisér Tokijskej jazdy! Ale asi sa spamätal a začal pekne od začiatku. Vo Fast & Furious nám ukázal vážnejšie tony, menej autičiek, viac akcií a staré známe tváre. Tu vo Fast Five nám dal to isté len je toho dvakrát viac. A ako čerešnička na torte je bitka Dwayne Johnsona a Vina Diesela, na ktorú som kukal s otvorenou papuľou a popri tom som chrochtal blahom, že som sa tej bitky dočkal. Pripadá mi to ako keby si Justin Lin bral trošku príklad od Stalloneho, ktorý zvolal známu partičku, ktorá si veľmi rada dala naprdel a okolo toho nechal všetko vybuchovať. Ano, Lin tam určite primiešal niečo aj s toho. A spravil veľmi múdro. Asi aj ten už pochopil čo diváci chcú. No, ale už trošku k deju. Chystá sa tu jedná ťažká prepadovka a každý naháňa každého (vela som toho nevysvetlil, ale nemusíte všetko vedieť). Na tú ťažkú prepadovku si naša stará parta zvolala s predošlých dielov svojich kolegov a hneď celá séria vyzerá lepšie. Pamätám si ešte ako som nadával na prvé dve pokračovania, ktoré boli úplne mimo (2 Fast 2 Furious a Tokyo Drift). Teraz keď sa na to pozriem, tak Justin Lin nielenže natočil naozaj dobrý (akčný) film, ale on s tých zbytočných predošlých dielov dokázal spraviť jednu skvelú sériu, ktorú fakt super pospájal (nie že by to tým ostatným dielom pridalo na kvalite, ale aspoň niesu také zbytočné ako boli). A čo sa týka scény, ktorá nasleduje za titulkami, tak som bol úplne mimo. Tento film proste má nápady, skvelé akcie, pekné ženy, nechýba ani humor, ktorý sa vydaril na výbornú a celé je to vlastne fajn. Niekedy občas treba vypnúť mozog a nerozmýšľať nad niektorými vecami. Potom to funguje Super!!! 95% - 5* ()

Jhershaw

Ultimatni destruction derby a ultimatni souboj Vina Diesela a The Rocka temer, temer davaji zapomenout na nektere diry a nesmysly, ktere se ve filmu objevi. Cely film znovu bych asi nedal, nektere pasaze klidne vicekrat. Solidnich 7/10. ()

DaliX

Adrenalínová a nervydrásajúca jazda od začiatku až do konca. Priznám sa, štvrtý diel sa mi páčil najviac ale aj tak som o Linovi pochyboval. Je príjemné vidieť ako sa séria začínajúca na nevinných pouličných závodoch (prvé tri diely) dostala cez výbornú štvorku do akčného trháku kombinujúceho to najlepšie, čo sa dá z hľadiska akčného žánru v dnešnom filme vidieť. Nielen kvôli klasickému ale o to zaujímavejšiemu obsadeniu ale aj novým tváram (Vin Diesel je síce drsňák ale keď to rozbalí Dwayne Johnson tak na neho jednoducho nemá). Vlastne jeho postava je vôbec to najcoolovejšou a najdrsnejšou v celom filme. Po akčnej stránke absolútny luxus, hlavne záverečná dvadsaťminútovka, kde sa Lin úplne zblázni a vrhá sa z jedného extrému do druhého. Z hľadiska filmu ako takého maximálna spokojnosť a lepší film ako tretí Transformers. Nie preto, že by mal film lepšiu akciu (Michael Bay má vážne konkurenciu) ale hlavne preto, že je komponovaný a nakrútený väčším umom a citom pre zápletku a akčnú stránku. ()

Big Bear

Další porce nekompromisní zábavy smrdící po spálenejch gumách a také střelném prachu. Začátek navazuje tam co čtyřka skončila a na věc se jde prakticky okamžitě. Je s podivem, že z té hromady hliníku ležící napříč americkou okrskou vyvázli všichni živí. Jenže PRISON BUS je jen začátek. Akce střídá akci a než se divák naděje, střídají se lokace a je v Riu. Honičky v autech na chvilku zaženou přestřelky ve slumech a když to začíná smrdět stereotypem, přijíždí na scénu v obrněném tanku Dwayne coby nemilosrdný velitel speciální jednotky. Předchází ho pověst, že se nezakecává a co čert nechce, dostane za úkol pochytat zrovna filmovou partičku. Ta se však chystá na velkej kšeft a tahle hora svalů se svojí partou speciálů je pro naše hochy dost zádrhel... Nepočítal jsem kolik aut při závěrečné projížďce filmaři roztřískali, ale šlo to ke třem desítkám a jestli to nebyly digitální hrátky,a le skutečná auta pak RIO bylo pár dní bez policejních aut...  Nečekal bych, že to řeknu, ale těším se na šetku. Dávám za 4 lanové úchyty trezoru! * * * * ()

JohnnyD

7/10 Vystrihnúť tak 30 minút a bolo by to za osem. Konečne to vyzerá ako súdobý áčkový blockbuster, návrat starej partie poteší (Gal Gadot <3) a The Rock so svojim zmyslom pre humor je skvelým spestrením, ale stále je to príliš vážne a hlúpe zároveň. ()

sheen

Minulý rok to byl A-Team a Expendables, letos je akční nářez roku s nádechem naftalýnu. Nedokáži si představit jak je všechny Justin Lin ukecal do jednoho filmu, ale jedním slovem "nářez"! a to masakrální, střet Diesela a The Rocka je setkání steroidových titánů a byl by hřích toho nevyužít, jejich potenciálu, když už se sešli v jednom filmu. Nejlepší díl série, co se týče akční stránky a bitek, pokud hledáte tuning, prcinky a závodění, tak si pusťte první díl. ()

Pilda17

Kdo by čekal, že vrácení staré party přinese takový úspěch? Je to tak, Fast Five je jednoznačně jeden z nejlepších dílů celé série. Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson a Tyrese Gibson ve skvělé sestavě a divák si nemůže přát už nic lepšího. Akční stránka dokonalá a nemám s ní žádné problémy. Pokud očekáváte akční nářez a bitky, tak vás tento skvost roku zaručeně nezklame. Mne osobně se od začátku zdálo, že se nedívám na Fast & Furious 5, ale na nějaký jiný akční film. Závodu podstatně ubylo a už nepřipomíná to staré.. 8/10 = 85% ()

Disk

Jednoznačně dosud nejstylovější díl celé série Rychle a zběsile, který se bude jen obtížně překonávat. Nádherné akční sekvence, skvělý pěstní souboj mezi Vinem Dieselem a The Rockem a fantastická pasáž s krádeží těžkotonážního sejfu. Vedle nedoceněné dvojky je pátý díl obrovskou zábavou, které neubližuje ani poněkud delší stopáž, na kterou stejně okamžitě zapomenete. Jo, sedlo mi to víc než onen pověstný zadek na hrnec. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Akce 9/10/// +Vin Diesel a Paul Walker opět spolu, Dwayne Johnson si tak trochu ukradl film pro sebe, nadupaná akce, parádní hudební doprovod, clifhanger na konci filmu -jediné co je na škodu, že se tahle sestava nesešla už ve druhém dílu a mi jsme museli na tento film čekat dobrých 10 let/// V podstatě bezchybný akční snímek, který díky režii drží pohromadě. Najít zde nějaké nedostatky dá pořádně zabrat. Snad jen je to pátý díl v řadě a už málo co překvapí a máte pocit, že už není kam nebo jak se zlepšovat. I proto že je to řemeslně tak dobře natočené, že vám z toho spadne brada. Potěší vývoj postav a snaha je dál rozvíjet. Rovněž mi přijde jako by vůbec nezestárli. Už teď se těším na šestý díl v řadě a abych nespoileroval: přál bych si návrat Devon Aoki :-)/// Celkem 86%/// ()

Cappuccino

Adrenalínové preteky sa dostali tak trochu do úzadia a na výslnie Justin Lin vytlačil poriadny kus dravej akcie. Stará parta je späť (už po druhý krát), k tomu si pripočítajte dve kočky a jednoho "nového", tvrďáckeho agenta FBI. Súboj Rocka a Diesela je skutočne impozantnou, vizuálnou orgiou (najmä pre natešené oko fanúšika). Na toto sme čakali, na toto sme sa tešili! A aj sme to dostali! ()

-OverLord-

Byl to nářez. Po dlouhý době akční film, kterej měl koule. Se závodní sérií, kterou "Fast and Furious" byla, to nemá absolutně nic společnýho, ale tady je to prostě úplně jedno. Sešli se tu snad všechny známý postavy z minulejch dílů a jako třešnička na dortu The Rock, kterej se tam potom rube s Vinem Dieselem, a to je vážně památnej okamžik - slintat bude zaručeně každej fanda akčních filmů. Fast Five je hlavně akcí nabitá "pohádka", která má za cíl pobavit diváka v tom největšim měřítku, a to se daří na maximum. ()

Allien.9

PO JEDNIČCE (prozatím) NEJLEPŠÍ DÍL SÉRIE. Akční scény jsou vymazlené do nejmenších detailů, Dwayne "The Rock" Johnson byl geniální volbou a dokonce ani ten děj není tak pitomoučký, jak někteří tvrdili.;-) Teď už jen doufám, že se tvůrci v šestém díle (pokud jste viděli překvapivý dodatek v půli záverečných titulků, tak víte, že další pokračování být MUSÍ) pokusí napravit alespoň pár chyb, kterých se v Riu dopustili (např. bolestivý nedostatek závodů na úkor "zbraňových" scén, který zamrzel). FAST & FURIOUS 6 má ode mě zelenou!!!:-)) ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011