Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

honajz

Nuda, zběsilý střih, mizerná kamera, pitomý scénář plný všeho, co jsem milionkrát viděli - bez invence, pro neznalce cizích slov - bez nápadu, bez vtipu, předvídatelně.Dvě hvězdy za The Rocka - snad zas konečně dostane pořádný akční film. ()

Pítrs85

Rychle a zběsile popáté a pravděpodobně nejlépe! Tahle série začíná zrát jako víno, po až moc "vystajlované" jedničce, odbyté dvojce, příšerné trojce (tenhle díl ani neberu jako plnohodnotné pokračování) přišla konečně "dospělácká" čtyřka a páté pokračování dobrodružství Toretta a spol. nezůstává pozadu. Navíc přinesla splnění snu jménem Vin Diesel a Dwayne Johnson spolu (nebo proti sobě) v jednom filmu! Už teď se moc těším na šesté pokračování! SPOILER! Velkou devízou Fast and Furious je herecké obsazení, přesněji řečeno, že ta stará parta posbíraná ze všech částí FF drží pořád pohromadě + návrat členů "ze záhrobí" + krásná Eva Mendes. ()

HellFire

Po takovém propadáku jakým byla Tokijská jízda, musel Justin Lin vyměnit mozek, jinak si nedokážu vysvětlit nový díl ze série Rychle a zběsile. Jako by začínal s čistým štítem. Žádní frajírci s nabouchanýma autama od tatínků, žádné trapné řeči. Fast Five je testosteronem nabitá akce, na kterou je radost pohledět (nad některými situacemi je třeba trošinku přivřít očka). Vin Diesel a The Rock v jednom filmu dávají dohromady nejen jeden z nejlepších pěstních soubojů na stříbrném plátně, ale i svěží náboj. Akce je k vidění dostatek a její provedení je prostě na jedničku. Tahle série u mě právě povýšila z "děsné trapárny" na "must see". Jedinou vadou na kráse je závěrečná jízda s trezorem. ()

anderson

Zo série som videl iba prvú časť, ktorá bola priemerným, ale pozerateľným, plagiátom BODU ZLOMU. Pri sledovaní tohto filmu ma ale prenasledoval pocit, že všetky akčné filmy rokov 80-tych sú dnes už vlastne neorealistické klasiky. To čo tu - v rámci akože filmovej reality - predvádzajú hlavní hrdinovia je totiž dosť veľa aj na mňa. No a keď si 90% filmu kladiem nezmyselné otázky ohľadne prehreškov voči zdravému rozumu a fyzikálnym zákonom, nie je možné aby sa do mojich žíl pumpoval ten správny kinematografický adrenalín. (17.9.2011) ()

Othello

V lepších momentech skoro taková akční pecka jako Bad Boys 2 a to je sakra vejška. Existují dva typy vysokorozpočtového filmu - ty, který se snaží ochcat ty, který ho platí aby vzniknul a ty, který se snaží ochcat ty, který ho zaplatí ve výsledku. Druhá varianta (Bay, Verbinski) předkládá korektní nenáročnou podívanou a snaží se vnutit divákovi, že to o čem mluví je fakt pecka, protože to umí podat - prodává forma. Druhá má diváka v kapse, ale šlape po produkci a ratingový komise tim, že formou kreje nevhodnou ideu. Průkopníky jsou hlavně Wachovští - následuje Snyder. Fast Five je taky z tohohle soudku, sic ne tak obratný, ale je to klasická levičácká antikorporátní anarchárna, která sází na to, že si představitelé filmových studií nenajdou v záporné straně svůj předobraz. Všichni hlavní hrdinové jsou klasická dělnická třída, která si všechno, co kdy získala vybojovala tvrdou ruční prací válčící s vládnoucí inteligencí, která drží kapitál. Důmyslný socialismus. Jenomže nebejt konce, kde hlavní postavy nerozházej bohatství do chudých favel, ale dranděj v megadrahejch kárách se štětkama a sypou mega do rulet v Monaku. Mimochodem tohle je v tomto kontextu neskutečně srandovní scéna, protože dvě postavy v ní narvou prakticky celej svůj kapitál na jednu variantu výhry, což jsou skvelý otevřený vrátka pro další díl, kde budou všichni zase jak kostelní myši - tedy nasraný dělníci na kapitalistickej systém, kterej obohatili pár desítkama mega. Hoho.__________ V akčních scénách miluju to pokrytectví, kdy hlavní hrdinové ujíždějí s desetitunovym trezorem a demolujou naprosto všechno, co je po cestě. Tuhle něco vlítne do baráku, támhle to smete nějaký auto. To je stříhaný se záběrama na civilisty, který vždycky na poslední chvíli vezmou čáru a tak tak přežijí, protože postavy jsou přece hodný. Nejsou hodný, jsou to festovní svině, kterým je totálně salám, kolik školaček vymetou do zdi, ty lidi maj prostě kliku.________ Jinak spokojenost - bitka Dízla se Skálou má přesně ten destruktivní pocit, kdy prostě víte, že bejt obdarovanej jednim takovym dělem, tak se rozložíte na prvočinitele, přestřelka ve favele nechá vzpomenout na Modern Warfare 2, ve filmu neni jediná ošklivá holka a do plavek se zásadně slíkaj ve slow motion, scénáristovi očividně občas vynechávala propiska, ale co už... takhle má vypadat letní popcorn - Thor my ass a vraťe mi Baye v pořádnym ratingu. Dopnění: Dwayne Johnson neni neherec ale antiherec, to už vemte rovnou Seana Austina. Odrovnání záporáka je v tomhle filmu dost stylový. ()

jonyyy

Rozhodně je to akční pecka, plno věcí, co jsme ve filmu ještě neviděli, dobře natočeno, poprve mi nevadil ani Dwayne Johnson. Ale jestli mě něco fakt štvalo, tak ten neustále kladený důraz na nevinnost hlavních hrdninů, přitom jen v té závěrečné scéně (která byla mimořádně povedená) ohrozili nebo zabili víc nevinných a policajtů, než hlavní záporák za celou dobu. Ale první díl série, který stálo za to vidět, možná dokonce zatím nejlepší akčňák roku. Budu fér a nebudu ubírat hodnocení za to, že mi rozebrali můj milovaný Ford GT :D 80% ()

eraserhead666

Proč je tohle nejlepší díl série? Protože to vůbec není o autech a závodění (a mě jsou podobné lupičské filmy sympatické). Takový to mělo megaultrahappyend, že se až obávám, o čem bude další díl. Budou-li v něm hrát stejné postavy. Ale myslím, že nějakou výraznější obměnu si už tvůrci nelajznou. Příběh je hrozně debilní (a minimálně v jednom případě neskutečně nelogický), ale v podobných filmech na něj zase až tak třeba není proč hledět, protože nejsou o ději. Mělo to čistě popcornový spád, ne že bych na podobném stylu ujížděl, ale pobavilo to. Pobavilo mě angažmá Dwane Johnsona, chlapa, který má větší kozy než jakákoliv žena, co se ve filmu objeví... A minimálně jeden bod za úžasnou, skvělou, boží a neskutečnou Elsu Pataky. ()

Kailo

Takovej akčňák tu dlouho chyběl a J. Lin překvapil víc, než nový Gaga "parfém"... Aspoň filmová studia se o jeho akční náturu poperou. 80% [HD] ()

ARI50

Musím říct že dokonalost sama sice začalo to závody a skončilo to zabíjením honičkami a podobně ale nejsem zklamaný kdyby se natočila 6,7 atd budu jenom rád rychle a zběsile prostě nemá chybu. Jsem rád že 4 spojily s 5 dobře a taky zato že se všichni známi se sešli až na hana který podle mne zemřel v tokijské jízdě. Co se tyče Lin jsem sním hodně spokojeny. Líbil se mi, menši šmrnc driftu a přípravy na celého planu trochu mi to připomínalo ITALIAN JOB ale co nadmíru spokojeny takže sednete do kina a vychutnejte jsi ten skvěly zážitek The Rock a Vin Diesel. ()

Ilicka

Vypalovačka, která nepobrala nějak extra rozumu, ale zároveň je nejzajímavější a nejdospělejší z celé, prozatím pětidílné série a stejně jako předchozí díl je ukončena ukázkovým cliffhangerem, který mi dává chuť se do roka a do dne opět přibrzdit v kině. Vin Diesel stále machruje se svými třemi výrazy, Paula Walkera čas ošlehal do přijatelnější podoby, už se nejedná o toho kudrnatého hezounka. Navíc jejich partu prohání ďábelský terminátor The Rock, proti kterému i Vin vypadá jako párátko. Akce je typicky over-the-top (guilty pleasure momenty jsou zastoupeny Paulem Walkerem plachtícím na sporťáku řítícím se do jezera), ale extrémně vtipná, i když ze své podstaty velmi hypotetická, jako třeba průjezd městem s trezorem zapřaženým za dvěma sporťáky. Lin si dost vypomáhá roztřesenou ruční kamerou ve stylu jízd agenta Jasona Bournea a vychází mu to. Trochu zamrzí sladkobolné pokusy o zvážnění, snaha dodat už od prvního dílu jednorozměrným postavám trochu hloubky pomocí vážně míněných kýčovitých debat. Ale k téhle partě trocha kýče patří. Stejně jako mohutná vlna nostalgie, která se s nimi žene a připomíná, že od chvíle, kdy Paul Walker poprvé sedl za volant uběhlo už 11 let. Nečekala jsem, že se tahle série ještě vytáhne, ale pokud bude tato vzestupná tendence pokračovat i v dalším díle, máme se na co těšit. ()

kajda.l

Testosteronová show pro náctileté. Nic víc v tomto filmu nehledejte. Tak a teď nastává otázka pro všechny hnidopichy, proč tedy dávám pouhé dvě hvězdy? Nevadí mi naprosto přestřelená, logiku popírající akce, ba naopak úvodních 40 minut s Miou, Brianem a Domem je opravdu pravděpodobně to nejlepší (vyjma skvělého A-Teamu) s čím tento žánr za posledních pár sezón přišel a za těchto 40 minut bych s klidným svědomím dal čisté 4*. Jenže bohužel po nadupané první třetině přichází první zvrat se skladbou týmu (aneb "rodinky" jak by pravil Dominic Toretto), do děje nastupuje několik známých tváří z předchozích dílů, mezi nimiž pro mě bohužel figuroval i maximální opruz z dvojky Roman Pearce (Tyrese Gibson), což znamená, že se začně značně stupidně žvanit na úkor akce a o svůj prostor přichází i naše výtečná ústřední trojka - Mia (Jordana Brewster♥) je odložena k PC, pro Briana (Walker) se stane stěžejním porazit Doma v regulérním "závodě" a Dominic (Diesel) ach bože, toho scénárista pohřbil úplně nejvíc, začne z huby vypouštět neskutečně patetické žvásty o rodince, vztazích a podobné p.....ny, jen proto aby primitivní divák si uvědomil, že tento celoživotní kriminálník a zlobr je v podstatě úžasnej chlap. Proboha, proč ze solidního drsoně museli udělat skoro uplakané štěnátko s dobrým srdcem a city?? Fuck It!! Ještě, že se aspoň solidně pošpásoval s tou nechutnou upocenou gorilou Rockem. A celé to definitivně zabíjí neuvěřitelně přepálená stopáž, kdyby to vše bylo sestříháno (hlavně prostředek) na obligátní 100 minutovou stopáž jako předchozí díly, tak bych uvažoval o 4*, takhle za úmorný střed a neuspokojivou "trezorovou" závěrečnou destrukci Ria dávám zklamaných 50%. Mezi díly, kde se nachází Torettovci je Fast Five pro mě nejslabším dílem a celkově - 1) FF4, 2) FF1, 3) FF5, 4) FF3, 5) FF2. ()

Ištván87

Lepší než jednička (jiný díl jsem dosud neviděl), ale na hvězdičky to bude asi stejné. Ovšem tohle má jednu obrovskou (doslova obrovskou) výhodu. The Rocka s takovou muskulaturou, že je s podivem že se vůbec mohl pohnout, přičemž scéna kdy se řežou s Vinem Dieselem je vrchol celého filmu. A tažení sejfu druhý... Mimochodem, co se hlasu týče, tak The Rock je jako Arnold Schwarzenegger bez přízvuku... 85% P. S. Tak ne, šestce jsem dal 4 hvězdy, takže tomuhle patří jedna navíc. ()

Bauer

Koukám na své komentáře k dílům Rychle a zběsile a ke každému dílu jsem napsal "nejlepší díl". Ano, každý díl mě něčím nadchl a měl něco do sebe. Ale rád bych to zde uvedl na finální (čtvrtmílovou) rovinu, aby v tom bylo jasno. První díl byl něčím originálním. Dragy závody byli perfektní a vše bylo cool. Děj už byl o něco slabší a několikrát jsme něco podobného viděli. Ale díky prostředí tunnigářů se to dalo opustit. Druhý díl byl natočen jen kvůli penězům. A s prvním dílem to nemělo nic moc společného (až na hlavního hrdinu a nějaké ty závody). Nicméně nápad s převozem peněz nebyl špatný. Tokijská jízda neměla téměř nic společného s Rychle a zběsile. Žádné dragy, ale na druhou stranu špičkové drifty, což mě hodně zaujalo. Mladý hrdina také nebyl špatný a prostředí Tokia bylo zajímavé. Čtvrtý díl byl velmi vydařený. Vrátil se Vin Diesel a staří dobří známí. Justin Lin tím nasadil laťku hodně vysoko. Ale Rychle a zběsile 5 tu laťku značně převýšil. Fast five začína přesně tam, kde skončil čtvrtý díl. Vtáhnutí do děje okamžité. Akční scény přehnané, ale každopádně velmi zábavné. Hluché místo? Neexistuje! Stále se něco děje. Skončí jedna akce a už jsme vhozeni do další. Patý díl jako by čerpal z Dannyho parťáků, 60 sekund a Loupež po Italsku. Ale to vůbec nevadí!!! Těžko věřit, se to má něco málo přes dvě hodiny. Uteklo to (až) moc rychle. A závěrečná pointa osvětlená flashbackem, byla super. Herecké obsazení je petarda. Když se začli přijíždět herci z předešlých dílů (Ludacris, Tyrese Gibson a Sung Kang), tak jsem měl úsměv na tváři a pocit spokojenosti. Navíc přibyl testosteron Dwayne Johnson, což je famózní! Vin Diesel a Dwayne Johnson v jednom filmu? Snad sen každého milovníka akčního žánru. Když se na plátně setkali tváří v tvář, tak jsem byl nadšený. Dokonce i víc, než u The Expendables se scénou, kdy se sejde Schwarzenegger, Willis a Stallone. Po skončení filmu jsem měl chuť přeběhnout do jiného sálu a podívat se na to znovu. Jednou to nestačilo. Místo toho jsem sedl do auta. Škoda, že jsem neměl song "How we roll" v autě. Absolutní luxus! Celkový soundtrack je fajn. Don Omar nesmí chybět. Hudba Briana Tylera není také vůbec špatná. Sečteno a podtrženo: Zatím nejlepší akční film roku 2011!! Justin Lin se vyšvihl hodně vysoko a úpřímně mu to přeju! Těším se na šestý díl! This is Brazil! ()

Beastmaster4

Jelikož nejsem fanoušek téhle série, tak hned z počátku měl u mě film mínus. Všechny díly jsou založené samozřejmě na naleštěných kárách, pěkných kočičkách, svalnatých mužích, tvrďáckých gestech a nesmyslných akcích. Pátý díl je to samé, něčeho je tu víc, něčeho méně, ale koncept je pořád stejný. I přes můj negativní pohled nemohu zapřít, že šlo o jeden z nejlepších filmových zážitků posledních měsíců. Nesmyslné záběry střídají ty opravdu povedené, jako pěstní souboje aj. Velmi dobrá je audiovizuální stránka. Burácení motorů, detaily na kontaktní souboje aj., to je zvládnuté na jedničku. Trochu těch nesmyslů pak člověk promine s ohledem, o jaký styl filmu jde. Musí se brát s velkým nadhledem. Zejména konečná fáze, kdy táhnou dvě auta za sebou trezor je, když už ne přehnaně trapná, tak alespoň velmi úsměvná. ()

mm13

Kto by povedal, že sa práve táto séria ukáže byť natoľko životaschopnou? Dobrá partia, príjemná réžia, akékoľvek vyššie nároky bokom a podobné sympatické oddychovky jeden aby pohľadal. Nemusím "päťku" vidieť druhýkrát (minimálne nie kvôli finále s trezorom, to prepískli), ale "šestku" určite nevynechám. A keď si to dokáže podržať vlastný štandard, tak ani prípadné ďalšie časti. ()

MeanWhile

Jasný plný počet bodů. Po otřesné Tokijské jízdě a po dobrých Rychlých a zběsilých přišla briliantní Rychlá pětka, která mě uchvátila jak akcí, tak i hudbou. Už se to tu zde neomaluje jen u závodů a jde se přímo do akce, a to je vidět dobře, protože film má hodně dobré výsledky. Kdybychom zase koukali jen na závodící auta bez nějakého lepšího příběhu, bylo by to na nic. Vzhledem k tomu, že jsem milovník akčních filmů, aut a celkově i fanda série Rychle a zběsile (různé názory na každý díl) tak tento film byl pro mě přímo božím požehnáním. Když jsem byl poprvé na tom v kině, a na konci před titulkama hrála letní Danza, byl jsem naprosto uchvácen. Neskutečná paráda, kterou jsem si po delší době musel projít v kině znovu. Jsem moc rád že se zde objevil D. Johnson, to je totiž pořádnej chlap, který se vážně hodí do toho filmu a skvěle konkuruje Dieselovy. Toto je prostě (zatím) nejlepší díl série a jeden z nejvíc akčně nadupanejch filmů tohoto roku (2011). Už se nemůžu dočkat na šestý (doufám že i ten sedmý) díl a jen prosím ať se to i tak povede, jako Fast Five! ()

MáŠa

Hlavně druhá polovina zajímavá akční jízda. Sice nerealistické, ale takhle nějak by ta popcornová zábava měla asi vypadat. ()

luka4615

Nejlepší díl celé série, který už asi žádný jiný díl nepřekoná. Spojení Dannyho Parťáků a klasického schématu Fast and the Furious funguje dokonale. Fast Five pozvedl "zběsilou" sérii na zcela jiný, lepší level. Všechno od castingu, přestřelek a honiček s auty funguje na výbornou a dělá z tohoto filmu popcornovou zábavu na úrovni. Smekám Justine Line! „Thinking you're in America. You're a long way from home. This is Brazil!“ ()

prome

Tak takový film tady dlouho nebyl. Akční jízda, která ani chvíli nenudí. Aby si to člověk celé užil, tak musí vypnout mozek a nepřemýšlet nad realističností, protože se tam moc nevyskytuje. A Justin Lin to moc dobře ví a vše vypadá, že je to bráno s velkou nadsázkou. Doufám, že Justin Lin bude režírovat nového Terminátora, protože tady naprosto přesvědčil, že akci prostě umí. Přimhouřil jsem oči a dávám plné hodnocení. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011