Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

teutates

Moja chyba, počkal som pár týždňov kým som sa vydal na toto do kina s "presvedčením", že som dosť "presvedčený" o tom, že to stojí za to... nevravím, že nestálo, no moje očakávania boli až príliš! Ale môžete za to VY všetci ospevovači!? Fast Five je ako by som to, je taká ta akčná letná vec tzv. blockbuster so skvelou reklamou, upútavkou, kde sa obvykle vmestí to naj. z celého filmu, nedovolím si tvrdiť, že to je úplne tak, pretože by som dostal "16" do hlavy, ale sorry 83%?! Dominic Toretto, muž cti a tvrdých pästí príde do Ria, žiadna historická prechádzka centrom ani palenie kože, ale posledný jOb... už fakt posledný (inak podotýkam seriu fast mam fakt rád). Takže? verbujeme... Jacky verbuje v krčme u prístavu, Dominic v garáži... nemám silu hatiť si tento film, no nepáčila sa mi Dominikova osmička (8), či sedmička (7), a ten koniec, kde 2 auta ťahajú ten veľký tlustý sejf a nakoniec dokonca jedno auto?! (keby, že ho ťahal Dwayne... odpustené!ale takto?!) ničia mesto, ja viem, viem mozog bolo potreba nechať pred dvermi sálu a ja som aj tak urobil, ale vedľa mňa sedela chodiaca encyklopédia a všetko mi zhátila... "viď si strojař, bla bla bla..." vyčítala mi môj priblbý úsmev na všetky tie auta a plavky aaa tak "ta encyklopédia" aaa ja stále nie a nie nechať sa zlomiť, no píšem tento koment aaa uznávam, že Fast Five je dobrý letný blockbuster, som rád, že som to videl v kine a nedám menej ako 7/10 ale ešte tomu niečo chýba p. Lin. Pobavil som sa, dajme tomu, že som sa nenudil ani keď padali tvrdé slova o otcoch a rodinách nooo nemôžem dať viac... Dwayne bol skvelá voľba, no bohužiaľ dostal málo priestoru a na veliteľa takej čaty sa nechal rýchlo zlomiť... hej, ešte ta encyklopediá do mňa, že kdo su tí dobrí a kdo sú ty zlí, tak jak?! ()

swamp

Fast five hezky za five*. Nechápu, že stejný režisér předchozích dvou dílů natočil i tohle. Tahle testosteronem (přeci jen Vin a Dwayne v jednom filmu..) nabušená jízda obalená estrogenem zrychlí z 0 na 100 za 4,3 sekundy, na konci zapomene zastavit a ještě nám ukáže, o čem že by mohla být šestka.. Justin Lin nám všem bude moci dokázat, že tenhle díl nebyla jen náhoda. ()

sarkas21

podle mého mínění nejpovedenější díl co udělaly.hlavně ta rvačka Rocka a Doma dost kruté nešel bych sněma do ringu ani za milion.Dost dobre uz se těším na další pokračování kde bude řádit Letty. ()

mil@n.fanatik

O my good!! Tak tohle jsem nečekal.. Rychle a zběsile 5 je jedna napráskaná adrenalinová mega-pecka, plná skvělých akčních bitek, závodů, prostě všeho pod pojmem AKČNÍ!!! Takže tím jsem nahrál všem akčním nadšencům, kteří ještě neviděli, tak doporučuji co možno nejdříve sehnat, stáhnout a pustit!! Opravdu paráda, moc mě tento akční megahit hluboce a příjemně pohladil na srdci... Co bych ještě napsal? Teď mě napadá - bitka Vin-Diesel vs. Dwayne Johnson, ke které se dlouho schyluje a člověk se na ty dva NAMAKANCE MOC TĚŠÍ... PLUS, TY HONIČKY, SKVĚLÉ A PROMYŠLENÉ NÁPADY... Chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale konec, resp. posledních 20 minut opravdu nemá chybu a tak se absolutně nestydím za plný počet a klobouk dolů!! 85% ()

predators

...vyšel jsem z kina, nasedl do svého Hyundaie Accenta a nekontrolovatelnou rychlostí a za pískotu skřípějících kol jsem si to během několika málo sekund mašíroval výpadovkou na Mladou Boleslav. Sice mě to stálo "litr" na pokutě, ale ta fešná policistka za to stála. Ještě úžasnější však byl ten pocit z rychlé jízdy! Přesně ten pocit, který ve mně zanechal Fast Five! 85% ()

PetrPan

No jo no , Filipa to zase nemá, ale zato přibyl Dwayne a rozdá si to s Vinem, auta už jezděj všude možně a všemi směry, všechny honičky maj pořádný grády a ta jediná , co by byla nudná ( závody o autíčko, esence jedničky až trojky zběsilých) tam není a sejdou se nám tu postavy z minulých částí, některé otravné, některé méně, moc co hrát samosebou zase nemá nikdo a celej tenhle galimatyáš docela odsýpá. Můj výraz po celou dobu sledování zřejmě nepřekročil rozpětí od jedné k druhé pacičce písmenka Y, ale takto se mimicky projevuju docela často a nejen při filmu, čili je to v naprostém pořádku i z tohoto pohledu. Byl jsem nadprůměrně spokojen a teď už půjdu zase zírat na ten flek na zdi..ee. ()

nash.

Rychlí a zběsilí Dannyho parťáci? Proč ne. Poprvé v celé sérii to byla opravdová jízda na plný plyn a taky zábava. Pobavil zejména trezor , který okázale ingoruje všechny zákony vesmíru, gravitací počínaje. Nechybí tu pořádná přestřelka, pěstní souboj titánů, svižná honička, která má dokonce i nápad, krásné ženy, emoce, humor, energie a dynamika. A pobavil i scénář, který jako buldozer hrdinům uhlazuje cestu vpřed, aby mohl frčet na plný plyn a nemuseli se zatěžovat takovou zbytečností jako je logika. Život tomu všemu navíc dal zcela nový rozměr. Když se Paul Walker snaží dostat z hořícího auta člověka až mrazí. A upozornění v závěru, aby to lidé na silnici nezkoušeli, je u tohoto filmu najednou tragicky ironická. ()

WANDRWALL

Rychle a zběsile má stále své příznivce, jinak by producent nevrazil prachy do 5. filmu pro příznivce těchto schématických příběhů a milovníků naivních efektů, které řada diváků ráda baští. ()

Slarque

Tahle série nečekaně chytla druhý dech. Scénář si bere inspiraci z Dannyho parťáků či dvojky Mizerů a hlavně přivádí na scénu Dwaynea Johnsona, jehož rubačka s Vinem Dieselem nemá chybu. Režisér tu akční stránku nadupal jak nikdy předtím, takže divák nemá čas přemýšlet o nesmyslnosti toho, co se ve filmu děje, či o překračování fyzikálních zákonů. Nakonec přišla v poslední scéně Eva Mendes a přinesla důvod, proč se těšit na šestku. To jsou věci! ()

Claw

Tohle je fakt paráda!! Úžasně vyrovnaná a sympatická akční záležitost!! Na tom filmu je vše super (až na pár trapných, ohraných vtípků...). Perfektní postavy, perfektně zahrané, každá má ve filmu svůj jasný význam a čas se prezentovat. Nikdo nevyniká ani "nezaniká". Všechno je takové optimistické, nemá to napětí, o nikoho se ani moc nebojíme, víme, že stejně vše dobře dopadne. Ale to je právě ta pohoda, která z filmu vyloženě sálá. Kapitola sama pro sebe je pak účast Dwayneho "ROCKA" Johnsona, jehož každý nástup před kameru, každý pohled a každý postoj doprovází až nevýslovný dojem osobní dominance. Herecké duely "Diesel vs Dwayne" jako by byly vystřižené z WWF eskapád, absolutní testosteronová bouře dvou gigantů na scéně!! V poslední třetině mi film pak nabídl přesně to, o co jsem se modlil, souboj těchto dvou "goril", který byl opravdu super!! (a bylo úplně jedno, kdo vyhraje...). Suprová auta navrch. Krásný a dojemný závěr. Prostě úžasná akční oddechovka. Opravdová paráda pro všechny generace a typy diváků... /80%/ ()

Chrustyn

Série "Rychle a zběsile", která byla pouhou fetišistickou podívanou pro mladé, kteří ihned po shlednutí prvního dílu začali hrozně moc rozumět autům a začali se po tuzemských (samozřejmě i zahraničních) silnicích prohánět ve svých "vytuněných plechovkách" se dostává do neuvěřitelného pátého dílu (a určitě není konec) ale jak je neuvěřitelné to, že se tato série dostala tak daleko, tak je stejně neuvěřitelný fakt, že se jedná nejen o absolutně nejlepší díl celé série ale i o výborný akčňák "staré školy". Každý díl "Rychle a zběsile" byl o něčem jiném a zatímco první pokračování bylo naprosto zbytečné a snažilo se být jen větším prvním dílem, po nástupu nového režiséra se začala celá série velice zajímavě vyvíjet. Třetí díl byl "jen" úplnou změnou a až ten čtvrtý, kdy se vrátila původní parta, ukázal, že režisér umí a dal celé té fetišistické orgii to pravé akční vyznění a ukázal, že i z tématu pouličních závodů se dá udělat zábavná akční podívaná. Tentokrát už však vyrazil na úplně jinou stezku akční zábavy a dokázal, že i několikáté pokračování může být výborným filmem. Úplně odstranil trapné pouliční závody, které sice celé sérii zajistili úspěch ale rozumným divákům se z nich dělalo zle a nechápavě zírali. Nechal jen oblíbenou partu (navíc přidal staré známé z předchozích dílů) a samozřejmě nezbytné automobily, které však hrajou menší roli než kdy dřív. Příběh působí jako "Dannyho parťáci na kolech" a celý se točí okolo velkého plánu, obsahujícícm velký balík peněz, ukrytých v ještě větším trezoru. Žádné závody, pomsta (i když jak se to vezme) ani nic podobného, jen prostá loupež. Justin Lin má hned několik trumfů, které z jeho filmu dělají parádní akční záležitost. Starou partu, která potěší všechny skalní fanoušky + navíc pár pěkných kousků, které potěší převážně pánské oko a hlavně Dwaynea Johnsona. Nikdy by mě nenapadlo, že to o něm někdy napíšu ale je tím nejlepších co se týká hereckého obsazení. Tím, že ho režisér obsadil se opravdu trefil do černého, protože takhle cool akční postavu jsem ve filmu už hodně dlouho neviděl a když si vzpomenu co jsem si o něm myslel při sledování srajdy jménem "Faster" musím své stanovisko přehodnotit a říkám si, jestli by i nadále neměl hrát jen vedlejší ale výrazné a pro děj důležité postavy, protože tohle je první role, která mu vyloženě sedí a kdykoliv se objeví v záběru, nejen, že ho nejde přehlédnout ale divák okamžitě zpozorní a náramně se baví. A jeho setkání a bitka s Dieslem, potěší všechny akční fanoušky a pobaví se minimálně stejně jako při kostelové scéně v "Expendables", která tímto dostává na frak. Největším plusem filmu však zůstává sám režisér a převážně jeho realizace akčních scén. Není jich na dvě hodiny mnoho ale když už jsou stojí to za to. Ať už se jedná o úvodní eskapádu s vlakem a samozřejmě hlavně pro závěrečnou spanilou jízdu s trezorem při které je zničeno více atomobilů než ve filmech Michaela Baye. Všechny akce jsou přehledně a efektně natočeny a v dnešní digitální éře to ničení pravého plechu potěší nejednoho pamětníka let 80. a 90. Rozhodně se nejedná o dokonalý film a existuje řada starších a daleko lepších akčních filmů, dvouhodinová stopáž je pro tak plytký příběh poněkud zbytečná, scénář, také dost trpí stejně jako divák při poslouchání některých replik, které herci pronášejí ("Vzpomínáš na svého otce?") a již zmíněné akční scény by si zasloužili ještě pár podařených kousků, přesto se jedná o obrovské překvapení nejen na poli akční zábavy ale i při vzpomínkách na předchozí díly. Prozatím se jedná o nejlepší akční film roku ale Míša už je na cestě. () (menej) (viac)

klerik

Justin Lin to dokázal. Okrem toho, že pospájaním postáv dokázal celej sérii zdvihnúť úroveň ("Veríte na duchov?"), dokázal vyvolať pocity, aké sme kedysi cítili pri naháňačkách v SKALE či BAD BOYS (alebo AKO ŠTVANÁ ZVER:-)). Deväťdesiate roky sa vrátili so všetkou parádou. Väčšinu času je to prostoduchý akčnák s nie vždy dokonalou logikou, ale potom príde finále a všetci majú pocit, že ide o totálnu pecku. Duel Diesel vs. Rock funguje skvelo. Myslím, že točiť ďalší The Brazilian Job nemá zmysel... ()

SeBig

Viděno 2x v kině!!! Musel jsem na to jít po druhý protože jsem to trochu nepobral ne jako příběh ne jako že jsem to nepochopil ale prostě jsem nepobral to jako mohl Justin Lin vytvořit lepší díl než byla jednička!! Tohle má prostě všechno honičky, bitky, akce, skvělý obsazení!!!! Pro fanouška akčních filmu jako jsem já hotoví orgasmus!!! The Rock vs. Diesel!!! To jsem ještě nežral!!!! ()

korbitch22

Brutální řežba,která drží pohromadě jako perfektně ukutej kus kovu.Lin posbíral to nejlepší ze všech dílů,smíchal to s Dannyho parťáky,řiznul k tomu Elitní jednotku a ozdobil to střípky z Italian Jobu.Tenhle mix vybombil plnou parou do jednoho smysluplného a rodinou prosáklého rodinného systému rychle a zběsile a vytvořil akční film,který hódně dlouho nikdo nepřekoná.Vytknul bych tomu pouze vynechání scény závodu a modrý Porche.Souboj Diesel vs. Rock pekelně ostrej.Do dalšího dílu stačí vypilovat pár opravdu pitomích chybyček ve scénáři a dát víc prostoru Rockoj a máme zaděláno na nejkultovnější adrenalinovou sérii na světě.Chvilku mi trvalo než se mi film dostal pod kůži,ale pak se tam zaril jako kus plechu z policejní káry do mozku podplaceného fízla a už se nedostal ven :-) U mě 90% a letos nejlepší zážitek.Děkuji ti Line,akční dítě ve mě si blahem poslintalo tričko :-) ()

Jirka_Šč

COOOL akční nářez! Hlavní hvězdy: Diesel, Johnson, Lin. Nejlepší jízda: V Riu a s trezorem. Nejhezčí ženská (subjektivní hodnocení): Elsa Pataky jako "Diesel's Girl". Super v nejednoznačnosti - kašlat na patriotizmus nebo jednoznačně pozitivní hrdiny! Toto je o dlohoudobém rodinném zabezpečení, ve jménu kterého je nutno okrást největšího mafiána ze slumů "Ježíši za zády" (který mimo jiné hlavní hrdiny i čímsi naštval). ■ "Slyším tam nějákej cvrkot. To ste fakt zbořili banku?" ■ O den později odebírám jednu hvězdu. Z důvodu, že to ve mě nenechává až tak silný pocit. ()

mcb

Zatímco jiné "pětky" vznikají převážně na DVD, Rychle a zběsile servíruje poctivý akční výplach, v němž šustící dialogy a tupá moudra přehlušuje řev motorů, zbraní a chlapácké řeči Vin Diesela a The Rocka (ten by si úkor všech svých propadáků zasloužil vlastní film). Justin Lin vyrostl od průšvihové Tokijské jízdy v jednoho nejzručnějších akčních režisérů současnosti, který bez problému zvládá řídit tuhle nezastavitelnou jízdu bez jediné zpátečky. Jedno z překvapení roku, které udivuje hlavně tím, že vůbec nepřipomíná namachrované, pozérské a samoúčelně drsné předešlé díly. A to je jedině dobře. ()

Yardak

Překvapivě patý díl je nejlepší z celé série! Velkou zásluhu na tom nese postava, kterou brilantně zahrál Dwayne "The Rock" Johnson. Nebudu nic dále rozepisovat, neboť vše podstatné řekl M.a.t.t. ve svém komentu, jedině bych poupravil Rio Heist na Brazilian Job :D. Čtyři adrenalinové (samozřejmě přemrštěné akce, ale dobře se na to kouká - to se o některých scénách v minulých dílech nedá říct) hvězdy! ()

heyda

Škoda, že celé sérii kazí úroveň slabá dvojka a ještě hloupější trojka z Tokia. Tenhle díl se bez problému může srovnávat s excelentní jedničkou, je plná akce, výborných bouraček, dobrého příběhu a hlavně opět skvělé spolupráce Paul Walkera a Vina Diesela. Na maximum to nevidím, přece jenom tam bylo několik za vlasy přitažených scén, ale nenudil jsem se ani vteřinu, takže velká pochvala Linovi a snad natočí ještě něco podobnýho. A nemusí to být nutně pokračování série Rychle a zběsile. Trochu teď lituju, že jsem to neviděl v kině, protože tohle je film dělaný přesně do něj. 80% ()

jojinecko

Vin Diesel a jeho banda je ďaleko prefíkanejšia ako Dannyho parťáci a drsnejšia ako banda Expendables. Akcia dotiahnutá na hranicu únosnosti a absurdnosti, všetko je "as cool as hell", objektívne najcoolovejšie je prostredie Ria. Svaly až na prasknutie, povinné scenáristické žvásty a premisy, všetko vybuchuje, autá do seba narážajú jedna radosť - čo viac si priať:) Ideálna dynamická no-brain jednohubka. ()

Flego

Nadpriemerné hodnotenie ma primälo vrátiť sa do sveta hluku motorov, ale zázrak sa nekonal. Testosteronová, chlapácka jazda sa okrem šialenej jazdy vyžívala aj v desivej stopáži, premúdrelých životných právd a Dieselovej koženej tvári. Vďaka za charizmatického The Rocka s briadkou. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011