Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

Vecko99

Skvélé obsazení, parádní akční scény, ale velmi mě zklamala postava The Rocka. Nejdřív tam parádně zapadnul a dal filmu další rozměr, ale moment kdy se přidá ke svému nepříteli mě velmi zklamal. Škoda pro mě. ()

Woody77

Jedným slovom super no predsa je tu jedno ale... Ak by trochu ubrali plyn tak by som tu dal 5 hviezd no bolo to co sa tyka istých scén dosť prestrelené. Naopak velmi sa mi pačilo že zmizli neonové podsvietenia pre násťročných a nahradili ich autami pre chlapov. Prekvapilo ma zaimplementovanie Skaly do príbehu to som ozaj nečakal no na druhú stranu dal príbehu štavu a ešte viac akčnosti. Lin prebral k životu túto seriu filmov dakovať však môže najmä hlavným protagonistom ,ktorý sa vrátili. ()

chelseaman22

Vážně nesnáším Van der Naftu a toho přizdisráče z Vítejte v džungli. Negativ byla taková spousta, jako počet diváků na spartakiádě. Nesnáším vytuněný káry, nesnášim, když se po dobu celého filmu chlemtá pivo, nesnášim ten typ projevu, jež vymysleli černoši v Bronxu nebo Harlemu, nesnášim, když dvě autíka táhnou "lehkej" sejf, nesnášim bradku toho přizdisráče z Vítejte v džungli... Ale stejně to bylo (puberťáckou mluvou) "vážně kůůůl". Kvalitativně srovnatelné s Mission Impossible - Ghost Protocol. Zasazení děje do slunného Ria bylo fajn. Konečně žádný pošahaný uličky v Big Apple. 87% ()

Script

Abych pravdu řekl, tak první díl mě vůbec ničím nezaujal. Přišel mi celkem hloupý a bez zápalu, ale bylo to koukatelný. Když jsem zjistil, že další díly jsou mnohem horší, tak jsem si řekl, že nemá smysl se na to vůbec dívat. Teprve když vyšel tento film a viděl jsem jaké má hodnocení, tak jsem si řekl, že radši předchozí díly nějak přeskočím a rovnou kouknu na tenhle. To bylo poprvé co jsem se při sledování Rychle a zběsile nenudil. Začátek filmu byl překvapivě rychlý. Pak děj se trochu zpomalil, ale pořád vás zajímalo co z toho nakonec vyleze. Vadila mi tam jedna konkrétní scéna, kdy Vin Diesel a Paul Walker skočí s autem do vody. Sice to bylo thrillerující, ale ve finále jak padali z velké výšky, tak jste si řekly, že tohle by nemohly nikdy přežít. Dosazení Dwaynea Johnsona do role agenta, který má za úkol zavřít všechny do vězení byl celkem dobrý nápad. Perfektně se na tu roli hodil. Připojení Gal Gadot do příběhu byl taky super, ale škoda je, že ve finále neměla tak výraznou roli jako ostatní. Po příběhové stránce je to luxus, ale problémem je, že se některé momenty fixují na předchozí díly, které se tolik nepovedly, a které nechcete ani vidět. Hrozně se mi ale líbilo utíkání před agenty v Riu. Ty scény jak lezou ze střechy na střechu je prostě super. Závěr celého filmu je pecka! Hrozně se mi líbili ty destrukce aut v ulicích a nejen to nádherně zachytily na kameru, ale vypadalo to i opravdově. Nepůsobilo to uměle jako v ostatních dílech. Za mě 4 hvězdy. Takhle by se měl děj Rychle a zběsile vyvíjet dál. ()

Motinski

Najlepší diel série kde akčná stránka šľape ako hodinky a nepôsobí ako sci-fi. (Čo sa na plno rozvinulo v pokračovaniach). Stále ide o jednoduchú zábavu, no plnú nápadov, zaujímavých lokalít a adrenalínu. Až po rokoch som si uvedomil ako moc táto časť vyčnieva od prvých aj neskorších filmov. ()

Johnny.ARN

Tak toto je prúúúúser. To už nieje to staré dobré RaZ aké bolo, toto je už len nejaký akčný trhák do ktorého napchali hercov zo serie a dali na to nálepku RaZ. Všetko dobre z toho filmu ukázali v trailery, striedanie akčných a pokojných pasáži, ale vypichol by som dve veci : The ROCK ako záporná postava : TOTO UŽ NECH NIKDY VIAC NEUROBÍ!!! neveril som mu ani nič, a bitka Vina s nim, to bolo slušné, aj keď pomlátili sa solídne ale potom v ďalších scénach ani stopa bo bitke. A ešte začiatok filmu zaujme divákov. Skvelý nápad s tým vlakom. Ale inak som sklamaný a dávam veľmi rozpačité 3 z 5 ()

Jizni Tlapa

Rychlá pětka má něco, čemu se říka "koule". Od první minuty to hezky šlape, a dobře nasnímaná akce střídá akci, při které, když zavřete jedno oko, uvěříte a budete příjemně překvapeni. Dieslák nám krapet nabral, ale to omlouvám jeho věkem. Skálu nesnáším, ale zde je příjemným zpestřením. Klobouk dolů před maskéry a stylisty. Ne jen jeho image filmu sedne jak "prdel na hrnec"! Trezorovou scénu pak považuji za vůbec to nejlepší celé pentalogie!! Nebýt překrouceného konce a " Viňákovsky zamáčknuté slzy", byla by pětka kvalitním aspirantem na pětí-hvězdu! ()

Johnnas

Tenhle film šlape. Dwayne Johnson vs. Vin Diesel to už je slušnej nářez. Určitě jeden z nejpovedenějších dílů série. Jako vždy nereálné ale kulervoucí scény na silnici i mimo ni :)...a o to tu jde především! Docela jsem si to užil. ()

DJ Rocco iNc

Tak čo k tomu povedať.Ďalšia vydarená časť Rýcho a zbesilo. Len už s malým rozdielom. Už je to viac o akčnosti ako o vytuningovaných autách. Teším sa na pokračovanie. ()

nemik22

Rovněž se přikláním k názoru, že jde o nejlepší díl série a kdo má rád dobré akční filmy, tak vězte, že tenhle k nim rozhodně patří. Výborné (hvězdné) obsazení, skvělá hudba, přestřelky, rychlá auta, pěstní souboje... nic z toho nechybí. Jediné co bych vytkl je scéna s trezorem. Přesto, že jsem si vědom nereálnosti ve většině akčních filmů, tohle bylo opravdu těžko uvěřitelné. ()

Sonnik

Neskutečná pohoda. Spíš takoví "Domovi parťáci" s nadupanou akcí, kterou navíc vyšperkoval neskutčný prďák Rock. Rio byl perfektní nápad a Lin si to zandal jako málokdo. Pokud má být další FF, tak jsem pro. Hlavně aby u toho byli Lin s Rockem. "$11 million? Sounds like a whole lot of vaginal activity to me." ()

viperDavid

Zacinam si trosku myslet, ze to bude serial na pokracovani. Nejlepsi a bezkonkurencni dil byl urcite jednicka, pak to bylo horsi a horsi, ale tentokrad jsem prekvapen. Dostalo to grady, dej i romantika se vesla. Dokonce a to me hodne tesi, ubylo nelogickych scen. Na druhou stranu se zase nekonaly zadne zavody. Kazdopadne celkem povedeny uvidime jak na tom bude 6 dil s tohoto nekonecneho serialu :) 4* ()

ivan_drago

Už stopáž mě zarazila... co tam kurva chtěj dát... obrovsky patetický film s tak uměle vytvořenou atmosférou, že se mi to vůbec nelíbilo. Až na věčně zpoceného Rocka mi tam všichni, i když ten nakonec taky vyměk, přišli jak namachrovaný modelové s polovtipnejma hláškama... I Vin vyměk a vypadal nějakej voteklej. Ve filmu je prakticky všechno a nic... Celkem zajímavé akční scény vždy vyústí v nějakou polotrapnou scénu plnou poloemocí a nechutně korektní patos. Hrozná splácanina... ()

DivX

Pro mě je tohle lehce nadprůměrný akčňák. Pokud to budu hodnotit jako pokračování čtyřech předešlých dílů, dostane se mi z jedné strany kritiky, že každý díl je originál a takhle to hodnotit nemůžu. Pokud ale budu film hodnotit samostatně, tak z druhé strany přiletí kritika, že bych musel vidět všechny díly, abych se takhle mohl rozhodovat! Nevím, první díl je prostě první díl! Tady je míň jízdy a víc akce. Jak říkám, lehce nadprůměrný film. 60% ()

Mrkvič

Viděl jsem půlhodinové vysvětlování děje, kdy jsem se jednou trochu usmál a lehce ocenil jeden song. Potom tam začala každá postava vřískat a furt někdo někam utíkal a občas zahrála další písnička (ač se mi zdálo, že zase ta samá, jen v jiném podání). Dalších 45 minut občasného usínání jsem vždy zaznamenal, že zase někdo někam s řevem utíká. Prostě film pro nejmenší a ty, kterým stačí veselá písnička a barevné hopsání barviček. ()

Honzíno

Masitější a zemitější než Mizerové, méně galantní a vtipné než Dannyho parťáci. Přesto je Fast Five vydařenou fúzí těchto dvou filmů. Škoda přehršle přepáleností a snahy o megacoolovost v každém prvním záběru (kamera ale super!). Jednoduše fajn zábava. Lepší tři. ()

markuc

Lepsi akcni film, ale ja na podobny styl proste nejsem. At na film koukam jak chci, tak proste nejvetsi slabinu vidim v hereckych vykonech, pritom to k podobnemu filmu asi proste patri, moje krevni skupina to vsak neni. Prislo mi to zbytecne zdlouhave, predvidatelne, misty nerealne az moc, slabiny scenare ani nebudu zminovat. Pry to je ale nejlepsi dil serie, coz mi rika, ze mam byt rad, ze jsem videl akorat jednicku. ()

Bobik9

Rychle a zběsile je jedna z mála filmových sérií, která každým dalším dílem neztrácí nic na kvalitě. Možná právě naopak. Znovu to byla akční svižná podíváná již od prvních minut filmu. Klasická velmi silná sestava herců doplněná o mého oblíbence a jednoho z nejlepších akčních herců poslední doby Rocka. Výborný soundtrack a ještě mnohem povedenějších kaskadérské kousky než u předešlých. Navíc konec, který nabízí velice slušnou možnost pro pokračování šestky, na kterou se osobně moc těším! ()

danco123

Asi najlepší diel zo všetkých, žiadny z predchádzajúcich nie je tak dobrý aby sa dal porovnáť s týmto(možno ešte tak prvý).Asi najväčším plusom filmu je krásne prostredie filmu.Asi najlepšou scénou je kradnutie trezoru a následna naháňačka.Herecké výkony skvelé, len jediné čo som nepochopil je, že ako je možné že vo filme si zahral Sung Kang ked v trojke(Tokíjskej jízde) zomrel pri havárii.Bol to pre mňa šok.Žeby "menšia" chybička scenáristov ?Čo je skvelé na tomto filme je aj soundtrack a pesnička Don Omara - Danza Kaduro, tá sa neskutočne k filmu hodí. Vďaka tomu dávam filmu 90%. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011