Krúdovci

• Česko Croodsovi (viac)

Dobrodružná animovaná komédia je o prvej pravekej rodine na svete, ktorú čaká nielen veľká skúška, ale aj najväčšie životné dobrodružstvo, keď podnikne ohromujúci výlet do neznámej krajiny plnej najneuveriteľnejších a najnebezpečnejších stvorení. Tatko Grug miluje a chráni svoju rodinu. Riadi sa svojráznou filozofiou pre prežitie v dobe kamennej: „Nehľadaj nič nové, nikdy sa neprestaň báť.“ Drží sa jej však len do chvíle, kým zemetrasenie nezničí ich rodinnú jaskyňu, kde dosiaľ spokojne bývali. Jeho rebelujúca dcéra Íp túži spoznať niečo viac, ako len jedno miesto a verí, že za veľkými skalami je veľký svet. Otec Grug musí nakoniec uznať, že lepšie, než tu len prežívať, je začať znova skutočne žiť, aj keď to bude niekde inde. Rodina sa musí presťahovať a spoznať nové svety. A tak Krúdovci vyrazia na cestu do neznáma. Podniknú ohromujúci výlet do krajiny plnej neuveriteľných a niekedy aj poriadne nebezpečných stvorení. Tam stretnú aj okúzľujúceho mladíka Ľuda , ktorý im ukázal mnohé nové objavy, napríklad oheň alebo topánky. Rodinke Krúdovcov predstaví nové možnosti a nový svet a ich pohľad naň sa vďaka tomu navždy zmení. Krúdovcov čaká nielen veľká skúška, ale aj najväčšie dobrodružstvo ich života. Stanú sa prvou modernou ľudskou rodinou v praveku. (TV JOJ)

T-pack

Croodsovi pro mě bohužel znamenají "jen o něco málo víc, než další rodinnej animák". Neurazil, ale jen málo čím překvapil. Vlastně trochu váhám, jestli nedát lepší hodnocení, nicméně roli otce jako otloukánka ve stínu chytřejšího týpka jménem Guy nemůžu přenést přes srdce, jelikož i Guyův definitivní nápad letět za sluncem, ať už je poetický, jak chce, by se mu v tý stěně kouře za normálních okolností pěkně vymstil, zatímco chudáka tátu Croodse rodina "znovu přijme" až poté, co se po vzoru Guye změní. Je tohle to poselství, které chceme předávat dětem? Když přijde někdo, kdo je v jistém směru lepší, než vy, měli byste ho napodobit? Grugova opatrnost, byť ve většině snímku nemístná, není vlastností špatnou, ale místo toho, aby tvůrci dali oba muže do kontrastu a ukázali klady i zápory obou, Guy je idealizován a Grug celkem nesmyslně zahořkne. Naopak plus musím dát za ztvárnění hlavní hrdinky, která rozhodně nemá ty perfektní míry obvyklé, zvláště pak animované, protagonistky (ačkoli do opravdové jeskynní ženy má stále stejně daleko jako já k Nobelově ceně za fyziku), za několik opravdu povedených fórů (Douglas válející sudy) a za tu poměrně velikou nápaditost světa. ()

anli

Další animák studia DeamWorks ,opět plně rodinný a dobrodružný.A podíváme se tentokrát do pravěku.Tedy prostředí zajímavého a neznámeho.A hned na začátku musím říct ,že film se opravdu vydařil a užil jsem si ho pořádně i když drobné výtky si na konci neodpustím.Předně je film absolutní pastvou pro oči a jak 2D tak 3D je opravdová nádhera.Vizualizace ,prostředí ,barevnost ,postavy - vše je absolutně dokonalé ,vymazlené do posledního detailu a ukazuje to ,jak má v dnešní době takový animák vypadat.Vynikající je i kamera ,která dává divákovy perfekrní přehled a nádherný nadhled.A taky skvělá hudba Alana Silvestriho ,která je místy opravdu fantastická.Je to napínavé ,je to dobrodružné a je to komediální , i když to poněkud méně ,ale mě to vůbec nevadilo ,i když na druhou stranu je dnešní divák humorem velmi zmlsaný a žádá ho v animácích v co nejvbětších dávkách , i když já si myslím ,že je to někdy ke škodě samotného filmu.Tady je poměr a množství humoru slušně balancováno a spíše se s ním šetřilo ,ale několik scén je opravdu k popukání.Co mi malinko vadilo ,byl příběh samotný.Trošku více rozmělněný ,než být měl s místy drobnou dávkou chaosu a tápání ,jako by se do psaní prosazovalo více lídí a protože se nemohli dohodnout ,jak bude příběh pokračovat ,každý tam dal část svých nápadů.Ve výsledku je vlastně příběh o ničem a velmi vlažný a je to škoda.Mohla to být absolutní pecka.Ale na druhou stranu podoba filmu vznikala poměrně douho a to se na scénaři zřejmě projevilo.Filmařina je to ale zatraceně dobrá a každý tady odvedl kus skvělé práce a nechal kousek svého srdce.A to je nejdůležitější.Po chvíli přemýšlení dávám pravěce současných 85% a doufám,že země mi pod nohama praskat nebude. ()

ywo666

Totálna hlúposť. Ako beriem, že všetci parkouristi, lezci, cirkusanti a gymnasti museli byť v siedmom nebi. Ako som pozeral tie zvieratá tak aj predajcovia LSD si museli prísť na svoje. Ale som sa až tak nebavil. 4 a pol vtipných situácií. Ustráchaný hrdinovia o ktorých sa vôbec nebojíte lebo môžu spadnúť zo stometrovej výšky a nič sa im nestane. Jedno debilné decko, ktoré malo besnotu a frčalo na speede. Koniec ktorý nedával zmysel. Nechal som sa odrbať dobrým hodnotením. Kedysi ma rozprávky relatívne bavili, lebo boli vtipné. Teraz už je to nuda. 2* za tých pár vtipov. 45%. ()

Phietros

Nadprůmněrnej animák, kterej překvapí vizualizací kolem sebe, pobaví humorem ale více od něj nečekejte. Příběhově hodně nadnesená fantazy pohádka ve stylu cesta do středu země, mixnutá dobou ledovou s grafickým kabátkem od avataru! Mladá rebelka z rodinky neandrtálců má neustále touhy něco poznávat a chut opustit zaběhlé koleje v jejich rodinné jeskyni, kterou střeží otec. Když se země dostane do pohybu, jejich domov je zničen a oni se musí vydat na nebezpečnou cestu za záchranou, plnou nových dobrodružství. Nevím na čtyři hvězdy jsem tam prostě něco postrádal, ale je to animák a ten už je sám o sobě fantazi! 60% ()

MikyAff

Krásně barevná pohádka, která se musí líbit snad pomalu každému dítěti. Jestli ne, tak je nechápu. Celkem sympatické postavy a spouuusta roztomilých zvířátek. No kdo by nechtěl mít doma papoškoutygra nebo myškoslona? Já rozhodně ano! A samozřejmě extra porce skvělých hlášek pro zasmání.. :) // Ta ta tááááá! ()

Pavlínka9

:D :D Jsem ráda, že je to animák s originálním nápadem - takovým, který jsem ještě neviděla :) :) Doba kamenná a objevování situací a věcí, které nikdo nezná :) Paráda :) Má to vtipné momenty, není to trapné, je to nenásilné a úsměvné :) Já jsem se bavila a byla jsem ráda, že to nebylo až tak nějako moc přeplácané. Barevnost prostředí byla super :) Touha po objevování a zároveň touha udržet svoji dceru na uzdě a né u nějakého floutka, který se tam objevil - dobrý boj :) Líbí se mi objevování věcí, jelikož představa toho, co známe, vidět, jak člověk opravdu neví co s tím a co to dokáže - to mě baví :) ()

Diego

Poslední animáky jsou furt o tom samém, jedinec se snaží vzepřít rodině, svý práci, "osudu"? Jako jasně, pro děti je důležitá motivace nebýt jako ovce, ale se už opravdu nenajde originálnější námět? Animace supr, pěkná výprava, odbytá hudba a sterilní Laurel Hardy humor. Nuda pro děti nad 10 let. ()

LEGACY

KINO Brno + dabing Ani náhodou to, co jsem si představoval. Animované filmy miluji a je to moje číslo jedna ve všech filmových žánrech, ale tento mě prostě, zaprvé nudil (pro mě) nevtipnými scénami, ale hlavně mě nepřipadala žádná postava sympatická - to je asi u mě hlavní důvod proč hodnotím průměrně. Byl jsem na tom v kině s bratránky a sestrou - aspoň na toto budu vzpomínat v dobrém, každopádně jsem už jen z toho hodnocení očekával xkrát větší pecku než to je. Aspoň je to ale originální, když už nic. Hodnotím 60% //20.4.2013// ()

Trustme

"Jakmile je poznáš, už z nich nejde strach". Myslel jem, že animovaný film zamrzl v poslední době na tvorbě pokračování a nebo omílání ohraného klišé na téma přátelství, rodina, zvířátka, putování, láska a mír. Croodsovi jsou všechno tohle, ale přesto jinačí. Zasluhou autorů příběhu, jejichž smysl pro ujetý humor je svérázně originální, vznikl animák, kde se dá dospěle zasmát a zároveň užasnout nad nápady. Odrodilec od Disneyho - Chris Sanders má zkrátka talent a zkušenosti. To, co dělá animáky okouzlující je svět fantazie, něco, co normální člověk nevymyslí, ale doufá, že by mohl spatřit v animovaném filmu. Nevím zda většina tvůrců žánru počítačové animace bere nějaké preparáty na bázi LSD, ale místy mi připomínal tenhle pravěký svět tvorbu Hieronyma Bosche. Děti se tedy moc při zhlédnutí nepoučí o dějinách planety a fauně. Zato nátlak na rodinné zákonitosti je maximální (jako u většiny animáků). Croodsovi jsou úžasňákovskou rodinkou z doby neledové s rebelkou na krku a nejzajímavějším animákem za poslední dva roky. ()

hroubek

Jsou filmy, které musím vidět hned, jakmile jsou dostupný. A pak jsou filmy, na které kouknu ze zvědavosti, sázky nebo, že mně je někdo doporučí. Croodsovi jsem zaregistroval a říkal jsem si, že to vypadá na nějaký tuctoví animák, kde hlavní náplní bude morální poselství o tom jak je rodina důležitá atd. Poté, co jsem film viděl, musím přiznat, že jsem se spletl. Samozřejmě, že jsem se nespletl v morálním poselství a v další věcech. Ale spletl jsem se s přístupem filmu. Film je hodně hravý a zábavný. Většina akce je založena na grotesce a různých pádech, úderech či jiném tělesném ubližování. Je to sranda a baví to i po několikáté. Animace je krásná a jsou velmi dobře využity barvy, které se mění podle prostředí. Ve filmu se pořád něco děje, takže se neustále mění prostředí, což znamená, že nemáme čas se začít nudit a přemýšlet. Je opravdu lepší moc nepřemýšlet nad tím, co právě probíhá, jelikož byste si tím zbytečně kazili zážitek z filmu. Je to jen animák a v tom se může dít skoro cokoliv. Spousta gagů mě velice mile překvapila svou originalitou a tím, že ve filmu působila dojmem, že tam nepatří. Kvalitní animovaný film, který pobaví všechny napříč věkovou stupnicí. ()

VanTom

Po delší době povedená a originální animovaná groteska. Dechberoucí kamera, bezbřeze nápadité, fantaskní "pravěké" prostředí a zvířena, skvělá hudba, sympatické postavičky a opravdu vtipné výstupy prokládané nejenom velkolepou akcí, ale také klidnými, občas až magickými momenty. Chybí leda nějaký smysluplný děj, utíkání před vágní katastrofou si s logikou hlavu zrovna neláme. Skončit jedna linie dojemně kresbou v jeskyni, s plným hodnocením neváhám, takhle o fous. ()

Timak

Posledních 15 minu bylo opravdu dobrých, ale to předtím mě nebavilo ani trochu. Možná proto, že jsem to viděl s dabingem, nevím. Ale pro mě spíše ztráta času. ()

Sany33

Najlepšia rozprávka roka 2013 o tom sa s nikým nebudem hádať. Ide jednoducho o prenesenie typického dnešného života do praveku. Navyše s množstvom skvelých hlášok a za podpory dokonalej animácie prostredia, ktoré vážne stojí za to. Veľmi pekne vizuálne zvládnuté, vtipné a s vynikajúcim mravným ponaučením a pointou na konci. Jednoducho sa mi Croodovci páčili od prvej minúty do poslednej a aj na základe toho dávam veľmi vysoké hodnotenie. K tomu všetkému je tu množstvo zvieracích hrdinov, ktorý svojimi vsuvkami vynikajúco posúvajú príbeh a je s nimi kopec srandy jednoducho 97%. ()

Mishqo

Čakal som, že ma to osloví trocha viac, no miestami to bolo naozaj hlúpe a fakt väčšmi orientované na to detské publikum. Najsympatickejší bol leňochod!! Takže za mňa tentokrát iba 65-70% ()

VasaX

Jako rád bych z toho byl nadšený, jako místní osazenstvo (A to jsem poměrně nadšený kombinací Cage, Stone, Reynolds...) Ale je to taková líbivá, veselá slátanina. Něco mezi Dobou ledovou a Madagaskarem. Taková barevná ukřičená fantasmagorie. Rozhodně něco, co se líbí dětem - hlučné, divoké a barevné. Ale já tam, narozdíl od lidí tady, nevidím tu hloubku, kterou mají zde přirovnávané kousky jako Jak vycvičit draka, Raubíře Ralfa a Do oblak... Croodsovi jsou fajn. Ale víc v tom nevidím. ()

Master19

Vcelku bezpečné téma a spousta vtipů "na jistotu" (např. sprintující babička - copyright Zdeněk Troška). To mě zklamalo, ale jinak je to akční, je to veselé a postavy jsou uchopitelnější než v Době ledové. Pohodová jednohubka. ()

Evandulik

Málokedy sa mi stane pri animáku, že sú mi všetky postavy nesympatické. Dej žiadny, preto boli Croodsovi miestami dosť nudní. Oceňujem kameru a prácu animátorov, avšak hudba mi občas liezla na nervy. Nemilé animované prekvapenie z ktorého nevytlačím ani 3*. ()

Jacob23

To ze to je pro deti jeste preci nutne nemusi znamenat ze to musi byt infantilni v kazde 2. scence..graficky je to nadherne ale zlaty Rango treba ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a… (viac)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)