Doba ľadová: Mamutie Vianoce

• Česko Doba ledová: Mamutí Vánoce (viac)
Ukážka z filmu 2

Keď leňochod Sid nechtiac zničí vianočnú výzdobu mamuta Mannyho, ocitne sa na Santaclausovom zozname hriešnikov. Sid to však nechce nechať tak a chce všetko napraviť. preto sa vyberie na náročnú cestu na severný pól. Ako to však so Sidovými dobrými zámermi býva, spôsobí ešte väčšiu pohromu. A teraz už závisí len od Mannyho a jeho partie priateľov, aby zachránili Vianoce pre celý svet. (TV JOJ)

Ukážka z filmu 2

blackrain

Mezi starými známými nesmí chybět ani veverka, která pro získání žaludu udělá opravdu cokoliv. Její krasobruslařská kreace by určitě uspěla i na mistrovství světa. Hlavně už vím, jak to vlastně bylo s těmi Santovými soby. Ten Santa Claus se moc nepovedl. Vypadal trošku divně. Asi to bylo těmi vousy. Přece jenom jsem zvyklá na něco jiného. ()

otík

Všechny Doby ledové (krátkometrážní i dlouhometrážní) patří do jednoho pytle, přičemž ani jeden z dílů není vyloženě špatný. Ani tento vánoční speciál není nic extra, ale žádný propadák to též není. Tu krátkou dobu se to dá vydržet, přičemž stále musíme mít na mysli, že Doby ledové jsou určeny přednostně dětem, ne dospělým. Hudba: John Paesano ()

Stanislaus

Další povedený animovaný kraťas s oblíbenými postavičkami z Doby ledové, který se tentokrát odehrává na Vánoce. Vedle zobrazení spousty různých svátečních tradic, které započaly právě Mamutími Vánocemi, mě opět nejvíce pobavil nepřekonatelný "herecký výkon" kryserčáka Scrata. Zkrátka jsem se znovu pěkně nasmál, což je u komedie to hlavní. ()

Torgal

Ďalšia recyklácia osvedčenej formulky zobrať Santu so sobmi a narvať ich do animovanej frančízy. Samozrejme aj tentokrát príde na zničenie Vianoc dementnou postavičkou (Sidom), aby ich mohli všetci spoločne pri speve zachrániť. Toto skátka ničím neprekvapí, ale na rozdiel od iných podobných "produktov" to bolo prežiteľné aj pre diváka nad osem rokov. 4+/10 ()

freddy

Veverka a její hon za žaludem opět potěšil a pobavil, Vánoce v podání hlavních hrdinů Doby ledové také ušly, takže celkově to byla fajn vánoční jednohubka. Navíc neuškodilo dozvědět se zase další z mnoha legend o tom, jak Santa Claus vlastně přišel k létajícím sobům, jak vznikl seznam hodných a zlobivých, jak to bylo s elfy, a tak dále. Zkrátka taková chuťovka, které jsem se nepřejedl a která potěšila. Nicméně jsem přesvědčen o tom, že vánoční speciál Madagaskaru byl přece jen o něco lepší, takže i když Mamutím Vánocům udělím stejně jako vánočnímu Madagaskaru tři hvězdy, tak zde jsou to o něco slabší tři hvězdy. Vím, na hodnocení to sice nebude mít vliv, ale využívám toho, že to mohu napsat alespoň do svého komentáře. ()