Krúdovci

• Česko Croodsovi (viac)

Dobrodružná animovaná komédia je o prvej pravekej rodine na svete, ktorú čaká nielen veľká skúška, ale aj najväčšie životné dobrodružstvo, keď podnikne ohromujúci výlet do neznámej krajiny plnej najneuveriteľnejších a najnebezpečnejších stvorení. Tatko Grug miluje a chráni svoju rodinu. Riadi sa svojráznou filozofiou pre prežitie v dobe kamennej: „Nehľadaj nič nové, nikdy sa neprestaň báť.“ Drží sa jej však len do chvíle, kým zemetrasenie nezničí ich rodinnú jaskyňu, kde dosiaľ spokojne bývali. Jeho rebelujúca dcéra Íp túži spoznať niečo viac, ako len jedno miesto a verí, že za veľkými skalami je veľký svet. Otec Grug musí nakoniec uznať, že lepšie, než tu len prežívať, je začať znova skutočne žiť, aj keď to bude niekde inde. Rodina sa musí presťahovať a spoznať nové svety. A tak Krúdovci vyrazia na cestu do neznáma. Podniknú ohromujúci výlet do krajiny plnej neuveriteľných a niekedy aj poriadne nebezpečných stvorení. Tam stretnú aj okúzľujúceho mladíka Ľuda , ktorý im ukázal mnohé nové objavy, napríklad oheň alebo topánky. Rodinke Krúdovcov predstaví nové možnosti a nový svet a ich pohľad naň sa vďaka tomu navždy zmení. Krúdovcov čaká nielen veľká skúška, ale aj najväčšie dobrodružstvo ich života. Stanú sa prvou modernou ľudskou rodinou v praveku. (TV JOJ)

T2

Rozpočet $135miliónovTržby USA $187,168,425Tržby Celosvetovo $587,205,319Tržby za predaj Blu-ray v USA $31,590,663Tržby za predaj DVD v USA $48,658,552║ Tak DreamWorks fakt valí na plné obrátky a jasne dominuje v počítačovej animácii, Chris Sanders asi momentálne najtalentovanejší režisér animovaných rozprávok, to čo dokáže ponúknuť je úžasné, príbehovo dokáže dojať, vytvoriť nadrozmernú atmosféru, dotyk s hviezdami bol neskutočný, či burácajúci akciu, zemetrasenia, výbuchy sú spektakulárne, animačne ide o vypiplanú prácu do detailu, slušná zábavnosť, skladateľ Alan Silvestri sa opäť pekne do toho oprel, efektné 3D, výborný Slovenský dabing. Rozprávka pre porovnanie je takým mixom Doby ľadovej, Lorax a Avatar-a ale ide si svojou vlastnou cestou. /videl v kine 3D verziu: 100%/ ()

Tosim

Animace jako skutečnost, po dlouhé době účelné 3D, pravěk využit beze zbytku (zvířata, rostliny i oheň) a má to hlavu a patu. (Je to originální. Pozor prosím, nepleťte si výchozí námět a to, co je pak v ději rozvinuto do dialogů a scén). 90%. ()

J*A*S*M

Podobenství o jeskyni pro děti, ale hlavně je to děsná prča. A to jsem si v prvních minutách říkal, že tak nesympaticky animované postavičky (z vizuálního hlediska) jsem snad ještě neviděl. ()

Cervenak

Ta ta táááááááááá! Najlepší film Nicolasa Cagea od Obchodníka so smrťou. Ešte keby to malo aj naozaj príbeh, dám plný počet. ()

Superpero

Vtipný a svižně natočený animák. Paradoxně nejlepší scéna je asi ta úvodní honička s vejcem. Přišlo mi že to nemá moc děj a příroda je vykradená z Avatara, ale ta rodinka mě prostě bavila a uteklo mi to rychle. Viděl jsem to s dabingem a jsem za to rád, protože Cage si v té roli nějak nedokážu představit. ()

Fr

,,CO JSTE ZAČ?“ … ,,JSME CROODSOVI!“… ,,AŽ JE POZNÁŠ, NEPŘIJDOU TI TAK HROZNÍ…“ /// Jeskynní rodinka tužící rodinná pouta zvláštním způsobem a jejich zábavná cesta z temnoty. Svět, ve kterým PŘEŽÍT, NENÍ ŽÁDNÁ SRANDA, a námět dokazující, že témata doby našich pra pra pra pra předků ještě nebyly vyčerpaný. A taky, že žít tenkrát byla o dost větší prdel! (Když jste se nezapomněli bát, samozřejmě.) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Poznám člověka, kterej má zábavnější historky než E.A. Poe. 2.) Můj pásek je opičák a šála – taky nějaký zvíře. 3.) Hledám divnější tchýni, než je ta moje. (Cože – nic? Chudáčku…) /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Dever

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 4,065 // Otvárací Víkend v USA: $43,639,736 // Za posledné 2 roky sú The Croods najkrajším a najlepším animákom. ()

EvilPhoEniX

Nevěřil bych, že mě animák tak chytne, ale díky prostředí a zajímavým postavám je z toho sakra výborná podívaná, kde potěší zajímavé mutace zvířat, nádherný barevný vizuál i slušná nálož vtipů. Příjemně strávená hodina a půl. Zábavna pro všechny. Příběh****, Akce****, Humor****, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 8/10. ()

Jossie

Doba ledová křížená s Avatarem, ošklivá barevná zvířátka a vyloženě odpudivá animace postav, s výjimkou Guye a babičky, ale jinak pár hodně hezkých vtípků a nenudilo to. ()

Jara.Cimrman.jr

Z historického hlediska si nejsem zcela jist, zda jeskynní člověk uměl létat, ale slyšel jsem o tom, že v pohádkách se používá cosi zvané fantazie, tak si tím nebudu dál lámat hlavu. Spíše bych se rád věnoval těm prvním nesmělým krokům Croodsových ven z jeskyně, bizardní fauně i flóře a hlavně optimistickým pohádkám končících smrtí. Při jednotlivostech jsem se zkrátka skvěle bavil, ale celkově bych si to zbavování se strachu dokázal představit daleko potrhlejší či méně temné, neboť hlavy mých dětí občas schovávané pod peřinou nesvědčí nic o tom, že tudy vede ta nejsprávnější cesta k vyspělé civilizaci. ()

xxmartinxx

Nejlépe se vyhnete zklamání, když máte nulové ambice. Největší chyba filmu je, že první čtvrthodina je nejlepší. Dějově je to naprosto klasické, snad jen překvapí, že humor je docela nenucený (je to dobře? děti se prakticky nesmály). Čtyři hvězdy mi přijdou za něco tak stereotypního hrozně moc, ale na druhou stranu jsem měl pocit, že jsem dostal přesně to, na co jsem přišel. 65 % po rozmyšlení... a mrzí mě to. Ale pořád to vnímám pozitivně a třeba časem odpustím tu dějovou prázdnotu. ()

Zíza

Určitě to má poselství a na každém je, jak si ho přebere. Ale je to tak nijaký, neoriginální, už na začátku je jasné, jak to skončí. Nevadilo by to, ale to by to ovšem nesmělo být fádní, nezajímavé. Všechno je jak podle šablony – příběh, hudba, animace, dabing, návrhy postav, jejich chování, vtipy, … Jako by si tvůrci řekli: „Tak a teď hezky všechny opijeme rohlíkem. Tohle se líbilo tady, s tímhle byli diváci spokojení tady, tohle fungovalo tady, tohle je můj oblíbený vtip, ten tam taky musíme dát… a teď to všechno vezmeme a uděláme z toho super guláš! A všem to bude chutnat!!!“ NOPE. Třeba takové Na vlásku, Jak vycvičit draka i ten blbej Nemo nebo ještě přiblbější Kung Fu Panda se mi líbili mnohem víc – to mělo nějakou jiskru. Slabé 2*. ()

Segrestor

Ice Age se může jít klouzat, i se všemi svými přemoudřelými mamuticemi. Právě stojíme na prahu nové éry filmů o pravěku. Smícháme Avatara s Flinstoneovými a dostaneme moderní animák pro dospělé děti. Trojdimenzionální legrace z pera Johna Cleese... Co ještě chtít víc, safra. ()

robbiee

[imdb: 7.3/10] | me: Fresh & Funny I was in love once. He was a hunter, I was a gatherer. It was quite the scandal. We fed each other berries, we danced. Then father bashed him on the head and traded me to your grandfather. ()

TeeAge

|| Scenár: Kirk DeMicco, Chris Sanders | Hudba: Alan Silvestri | Produkcia: Kristine Benson, Jane Hartwell | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: DreamWorks Animation | Rozpočet: 135 miliónov $ | Tržby: 585,181,807 $ || Akokoľvek sa na to človek pozerá z obchodnej stránky veci, rozprávky/animáky sú najlepším biznisom posledných 20 rokov. Preto si môžu dovoliť také neskutočné rozpočty - vedia, že na 95% budú ziskový vďaka ockom a mamičkám, ktorí odnesú svoje kričiace deti skôr do kina, než na túru do slovenského raja. Nič to ale nemení na tom, že je to nadpriemerný počin, ktorý naozaj zaujme svojím vizuálom a rytmickým dobrodružstvom. Veľká cica najlepšia :D 75% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

genetique

Flinstones meets Ice Age. Pohodový animák, ktorý využíva príťažlivé prostredie, dokonale sa hrá s postavami a aj keď je príbeh vlastne len akousi obmenou dobrodružstiev typu Ice Age, tak stále ešte má čo ponúknuť. Variácie zápletky na útek pred celosvetovou pohromou už možno niesú také terno a keby sa tvorcovia viac pohrali s pointou filmu, tak dám aj druhý palec hore. Takto som dostal ale kvalitnú porciu zábavy, pomerne slušnej dobrodružnej jazdy, na ktorú nepotrebujete ani tretí rozmer. 80%. ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a… (viac)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)