Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

kacenkin

Slabší, ale pořád kus dobrého řemesla.... ale potenciál nevyužit. Neesona nebudu urážet, že je starý dědek... tak jak tady místní honimíři dokážou :) Kdybych v jeho letech dokázal třetinu, budu rád... Velmi silná a účinná kamera.... dobrej sound... V kontextu s tím, co se do EU vsakuje za "uprchlíky" říkám dobře Ty !! ()

PORTER44

Průměrné pokračování,jednička skončila likvidací únosců a ve dvojce chystají příbuzní únosců pomstu, likvidací Bryanovy rodiny což se jim nakonec nepodaří.Herecké výkony docela dobrý, L.Neeson jako Bryan hraje opět pravého profíka kterého nelze zabít,akční scény průměr.Největší opruz byla herečka která hrála jeho dceru,nevím jestli v originále to vyznělo stejně ale v tom dabingu to bylo hrozný jak její ječení tak její debilní hysterické výjevy. ()

mpet

Bohužel oproti jedničce strašně slabé. Už to nemělo ten šmrnc a navíc scénář se podle mě úplně nepovedl. Ale když pominu toto, tak to nebylo úplně zlé a myslím, že kdyby to nebylo pokračování, tak skvělého filmu, bylo by to hodnoceno kladněji. Ale dvojka nevděčný úkol má a tady si s tím nedokázali úplně poradit. ()

Varanka

Nějak nemám pochopení pro nesmrtelné a nezranitelné superhrdiny, kteří úplně sami zvládnou zneškodnit celou armádu. Jsem ochotna na takovou nadsázku přstoupit, pokud je v takové roli například Arnold ve filmu Komando, ale tady je v roli nepřemožitelného superhrdiny obyčejný muž důchodového věku. ()

Wolfis

Ako vo väčšine prípadoch býva, jednotka je jednotka a tú už nič neprekoná. Nehovorím, že to nebolo dobré, ale oproti coolovej jednotke to má trošku ďaleko. Niekedy je menej viac, to tentokrát platí u strihu, ktorý miestami pripomína pokazenú blikajúcu žiarovku. Scenár nijak neprekvapí - týpkovia z gangu prišli o svojich príbuzných a priateľov, tak si idú za svojím cieľom, pomstiť sa tomu, kto to urobil. Inak spracovanie príbehu v pohode, dá sa na to pozerať. /65%/ ()

PsenickaR

Už to není ono. Jednička byla výborná, možná to bylo tím, že po dlouhé době se objevil old school akční film, kde hlavní hvězda není nabušený Vin, Jason nebo Dwayne, ale již poněkud zestárlý chlapík. Hodně to evokovalo kult s Bronsonem. Takže tu zcela logicky máme dvojku, která ale vaří to samé, jen hůře. Přesunulo se to jen do Istambulu a místo dcery se zachraňuje manželka a to je celé. 96 měla velmi jednoduchý scénář,ale fungovalo to, tady už to není jen jednoduché, ale někdy i trochu hloupé, kde chování některých v určitých momentech nedává moc smysl, nebo je to takové klišé, že to snad ani nemohli myslet vážně. Akce je tu dost, ale je méně přehledná a navíc Istambul není zrovna moc hezké město,takže 50%, což je pořád ještě koukatelné, ale jednou, maximálně dvakrát a uložit do sklepa. ()

energo

Skvělý akčňák, při kterém se nebudete vůbec nudit. Oproti jednotce, to není takové napínavé ani zdaleka. Tam byl skvělý úvod, s unesenou dcerou. Zde se zdá množství scén, až příliš přehnaných. Hlavně některé souboje, nebo šílená honička v měste a jeho dcera za volantem, která si jen nedávno udělala řidičák. To už je trochu příliš. A ti záporáci, se toho na mnoho nezmohli. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Pronásledovatelé budou mít problém, jako ten pes a kost. Nesmíš zkoušet mu tu jeho kost vzít." Liam Neeson udělal v jedničce krvavá jatka z albánských mafiánů. Každý z nich byl však něčí bratr, syn nebo manžel. Když se tedy mrtvá těla dostanou zpět do rodné vsi, tak místní šéf Rade Serbedzija posbírá zbylé hochy a vydá se snimi za Liamem a jeho rodina, aby se pomstili. Akční scény tady jsou extrémně rychlé a natolik špatně sestříhané, že to neumožňuje si je plně vychutnat. Ten zmatený střih likviduje jejich přehlednost, což se nejvíce projevuje u kontaktních soubojů. Film tak zachraňuje znovu vynikající Liam Neeson, který neztrácí na charismatu neohroženého mstitele a jeho hlavní hrdina je pořád cool. Celkově vzato díky němu není film průměrný, ale minimálně o jednu třídu níže než jeho předchůdce prostě je. - 70%. ()

JiriMazak

Jednička je pro mě jeden z nejlepších akčních thrillerů vůbec. Dvojka je na tom o dost hůř.. sice to není tak zlé, jak se tady hodnotí, ale nic extra to taky není. Ačkoliv Liam je zde o trochu horší než v jedničce, stále se jedná o nejlepší věc v tomhle filmu. Začátek a úplný konec filmu - tyhle věci jsou ještě jakžtakž dobré, ale to ostatní je zlo! Střih je bez pardonu naprosto debilní, protože ten střih je tak zmatenej, že úplně kurví akční scény, ze kterých jsem si nic neodnesl. A finále mezi Neesonem a tím Albáncem.. mohlo bejt mnohem, ale mnohem lepší a taky mohlo dojít na nějakou větší akci, ze který by jsme stejně nic neměli :-) Ačkoliv mě film zanechal celkem chladným, jsem celkem zvědavej na třetí díl. ()

Drslw

Balada strašlivá o tom, ako chromý Liam Neeson za pomoci svojej nie veľmi krásnej dcéry rozstrieľal a rozbúral polku ľudoprázdneho Istanbulu, prerazil americkú ambasádu, polámal najväčšieho karatistu a padoucha zavesil na hák, pričom jeho podrezaná žena sa ani nezakrvácala. Ale pozerať sa na to celkom dá... ()

Johny203

Dojná krava na peniaze, inak sa tento film proste nazvať nedá. Oproti prvému filmu to bolo vo všetkom horšie. Ani tá akcia nebola zábavná. Zbytočné pokračovanie so zlým strihom a to ešte bohvie o čom bude trojka... ()

janececek

O poznání horší než první Taken, ale dalo se čekat něco jiného? Žádný z dalších pokračování nemělo šanci překonat vynikající jedničku, která je pro mě vrcholem akčního thrilleru. O značný propad na kvalitě se ale zasloužila především změna režiséra, jak přes něho mohly projít tak špatně sestříhané akční scény nepochopím. Do každé akce se snažil nacpat co nejvíce záběrů, což zkrátka nemůže obyčejné oko diváka zvládnout. Příběh za mě v pořádku, točit to původní režisér, dopadlo by to mnohem lépe, ale Morel asi moc dobře věděl, proč do dalšího pokračování nešel. 60% ()

andy60

Já jsem moc rozdílů oproti jedničce nepostřehl. Děj se přenesl z Paříže do Istanbulu, a to je tak všechno. Scénář je stejně odfláknutý, Neeson stejně neporazitelný a jeho protivníci stejně tupí. Snad jen jeho vztah s bývalkou se trochu zlepšil, ale to filmu nijak neprospívá. ()

Milonak

Jednička absolutně TOP záležitost, dvojka naprostý opak. Neesonova genialita byla v prvním díle ještě skousnutelná, ačkoliv už to bylo na hraně. Ve dvojce je to ale totálně za hranou - ten člověk prostě nechybuje a i když už je strašně vidět jeho věk, tak si opět se vším bez problémů poradí. Otcovský přístup tatínka ke své "malé" holčičce je na přesdržku a Maggie Grace je otravná a nesympatická - tedy v této roli. Spousta akce, která je ale nastříhaná stejně zrychleně a zmateně jako v posledních filmech se Seagalem - proč všichni víme. Uvažoval jsem i o odpadu. ()

vinson003

Taken 2, obrovská událost, protože jednička se řadí k akční spičce, to je tedy jistý dámy a pánové. Začátek velmi epický, staří ostří chlapi oplakávají na horském hřbitově své kamarády. Vrahové oplakávají vrahy, lidé bez svědomí pláčou. První sranda. Další minela je, když za kapitánem Liamem přijede jeho gazela a jeho dcera, kobyla, která kurde nestárne. Vyloučeno. Pak ovšem tam mám minelu jak zmizí z auta, které chtěli rozstřílet. Následně si vraždu rozmysleli a tahají je po všech čertech. Kobyla je pak najde podle kouřícího komínu poté, co odpálí asi čtyři granáty. Další velmi zajímavá akce. To, co následuje potom, je již čistá vyvražďovačka. No problem. A nyní tedy bez uvažování. Gazela Liama je jedna z nejkrásnějších hereček pod sluncem, Liam z ní byl na začátku úplně mimo (viz první návštěva doma). Pak už je natáčení dalo dohromady a Liamovy žlázy se uklidnily. Děj hodně nápaditý, akce super, Liam hraje a bije se jako za mlada a klidně s jeho gazelou a kobylou zvládnu ještě třetí díl. Takže čistých 75 %, pokud se zaměříme jen na čistý děj a trochu ubereme z přemýšlení. Mně to rozhodně nedělá problém. Pěkný večer! ()

wollfy

Trošku nastavovaná kaše z úspěšné jedničky. Ty hajzlové co unesli dceru špatnýmu chlápkoj a právem za to chcípli mají rodinu, které nevadí že unášeli a zabíjeli nevinné holky oni chějí pomstu. Takže se parta albánksejch buranů vydá do Istambulu kde podplatí poldy aby si mohli vyšlápnout na ex agenta CIA. Vede je fotr toho zmrda co ho nechal v prvním díle s hřebíkama v noze napojenýma na eletriku za všechyn ty holky co zabil zfetoval a nutil k prostituci. Je milý buranský fotr mu to odpustil a chce se posmtít. To má ovšem smůlu. Náš super táta je nezničitelný superman co vše vyřeší kartičkou v botě, Burani jsou tak vypatlaní že ho vůbec nehlídají takže je postupně všechny vymasí a tomu fotroj kterýho si nechá na konec to nechá projít hlavou. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)