Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

Kozlowski8

Bryan Mills, bývalý agent CIA, při osvobozování své dcery ze spárů albánské mafie před dvěma lety, zlikvidoval mnoho Albánských synků. Nyní přicházejí jejich otcové a bratři, aby vykonali odplatu... Po prvním díle, kterým jsem byl nadšen a považuji ho za jeden z vrcholů žánru, jsem nevěřil, že by pokračování mohlo svou kvalitou navázat a přiblížit se vysoko nastavené laťce. Laťka sice spadla, ale ne jednoznačně. Dokonce v první polovině až dvou třetinách pokusu vcelku úspěšně odolávala. Poslední třetina však celkový dojem pokazila a tu pomyslnou laťku definitivně srazila scéna honičky, kdy mladá dívka (mimochodem moc krásná Maggie Grace), které se řidičák sotva chystá tisknout, bravurně ujíždí Albáncům úzkými uličkami a smyky projíždí zatáčky, navíc schovaná pod palubkou, aby ji nezasáhla některá ze stovek střel, které protivníci vyslali. Zde měl režisér trochu ubrat. Přesto se u mne žádné velké zklamání nekonalo - naopak - díky neuvěřitelnému spádu nápaditého děje jsem se velice dobře bavil. 65%. ()

TonoM

96 Hodin:Další skvělý thriller a jeden z nejlepších filmů Liama Neesona který zahrává výborně svou roli,jedná se jednoznačně o nejlepší kousek režiséra Oliviera Morela,který mě mile uspokojil,jediná chybička na filmu bylo až moc takových těch akčních soubojů , které mi místy připomínali karate,na jedničku to však také nemá proto dávám 80%. ()

Tomasson93

"Umíš střílet?" "Ne.." ! Tak řiď !" Aneb jak vznikla nejlepší scénka druhého, u mě stále nadprůměrného, dílu. Btw hnusnější bábu na konci při závěrečné zkoušce z autoškoly už asi opravdu vybrat nemohli. ()

Rian_witcher

Liam Neeson zřejmě potřeboval nějakou korunu na přilepšení k důchodu a tak vznikl film stylem "dojení mrtvé krávy". Stále se na to dá koukat, ale není zde jediný nový prvek. kterým by se odlišoval od prvních 96 hodin. Nesourodě poskládané akční scény proložené snahou (opravdu jen snahou) o jakýsi děj. A k tomu nesmrtelná manželka, ležící druhou polovinu filmu bezvládně na zemi, aby se vždy na nutný posun děje "zázračně" probrala a popošla do dalších kulis pro další akční scénu. ()

Merenre

To že Besson je vyhaslá troska není už žádné tajemství, ale proč si celkem charakterní herec jako je neeson kurví pověst takovým blafem, to nevím. ()

zigy

Tragický střih akčních scén, kterých je samozřejmě požehnaně, to trochu sráží. To byl snad vtip? Liam ovšem opět frajer non plus ultra a kosí jednoho Albánce za druhým, dobře jim tak. Jeho láska ke dceři je až dojemná, ta se ovšem taky povedla, je velmi talentovaná (zřejmě po tatínkovi). Filmu dominuje napětí, a to já rád. A příště na dovolenou do Istanbulu! ()

Chaloupek

Už to ani zdaleka nebylo ono.. střihač byl zřejmě placen za počet střihů a scénárista nebyl placen vůbec. Jo on to psal Luc Besson.. hm.. ten bohužel od roku 2008, kdy napsal první Taken, už nenapsal nic co by stálo za řeč.. takové zbytečné mrhání Liamem... ()

Majoslav11

"Už ma to všetko prestáva baviť..." Oproti jednotke výrazný pokles smerom dolu. Všetko, čo bolo na prvom diele super, tu bohužiaľ chýba. Liam Neeson už nie je tak strašne drsný a neporaziteľný a vlastne som mu počas filmu vôbec nedržal palce. Scenár je obludný. Naozaj neviem, ako sa dá určiť poloha niečoho len pomocou šnúrky do topánok. Prerod na superhrdinov je tu rýchlejší než u Spider-mana. Trochu sa ešte poprechádzajme po strechách Istanbulu a odpáľme pritom pár granátov. Besson nemá súdnosť, to vieme. Hudba nevýrazná. Strih akcie nevhodný pre epileptikov. Ešte krok a Brian si môže podať ruku s Kuriérom. ()

PanPyzamo

Hned ze začátku bych k tomu řekl tohle. Zbytečné. Docela zbytečné pokračování, které se nechytá kvalit předešlého dílu. Ten nám přinesl něco nového a hned to chytlo pozornost. Na jednu stranu i zde jsem se velmi bavil a nenudil jsem se. To rozhodně ne. Akce byla parádní. Dost dobrá. Uteklo mi to hodně rychle, ale právě to brzo skončilo a já s pocitem, že to je vše? Nemá to už takový ten wow efekt, jako předešlý film. Už to není tolik zajímavé. Je to podle mě supr akční film, ale nic víc. Slabší pokračování a zkrátka bychom se bez toho obešli, ale tak pro fandy akce proč ne. Ta byla opět velmi dobrá a moc jsem si jí užil. Pokud se chci podívat na nějaký střílení se záporáky s hrdinou, který je ničí, tak proč ne. Dobrý film, který zhoršuje fakt, že už se nejedná o nic moc extra nového a že se nechytá kvalitou na ten předešlý a že je to zkrátka takové pokračování, které nemuselo být. Na jednu stranu jsem se ale bavil a akce byla supr, takže tak. 7/10 ()

kacudzde

Předpokládala jsem, že to nebude lepší než jednička, ale že to bude tak špatné, to jsem tedy nečekala. Což o to, Liam je tu pořád bourák, ale to je asi jediné plus. Jednoduchou zápletku bych ještě kousla, ale když se z pipkoidní dcerušky během chvilky stane pomalu další speciální agent, začíná kopa nesmyslů, srdceryvných rozhovorů a film se rázem mění z akčního na frašku. Velká škoda. Taken 3? Děkuji, raději ne... Viděno v kině 8.10.2012. ()

redwing19

To že dcéra agenta, zdedí niečo z otcových génov je pravdepodobné, ale fiflena ktorá nevie parkovať, zrazu skáče po strechách, hádže granáty a šoféruje ako z Fast and Furious je už trošku priveľa. Ak by sa držali atmosféry z prvého dielu tak by to bolo omnoho lepšie. Albánci na môj vkus boli tiež dosť mierumilovný. Vypadá to aj na ďalší diel, tak sa hádam trošku poučia. Ale to je vždy tak keď nejaký úspešný film dostane do rúk režisér čo nič poriadne nenatočil. No a tú roztrasenú kameru pri pästných súbojoch ani nekomentujem. ()

tixi

Perfektné pokračovanie perfektného filmu,neskutočne nadupana akčná jazda s výborným Neesonom ten chlap je proste borec aj ked o maľučko slabšie ako jednotka ale stále akčná bomba 80%. ()

Snakefinger

Dopadlo to naprosto logicky. Jedničku jsem považoval za jeden z nejlepších a nejnápaditějších akčních filmů roku. Je jasné že musela přijít dvojka. A tady se vytratilo prvotní kouzlo jedničky, možná jsem byl jenom fakt natěšený a nadržený po shlédnutí traileru ale očekávání nebyla naplněna ani z poloviny. Tři hvězdy s bídou a to jenom proto že ve škole se na konci roku nemůže zhoršit známka o více jak dva stupně oproti pololetí. Jo a jedno mi fakt vadilo. Neustále ustaraný tatínkovský obličej Liama Neesona. ()

ohinek

Film se dá, naráží však na to, na co už spousta filmů, a to že oproti svému předchůdci nepřinesl nic nového, chybí mu však trocha logiky v celém ději a taky něco co si divák zapamatuje, jako když Brian odpraví několik albánců tím stylem, že prvního praští do hlavy a druhého současně kopne do břicha, na třetího převrátí stůl, ale ještě před tím z něj vezme nůž, kterým probodne hruď čtvrtému a pátému, pistolí kterou má pátá oběť pořád v ruce dorazí třetího, který se už už zvedá ze země a dalších šest lidí postřílí ze zálohy. V každém případě je ale Liam Neeson kandiát do Postradatelných. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)