Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

mupimup

Vzhledem k faktu, že obec Tropojë bude zřejmě prdel i na Albánii (a to je co říct), kladu si otázku kolik Azízů v produktivním věku tu asi po genocidě páně Millse zůstalo. Nechme teď ale nasraného Tropojského hrobníka uvažovat o hromadném hrobě nebo aspoň do beraní prdele o pohřbívání po dvou a hodnoťme samu Odplatu. Příběh postupuje vcelku předpokládaným směrem a p.Mills, tentokrát obtížený céruškou a bývalou paní Millsovou opět řeší prekérní situace a metodicky likviduje tropojskou domobranu. Jen to už není taková zábava jako předtím, prostě je vcelku všedně likviduje… takže pro ty z nás, pro které je mord pěti až šesti albánců denní chleba, jaksi příklon k realitě. Millsova dcerka sice i bez předchozí průpravy socialistickým školstvím dohodí granátem 50m a to dokonce oním půvabným dívčím stylem u kterého si vždy lámu hlavu jestli patříme ke stejnému živočišnému druhu. Mills ve chvíli nouze padne na nadupaného meďoura, který vlastní hned dva istanbulští taxikáři. Ale vcelku to není tak hloupé a i díky Neesonově charismatu to funguje. Lepší průměr. ()

Whitebeard

Ááálle jo. Trochu teda nechápu, na co potřebuje Neeson pistol, nůž, nebo kalacha. Ten může zabíjet opravdu pouhym charismatem. Několik nelogičností se dá filmu odpustit. Škoda prostřihů při soubojích, nebyly úplně nepovedený, ale drolilo to akci, takže byla občas přehledná, občas nepřehledná. Jinak se mi akce líbila, dobře točený. Konec trochu přecukrovanej, ale jinak slušný. 4* ()

rukay

Při sledování Taken 2 mne asi nejvíc děsila jedna věc. Když tohle je dvojka, jaká sračka bude trojka? Liam v roli nesmrtelného ochranitelského otce bude ještě starší, a ještě méně uvěřitelnější, dcera bude ještě otravnější a scénář bude pravděpodobně ještě ubožejší. Jestli to tedy jde, neboť po výtečné Taken je Taken 2 skutečně slabá. Nahoru ji táhne pouze kvalitní herecké obsazení, které je bohužel vykoupeno strašlivě hloupými filmovými charaktery bez jakéhokoliv vývoje a ještě hloupějšími dialogy. Krom přeslazené rodinné linky tu pak máme už pouze akční scény, které jdou mnohem více za hranice logiky než je zdrávo (holka s geny rally jezdce, zaměření výbuchy granátů WTF?!?), nebo jsou šíleně nepřehledné a zejména souboje tělo na tělo vypadají asi jako kdyby jste hodili kameru mezi rvoucí se dobrmany a ještě z výsledku co pět vteřin jednu vteřinu vystřihli. Aby byl protivník skolen ranou která se vůbec nedostala do záběru se mi už dlouho nestalo. Znovu se mi potvrzuje že Besson je 'ode zdi ke zdi' a stejně jako dobrý film umí vytvořit i pěknou slátaninu. 2** za Liama, anti-islamismus a alespoň krvavou nesterilnost některých scén. ()

papaguy

"Tohodle, tati, nezastřel, toho mám ráda! Hi, hi." Aneb, zkouška v autoškole se dá natrénovat různě. Slabší než jednička, ale příznivci akčnosti budou spokojeni. V porovnání s předchozím vcelku slušným akčňákem mi vadilo o poznání více samoúčelnosti a nelogičností než v předchozím díle. Možná si páni scénáristi dostali nějaký šibeniční termín a splácali tento měkkohlavý scénář za noc, nebo si řekli, že postava Bryana Millse ztvárněná Neesonem (který umí na obličej nasadit pouze dva výrazy - hodný taťka a urputný kosič) unese cokoliv. Pokud bych Taken 2 hodnotil jako samostatný film, bylo by to za tři slabší hvězdy a s odřenou prdelí. ()

anitae

Rodinný výlet do Istanbulu se vydařil i za asistence albánských zločinců, dcera dokázala najít rodiče a taky se naučila řídit. Úkol splněn, ale snad ani nechci vědet o čem že je třetí pokračování. ()

Pekisan

Po akcnej onanii v podani originalneho Takenu som cakal nieco podobne. Dvojky sice maju svoju neslavnu povest, ale videl som tam meno Besson a hovorim si, ze sa minimalne nedelne prijemne zabavim. Nezabavil. Je to trapne a smiesne a vsetka nadej ma opustila, ked som videl Millsovu dceru bez vodicaku soferovat lepsie nez Statham da transporter. A trojka ma toho isteho rezisera. No hope for bright future:) ()

tranquill

Celkem zbytečný film. Liam opět nekompromisní, zato Luc nepřichází s žádnou originalitou, už jen vykrádá sám sebe a ani ne moc kvalitně. ()

El Gato c.B. odpad!

Odporný a slizký dabing dělá z tohoto filmu sračku k nedodívání, protože se to nedá poslouchat. Kateřina Petrová je afektovaná rádobydabérka, které bych pro to její ubohé hekaní zakázal dabovat další filmy, aby nezzku*vila další snímky. ()

NerdmanJarda

Role se prohodily a Bryan se stal kořistí (jen na chvilku). Zběsilejší tempo, nepřehledná akce, více hraní na city, naivnější scénář a větší zranitelnost Liama Neesona, což nutně neberu za škodu. Tyhle věci podráží dvojce nohy. Změna režiséra též neprospěla a zarazila hřebíček do rakve. Pouhé milkování značky, 5/10 - 2/5 ()

D.Sleeper

Liama Neesona mám celkem rád, pro Maggie mám jistou slabost. Liamův "strohý projev" v akci má stále správný drive a Maggie to stále sluší. A vůbec. Zvolená kulisa rodinné idyly není špatně vymyšlená. Jenže - když se režisér dopustí trestuhodné spousty logických chyb, nemluvě o střihu, který stojí za méně, než-li tepláková souprava albánských zabijáků, nejsem schopen hodnotit lépe, jak za 60%. ()

Parm1

Ta chaotická kamera u akčních scén, co na to říct. Jednička to není. Ale Francouzi opět dokazují, že umí točit slušné akční trilery a když se do hlavní role obsadí někdo, jako je Liam Neeson, úspěch je (skoro) zaručen. 75% ()

ISAJ

V porovnani s jednotkou by sa mal druhy diel volat 96 hodin: Odpad. Ano, nielenze Besson spolu s jeho komplicom Megatonom urobili z tejto serie po technickej stranke hnusny brak, ale dokonca uz aj s Bryana urobili volakeho trapaka, co uz nevie nikoho ani poriadne zmlatit. Staci si spomenut na finalny suboj v ktorom Bryanovi trva dobre ze nie pol hodinu spacifikovat tucneho albanca, a vobec uz z neho robia volakeho deda co uz pomali ani nestiha proti teplakovym amaterom. Rozum mi hovoril aby som nedaval Bessonvi prachy, ale predsa len som na to isiel, no uz po par minutach som to velmi olutoval. Strih zaroven spolu s reziserom sa rovna hnusu, no tomu trapnemu scenaru co je este doplneny trapnym soundtrackom vykradajucim Drive, sa naozaj uz nic nevyrovna. Naozaj velke mnozstvo WTF momentov nad ktorymi sa netreba zastavovat. Trva to hodinu a pol, a z toho pol hodinu sa riesia rodine problemy, a zbytok co sa tyka akcnej stranky je iba roztraseny a pateticky strih. Neviem preco davam take vysoke hodnotenie, takze asi iba preto ze Liam sa snazil, ale inak naivna predstava ze s Megatonom to dopadne dobre je teraz uz naozaj iba na zasmiatie. Zhliadnute v kine. 2.5/10 ()

Ceberus

Zdejší hodnocení mě poněkud zneklidňovalo, ale nakonec jsem celkem spokojen - tři a půl hvězdy. Jízda je to v zásadě stejná jako v jedničce, tam nevidím moc rozdíl. Práci Luca Bessona mám holt rád už od Pátého elementu a je třeba říct, jeho akční díla nejsou jednotvárná - třeba rozdíl mezi sérií machistického neporazitelného Kurýra a touto sérií realisticky syrového Taken je více než zřejmá. A bláznivá série Taxi je opět něco jiného. Kdo tedy touží po Ryanovsky syrové akci, Neesonův hrdina je ten pravý. ()

BDMarty007

Je to samozřejmě nastavovaná kaše a není to tak dobré jako 96 hodin z roku 2008, což byla mimořádně povedená záležitost. Aktéři poněkud zestárli a dcera už opravdu nevypadá na studentku. Děj není nijak rafinovaný. Je to ale stále slušný akční thriller se spoustou přestřelek, honiček v autech a bitek. Má to napětí a spád. Střih je chvílemi možná až příliš rychlý, na velkém plátně člověk skoro nestíhá přeostřovat. Jako oddechovka na odreagování velmi slušné. Cca 70%. ()

Demonic189

Tak si to pekne zhrnme - otrasne pokračovanie kultovej jednotky, špatny strih, tuctova režia, unaveny Liam, trapni zaporaci v teplakoch, festival stupidy a nelogickosti, stopáž (80 min? WTF?)vykradanie genialneho OST z DRIVE a záver špatný ako slaný čaj, kde Liam zabija priam stiskom ruky!!! Do dnes tomu ešte neverim! A to sa už chystá i tretie pokračovanie...v akej dobe to žijeme?! Kde sa "umenie" robi len z hladiska výnosu? ()

Acrobat

Aspoň sa na chvíľu zastav. Američan si rekondičné jazdy objednáva v Turecku, kde Vás naučia čo to z umenia jazdiť. Turecká autoškola pre znudených Američanov, ktorý si k tomu objednávajú aj možnosť albánskeho bonusu. Taken 2 má len jediný osamelý egoistický bod, fakt, prvok – Neeson. Ktorý len poklepkáva nohou po zemi, kedy už môže tasiť kolty. Ak oholím koncepciu, tak nie akcia je v popredí, ale ako do romance amerického sna zasiahnu tak mimochodom nejakí Albánci , ktorí na druhej strane nikomu chýbať nebudú. Chamraď, nič viac. (Hoci miesto pre hrob si vedia vybrať.) Znásilnenie pútavejšieho Taken 1, ktorý ešte ako tak vedel pripraviť moment prekvapenia. Toto celý čas ťažilo z poznatkov a prednastavených štruktúr, ktoré si každý už menej uvedomený divák odškrtáva a poznáva z predchádzajúceho dielu. Celý film má vraj ťažiť z priposratia sa divákov, že Liam to napálil do Albánca. A všetci skríknu „Teiken“. Nie je to dobré. Chápeš? V bikinách môžeš hádzať granáty po Istanbule, vešajú ťa narezaného dole hlavou, vieš, že prídu ďalší dvaja „Markovia“ v Taken 3 a 4, ale všetci si šťastne dáme jahodový koktail. Komu nie je na zvracanie po kŕčovitom a bezkrvavom, rýchlom a chaosnom vkladaní Neesona do scén (on ich už dávno netvorí), nech si počká na to, ako vám vodičák vtisne do ruky nik iný, ako roztlstnutá znudená čierna Američanka snívajúca svoj American dream. (videné 21.12.2012, BDrip) ()

Franc1s

Naštvanej tata opět v akci. A dopadlo, jak to dopadlo a bohužel ani vždy perfektní Neeson to nezachránil. Režisér si asi myslel, že zběsilej střich a roztřepaná kamera dodá filmu tu správnou akční jízdu, ono to je ale uplně naopak. A nechápu proč v soundtracku slyším hudbu z Drive? Jsem zvědav na pokračování a hlavně na zápletku. Sklamání. 5/10 ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)