Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

rossi001

bohuzel uz to neni takova pecka jako jednicka, vsichni to vi a vischni jsou si toho vedomi, nebudu dale rozepisovat to, co tady bylo receno mnohokrat. Za me silne 3 hvezdy a 70% ;-) ()

Zombi

Výrazně horší než skvělá jednička. Už jméno režiséra napoví, Megaton prostě akci neumí a zde to potvrzuje, i když to není tak hrozné jako u třetího Kurýra. Bohužel, s režisérem degradoval i scénář, kterej ani v jedničce nebyl nijak top, zde je to ale naprostá debilita. K plusům patří od třetiny slušné tempo, dobrej Neeson a drsnost, jinak scénář je vyloženě hloupej, akce je dost, ale většinou tak rychle stříhaná, že nevíte co se děje, takhle blbě je uděláno i pár rozhovorů mezi čtyřma očima a člověku se z toho akorát motá hlava. Průměr. ()

Ricky_CZ

Strašná spousta zbytečných chyb v úsudku postav a celkově odfláknutý scénář: "Ono se jim to bude stejně líbit, jsou tam honičky a tak.." Hodně slabé 3* ()

mosnak

Je o třídu horší než špičková jednička,ale i tak se jedná o kvalitní akční zábavu,která rozhodně nikoho urazit nemůže. Film,který si klidně pustím zase znovu... za nějaký ten čas :-) 55% ()

Dr Lizal

Megaton by mohl dělat osvětlovače na diskotéce za takové kvalitní stroboskopické bojové scény. Starý Bryan mi spíše připomínal ožralého Seagala parodujícího Jasona Bourna, malá Bryanová byla opět stejně blbá a nezvedala telefony když měla, ale za to musím ocenit to, že by i bez řidičáku mohla klidně odjet Daytonu pětikilo. Ex-Bryanová tam byla opět úplně zbytečná, její problém s tím že ji opustil její senilní dupák a ona chudinka nemůže zůstat brečet na svém Southforku a musí odjet relaxovat někam za humny do Číny bych chtěl opravdu mít. Dvojka bude u mě stejně oblíbená jako pro Albánského prodejce kurev. ()

kritiklon

Těžce předvídatelný děj je v mnoha ohledech téměř kopírka jedničky. Scénář je slabý, místy hloupý. Závěr hanebně odfláknutý! Taken 2 zkrátka nepřináší nic nového, na čem by jsme si již nesmlsli v prvním díle a tak šlo jen o to, sepsat scénář který dává jakž takž hlavu a patu, vtěsnat do něj co nejvíce akce a penízky sypte se! Je to už zkrátka jen druhořadý akčňák který se veze na věčné vlně stereotypu "dvojek", jak už to bývá u devíti pokračování z deseti! Jedno tomu ale nelze upřít - ani chvíli jsem se rozhodně nenudil! Za sebe dám 3,5* za 71% ()

Garch

Vynikající Liam Neeson jako civilní akční hrdina, stylu Harrisona Forda, se probíjí slaboduchým scénářem (dcera bez autoškoly řídí líp než Colin McRae atd.) ()

Milky.

Neeson přehání, střihačům jeblo, akce je asi tak přehledná jako doprava na křižovatkách v Indii, scénář nic extra, ale budiž. A Nýsonovi se vůbec nedivím, že je takový přísný tatík, tak vypatlanou dceru mít doma, tak ji nepustím ani ze sklepa, protože by si mohla na dvorku ublížit. Naštěstí se už alespoň naučila od prvního dílu víceméně normálně běhat. A náhodné rozhazování granátů v plně obydleném Istambulu pobavilo. ()

Yardie

O poznání slabší než "první" díl. Ten je prostě pojem ve svém oboru, kvalitní akce od začátku do konce, super zpracování, prostě paráda. Tady to bylo o dost vlažnější. Pomalý rozjezd, i celkově takové pomalejší tempo. Ztratilo to takový švih, lehkost, atmosféru a kouzlo. Také akce je o dost méně a je taková méně přehledná. Spíše se to posunulo k takové stopovačce, pátrání, procházení. Některé prvky, především počítání v autě, bylo fajn. Ale jinak takové nemastné neslané. Nebylo to vyloženě zlé, ale už to není těch "96 HODIN!!!!", ale spíše "devadesátšesthodin, no...". Prostě fajn na jedno kouknutí, ale nic víc. Hodnocení zde tak odpovídá. Průměrný film. Howhg! ()

Tochal

Směšné: způsob provedení odplaty, diletantsví únosců, příjezd na ambasádu, proslovy o historii. Zbytečný směšný film o ničem, pokud tedy mlácení albánskou hlavou o zeď není něco. Těším se na dvě (nebo tři? nevzpomínám si) pokračování. ()

Thehellion

Je to dobrý film, ale na jedničku to nemá, ale to při zachování konceptu filmu ani mít nemohlo, režie ale taky nic moc a to mohlo být lepší..nicméně bavilo mě to, napnutý jsem byl, rozhodně to není nějaký průser nebo tak něco.............. ()

Erik7595

Ja som si to teda v kine užil. Bál som sa, veľmi, vzhľadom na režiséra. Nakoniec som dostal svižný, tempom nabitý akčný film, ktorý síce nemá na bezprostrednosť a drsnosť jednotky, ale ako nadpriemerný akčný film so skvelým charizmatickým Neesonom je viac než uchádzajúci. Chýbalo mi jedine viac kontaktných súbojov , tie dve nachádzajúce sa vo filme mohli byť omnoho prehľadnejšie, čo sa týka strihu. A záver mohol byť tiež dlhší. Ale dojmy sú pozitívne, takže moje hodnotenie 8/10. ()

kujon

No. Je to takové zvláštní. Ze střihu se mi občas dělalo nevolno, vše v nepochopitelně rychlém tempu, tu a tam značně naivní. Oproti prvnímu dílu jednoznačné zklamání, jinak ale koukatelná "detektivka". 3* ()

majo_svk

V čase, kedy vznikal prvý Taken, tvorcovia zrejme ani len netušili, aký bude mať úspech. Príbehovo je pritom veľmi jednoduchý a priamočiary. Motív bol už stokrát videný, no napätie, emócia, realistickosť, drsný hlavný hrdina, prehľadnosť súbojov, vydarená akcia a primeraná dynamika mali za následok, že celkový dojem z filmu bol výborný. Taken 2 sa tvári oveľa veľkolepejšie, akčnejšie a dynamickejšie. Cítiť v ňom bourneovský štýl, avšak niektoré akčné scény sú značne neprehľadné a režisérsky nezvládnuté. Podobným neduhom trpia takmer všetky súčasné akčné filmy. Celé to zachraňuje parádny záver a stále poriadny (i keď starší) drsňák Neeson. Hoci mnohí nebudú nadšení, je super, že takéto filmy vznikajú a tešia všetkých verných fanúšikov akčného žánru. Popri mnohých totálnych akčných sračkách, ktoré v súčasnosti vznikajú, vďaka aspoň za niečo takéto. A to, že jednotka ostáva neprekonateľná, je osudom väčšiny pokračovaní. My chlapi jednoducho milujeme akčné filmy a je úplne jedno, že sú povrchné, dejovo stupídne a bez hlbšej myšlienky. Ja som spokojný. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)