Keď sa novinár Eddie Brock stane hostiteľom nebezpečného mimozemského symbionta, stáva sa z neho jedna z najväčších hrozieb pre ľudstvo, no najmä pre neho samého. (Itafilm)

MarvelLover

Začátek je hodně pomalý až nudný, ale po cca půl hodině se film konečně rozjede a už nezpomalí. Tom Hardy opět ukázal, že zahraje úplně cokoliv a tahle role mu opravdu sedla. Na tenhle film jsem čekal už od natočení třetího Spider-mana... Jo určitě by to mohlo být mnohem lepší, ale Venom prostě nezklamal. Záporná postava Drake mě vůbec nebavila, nepřišla mi zajímavá a byla strašně předvídatelná, to samé platí o Riotovi. Riot jakožto záporný symbiont vůbec nic nepředvedl a na plátně se objevil tak 10 minut před koncem? Prostě zaporáci jsou fakt špatný... Každopádně se těším na pokračování s Woody Harrelsonem v roli záporáka Carnage, věřím, že to bude pecka. ()

mrclTV

Inak podpriemerný film ťahá ako zvyčajne Tom Hardy. Hrajúci to, čo vie, agresívneho šialenca (pre zmenu agresívneho šialenca proti svojej vôli). Ten sa snažil, priložil aj jednu či dve vtipné hlášky, ale na viac ako dve to nestačilo. ()

0verseer

"Eyes, lungs, pancreas. So many snacks, so little time." Na komiksovky nie som bohvieako zaťažený, takže Venoma som podobne ako Doctora Strange vzhliadol len kvôli hereckému obsadeniu hlavnej úlohy. Hardy ma opäť nesklamal a hlavne vďaka nemu ani samotný film. Interný dialóg a rozvíjanie "vzťahu" medzi Brockom a jeho parazitom je zaujímavým, ale zároveň žiaľ jediným prvkom, ktorým sa Venom líši od zástupu ostatných filmov rovnakej sorty. Zvyšok je milionkrát videná rutina o záchrane sveta a svojho vzťahu. Chýbal mi charizmatickejší záporák, napaditejší finálny súboj a prakticky aj čo len jediný moment, ktorý by ma pri sledovaní zdvihol zo stoličky. Inak je to ale pomerne zábavná záležitosť z kategórie na jedno pozretie... ()

helrohir

U postavy akou je Venom, sa doslova vyžaduje, aby bol film spracovaný v R-kovom poňatí aspoň na úrovni Deadpoola, prípadne tu by neuškodilo ani viac temnejšej atmosféry. V tomto prípade však tvorcovia trestuhodne nevyužili túto šancu, a preto sme nútení sledovať len ďalšiu vypelichanú priemernú komixovku pre násťročných. Isteže, má v hlavnej roli charizmatického sympaťáka Hardyho, solídny humor a pár efektných akčných scén, ale na druhej strane film okrem spomínanej detskej prístupnosti zrážajú aj ďalšie faktory. Jednak dosť nevýrazný casting vo vedľajších rolách, hlavne predstaviteľ zápornej postavy, ale aj pomerne nudný rozbeh filmu či prepálený digi bordel vo finále. Tiež tá náhla premena Venoma v záchrancu sveta mi nejak nesadla. Tento film je určite pozerateľnou zábavou, ale u mňa skôr prevláda pocit sklamania nad nevyužitým potenciálom tejto postavy. 60%. ()

AgnesDee

Jsem z toho trochu rozpolcená. Na jednu stranu je tu, opět, vynikající Tom Hardy, který si roli Eddieho a potažmo i Venoma užívá. Jejich vzájemná interakce je zábavná, stejně jako počátek jejich "soužití". A pak tu máme klasické marvelovské nedostatky v podobě záporáka, a teď i akce. O Drakeovi nevím naprosto nic - kdo to je, proč dělá to, co dělá, prostě nic. Nemá v podstatě žádné charisma. Eddie je nám jako postava představen víceméně kreativně a hlavně úsporně, stejně tak i Venom, což je osvěžující. Ale jakmile přijde na řadu akce, tak je moc dlouhá, zbytečně destruktivní a kromě digibordelu nijak kreativní. Až příliš se sází na velkolepost Venoma a jeho síly bez jakýchkoli následků, což je sice u marvelovek běžné, ale z hrdinů cítíme alespoň nějakou odpovědnost vůči lidem (minimálně v těch posledních). ()

maoc

Když kluk to chtěl vidět, no. Nakonec to nebylo tak hrozné a celkem jsem se i pobavil, ale logická kostra a motivace lidí i obou symbiontů jednat, jak jednají, stojí obou nohách levých a ještě volšových. Prostě blockbuster se vším všudy. Někdo může namítnout, že Venom i Riot jsou alieni a jejich motivaci porozumět nemohu. Na to odpověď nemám. Vlastně mám: quiiqsqueegq! ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 30%, Audience Score - 81% | FDb.cz - 75,5% | Ze začátku jeden z mnoha průměrných produktů naservírovaný Marvelem, ale když se dostane ta neuvěřitelně sympatická černá potvora na scénu a skvělá akce spolu s ní, těšíte se na okamžik, kdy znovu promluví a vysolí další hlášku! A navíc cameo Stana Leeho ("Co je to za dědka?" :-) je bombastické a potitulková scéna s Woodym ("There's gonna be carnage") nás správně nahypovala na dvojku, které první díl předpřipravil velmi úrodné políčko. 75% ()

JosefTomas

Jak málo stačí k dětské/mé radosti. Vzít ukázkového losera, kterému se život sesype během deseti minut stopáže a potom už mu jen přidat naprosto úžasný symbiont, jenž mu ze života udělá "zábavu". Obdivuju všechny, co se nedokáží přes ten fakt přenést a raději cíleně protrpí film, jen aby mohli říct, že větší debilitu, co v ničem nefunguje, snad v životě neviděli a že je celkově už z principu blbá. Ten film však zabaví toho, kdo se zabavit nechá a mně k tomu stačil jen pozitivní přístup, při kterém po mně nikdo nebude chtít žádné extra přemýšlení. Jako odměnu za to dostanu 2 hodinky jednoduché zábavy, kde vypnu a nemusím po dlouhé době řešit strukturu, 180% pravidlo, blocking, hudbu, zkrátka nic. Tady mi stačí si sednou a nechat se bavit, protože i takové filmy tu mají svůj účel a místo. ()

ostravak30

Venom je zajímavá postava minimálně z jednoho důvodu: podle všeho, co jsem četl, by se mělo jednat o zápornou postavu. Třetí díl Spidermana jsem neviděl, tudíž tuto komiksovou postavu zatím vnímám tak, jak zde byla prezentována. A že by se jednalo o záporáka z tohoto filmu nevyplývá. Tvůrci otevírají zajímavé dveře, kdy nabízejí možnost, že budoucí mimozemské civilizace nemusí vypadat jak je známe a mohou se nás pokusit nějak ovládat. Zároveň ale apelují na každého z nás. Všichni máme svou temnou stranu. Každý někdy udělal něco špatného nebo takovou chuť sem tam má. Venom má v sobě kus dobra, ale Eddie Brock zase zla. Venoma beru jako úvod do jeho světa. Zatím jsme totiž neviděli nic epického. Kvalitní masky zkrátka u podobného filmu čekáme, takže už jde jen o příběh, který mě přišel lehce průměrný. Přeci jen chycený mimozemšťan, který se z laboratoře rozeběhne někam ven není nic zcela originálního. I Vetřelec ostatně dokázal parazitovat na svých hostitelech a vetřít se dovnitř, byť Venom je přeci jen kapánek komplexnější a vyspělejší. Takže...uvidíme, co nám Venom přinese dál. ()

hrumsrt

"Na filmová plátna přichází jedna z nejlepších a nejkomplexnějších comicsových postav společnosti Marvel." - Je skoro k smíchu (nebo k pláči), že v době, kdy byly komiksové filmy na svém absolutním vrcholu a diváci po celém světě ještě rozdýchávali poslední projekty ze světa MCU, rozhodli se v SONY pohnout a nečekat na návrat práv ze Spidermana, ale rozjet vlastní svět.. Jenže ve svém omezeném rozhledu asi neznali nic jiného než fikční svět onoho maskovaného hrdiny, který skáče po pavučinách napříč New Yorkem.. A kvůli mimořádně nešikovnému zacházení s právy na tohohle hrdinu, s kterým musí jednou za čas představit divákům zase další ukázku, že ho ještě mají v kolekci, se neustále točí v kruhu. Hlavouni studia SONY se rozhodli, že to co si Marvel vybudoval, ten jejich svět, na který si jeho fanoušci tak zvykli, že chodili prakticky na všechno bez ohledu na kvalitu (no dnes už je tomu trošku jinak), oni se přece musí pokusit o totéž i když hlavní představitel jejich světa v rukávu aktuálně není. Ale než čekat na správnou chvíli, šli do toho bez ohledu na kvalitní nápad a vizi jak svět chtějí vést.. Proto není překvapením, že výsledkem je zmatek a především série filmů, které mají ke kvalitě i guilty pleasure celkem daleko.. Venom je postava, kterou jsme již jednou ve filmovém podání viděli, a to 11 let před tímhle sólo kouskem jako součást završení Raimiho pavoučí trilogie. A možná bychom se shodli, že šlo o nejhoršího záporáka, proti němuž tehdejší Peter Parker musel stát. Ale není fér to Samu Raimimu vyčítat, když ho do zakomponování Venomovy postavy natlačilo studio.. I proto někdo docela slyšel na skutečnost, že kdyby Venom dostal více prostoru, ba třeba celý film sám pro sebe, diváci by jeho charakter přijali daleko smířlivěji.. Jenže Venomův sólový snímek je jen další škatulkový superhrdinský film, který se točil před 15 lety a k třeba takovému Johnsonovu Daredevilovi má blíže než ke světu MCU, kterému se chtěl vyrovnat.. Takhle Venom má pozitiva, které pramení především od obsazení a výkonů herců, které bych sice všechny chtěl stokrát radši vidět v daleko zajímavějších filmech. Ambice tomu rozhodně nechybí a Tom Hardy, který tolik let kopal za lepší a lepší postavení u těch největších režisérů nakonec kývnul na příležitost být ústředním hrdinou něčeho, co je in.. Že tím možná zahodil úplně všechno a vykoupení pokud k němu dojde bude trvat několik let je něco nad čím dříve nebo později bude stejně přemýšlet. Jeho výkon založený na hláškách a všelijakém šklebení k němu absolutně nesedí a prakticky od začátku mám z něj pocit, že nechápu co tady dělá.. Úplně to stejné platí i o Michelle Williams, která v tam mainstreamově založeném filmu snad nikdy nehrála, že diváci Venoma ani nemůžou tušit, co je zač. A při dívání se na její předvádění po boku sjetého Toma Hardyho je naprosté mrhání.. Ústřední dvojice filmu to ale není tou je Tom Hardy a takovej černej bordel, co mu vylézá ze zad.. Parazit, který svého hostitele mučí tím, že si s ním vnitřním hlasem povídá. A díky tomu, že má slovník, jak čerstvý puberťák jsou jeho projevy zase jen utrpení.. Venom nepřekvapí příběhem, který by kdokoli mohl nařknout z kopie jiného superhrdinského filmu (i když teda bacha Venom není hrdina), vyloženě ani nebaví humorem, ALE docela jsem koukal na styl jakým je natočený a jen jsem se utvrdil, že ambiciózní Matthew Libatique by měl honem zase dostat něco pořádného.. Je to pro mě film, který nemusím vidět znova a vyrostl jsem z něj vlastně ještě v jeho průběhu. A přitom by se dalo přitvrdit, natočit to více v dramatičtějším až hororovějším stylu a Venom by konečně ukázal svůj potenciál.. Tuctovka, kterou si jednou budou všichni zúčastnění vyčítat, anebo na ni při nejlepším zapomenou. 60% () (menej) (viac)

Recenzon

Venom za mě špatný film není a rozhodně je lepší než svoje pokračování. Kdyby v tom nehrál Tom Hardy, tak by moje hodnocení určitě kleslo, protože Tom to prostě tahá. Akce je dobrá a výkony dá se říct taky, jediné co mi vadí, je špatný záporák a někdy i humor. ()

Filmaris

Tento film síce veľkú dieru do sveta neurobil, ale považovať tento film za neúspech či vyslovene zlý film nemôžem. Tom Hardy ako Eddie Brock kraľoval. Chémia medzi Eddiem a Venomom bola výborná a často krát aj vtipná. Dizajn samotného Venoma bol geniálny, tam nemám čo vytknúť. Akcia bola fajn aj keď záverečný súboj mohol byť prehľadnejší a hlavne strhujúcejší. Scenár aj napriek istým nedostatkom a občasným prispôsobovaním zápletky, ktorý mi miestami prekážal sa dal v pohode zniesť vďaka hereckému výkonu Toma Hardyho a vtipným dialógom. Dosť ma zamrzela absencia R-ka, keďže veľa scén vďaka ratingu PG-13 pôsobilo detinsky a smiešne aj napriek (akože) brutalite, ktorú sa tam pokúsili dať (odhryzovanie hláv či posledná scéna v obchode). Koniec koncov je to fajn komiksový film s celkom podarenou akciou, dobrým humorom a jednoduchým priamočiarym príbehom. Žiaľ nemá až tak zaujímavého záporáka, ale zato má sympatickú hlavnú postavu, ktorá divákovi má čo ponúknuť. ()

stepanhalama

Spojením nejlepšího marvelovského padoucha Venoma a mého oblíbeného herce Toma Hardyho, jsem čekal komiksovku roku. Bohužel jsem dostal spíše zklámání. Špatnej střih, jednočarý přiběh, pár nelogických zvratů. Těch údajných vystřižených 30-40 minut jde hodně poznat. Naopak to, co jsem čekal, že bude nejlepší, mě nezklamalo. Tom Hardy aka Eddie Brock a Venom. Celé dějství, kdy se Eddie seznamuje s Venomem, je krásná podívaná. Jen škoda, že se to ke konci strašně urychlilo a Venomův původ a smysl života byl zobrazen v jedné větě. Špatný film to rozhodně není, ale mělo to mnohem větší potenciál. Ale chci dvojku. ()

Morton Eucrow

Začiatok filmu bol trochu cringe, potom sa to ustálilo a dobre som sa bavil. Myslel som si, že vnútorné dialógy so symbiontom budú až moc pripomínať Upgrade, nakoniec mali inú atmosféru a nepôsobili skopírovane. 3* - 4*. TIP: nezabudnite na 2 post-credits scény. Prvá je po kratších titulkoch a ukazuje, ako Eddie navšetívi masového vraha Kasadyho vo väznici (Carnage alebo Masaker, pre neznalých, je to ďalší symbiont). Druhá post-credits scéna je animovaná, z alternatívneho vesmíru. ()

Raskoslav

Bez obalu, celé to stojí na Hardym, a na jeho chemii s Venomem, jinak sou vlastně úplně všechny další postavy jen takové otravné indiferentní figurky, které vás naprosto nezajímají a zajímat nebudou. Hardyho mám rád a princip příběhu Venoma je tak chytlavě napsán, že by na něm teoreticky nemělo být co zkazit (ale ejhle, jde to), takže v kině jsem se bavil víc než dobře. Každopádně, než jsem z kina odešel domů, rozležel se mi v hlavě takový rozmrzelý pocit, jak moc supr kurevskej film by to mohl být, kdyby se využil jeho plný potenciál. Ale takhle....borka od Hardyho mne neoslovila, žádná jiskra, žádné sympatie, prázdné dialogy. O záporákovi ani mluvit nebudu, takhle kýčovitě udělanou postavu sem snad ještě nezažil. Co se týče Riota, měl málo, strašně málo prostoru, stejně jako zkámošení Hardyho a Venoma taky proběhlo zbytečně během finálních pěti minut moc na sílu. Akční scény decentní, vyjma finální bitky, která byla jeden velkej rozplizlej shit. Navíc ano, z filmu je vskutku iritujícím způsobem cítit, že se na poslední chvíli zatáhla brzda, a kvůli prašulím od pubošů se stáhl Rkový rating, pokud by tedy někdy zázrakem vyšla ta mysteriozní delší stopáž s krví a nezrychleným kousáním hlav, rozhodně bych si film užil víc. No ale i přesto všechno moje skuhrání tu, jsem se dua Hardy - Venom nemoh nabažit, a přál bych si toho víc. ()

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

25.04.2023

Tak nikoli Venom, ale až komiksový Kraven se dočká exkluzivního a mezi blockbustery stále ne moc běžného eRkového ratingu. Pro studio Sony a jeho pavoučí vesmír bez pavouka je to tedy dospělácký… (viac)

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Zaujala vás výrazná, byť kratičká role Nicolase Cage v animovaném Spider-Man: Paralelní světy coby verze noirového Spider-Mana? Pak pro vás mají Phil Lord a Chris Miller (Jump Street 21, LEGO® příběh… (viac)