Pětadvacetiletý Adam žije obyčejným životem se svou přítelkyní a prací. To ovšem jen do chvíle, než ho zasáhne zpráva, že má rakovinu. Nečekejte však dojemné drama, ale komedii o tom, jak se hlavní hrdina a jeho okolí s osudnou zprávou vypořádá a o tom, jak se svou zákeřnou nemocí bojuje. (oficiálny text distribútora)

johny1913

Nemastné, neslané, místy strojené, místy však výborné. J. Gorden-Levitt hraje celkem přesvědčivě, každopádně mě jeho výkon nenadchnul jako třeba v 500 dní se Summer. Přemýšlím, jestli je Seth Rogen ozdobou tohoto filmu nebo právě naopak. Jeho klasické hlášky jakoby stály mimo koncepci celého scénáře. Po zhlédnutí Intouchables, které mají také silný "based on" příběh, nemohu jinak než udělit hodnocení lehce nadprůměrné - chybí tomu šmrnc francouzů, pousmál jsem se jen parkrát a ani ta vážná stránka příběhu se mi nějak v mysli neuchytila. Možná jsem měl příliš velká očekávání. +plus+: pár pěkných momentů (Voldemort, "I am peeing right now", scény se spolupacienty); charisma mezi Rogenem a G-L fungovalo; kamera -minus-: Anna Kendrick (chápu, čeho scénaristi chtěli dosáhnout, ale výsledek mi nepřišel příliš dobrý); nikdo z herců podle mě nepředvedl výkon, který se bude za x let připomínat jako role s velkým R; nesourodost scén (jak scénáristicky, tak vizuálně) ()

Zirael

Já tomu nemám co vytknout, asi jsem se na to dívala ve správné náladě. Ani mi nevadí, že se spousta věcí dá předvídat, nevadí mi ani konec, za ten jsem byla moc ráda, kdyby to dopadlo jinak, tak by mě ten film pravděpodobně tak dobře nenaladil. Joseph Gordon-Levitt se pomalu stává mým oblíbeným hercem a i Sethovi Rogenovi sedla role perfektně. 50/50 je taková navzdory tématu milá oddechovka. ()

spacowa

Přesně jak napsala má filmová kolegyně René.girl - neobyčejně obyčejné :) Naprosto mě ovládly emoce a nálady hlavního hrdiny a celý příběh jsem prožívala s ním. Všechny postavy od vypočítavé přítelkyně v podání Bryce Dallas Howard, přes starostlivou a přesto až trochu otravnou matku Anjelicu Huston až po přisprostlého a přesto úžasného kamaráda Setha Rogena, tvořily dohromady neuvěřitelnou přehlídku hereckých talentů.Velice povedené. ()

Wencza

Velice silný snímek. Dopředu jsem trochu sázel na značku Levitt, který mě ještě v žádném jeho filmu nezklamal. Svou reputaci neztratil, ba naopak si u mě ještě povýšil. Seth Rogen kupodivu není tak přihlouplý jako v jiných filmech, dokonce i docela slušně hraje. Velké rozpory ve mně vzbudila nálada filmu, nevěděl jsem, jestli se mám víc smát nebo smutnit, ale nakonec jsem to také přičetl jako plus. Film není doslovná „dojárna“, ale určitě v člověku zanechá inspirace k přemýšlení. ()

collinduff

Priznám sa, zase som čakal viac. Radšej už nebudem čítať recenzie ešte pred vzhliadnutím filmu :D. Sympatický tragipríbeh o priateľstve a boji s rakovinou, s hláškujúcim Rogenom. Plus super soundtrack. Nič viac, nič menej. ()

kverula

Boj s rakovinou je vždy pade na pade. Ať si statistiky říkají co chtěj, velkou roli v tom má charakter člověka a životní postoj. Souhlasím s hlavním hrdinou a všemi na smrt nemocnými, že už jsou unavený všemi pozitivními řečmi typu "to bude dobrý" - ale ruku na srdce, kdo dokáže najít ta správná slova, když jde o umírání? Scénář byl příjemně dojemný, bez velkých emočních znásilňovaček. Lewitt zahrál na výbornou, dalo by se říct - jako obvykle. Právem si zasluhuje čestné místo mezi mých top five. Jinak opět nesouhlasím s oficiálním textem distributora: rozhodně se nejedná o komedii, jedná se o dojemné drama. Kdo to kurnik píše? ()

gezper

Pozitivní energií naplněný film o rakovině? To snad né. Ale no jó, i když ne jednoznačně a ne neustále, přituhovat začne a žádná velká hahaha-chichichi-valím-se-po-zemi komedie to rozhodně není, spíš takový mix žánrů, které se pravidelně prolínají. Ovšem postupné přituhování sebou nese i zvyšování kvality, a tak se můj nepatrně rozporuplný dojem z 2/3 předchozího průběhu filmu nakonec hodně zvednul a to i navzdory všem možným klišé a obvyklým citovým vydíračkám v tomto žánru pomalu nezbytným. Seth Roger byl trochu na pěst, bylo ho tam místy na mě moc, ale vyrovnal to alespoň pár obstojnými hláškami. Joseph Gordon-Levitt mi po několika předchozích rolích až tak nevadil, ale naopak to zvládnul překvapivě obstojně, i typově to je dobrá volba. Bryce Dallas Howard si střihnula další sviňku, jsem zvědav na její následné obsazení, zda se z toho vymaní, tipnul bych si že ne. A Anna Kendrick, netřeba větších komentářů, jen snad, ať už nechá Twillightu a hraje v normálních filmech, klidně takovéhle vedlejší role, kterými dokáže s přehledem zaujmout, a ano, roztomilá je to přídavné jméno, které to nejlépe vystihuje. Konec si komentář zaslouží též, ale s ohledem na ne-spoilerování to přejdu. [80%] ()

petria

Další dobrá komedie o rakovině,ale Klepání na nebeskou bránu je lepší.Jediný co mě trošku vadilo, že hlavní hrdina mě připomínal spolužáka ze základky,kterýho sem fakt nemusel. ()

milhouse86

Komediálna stránka v pohode, aj keď je jej málo, ta dráma ale až tak nefunguje. Až na pár silných scén z filmu absolútne nebolo cítiť, že hlavný hrdina má rakovinu. A postava psychiatričky bola trochu vedľa. ()

KacHnAop

Příjemná a zdařilá oddychovka o boji mladého a obyčejného muže bojujícího s hroznou a nevyspytatelnou nemocí, a to rakovinou. Film poukazuje na to, že i v nejtežších životních situacích je místo jak na sílu lidské vůle, odvahu, naději ale i na novou životní lásku. Prostřednictvím skvělého hereckého výkonu Levitta poznáváme jak težce deprimující a vyčerpavající rakovina může být, ale narozdíl od jiných lidí, kteří něměli štěstí tenhle boj vyhrát, je život našeho hrdiny zachráněn. Kdyby bylo podobných filmů víc, vůbec bych se nezlobil. ()

jopal

Velmi citlivo natocena drama (skutocne si takto ja komediu nepredstavujem, aj napriek par velmi dobrych Rogenovych hlasok, je to len drama hlavne o nefalsovanom priatelstve). Slusne zahrate, zvlast sympaticka mi bola Anna Kendrick. ()

punco

Výborný Gordon-Levitt s pohľadom Ledgera, slabý Rogen, asi 4 veľmi silné scény, inak filmový priemer, ale celkový dojem ostal, 78% ()

Hookins86

Začínám toho kluka ušatýho mít čím dál víc rád. Řadí se mezi herce, kteří dokáží zahrát všechno a takový mají můj obdiv. Je to smutnej příběh, který může prožít kdokoliv z nás a nemusí přitom chlastat, fetovat, kouřit a já nevím co ještě a zároveň se to snaží vyrovnat trochou té komediálnosti (zrovna teď čůrám, skvělej hit - mám rakovinu, kokosky a stavy po nich, kdybych já byl tvoje holka každou půlhodinu bych ti ho kouřil a celej den bych pek úžasný koláče, mě nechce nikdo vypadám jak Woldemort atd.) Takže ve finále hodně slušnej příběh a hlavně příběh s dobrým koncem... ()

kacer4

Jediné, čo môžem vytknúť sú predvídateľné scény v prvej polovici filmu. Asi každý od začiatku vedel ako to bude s Rachel a Kathrine. To ma jediné sklamalo vo filme. Inak bol výborný, s humorom aj smútkom. Hudbu si tiež počujem minimálne raz na nete. Bez tak sa rozhodujem medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami... ()

Nicole32

Josepha mám veľmi rada a Anna Kendrick mi je každým filmom viac sympatická. Na mňa to ale až tak nezapôsobilo a tie emócie sa nedostavili. Sama neviem prečo. ()

Piccollo22

Výborný film zaměřený na to jak se cítí člověk trpící rakovinou, ale i jeho okolí. Každému by se tak měly otevřít oči, že to není jen jeho boj, ale i boj všech blízkých a rodiny. ()

mandella

Na to, že tyhle citové ždímačky nemám moc ráda, tak jsem to přežila bez úhony. Hlavně díky skvělé trojce Gordon-Levitt, Rogen a Kendrick. Jako člověk, který má podobnou zkušenost za sebou, oceňuju, že se to častokrát hodně dotklo reality (fáze klidu, totální panika před operací, potřeba dostat city ze sebe, když si člověk myslí, že má poslední šanci...). UFF. Tenhle film je cenný tím, že člověka donutí vážit si těch blbostí, které mu v dobrých dnech připadají samozřejmé. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)