Pětadvacetiletý Adam žije obyčejným životem se svou přítelkyní a prací. To ovšem jen do chvíle, než ho zasáhne zpráva, že má rakovinu. Nečekejte však dojemné drama, ale komedii o tom, jak se hlavní hrdina a jeho okolí s osudnou zprávou vypořádá a o tom, jak se svou zákeřnou nemocí bojuje. (oficiálny text distribútora)

vZeč

Čekal jsem klasickej hřejivej film - tragikomedii, plnou životních pravd a citové vyděračství. A asi jsem to i dostal. Ale nic proti, když to funguje úžasně. Smál jsem se a bulel jsem a ždímalo mě to prostě surově. Film mnoha skvělých scén. Nevim, co víc k tomu říct. Snad jen, že herci jsou super všichni, ale JGL tady strašně vládne ()

nicneznam

50/50 má v první řadě jedno z nejsympatičtějších obsazení na trhu herců, které je radost sledovat a i díky němu se dá film bez problémů dokoukat. Ano, berte to tak, že pecku roku uvidíte, pokud jste ostatní filmy hodnotily jako odpady. Což většinou není pravda a každý film dostává stovku, že jo. Toto je vcelku pohodový film, který si umí udělat z rakoviny srandu. Tohle pro mě není revoluce a ani novinka. Seth Rogen má prostě hlody okolo. Maže pooperační ránu prstem a holí kamarádovu hlavu strojkem na svou prdel. Tyhle okamžiky jsou vtipné. (Aby z toho nebyla komedie, je jich jako šafránu) Moment před operací může být teoreticky i dojemný (Ale dojemností je opět tak málo proto, aby to nebylo moc smutné a depresivní). Zkrátka se někdo snaží vyvažovat misku vah tím, že z každé strany postupně ubírá. Přitom by to bylo lepší obráceně. Z celého filmu mám hlavní dojem ten, že jde o vcelku obstojnou romantiku, kdy si užíváme seznamování dvou lidí v situaci, kdy si oba uvědomují, že pokud se seznámí, tak si vzájemně ublíží. To je asi ta nejdokonalejší a nejpůsobivější složka filmu. Užil jsem si to, ale když to jen letmo srovnám v hlavě s "Než si pro nás přijde", není vůbec co řešit. Stačil rozhovor a brečel jsem smíchy. Stačilo škrnutí položky na seznamu a brečel jsem z jiného důvodu. Chápal jsem, o co se postavy snaží atd. Každý moment měl svou sílu. Tak u mě vypadá působivý film plný emocí. 50/50 vám možná vykouzlí usměv na konci. Bohužel k tomu vede dosti "přerušovaná a nevyvážená předehra". Tentokrát 60% a asi se v budoucnu nebudu bránit novému zhlédnutí. Pokud by snad přišlo nějaké zázračné osvícení, klidně přidám. ()

Nightswimmer

am sorry, ale toto sa velmi nepodarilo - a tak som sa tesil. Pocas prvych dvadsiatich minut som zasol, no s Radiohead prisiel aj koniec skutocnej kvality. Namet dobry, spracovanie tiez nie chybne, herci povedzme - ale pytam sa, kde zostala atmosfera, pani??? Dokonca by som bol ochotny odpustit aj viacero rusivych momentov vacsinou z dielne pana rogena, ale absenciu atmosfery tak potrebnej pre filmy tohto druhu NIKDY! Preto aj nemilosrdne vestim pozvolny pokles aktualneho 85-percentneho kurzu, smola... ()

RajCZitko

Film byl moc pěkný, ale co mě štve, že byl hrozně moc deprimující. V životě jsem rakovinu na blízkém už zažil a je to téma, o kterém když nepřemýšlím tak lépe. ()

emjey

Já nevím, téma je to hodně zajímavý, ale nebylo to tak silný, jak by to být mělo. Zároveň se ve filmu mohlo objevit mnohem více černýho humoru. Podle mě zůstal potenciál hodně nevyužitý. Partička utvořená se strejcema z chemo byla moc fajn. Jedna poznámka: Tímhle filmem jsem si definitivně potvrdil dvě věci 1.Nemám rád Gordona-Levitta, jako herec mi naprosto nesedí. 2. Žeru Setha Rogena. Je to cápek jak má bejt. ..... Proč proboha tihle dva musí hrát spolu?! :) ()

smajly

Místy dojemný, místy zábavný příběh, který si určitě najde své diváky. Diváka zaručeně zamrazí při představě, že by byl v kůži hlavního hrdiny. Seth Rogen hrál tak, jak je zvyklý a šlo mu jo, Joseph Gordon-Levitt podal taky dobrý výkon a úsměv Anny Kendrick to celé podtrhl :-). Celkově vzato je 50/50 film o potenciálním umírání hlavního hrdiny, což není úplně ojedinělý námět, ale zde byl příběh pojat nevšedně a s úsměvnou lehkostí. Hodnotím 75%. ()

Shredder

Myslim, ze woody to vo svojom komentari vystihol. Pribehy o rakovine, ale aj inych vaznych ochoreniach su vzdy silne a preto niet divu, ze 50/50 ku koncu prekypuje emociami. Striedanie komickych a tragickych prvkov funguje na jednicku a posobi nenutene. Sklamanim su pre mna nevyrazna rezia a kamera a herecke vykony sa pohybuje vo vodach mierneho nadpriemeru. Aj ked je film predvidatelna citova vydieracka, emociam som sa neubranil a posolstvo, ze ked uz je clovek uplne na dne a stratil vsetky nadeje a vtedy sa objavi laska a doda mu silu, mi prijemne vylepsilo den. ()

PavelH

Některé hlášky si opravdu zaslouží zapamatovat. Gordon-Levitt je fajn a Rogen mě tam vážně bavil. Chvílema dojemný, celkově vtipný a povedený. ()

vetsinezobri

Tak takovej doják jsem nečekal. Film nejen o rakovině. Ústřední dvojice kamarádů byla super, jsem zvědavej jak dlouho Rogenovi ten věčnej puberťák vydrží (doufám, že pár let ještě jo). ()

Armageddon

Co k tomu filmu napisat. Oslovila ma tema filmu lebo som to bohuzial zazil v blizkom okoli. Film ukazal na priatelstvo, ze v zivote dolezite vzdy a vzdy treba mat niekoho nablizku ked ste v hocijakej zivotnej situacii. Tak isto ma oslovilo herecke obsadenie, ktore je vyborne. Humor, ktory sa tu vyskytuje je primerany a ukazuje, ze niekedy bez sebemensej davky humoru proste nejde exiatovat. (ospravedlnujem sa za diakritiku, pisane z mobilu) ()

Talina

Nevím, co tomu chybí, ale něco prostě ano. Jako celek to byl dobrý film, byl tam humor, nějaké ty Rogenovské hlášky, milostná scénka, dojemné scény (některé fakt hodně dojemné..)prostě takový film, který má prvky, jenž se líbí většině diváků. Částečně mě to tedy zklamalo a částečně překvapilo...hmm dala bych tomu 4 a půl hvězd,jenže to není možné..tak dávám spíše méně, protože jsem viděla i lepší filmy. Btw: blowJob ="zabité" :D ()

godspeed

Vcelku povedený film, který díky ústřednímu triu, duo kamarádů a terapeut, docela příjemně šlape. Nicméně co mi opravdu vadilo je, že jsem už po 20 minutách sledování tak nějak věděl, co se bude dít dál a tušil, jak to nakonec dopadne. A taky že jo. ()

Euchrid

Že to bude dobrý film, jsem veděl ještě předtím než jsem padesátku viděl, ale i tak mě překvapila. Totálně příjemný film, ač vlastně o nijak příjemných věcech. Doopravdy jsem si přál ať ještě/anebo vůbec nekončí. Na úplnou kultovku je přeci jenom až moc hollywoodský a šablonovity (© woody), ale mě pobavil za plné. ()

štófy

Tento film dokázal něco úžasného.Dokázal propojit prvky dramatu o člověku prožívajícím problémy s rakovinou a komedie s lehkou nadsázkou a s několikerými opravdu úsměvnými částmi.Naprosto dokonale v tomto snímku šlape i herecké obsazení.Gordon-Levitt, kterého jsem si od shlédnutí Inception a 500 Days of Summer opravdu oblíbil, sedí výborně do této role.Své si perfektně splňuje i Seth Rogen, na kterém vlastně leží celý úkol odlehčit film a z dramatu, které by asi bylo zbytečně emotivním dojákem, tvoří film mnohem zajímavější, aniž by jakékoliv emoce vymizely.O Anna Kendrick se ani nemusím snad vyjadřovat - nejkrásnější a jedna z nejsympatičtějších mladých hereček, které znám.50/50 je pro mě osobně jedním z nejlepších filmů roku 2011.A budete-li se chtít pobavit, zkuste na celý film nasadit šablonu 50/50 a zjistíte, že je spousty důvodů pro název tohoto filmu. ()

xpantherx

Zopár vtipných momentov a nejaké dramatické chvíľky. Avšak je to taký priemer. Nič nenadchne, nezosmutní na dlhú dobu a po pár strihoch je zas pocit úplne iný. Taká slabšia horská dráha. Nič vo filme však nezasiahne nejak veľmi do srdca, na to sa to snaží film príliš odlahčovať. 65% ()

JackDullBoy

Asi by som hodnotil len tromi hviezdičkami ale vďaka hereckému osadenstvu pridávam ešte jednu. Pre tých čo si chcú 50/50 pozrieť ako oddychovú komédiu: Pozor! jediné čo je na tomto filme vtipné je klasická Rogenova postava, zopár úderov do čierneho v podaní hlavného hrdinu a samozrejme stretnutia na chemoterapii, ináč je to len obyčajný ale za to chytľavý príbeh o niečom čo sa môže stať krutou realitou u každého z nás. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)