Takmer kilometer dlhý nákladný vlak bez posádky, ktorý vezie nebezpečný toxický náklad, sa vymkol spod kontroly a neovládateľne sa rúti krajinou smerom k husto osídlenej oblasti. Masívna lokomotíva bez obsluhy, ktorú prezývajú Beštia, sa šialene rúti vpred. Je nemožné ju zastaviť a všetko, čo sa jej postaví do cesty, sa v okamihu nárazu vyparí. Bývalý inžinier Frank (Denzel Washington) a odvážny mladý sprievodca Will (Chris Pine) zosnovali neuveriteľne riskantný plán, ako splašený kolos zastaviť, aby zachránili neďaleké mesto pred ničivou katastrofou. Čakajú na Beštiu na streche iného vlaku, aby na ňu Will preskočil a  pokúsil sa ju skrotiť a zastaviť. (TV JOJ)

Morholt

A ono to jde i bez teroristů a podobnejch magorů. Tony vsadil na lidskou chybu a Danzela a zase mu to vyšlo. Sice si neodpustil rodinná klišé, ale čert to vem. Akce stála za to, napětí by se v některejch chvílích dalo krájet a já jsem mačkal palce, ať to těm klukům ušatejm vyjde a tu splašenou lokomotivu zastavej. Těším se těším na další Tonyho výtvor. 80% ()

Sawy

Adrenalinová žánrovka na jedno použití.Jede bez zbytečných zastávek a hezky naplňuje předvídatelnou škatulku,ale že by mě vyloženě strhla říci nemůžu.Spíše dynamicky frčela kolem mě a já se kochal Scottovou řemeslnou precizností a upřímnou,trochu staromódní přímočarostí jeho filmu.Rušila mě zbytečná klišé,bez kterých by film šlapal mnohem lépe,a nepoměrné rozložení hereckých sil,kdy výtečný Denzel až příliš výrazně zastiňuje neslaného nemastného Pinea.Nezastavitelný ničím nepřekvauje,nicméně rozhodně bezproblémově zabaví snad všechny druhy diváků a přestože nepatří mezi vrcholné snímky Tonyho Scotta,jako tečka za jeho kariérou rozhodně nepůsobí zle. 70 % ()

Shaqualyck

Pohádky o mašinkách à la Tony Scott...čili značně adrenalinové, vizuálně vybroušené (jak jinak?!) a s Danzelem Washingtonem v hlavní roli. K tomu nenásilná obhajoba rodinného krbu a nejedno rýpnutí do 'objektivního' televizního zpravodajství. Tohle na webu tn.cz rozhodně nenajdete. ()

seale

Tři až čtyři hvězdy, - za spoustu pochybných scén a momentů (hezky po americku), + za akci :). Pro mě to bylo 3D- sice viděno na monitoru noťasu, ale s kvalitním zvukem v kvalitních sluchátkách a přímo ve vlaku, sedlo to tam :-) ()

Lacike

Neskutocne adrenalinova jednohubka pri ktorej zabudnete aj dychat (hlavne v poslednej tretine), ale na druhy den si na nic z nej nespomeniete, pretoze neponuka nic viac ako naplnenie milionkrat videnych klise. ()

RelaxMan

Tony Scott obsadil zase svého černého koně Denzela Washingtona a opět to zafungovalo dobře . Pravdou je , že Tony Scott točí jen většinou průměrné akční filmy a takový film jako byl jeho Poslední Skaut , už asi nikdy nenatočí . Proto musím uznat , když natočí něco , co se vymyká jeho průměru a to film " Unstoppable " rozhodně je , patří totiž mezi jeho nejlepší filmy . Je to adrenalinová jízda , u který jsem se opravdu nenudil . Pravda , ano je to místy hodně přehnané , ale co , dobře se na to kouká . Těžký americký happy end jsem čekal , tak že mi nic nezkazilo dobrou náladu z tohoto filmu . Ve filmu hraje i docela dobře Chris Pine , herec který se proslavil novým Star Trekem , ale o herce tu ani tak nejde , hlavní roli zde hraje vlak a tuto roli hraje velice dobře . ()

Genero

Tak mi nezbývá, než zase po dlouhé době Tonyho chytnout za rameno a poplácat ho po tvářích s bodrým zvoláním Dobrý, dědku! Strhující akčňák bez násilných výjevů, intimní drama černobílé ústřední dvojice rozervané soustavnými rodinnými problémy a mokrý sen ajznboňáka od Českých drah v jednom. Od desáté minuty je jasné, že ten vláček motoráček ve zrádném esíčku nad rafinérií z kolejnic nevylétne a mezigenerační a obecně mezilidské problémy budou zdárně urovnány. Přesto mě tato podívaná naprosto neuráží a pokud mě někdo do té doby neutluče svou argumentací proti spoilerování, tenhle film mezi superpremiérami na Nově vyhledám, i když mi občas připomíná píseň z repertoáru Kašpárka v rohlíku: Kdo bude řídit a kdo bude houkat, dávat pozor a na koleje koukat? ()

ScarPoul

Posledná polovica je skvelá. Emócie fungujú, napätie tiež. Prvá polovica, ktorá úmyselne sleduje viacej dejových línií a postáv mi ale narúšala dynamickosť aj výsledný dojem. Hoci chápem že úlohou bolo sprostredkovať aj pohľad médií, ktoré mali rovnakú mieru informovanosti ako postavy , ktoré riešili problém, ale práve táto rozvetvenosť mi vadila. Scott bol skvelý režisér čo sa týka akcie. Dokonca aj vtedy, keď akcia vo filme bola takmer nulová. Chýba tu pridaná hodnota. Je to obyčajná žánrovka, ktorá ale nemá ako prekvapiť - hlavne keď neobsahuje žiadneho antagonistu. Na čom fungoval na podobnom princípe spravený Únos vlaku 123. Scott si zaslúžil lepší posledný film. ()

BoPo

Klasická šablóna hrdinov z ľudu, s tradičnými filmovými problémami. Všetko zatiahnuté do sveta vlakov, ktorý nie je až tak profláknutý ako zbytok príbehu. Je to však podané takým spôsobom, že počas sledovania filmu nič z toho až tak veľmi nevadí. Rýchlosť naberajúca jazda, ktorá potešila aj svojou striedmou minutážou. Nečakajte zázrak, ale kvalitne podanú popcornovú zábavu. ()

Caszidy

Tony Scott opět ve světě "vláčků". Opět v překrásném audiovizuálním hávu, ovšem tentokrát s trochu větší dávkou patosu. Denzel kvalitní rutinní výkon. Chrise Pinea čeká velká kariéra. Rosario Dawson v pro ni, celkem netradiční roli. Akční scény tradičně "scottovsky" dobře natočené. Jinak ovšem Nezastavitelný z hlavy vyšumí velice rychle. ()

GeusX

Velmi slušný dramatický thriller, který napětím nedovoluje divákovi ani odskočit si v "reklamní pauze" udělat kafe na uklidnění. Při sledování jsem se však musel přenést přes několik nesmyslností, které takovéto thrillery občas provázejí aby zvýšili napětí či vyvolaly akci. Kupříkladu, kdo kdy viděl, aby strojvůdce vyskakoval z jedoucího vlaku a běžel si před sebou přehodit výhybku?! Nebo proč policie jela zatarasit železniční přejezdy, na kterých fungovalo bez problému zabezpečovací zařízení?! I přes takovéto drobnosti, které se dají najít snad v každém filmu, se jedná o nadprůměrný napínavý film hodný doporučení. Mé hodnocení: 75% ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (viac)