Takmer kilometer dlhý nákladný vlak bez posádky, ktorý vezie nebezpečný toxický náklad, sa vymkol spod kontroly a neovládateľne sa rúti krajinou smerom k husto osídlenej oblasti. Masívna lokomotíva bez obsluhy, ktorú prezývajú Beštia, sa šialene rúti vpred. Je nemožné ju zastaviť a všetko, čo sa jej postaví do cesty, sa v okamihu nárazu vyparí. Bývalý inžinier Frank (Denzel Washington) a odvážny mladý sprievodca Will (Chris Pine) zosnovali neuveriteľne riskantný plán, ako splašený kolos zastaviť, aby zachránili neďaleké mesto pred ničivou katastrofou. Čakajú na Beštiu na streche iného vlaku, aby na ňu Will preskočil a  pokúsil sa ju skrotiť a zastaviť. (TV JOJ)

Wolvie

Jestli mě nějaký film z loňského roku skutečně bavil,je to Unstoppable.Tony Scottmožná natočil povrchní adrenalinovou jednohubku s tunami klišé,ale já mu to zase spolknul i s navijákem,užíval si sympaťáka Pinea a charismatického Washingtona,byl jsem napnutý jako struna a neustále jsem přemýšlel,jestli jsem vůbec v poslední pětiletce viděl zábavnější akční thriller.Asi jo,ale nemůžu si na něj vzpomenout :-) ()

mala_kea

Nebýt vítězoslavně do vzduchu ruce zvedajícího Washingtona v tak nechutně typickém americkém závěru asi bych se nestyděl plesknout sem o hvězdu víc, protože jinak je Unstoppable napínavá a ultra zábavná popcornovka, statečně jdoucí ve stopách např. Nebezpečné rychlosti. Místy to sice Scott přehání s dramatickou kamerou a střihem ve scénách, které vůbec nejsou dramatické, což by ale šlo narozdíl od závěru v pohodě překousnout. 60% ()

Rockerman

Není co dodat po mých předhodnotitelích. Vše už tady bylo. Každý záběr, ale bohužel i ty dialogy (KECY) už tady byly. Řemeslně však zvládnuté na jedničku a jak píše pan kOCOUR, jednou do roka, proč ne? ()

Hapretor

Začnu neobvykle - od konce. Konec totiž je u tohoto počinu to nejhorší, nejklišovatější a nejvíc sračka "happy-USA-end", co jsem viděl a z celého filmového srdce nenávidím! Co tak suprově začalo, tak debilně skončí. Atmosféra na začátku je skvělá - při průjezdu vlaku s dětma vedle vlaku smrti mi dost zatrnulo - a pak ještě několikrát. Pak neskonalá odvaha a sebeobětování Chrise Pinea a Denzela Washingtona + scéna, jak vlak smrti "nevykolejí" + oslava hrdinů na konec + skromnost a obyčejnost obou hrdinů dělají z filmu jen patetickou břečku. Nejlepší vzpomínka na tento počin je pak jen díky dvěma tvářím - konkrétně na dvě slečny v rolích dcer pana inženýra (Denzel Washington), které si své pracovní místo u "Hooters" plně zaslouží, ne-li bylo jich tam škoda. ()

drakodlak

Nejlepší adaptace nezastavitelného vláčku, který se řítí krajinou. Hlavní dvojice k sobě celkem sedí, všechno tak krásně odsýpá, až ke zdárnému konci a to k zastavení nezastavitelné mašinky. Co musím, ale na filmu odsoudit je způsob jak jim ujede vlak. Ovládací páka co se zničeho nic sama posune, to si ze mě snad scénárista dělá srandu ;o/. Uznávám, že zkrat v elektroinstalaci by byl možná více ohraný, ale mně by sedl prostě více. Na pět to není, ale 4* si to zaslouží, ()

Norus88

Perfektne natočené, úplne plynulé bez jednej chyby a pocitu, že niečo nieje reálne. Obrovská dávka napätia s akou to bolo natočené, spôsobila že som skoro nedýchal a zabudol som žmurkať a skvelý Denzel Washington dodal filmu tú správnu vážnosť. ()

Páně

Jak mám Tonyho Scotta rád, tak mám amerických lokomotiv plné zuby. Výlet vlakem aneb osmdesátkový thriller v ultramoderním pojetí a vizuálním hávu á-la Tony Scott. Ale příště bych opět raději něco typu Muže v ohni. ()

aslavey

Tony je mistr akčňáků tohohle typu. Tajil se mi dech, následoval smích, pak nevěřící úžas. Film, který se po celou dobu řítí obrovskou rychlostí. Má spád, má koule, má vtip, má Denzela. A Chris má před sebou velmi slibnou budoucnost. I přesto ale to necítím na 5*. Je to až moc předvídatelné, občas kýčovité a hrajou v něm hloupí policajti (vtipy o policajtech má asi Tony rád). Ale moc jsem se bavil a fakt hrál s aktérama tuhle partičku. ()

J. T. Kirk

Takových filmů tu už bylo... Většinou s letadlama. Tohle je sice trochu jiné, ale mě se to stejně zdá takové ohrané a o ničem. Bylo od začátku jasné, že ten zku*vený vlak zastaví. Jestli tohle někdo bere, jako spoiler, tak to sorry, ale to je přece u takovýchto filmů jasné. Ano herci byli super, chvilkama sem tu atmosféru tam docela žral, taky díky tomu takové hodnocení. No ale nebýt chyby jednoho debila, tak by ten film skončil dřív, než by začal. No prostě zbytečný film. ()

qenett

Akční snímky většinou nebývají mým šálkem čaje, ale tenhle film je skvělý. Napínavý a s jistým nadhledem vtipný. Sitauce, kdy v začátku filmu jednomu pánovi ujede vlak který řídí - tomu se prostě nejde nezasmát. Samozřejmě, je to jedno velké klišé, ale hezky zpracované klišé. A konečnému rozuzlení se zase zasmějete a řeknete si: Vždyť to je to první, co by mně napadlo, toh mohli udělat hned na začátku. Ale to by nevznikl tak hezký film. ()

mourinho

No, že by tento film udělal železničním společnostem bůhví jakou reklamu, tak to se teda říct nedá. Tolik tupců a nezodpovědných pracovníků na jednom místě aby člověk pohledal. Až má soudný divák pocit jisté vykonstruovanosti, bez které by děj zkrátka nemohl začít. Ať tak či tak, zavřel bych je všechny! Jinak to má ale celkem spád, je to napínavé, ostatně to bylo vždycky silnou stránkou Tonyho Scotta, zároveň však i strááášně "americké", o tom jak to skončí člověk nemůže zapochybovat ani na minutu a to závěrečné objímání hrdinů, narovnání jejich rodinných vztahů a já nevím co ještě, to už byl fakt vopruz. V konkurenci posledních dvou Scottových šlágrů se mi zdá tento nejslabší. ()

Hermez

Skvěle zvládnutý film. Pochybuju, že by šlo takto lineární téma zpracovat o dost zajímavěji, ale na víc než 3* u mě bohužel nemá. ()

Puol

Ako človek praštený koľajnicou som si to celkom užil a ono to ani z toho železničiarskeho pohľadu nie je až také blbé. Tony Scott síce trošku ubral klipovosti, ale napätie našťastie ponechal. Spokojnosť, len škoda že sa film vyhol naším kinám. ()

panjan

Co víc si přát? Nezastavitelný vlak, dva hrdinové, non stop adrenalin. Zkrátka a dobře Tony Scott a Denzel Washington je dvojka, která opravdu bavila a ještě nějaký pátek bavit bude. Filmů, kde se řítí vlak velkou rychlostí a nejde ho zastavit jsem už pár viděl, ale Unstoppable je zatím nejlepší. ()

strikeman

Možná bych dal i tři pecky, ale zdá se mi tady ten kousek trošku přeceněný a hlavně filmů s podobným či stejným námětem už člověk viděl dost a zase tak nosné téma to není. Jinak akčňák prošpikovaný klišé, kdy divák předpovídá následující dění vždy minimálně krok dopředu, a tak se nekoná ani napětí, které by mělo být u takového snímku hlavní devizou... 45% ()

BazzoxCZ

Radši ho měli zastavit hned ze startu nějakou fakt hodně velkou palici...Nemastné neslané prostě průměr jelikož zpomalené záběry působili spíše jako by vlak jek krokem .Cože co co to meleš Petře vždiť jede nejmíň Stovkou eHmm teda takhle nám to servírovali.A já to měl hltat ale? NE a neškrtlo by mi to o zrak nebýt té dvojky herců... :D ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (viac)