Takmer kilometer dlhý nákladný vlak bez posádky, ktorý vezie nebezpečný toxický náklad, sa vymkol spod kontroly a neovládateľne sa rúti krajinou smerom k husto osídlenej oblasti. Masívna lokomotíva bez obsluhy, ktorú prezývajú Beštia, sa šialene rúti vpred. Je nemožné ju zastaviť a všetko, čo sa jej postaví do cesty, sa v okamihu nárazu vyparí. Bývalý inžinier Frank (Denzel Washington) a odvážny mladý sprievodca Will (Chris Pine) zosnovali neuveriteľne riskantný plán, ako splašený kolos zastaviť, aby zachránili neďaleké mesto pred ničivou katastrofou. Čakajú na Beštiu na streche iného vlaku, aby na ňu Will preskočil a  pokúsil sa ju skrotiť a zastaviť. (TV JOJ)

Procker

Není to nic originálního, není to nic nepředvídatelného, první dvě třetiny navíc stojí za houby. Ale zato od té poslední se to rozjíždí takovým tempem, že lituji toho, že jsme nakonec zastavili! ()

Martyr

Jede jede masinka, kouri se ji z pod koles.. Tak vam poviem o co ide...Ujde vlak, neda sa zastavit..ale dvaja hrdinovia s nelahkymi osudmi to dokazu. Bodka. ()

Gašpar

Hahaha... no to byla chujovina... nejdřív buřtík zapomene zatáhnout ručku, kapitán Kirk jako tragéd století, Denzel co umí jezdit na vlaku, kterej jede jen na půlce nápravy a vlasatej ouchyla, co ten vlak honí neustále ve svym Pussy Wagonu. Sorry, ale tohle snad nemůžete brát vážně? Nejvíc mě na filmech tohodle typu dojímá, jak se dycky policie drží v dálce a emerický Frantíci a Pepíci to naposlední chvilku vyřešej... Přemejšlel někdo nad helikoptérou, která by jednoduše někoho vysadila na té lokomotivě? ()

Brusíček

Naprostá paráda, skvělý adrenalin ve formě železnice, přišlo mi to jako živý dokument katastrofické události. Denzel s Chrisem to sehrály bravurně, navíc podle skutečné události, 95%. ()

Silencia90

Přemýšlela jsem, že dám asi 4*, ale pak si říkám: "proč ne pět?". Nechybí akce, humor, napětí, rodina, skutečnost, přátelství, důvěra, lidské chyby i odvaha. Nechybí tomu vlastně nic, jak tak o tom přemýšlím. Navíc víc než sympatické obsazení od Denzela přes Chrise až po Rosario. Velice příjemný film :) Není to obrovská pecka, podobných filmů už tu pár bylo, ale ty 4,5* si to zaslouží. ()

Pidzey

Tohle bylo fajn. Nic přehnaného, snad až na vlak jedoucí do zatáčky po jedné koleji. Sympatické obsazení pocitu ze slušné podívané přidávalo. Není to film, z kterého bych byl vyplesklej, ale jako jednorázová podívaná, která ani chvíli nenudí, to funguje suprově. Tony uměl točit přímočaré a kvalitní akce. ()

rexino

Kameramanovi nasadiť anti-epileptika (alebo lieky na parkinsona) a už NIKDY naozaj NIKDY ho nepustiť ku kamere. Lebo tak odporná trasľavá kamera sa nevidí. Mimo toho má scenár pár naozaj debilných pasáži (hovor s CEO na golfe o tom, ako klesnú stocks bolo asi najviac over the top). Ale tak čo si budeme hovoriť... je to plnokrvný akčňák, ktorý posledných 20 minút ponúkne sľubovaný adrenalín, ústredné postavy sa musia zapáčiť každému a ku koncu to dodá sľubovaný doják. Preto pozeráme takéto filmy a preto máme Tonyho Scotta radi. Naozaj škoda len tej neznesiteľnej kamery. ()

Ukubumbahoo

Velice milé překvapení. Ze začátku to byl pouze rozjíždějící se vlak a na konci už to byla doslova adrenalinová bomba. Původně jsem doufal, že si film pustím na dobrou noc, ale kvůli zmiňovanému napětí se spánek nekonal. Film byl prokládán hláškami, které sice nikoho nepřekvapí, zato neurazí a často poněkud uvolní situaci. 80% ()

Rokle

Tony Scott se po slabším Únosu vlaku 123 vrátil tam, kde ho vidíme nejraději. Adrenalinem nabušená jízda, která má v určitých okamžicích trochu víc patosu, než by bylo zdrávo, ale jinak naprosto fungující svižná jednohubka. Kino distributoři nám v závěru roku dělají jen samé naschvály... nejdříve Město, teď tohle :( ()

Mary19

Od Unstoppable jsem nečekal vůbec nic a možná ještě přesněji - považoval jsem ho před jeho "uvedením" za naprosto zbytečný film. Nejenže od tvůrce jakým je Tony Scott očekávám trošku "jiný typ filmové zábavy", ale hlavně a především - podobných filmů jsou tucty... Pokud budou ale natočeny stejnou zručností, budou mít strhující atmosféru a rostoucí tempo do maximálních výšin jako právě Nezastavitelný, tak proč ne?!... Kdyby nás Tony zavedl trošku více do nitra hlavních postav, bylo by to za plný počet. Takhle je to "jen" velmi příjemné překvapení, které splňuje základy pro kvalitní a napínavou filmovou zábavu... 80% ()

Isomut

Nuda od začiatku až po koniec. Rozoberané vzťahy vo filme boli nadmieru biedne. Najskôr sa všetci neznášali a keď išlo o smrť, tak si boli všetci najmilší. Nebolo zase najhoršie, ale nijak zvlášť výnimočné. Na konci bolo trochu akcie pri zastavovaní, ale nič také, čo sme v minulosti nemali možnosť vidieť. 55% ()

Wargoo

Srať na klišé, ten film má gule...!!! Niekto tu zmienil, že od Nebezpečnej rýchlosti tu nič podobné nebolo. Nuž, svätá pravda. Unstoppable ma nadchol, od Tonyho Scotta som toho čakal menej, ale geniálne zábery vlaku, stupňovanie napätia, výborná herecká dvojica, strach naháňajúci vlak. To všetko bolo pre mňa výbornou akčnou napínavou pochúťkou. Uvidíme, čo nám Scott mladší prinesie nabudúce, dúfam však, že jeho neskoršie filmy nebudú striedavo skvelé a naopak chabé... Nech mu to ide od ruky, ako tu !!! Silné 4**** a 78,812% ()

derek007

Ono to má švih i prásk, ale celou dobu jsem u toho filmu přemýšlel, jak bych raději po 20té sledoval Speed. Scott vykupuje nutné nudné chvilky jízdy ve vlaku super-rychlými střihy, ale stejně nezamaskuje, že skutečného akčního filmového materiálu je stěží na 20min (ten ovšem stojí za to, zbytek vata). ()

jochanan

Po Vlaku Pelham je tu Tony Scott s dalším "železničním" filmem a tentokrát nutno říci, že se mu to povedlo. Hodinu a půl koukáte na to, jak jede nějaký vlak a proti němu jede ještě jeden jiný vlak, kterému se nakonec podaří vyhnout se, ale vydá se na zpátečku za ním. A hodinu a půl se vám tají dech napětím. Scott se dlouho nebabrá s úvodem a dalšími věcmi. Ostatně - není proč. Jediné, co je jakžtakž důležité, je to, že Will je první den v nové práci a Frank je strojvedoucí už 28 let. Vizuální orgie jedoucích vlaků, dech beroucí na centimetry spočítaná vyhnutí se, skvělá kamera a v závěru i zajímavě vyřešený zvuk. Prostě napínavá podívaná, u které víte, že to dobře dopadne, ale prostě chcete vědět, JAK to udělají. ()

sbl

Tonny Scott udělá napínavým i závod šneků, o tom žádná. Já mám problém s tím, že už několik filmů je to pořád ta stejná písnička. Už na začátku víte přesně co se stane komu. Kdyby byla cena pro krále klišé, tak Tony by byl favoritem. I přes tohle všechno to ale má spád a jen málo režiséru s váma zamává i s tak slabým podkladem. Jo a ještě jsem se naučil něco o vlacích. Jinak průměr. ()

agassi68

Napriek svojej lineárnosti a nenápaditosti je to svižné a či chcete alebo nie, vtiahne vás to do deja. Denzel ako vábnička ešte stále funguje a vie vytiahnuť oba palce nahor. Namiesto autobusu máte nákladný vlak a všetky klišé okrem hnedého huňatého psa krútiaceho chvostom. Čo viac by ste chceli? ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (viac)