Takmer kilometer dlhý nákladný vlak bez posádky, ktorý vezie nebezpečný toxický náklad, sa vymkol spod kontroly a neovládateľne sa rúti krajinou smerom k husto osídlenej oblasti. Masívna lokomotíva bez obsluhy, ktorú prezývajú Beštia, sa šialene rúti vpred. Je nemožné ju zastaviť a všetko, čo sa jej postaví do cesty, sa v okamihu nárazu vyparí. Bývalý inžinier Frank (Denzel Washington) a odvážny mladý sprievodca Will (Chris Pine) zosnovali neuveriteľne riskantný plán, ako splašený kolos zastaviť, aby zachránili neďaleké mesto pred ničivou katastrofou. Čakajú na Beštiu na streche iného vlaku, aby na ňu Will preskočil a  pokúsil sa ju skrotiť a zastaviť. (TV JOJ)

Terva

Ten vlak s číslem 777 co má hlavní roli tohoto snímku už jsem někde viděl. Někde si určitě zahrál, akorát už nevím kde. Miluju záběry na jedoucí vlaky, zvlášť když jsou pořádně ozvučený - což tady jsou. Tyhle mnohatunový drobečci dokážou velký divy. Zvlášť když nemají řidiče, co by je krotil. CITÁT - Takhle dlouhej a rychlej vlak smete všechno, co se mu dostane do cesty....... Byla to docela strhující jízda a když vynecháme několik technických nesrovnalostí, byl to pěkný snímek. ()

moviesfan

Dobré, ale nic víc. Pokud se jedná o akci, to vše jsme už viděli. Druhá věc je dění okolo (dialogy, příběhy...). Taky nic záživného, ale i tak se na film dobře koukalo. ()

JohnCZ

Z Unstoppable je cítit Tony Scott na všechny strany. Opět ten samý zoomovací styl kamery, opět klišé nad klišé, ale oproti jeho předchozímu vlakovému počinu funguje Unstoppable perfektně jak po stránce akce, tak po stránce napětí. Pocit beznaděje z řítícího se nezastavitelného kolosu tu funguje parádně. ()

Suzie05

Kdyby Franka nehrál Denzel, tak bych možná i byla ochotná dát plný počet. Zavolejte Galvinovi, že na hlavní trati máme dva chlapy, co si možná zahrajou berany berany duc s naším vlakem. ()

corpsy

Ďalšia skvelá adrenalínovka od Tonyho Scotta, ktorá neponúka nič iné len nonstop drajv a akciu a nikto od nej ani nič iné nevyžaduje. Teda aspoň ja nie. ()

Torision

Hodně interesantní a zajímavej akčnák, u kterýho jsem si suprově odpočinul. Schéma filmu je neokoukaný a ne moc tradiční. Mě jako člověka, kterej se věnuje logistice, taky moc potěšil a dost obohatil. :-) A není to jediný, co bych Unstoppable přičetl k duhu. Je to jednak skvělej výběr herců, Chris je sympaťák, Denzel si jede tu svojí a ve vedlejších Rosario nebo můj oblíbenec Ethan Suplee. Výborná hudba, která nejenom skvěle pasovala, ale dokázala i z nijak extra scén udělat scény napínavý. Nepřeplácanej scénář, kterej soukromý osudy hlavních dvou hrdinů spíš jen načrtne, než aby se v nich otravně piplal a dělal z filmu částečnej slaďák. A v neposlední řadě správně suprová technická forma, solidní akční scény a svižný nenudící tempo. ()

prsvl

Už ten námět je svym způsobem dost debilní, ale tak co. Je to přesně ten druh filmu, kterej se hodí na situaci, kdy si chcete vypláchnout hlavu ne uplnou demencí. ()

PauloZ

Po Únosu vlaku 123 tu máme druhý Tonyho počin s vlakovou tématikou a určitě se mu více zadařilo! Film má mnohem lepší a napínavější tempo po celou stopáž filmu. Na vážnosti také nabírá fakt, že je film inspirován skutečnou událostí, jen konec na mě byl moc rychlý, náhlý a jednoduchý. Takže trošku slabší 4*. ()

Marsik

Tonymu Scotovi se opět podařilo natočit kvalitní napínavý snímek. Spolupráce Scott + Washington zase vyšla v podstatě na jedničku. Mělo to grády, akci, stopáž taky fajn, takže jsem byl spokojen. 75% ()

Ten Druhy

Dynamický, napínavý a strhujúci film, prakticky od začiatku až do úplného konca... Dejová krivka sa prudko dvíha, tempo sa nezastaviteľne zrýchluje takmer súčasne s vlakom bez rušňovodiča, ktorý sa vymkol kontrole a rúti sa v ústrety najväčšej železničnej katastrofe v dejinách štátu Pennsylvánia (príbeh je založený na skutočnej udalosti. Popritom šialenom tempe sa odkrývajú charaktery a životné osudy postáv, ale takým citlivým spôsobom, že to neretarduje dynamický dej. D. Washington v úlohe veterána a Ch. Pine v roli nováčika, z ktorých sa nečakane stanú akční hrdinovia - záchrancovia, sú presvečiví. Výborne ich dopĺńa L. Temple v úlohe svojrázneho Neda Oldhama. ()

spaceboyCZ

Ai carramba. Tony jede, Tony vali. Neni to sice takova bomba jako Posledni skaut (na tu se zrejme uz nikdy nedotahne), nicmene z tak klisoidniho "katastrofickeho" scenare vytriskat nezastavitelny narez a 98minut trvajici adrenalin, tleskam, opravdu tleskam. Kupodivu herecke vykony jsou zde vedlejsi, hlavni roli hraje kamera, rezie a zvukove efekty. 120km/h nekolikasettunova souprava se nezadrzitelne riti na vetsi mesto a nic v ceste ji nezastavi. Pokusy o zastaveni selhavaji a hraje se takrka na sekundy. Takove filmy cas od casu rozviri hollywoodske vody a je to jen dobre. Jen jsem si celou dobu rikal (asi filmova degenerace), co vsechno je udelano ve studiu specialnimi efekty a co vse je nataceno pekne venku po staru...a kolik vlastne ta legrace stala. Smekam, film me dostal, od zacatku do konce mi busilo srdce a hltal jsem kazdou sekundu a jak jsem psal vyse, po dlouhe dobe film, kde herecke vykony jsou az na druhe koleji. ()

Kryton

Tony Scott nijan neexperimentuje a sazí na to co nejlépe umí. Adrenalínová akce hlavně v poslední půlhodině dokáže držet v sedačkách každého a mlčky bude fandit dvojici mašinfírů. ()

ledzepfan

Moc příjemná adrenalinovka, které k plnému počtu hvězd(v rámci akčňáku samozřejmě) z mého pohledu zchází jen opravdu-opravdu malinko. ()

nervoznideda

http://en.wikipedia.org/wiki/CSX_8888_incident to si najděte že je to podle skutečnosti jinak ok deda honza:-) vzpoínám na železného dědka s marvanem a komoušem krejčou, ani bych v tý americe nechtěl dělat :-) tak jsem došel k poznání, že dělnická třída je na houby,na hovno a je nejchytřejší :-) jo a mladí sežrali všechnu moudrost , jsou taky ti nejchytřejší:-)26.9:19 ()

maddy

Béčkový ohratý príbeh o nezastaviteľnom vlaku sa mohol v rukách iného režiséra premeniť na nestráviteľnú 100 minútovú nudu, Tony Scott z toho však dokázal vyťažiť maximum a spraviť adrenalínovú non-stop akciu, kde je aj bežný rozhovor natočený rotujúcou kamerou. Ako žánrová jednohubka skvelé 3,5*, niečo viac? asi ťažko, ale koho to zaujímavá, ja som sa 100 minút bavil, aj keď znova si to už asi nepozriem. ()

baribal

Velké dilema, příběh je veskrze jednoduchy a nesnazi se divakovi jakkoli motat hlavu, proste tony scott. Jedná se o příběh podle skutečné události, takže palec nahoru. Na druhou stranu by se divak mel porad bavit, a prvni pulka je trosku utahana. Protože mam rád filmy washingtona a film splnil ma ocekavani, davam za ctyri. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (viac)