Takmer kilometer dlhý nákladný vlak bez posádky, ktorý vezie nebezpečný toxický náklad, sa vymkol spod kontroly a neovládateľne sa rúti krajinou smerom k husto osídlenej oblasti. Masívna lokomotíva bez obsluhy, ktorú prezývajú Beštia, sa šialene rúti vpred. Je nemožné ju zastaviť a všetko, čo sa jej postaví do cesty, sa v okamihu nárazu vyparí. Bývalý inžinier Frank (Denzel Washington) a odvážny mladý sprievodca Will (Chris Pine) zosnovali neuveriteľne riskantný plán, ako splašený kolos zastaviť, aby zachránili neďaleké mesto pred ničivou katastrofou. Čakajú na Beštiu na streche iného vlaku, aby na ňu Will preskočil a  pokúsil sa ju skrotiť a zastaviť. (TV JOJ)

IQ Tiqe

Denzel Washington s parťákem zastavují nežízený vlak. Není to zrovna geniální film, ale nedprůměrný je, tyhle filmy jsou koukatelné. # příběh 6 | hudba 5 | humor 0 | akce 4 | napětí 5 | pustil bych si znovu 6 ()

Jordan

solídne a silné 3 hviezdičky. akokoľvek paradoxne to môže znieť: oddychový adrenalínový film. je príjemné, že je to celý čas veľmi realistické a logické (samozrejme, pár "schválností" sme pri hollywoodskych rekonštrukciách skutočných udalostí schopní odpustiť, však? veď je to tony scott) a napriek tomu slušne akčné a držiace hladinu napätia na vrchole. americkí hrdinovia zo železnice majú síce príliš biele zuby, ale aj celkom slušnú dávku šarmu. ()

Anderton

Nezastaviteľný je najlepšie hodnotený Tonnyho film na Rottentomatoes za veľmi dlhé obdobie. Mal slušné tržby a napriek tomu sa slovenský distribútor rozhodol, že do našich kín nepricestuje. Ťažko povedať prečo, na Deja vu bolo kedysi plné kino. Ale k filmu. Tonny natočil ako keby poctu všetkým klišé z filmov o nezastaviteľných dopravných prostriedkoch. Jeho ikona Denzel hraje konečne normálneho chlapíka, ktorý nie je bad ass neomylný policajt. Má obyčajnú prácu a práve rieši najväčší profesijný problém svojho života. Odsýpa to, vlak sa rúti stále vpred, občas niečo vybuchne, lietajú tam vrtulníky, čo by ste chceli viac. ()

Carol Pifková

Pri hodnotení som trochu váhala ale tak dala som teda slabé 3* len preto, že je to podľa skutočnej udalosti. Takáto filmy ma proste neberú a ani nikdy nebudú evidentne. A teda úplne ma dožrala scéna, keď vlak išiel vyše 110 a on si tam veselo preskakuje vagóny jak pánko. No ale ak to dokázal i skutočný (neviem meno nazvyme ho pán X) pán X tak ako klobúk dolu, pretože mňa by to v tej rýchlosti uchytilo a lietala by som tam ako mikroténové vrecko. ()

Frajer42

Krásné spojení houževnatého bílého mládí a černých zkušeností v honbě za zastavením nezastavitelného vlakového kolosu. Dost mě zarazilo, že je snímek inspirovaný skutečnými událostmi a že byla podobná chyba vůbec možná. Snímek mě držel po většinu stopáže v dokonalém napětí. Pan režisér evidentně umí. Hvězdičku dole snad jen za zabředání do rodinných dramat dvoučlenné posádky. Jednoho chtěli vyhodit za stáří z dráhy a druhého se zbavila rodina. Snad bych snímek ocenil více, kdyby to byly jen dva obyčejní Američané, ale to bych žádal zřejmě moc, protože Američané obyčejní být neumí. Dost se mi líbilo nahlédnutí pod pokličku vlakových drah a nastínění toho, jak probíhá řešení problémů a kolik telefonátů je nutné uskutečnit. Prudce koukatelná záležitost, kterou jistě ocení zejména milovníci dramatických dramat. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Pajkenzi. ()

Kothy

Parádní film s dobrým obsazením a poslední od Tonyho Scotta. Akce se nezastaví ani na chvíli. Co se dá dělat, co rozjetým vlakem, který nikdo neřídí, je plný nebezpečných chemikálií a řítí se na město? To vám zodpoví tento film. Denzel s Chrisem jsou dost sehraná dvojka. Jako strojvedoucí se snaží vlak zastavit. Není to ale vůbec jednoduché. Film je napínavý a má skvělé tempo. Má to ale pár děr. Otázkou je, jak to bylo doopravdy. "Moje dcery dělají servírky v Hooters." ()

teutates

Na moje prekvapenie 8/10... neočakával som vôbec nič, popravde sa mi do tohto ani veľmi nechcelo, no nakoniec dobré jak cyp pi*o! Funguje to, aj napriek "podľa skutočnej udalosti", klišé... fandil som im ako malý chlapec. Super ústredná dvojica no a nabušená jazda vlakom, kto by to bol povedal... ()

oje

Na první pohled u mě otřepaný námět a obal evokuje představu béčka se Seagalem, který chytá zloduchy za zápěstí a hází je až na vagón s uhlím. Tady ale u všední zápletky vše dohání zpracování. Díky skvělému dynamického nasnímání je film nakonec výbornou adrenalinovou podívanou, jejíž tempo je stejně nezadržitelné, jako ta řítící se mašina. Protože jde částečně o rekonstrukci skutečného incidentu, film vůbec nevyvolává pocit nějakého umělého hrdinství, ale naopak napínavé záchranné akce v mezích reality. Funguje akce, drajv i city a film tak dokazuje, že i z jednoduchého námětu lze vyčarovat snímek, na který se vyplatí podívat. Podobnou akcí je Únos vlaku Pelham 1 2 3. Alternativa: Taking of Pelham 1 2 3. ()

dex2man

Tony Scott mě pokaždé překvapí.Jednou příjemně,podruhé zas naopak a to nastřídačku..čert aby se v něm vyznal.Sice si vlastně "jede" pořád tu svojí rutinu - dynamický střih,pestrobarevné filtry,v ložené televizní (dokumentární) záběry a Denzel v hlavní roli:),ale k něčemu to sedí a k nečemu ne.K nezastavitelnému těžkotonážnímu kolosu dokonale. ()

mil@n.fanatik

Parádní film, pro mě stvořený. Hned jak jsem si ho stahoval a viděl režiséra Tonyho Scotta + herce D.Washingtona, tak jsem věděl že se mám na co těšit.. Tahle dvojice Scot-Washington figurovala ve filmech: 12 či muž v ohni a to jsou filmy, které já fakt můžu. Akce, napětí, nasazené životy za záchranu... Tento film nebyl vyjímkou, moc se mi líbil! Rozjíděl se pomaleji, ale druhá půlka filmu či přímo poslední půlhodina stála za to!! Suma sumárum - jak bylo po všem dostal jsem opakovaně "husinu" i slzy v očích, až tak jsem to žral a vtáhl se do toho filmu jako bych tam byl a prožíval to vše s nimi... Nádhera, paráda, víc takových filmů!!! Skvělý Washington, který hraje v samých takových akčních/katastrofických filmů a já na něj nedám dopustit a na každý jeho další film se moc těším, protože vím, že bude stát za to!! Pro mě 5* a není o čem diskutovat... Teď se navíc dočítám, že příběh je založen podle skutečných událostí, není co dodat....90% ()

predators

Co čekat od filmu, kde se neřízený vlak řítí ve 100km rychlosti do hustě obydlené oblasti a jedinou šancí na jeho zastavení jsou dva strojvedoucí, Pine-Washington a to se k tomu ještě jeden z nich zraní. Takže, napětí by tu bylo, nechybí dojemné chvilky s rodinnými příslušníky a dokonalé akční záběry vcelku normální jízdy vlakem. Tony Scott prostě vymáčkl s vláčků maximum! Palec nahoru! Nezastavitelný trailer zde 85% ()

Arsenal83

Denzel môže hrať čokoľvek a vždy bude pánom svojej roly. Ale od tohto akčnáku som čakal viac napätia, tu bolo nadávkované skôr tak na pár minút na konci a inak nič. Tony Scott sa svojim posledným filmom rozlúčil priemerne. V Déjà vu to fungovalo oveľa lepšie. ()

eLeR

Téda, však som skoro nedýchala, mne sa to páčilo. Vôbec som sa nezamýšľala nad tým, či sa to presne takto mohlo, či nemohlo stať. Jednoducho sa inšpirovali skutočnou udalosťou a samozrejme to museli dať do pekného obalu, aby to bolo pozerateľné. Jedna hviezdička za modré oči Chrisa P. ()

Chrustyn

Tony Scott se na stará kolena rozjel a podobně jako jeho bratr Ridley, točí jako o život. Nadále zůstává věrný akčnímu žánru a filmům 80. a 90. let. Po průměrném (ale zdařile natočeném) remaku thrilleru "Pelham 1 2 3" přináší film, na který se nebudou stát fronty v kinech, nebudou na něj chodit masoví diváci a bohužel si na sebe nejspíše ani nevydělá ale pro milovníky žánrovek se jedná o lahůdku, která tady dlouho nebyla. Na první pohled jednoduchá zápletka o nezastavitelném vlaku, může působit povrchně ale já si film užíval více než takový "Expendables". Tony Scott stále umí a audiovizuální stránka filmu je výborná. Opět zde ukazuje, že jeho epileptický střih (který si vyzkoušel u "Muže v ohni" a k nechutné dokonalosti dovedl v divočině "Domino") už ho snad nadobro opustil ale kameru nenechá na chvíli v klidu a tento akční styl natáčení filmu perfektně sedí a s pomocí agresivní hudby mu dodává nepřetržité tempo, které ani na chvíli nezpomalí, podobně jako titulní vlak. Filmu hodně pomáhá i fakt, že počítačové triky jsou zde použity opravdu minimálně a vše ostatní je klasická ruční práce (skutečné výbuchy, bouračky i kaskadéři). Velice mě potěšilo jak je snímek až roztomile napínavý a i když se zde nenajde jediné překvapení, či snad zvrat, dokáže v divákovi vyvolat pocit napětí a fandění hlavním postavám aby se jim jejich úmysly podařily. Herci nemají moc co hrát ale na druhou stranu nejde nikomu nic vytknout. Denzel i Chris jsou sympaťáci a i ostatní potěší tím, že film nijak nekazí. Nejedná se o dokonalý film ani o film, který by dostával ve filmových časopisech absolutní hodnocení ale já se přiznám, že jsem se již dlouho u filmu takto nepobavil a díky mému velice kladnému vztahu k vlakům, musím uznat, že takový film tu chyběl a já nedám nižší hodnocení, jen kvůli tomu, že je jednoduchý a předvídatelný. Hlavní je to, že je napínavý, zábavný a skvěle natočený a já za to Tonymu děkuju. ()

iamek

Další akční jízda od Tonyho Scotta. Film nedopadl špatně akorát jsem nepochopil chování postav snad během celého filmu, ale pak jsem to začal brát jako docela laciné béčko bez logiky a bavil jsem se. Jeden z těch lepších filmů kde se vláček řítí střemhlav městem a američtí hrdinové ho zastaví pět cm před městem. ()

klerik

Scott je vážne diabol. Nikto iný by nedokázal námet "ušiel nám vlak, chyťme ho" natčiť takto gulervúco. NEBEZPEČNÁ RÝCHLOSŤ pre aktuálne tisícročie... ()

SeBig

Celý film se snaží zastavit vlak.. bylo jasný jak to dopadne. Docela nuda, nudný kecy Washingtona a Pine mě nebavily ke konci trochu napínavý ale furt je to děsná nuda i když se to snaží být napínavý jak já nevim co. Mě to nezaujalo. ()

mcb

Stokrát ohrané klišé v nezaměnitelném videoklipovém ražení Tonyho Scotta. Z dnešního hlediska naprosto nezajímavý a tuctový film, který však vynahrazuje samotná dynamika (nastolená bravůrní střihovou skladbou a agresivní kamerou) obsažená už v názvu. Vlak prostě jede a nezastaví. Takovou banální zápletku bez špetky překvapení lze však podat v úhledném balení, kde fyzičnost a realističnost dosahují takových výšin, že vám vlastně bude jedno, že jste už všechno někde slyšeli a viděli předtím. Takové tempo by záviděl i Greengrass. 7/10 ()

packa

Rukopis jasně prozrazuje autora, přestože Tony ubral na křiklavých filtrech... a filmu to bezpochyby prospělo. Jednoznačně chválím velmi rozumnou stopáž, příběh ubíhá tak svižně, že si člověk ani neuvědomuje, jak klišovitý ten film vlastně je. No a co, je to komerční film, ne? Denzel Washington opět hraje Denzela Washingtona, nechápu sice jak to ten chlap dělá, ale opět jsem mu to sežral i s navijákem. Má prostě ohromné charisma a umí ho prodat. A Kryšpín (Chris Pine ;-) potvrdil, že jeho výkon ve Star Treku nebyl náhodný, jeho kariéra se rozjíždí velice slibně. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (viac)