Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

F50Ferrari

Fakt moc hezká pohádka, akorát jsem nepochopil přetahování se obrů s lidmi o padací most ... i jeden ten obr kdyby zatáhl, tak nemaj šanci :) ()

radek.896

Nebylo to zas až tak špatné, ale obři mohli být více vykresleni a rytíř by měl prohodit s princeznou více vět. Poslední půlhodina se povedla, ale svět obrů měl strašně málo prostoru. ()

cooler

Po technické stránce parádní.Taky to stálo šílený prachy.Ale jinak teda nic moc.Nedivím se,že film nebyl moc úspěšný,protože na tak drahý film tu chybí atrakce a velkolepé akční scény.Není to nepovedené,ale za ty peníze člověk čeká mnohem víc. ()

Elanornegra

Film ktory zapletkou nemal ako velmi prekvapit, ale tesil som sa aspon na vizaulnu stranku a samozrejme na Ewan McGregora. Film ma mierne sklamal, cely cas to bola dost priemerna podivana, aj ked Ewanova Anglictina bola uchvatna. Po grafickej stranke lahsi nadpriemer, ale opat zaverecne finale mi nedalo ani zdaleka to co som cakal. Nehovoriac uplny koniec, z ktoreho som sa pousmial. Avsak je to film ktory je stravitelny. Eleanor velmi povabna herecka i za nu 5% navyse. 65% ()

BR23

Plno klišé, trapárna, akcia, efekty, ten ,,face,, Jacka ma nesmierne iritoval... nič moc ale čakal som niečo horšie... :) ()

danny79

Tak tohle me bavilo. Velice sympaticke postavy, romantika, zabava akce, fantazy. Tohle v sobe melo mnohem vice emoci a hloubky nez nedavno videne Hansel and Gretel, ktere bylo jen o akci. ()

sun.eagle

Jako pohádka asi dobrý, ale jako fantasy spíše podprůměr. Kdyby to dali od osmnácti let přístupné tak by trocha té brutality vyvážilo ty nepovedené vizáže obrů, kostýmy a taky vlastně i samotný děj který je po prvním zhlédnutí asi tak znovu zábavný jako sánkování do kopce. ()

Revelate_17

Ale ano, bylo to takové milé a odpočinkové. Jen se mi úplně nezamlouval Nicholas Hoult v hlavní roli, znám jiné britské mladé naděje, které by to zvládly lépe, ale celkový dojem to nezkazilo, opravdu se člověk u tohoto snímku příjemně pobaví. Moc se mi líbil Ewan McGregor a Stanley Tucci. Rozhodně se na to někdy mrknu znovu. ()

mpet

Výborná fantasy pohádka, která mě rozhodně velmi mile překvapila. Příběh, který byl již tolikrát zfilmován, můžeme nyní vidět v novém docela originálním pojetí. Výborné kostýmy, skvělé herecké obsazení a velmi slušné efekty si rozhodně zaslouží divákovu pozornost. ()

Elmont

Zdá se mi to, nebo je ve filmu Jack a obři Ewan McGregor opravdu nejvýraznější? Nicholas Hoult mi přijde bezvýrazný (chvilkami se mi i protivil), k princezně se naprosto nehodil. Jelikož mám Ewana ráda, všímala jsem se ho nejvíc, chvilkami mi připadalo, že je hlavní postava a říkali to i přátelé. Musím podotknout, že má Ewan nejlepší vzhled a to na pozornosti k němu dodává. Ale teď už přímo k filmu. Film Jack a obři je digitálně propracovaný, nabitý napětím, láskou, humorem, chvilkami (snad pro menší děti) strachem. Mám pocit, že byl film pojat v modernějším stylu, a proto má lepší tempo. Nebudu si kazit náladu bezvýrazným Jackem. Film se mi opravdu líbil, konečně přišla drsnější pohádka bez ukňouraného rytmu. 5* ()

dj_p_j

Tento film ma prijemne prekvapil. Bol som dost skepticky po tom, co som nedavno vzhliadol Janicka a Marienku - totalny ulet od kvality do samoucelnej brutality a nasledne sokujuco stupidnych Strazcov galaxie (MP12 - cielova divacka skupina ozrati a sfetovani pubertaci?) ...OK, berte to ako moj nazor - kazdopadne nechapem ako tu takyto film moze mat hodnotenie vyse 80%. Ja by som mu dal 20, ak by mi stalo za to ho hodnotit. Ale back to Jack... Musim povedat, ze tentoraz ide o celkom vydarenu adaptaciu klasickej rozpravky, pri ktorej sa snad babicky, co ju kedysi rozpravali detom, nemusia obracat v hrobe (inak by to bol namet na dvojku - Jack the Grandma Zombie slayer:). Rozpravka je pozeratelna od zaciatku do konca. Jack sice vyzera trosku ako trtko, ale ved je to farmar ..a Bruce Willis ma uz predsa len na takuto postavu svoje roky. Reziser to nezenie zbytocne do extremov - nevyziva sa v zobrazovani nasilnosti, ani sa nesnazi prepchat to umelymi emociami. Postavy su v pohode uveritelne, najde sa aj nevtieravy humor. Je smutne, ze dnes su taketo bezne veci vo filmoch skor vynimocne (a nielen v ramci tohto zanru). Naslo sa tam par nekonzistentnosti - /!SPOILER! - farmar ma v rebrinaku zapriahnuteho super jazdeckeho kona, clovek rukami zdvihne do vysky minimalne 2 metrovy noz, obor si vsimne na zemi predmet o velkosti niekolko cm, ... END SPOILER/ a tiez viacero proporcnych rozporov (co vsak filmu, kde vystupuju ludia a obri, az tak nevycitam). Sumar - dobre spracovany namet, fajn herci a nic z coho by si clovek chcel trhat vlasy. V porovnani s vacsinou dnesnych filmov tohoto zanru si to naozaj zasluzi pochvalu. Celkovo u mna 70%. Reziser by nabuduce mohol skusit nejaku Dobsinskeho rozpravku so slovenskymi hercami. Nech je sranda. ()

Kuzco

Moc pěkná podívaná, vizuálně za pět, obři skvěle udělaní (a to plastové brnění jsem ochotná zapomenout). Ale teda nekonečná jízda do hradu a extrémně nesympatickej hlavní hrdina z toho dělají spíš televizní podívanou, která nedokáže zaplatit někoho kvalitnějšího. Takhle člověk nechápe, co na něm princezna vidí a drží palce Ewanovi, aby objevil to kouzlo z Moulin Rouge a happyend urval pro sebe. ()

M_slon

Tak jako pohádka pro děti asi dobrý, ale jinak nic moc. Ono je to dost těžký, když hlavní hrdina má charizma mokrýho hadru a princezna mu statečně sekunduje. Pět z deseti ()

copterfish

Bál sem se,že to bude další píčovina pro děti která se jenom tváří,že je to film pro "všechny věkové kategorie".Naštěstí to tak nebylo docela mě to bavilo akorát ten konec už byl trochu nudnej. ()

Eviel

Toto je presne ten typ filmu , ktorý si pustíte v nedeľu po dobrom obede a zaľahnete pred TV. Za posledné doby jedna z tých ozaj lepších rozprávok , ktoré som videl. Vhodné , či už pre deti alebo dospelých , ktorý radi vypnú pri nejakej tej klasike :) ()

ivttw

Fajn film - občas hodně napne a hlavně pobaví. Sympatičtí hlavní hrdinové, nechutní obři, čestný král - prostě malinko drsnější pohádka pro starší jak se patří. Nebýt princezny, do který jsem se zamiloval, dal bych tak 3 a 1/2, ale takhle je to jasná čtyřhvězda :) ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)