Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

prochyn

Krásně zpracovaná pohádka, úžasné animace, je vidět, že to je film se slušným rozpočtem. Na pět hvězd bych k tomu potřeboval víc panáků tequily. ()

Lucbric

Moc hezké zpracování pohádky o Jackovi a kouzelných fazolích :) jsou tam super efekty, a to nemusíte chodit ani na 3D verzi do kina. Obři vypadají jako opravdoví chlapíci (jeden mi připomínal našeho souseda zedníka) :D film vás naprosto vtáhne do děje, já jsem si to moc užila :) ()

stafino

Efekty nič moc, ale dej ma vcelku zaujal, čo som dosť prekvapený. Mám rád filmy takéhoto rozprávkového typu so šťastným koncom, nech sú šťastné konce aspoň v rozprávkach keď už nie v realite. 65% ()

vodkasesemte

"otevře bránu dělící náš svět od hrůzostrašných obrů" hehehehehe "vzplane nanovo starodávná válka" hehehehe "uzemí, o která v minulosti přišli" hehehehe "čelí nezadržitelnému přívalu válečníků, o kterých si až dosud myslel, že existují pouze v legendách" yeahehehehehe ()

Muff

Nějak jsem to nepobral. Hlavní postava je nudná a nezajímavá, převyšovaná zcela vedlejší postavou, příběh není ani pro dospělé (moc infanilní), ani pro děti (dost morbidní). Není ani místy vtipný. Tak pro koho vlastně je? Až budu chtít vidět fantasy s dějem, hlavními postavami, humorem a přitom za pár šlupek, podívám se na Stardust. ()

Aywes

Kupodivu to není tak debilní, jak se může z anotace zdát. Jedná se o zábavnou akci, která si tak trochu dělá srandu ze sebe sama. Postavy jsou klasicky děleny podle archetypů. Naštěstí jsou až nečekaně dobře zahrány. Já byl překvapený. Doporučeno všem s otevřenou myslí. Je totiž nutné, aby jste neodsoudili film hned z počátku. S takovým přístupem si ho neužijete. Prostě si chvilku sedněte, bavte se a moc nepřemýšlejte. Může vás to jen překvapit. ()

blazma

až mě mrzí že jsem tomu dal tři hvězdy a možná po pár dalších shlédnutí tam další hvězdu přidám. Pro tentokrát ale takto. Příběh, herci, dobře zpracování obři. Docela svižný průběh. Ewan McGregora miluju a i tady jsem se ho nemohl nabažit. Nic méně mi hvězdičky srazil Stanley Tucci a ten jeho sluha. Jasně jsou to záporáci v pohádce. Takže se dá očekávat že to budou slizouni, ale zkrátka vůbec mi tady neseděli. Jako kdyby první i druhá volba nemohla ty role hrát a tak museli obsadit tyhle záporáky. Škoda, nic méně konec kde korunu proměnili v pravé korunovační klenoty, je přijemné završení. Film pro celou rodinu, který rozhodně není špatná volba. ()

Simba72

Prvá polovica filmu sa ešte ako tak dala, bolo to aj celkom vtipné a zaujímavé, ale pri tej druhej som sa už veľmi nudila. Hneď som vedela ako film skončí, takže žiadne prekvapenie na koniec nebolo. Jediné plus je, že to bolo v 3D a obri tak vyzerali dosť dobre. ()

zodiak217

Napriek tomu, že recenzie predznamenávajúce tento film zneli dobre a film sa mi v kine páčil, nebolo to až tak úchvatné ako som čakal. Film by sa dal rozdeliť na dve polovice a to objavovanie Jackových schopností byť hrdinom a hľadanie samého seba, no a v druhej polovici boj s obrami. Obri pôsobili skutočne majestátne avšak nie hrôzostrašne ako napríklad ohyzdi v Pánovi prsteňov, ale skôr vtipne nemotorne, nedokonalo, čo je v konečnom dôsledku dobre, lebo to vyvolávalo dojem, že majú aj svoje slabiny. Čo bolo však slabinou filmu v 3D sú samotné 3D efekty. Vo filme ich bolo tak žalostne málo, že divák zostal prakticky oklamaný a priplatil si za nič. Je to škoda, lebo film ponúkal neskutočný priestor ako divákov trhať zo sedadiel od napätia a prekvapenia, no nestalo sa. Veľká škoda. Napriek všetkému sa jedná o dobrý film, no v konečnom dôsledku je to len moderne prevedená rozprávka, ktorá vo vás hlbší dojem nezanechá a rýchlo na ňu zabudnete. ()

Paserak

Tak hlavně...každej jeden ze zlejch obrů mi byl tisíkrát sympatičtější než to pako holobrádek Jack. Odkdy jsou hrdinové takového příběhu hubeňouři s patkou a ksichtem jako dětská prdelka? Bez charysmatu. Jinak naopak obři byli sympatičtí drsňáci co šli za svým. Skoro jsem jim začal fandit.... ()

wick

Od Bryana Singera bych čekal zajímavější záležitost, než pohádku, která se ničím nevymyká z běžné americké komerční produkce. Triky výborné, ale to je tak vše, není důvod, abych to viděl znovu. Celkově průměr. ()

escaf

Jedna z tých lepšie pojatých novodobo spracovaných rozprávok starej matere. Pozrel som si ju v org. znení 3D IMAX, čo jednoznačne zvýšilo pôžitok z pozerania a následne asi aj ovplyvnilo moje hodnotenie. Na moje prekvapenie to nebolo hlúpe a 114 min. stopáž mi prišla tak akurát. Vo fazuli je toho skryté viac než by sa na prvý pohľad zdalo, slušná grafika, prijemná zábava, dobre zvládnutý obri (či už charakterovo alebo graficky) a hlavne svižný dej pri ktorom nie je čas na nudu. Vytknúť by sa toho dalo viac, ale načo... ()

Dejv7

Znáte tu pohádku o Jackovi a kouzelných fazolích?Jestli ano, tak vás jistě mile potěší fantastické dobrodružství z dílny Bryana Singera s poněkud kontroverznějšími postavami a artefakty. Pohádku na dobrou noc ovšem nečekejte! Požírání lidských hlav, lámání kostí a kapka nemorálních, často násilných scén nejsou výjimkou. Nezoufejte však, příběh o nemilosrdných liliputánech je ovšem zabalen do přitažlivého romantického papíru, zavázaného dramatickou stuhou! Epická podívaná vycházející ze známé knihy nás postupně přesvědčí, že legendy mohou mít pravdivé jádro a šokující následky skryté v dávných tajemstvích. I malá tajemství totiž mohou rozkrýt obrovské a nedozírné věci. Vypravte se s Jackem do výšin na mytologickou výpravu plnou lásky i nebezpečí a prožijte naši novodobou pohádku hezky do konce už od začátku!!! JACK a OBŘI 3D ()

meatball

Jako pohádka pro děti ujde, jako film s nějakým širším záběrem ale Jack neobstojí. Zatímco úvodní tón a stylizace vypadají víc než slibně, po překlopení do země obrů to začne šeredně drhnout. Na vině je 3D animace, ani ne béčkovým feelingem jako spíš tím, že nemá co nabídnout. Exceluje především dvojka Tucci – Bremner, uvítal bych, kdyby zůstali naživu o chlup dýl. Oba vyluzují totiž přesně ten typ humoru, který zoufale postrádám. U obrů je naproti tomu maximem virtuální jouda s dvěma hlavama. Pročpak nikdo nepozval na mejdan Terryho Gilliama? ()

Kráskadne

Děsivý casting na hlavní dva představitele a absurdní účes Ewana McCregora celkem vyvažují dokonalé kostýmy a neskutečně humusáčtí obři. *** ()

paradoxman

Super! Casting jak víno, dialogy bez zbytečných slov a patosu, obři v podobě filmových hvězd. Excelentní Ewan. Prostě jedno velké překvapení a těch pár mušek tomu člověk prostě musí odpustit. Vždyť je to pohádka! Film, který se ani na minutu nebere vážně. Zasloužených 90%. ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)