Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

Narayan

Téměř dvouhodinový digitální humus, který nedokáže zaujmout naprosto ničím. V hlavní roli totální nýmand, totální roštěnka, totálně nevýrazný záporák a obi wan kenobi v totálně teplé zbroji. Děsná nuda plná digitálních obřích ksichtů, rostoucích fazolí a ubíjejících dialogů. ()

Philipus

Souhlasím s nickem Cival. Prakticky nic mě nezaujalo.. ani výprava, ani kostýmy, ani herci, nic.. možná to bude tím dějem pohádky? Kdo ví?! Každopádně bych se na to znova určitě nepodíval. ()

Pacek

Ha ha ha. Tak jsem asi jedinný záškodník, který na tomhle neviděl ani špetku zdravé filmařiny. Nuda vším, co tu Cival vyjmenoval. Lacinné triky, kostýmy, makeupy, obři, kteří mluví nějakým podělaným přízvukem, který se v dabingu stejně ztratil a k tomu všemu tisíckrát omítané slovo POHÁDKA! Pro koho? Pro malé děťi určitě ne, na to je tu moc mrtvých. Pro dospělé? Ty mají být vtipné, nápadité, originální a mají poukazovat na věci, které mají všichni dospělí společné. Pro teenagery? Ono existuje snad něco jako pohádka pro lidi nad 12 a pod 18? Bububu, tomuhle by slušel spíš animovaný styl. Ale co, já jsem jenom nevyvinutý malý smrdutý záprdek, co má temné zahořklé srdce a nemá pohádky s happyendy a princeznami rád. Jooooo.....to já sem. ()

kersten

Chcem normálne filmy s normálnymi hercami a s normálnym dejom zo života. Nie digitálne sračky, kde sa vlastne až na premiére herci dozvedia, v akom to filme vôbec hrali ()

palmrus

Čekal jsem sice nějakou mega bitvu Obři vs. Lidi, která se nakonec konal pouze v podobě přetahovaný o padací most, kde pro mě překvapivě cca 20 lidí dokázalo udržet cca 10 obrů, ale i tak dávám 4*. Filmy s Evženem Megřehořem mě holt baví. ()

darkreider

Márnosť nad márnosť. Ewanov majstrovský prešľap. Ak sa tu ten chalan objavil ani srnky v lese netušia. Každopádne má svoju prácu určite rád a tak sú jeho scény významné plus popri tragédii od mladého Houlta, ktorý bol ako už-už Beast nezrovnateľne lepší. Vtipy sa tu snažia prišiť tupou ihlou na kde akú príležitosť a kde sa im to nedarí, strelia nejaké to klišé alebo obrie CGI. No nebavilo ma to a neskrývam to. ()

cerbygerby

Příběh o obrech a fazolích už jsem slyšel a viděl jako malý v pohádkách, možná v jiném smyslu, ale jistá podoba tu byla. Vidět to jako film v dnešní době efektů, to bylo fakt zajímavé. Perfektní obři , akce a celkem i děj stál za to, takže hodnotím 4* a 80% ()

pepa3rd

Pohádkové fantasy, které mě příjemně překvapilo svou pohádkovostí i způsobem vyprávění. Celý příběh má rychlý spád, nikde se na nic nečeká. Postavy jsou hodně pohádkové a kopírují tak zažité šablony. Zlo je zlo a dobro je dobro. V tomto případě to ale není na škodu, protože tak to má v pohádce být. Musím pochválit i povedený český dabing, kde do češtiny přerýmovali dokonce i původní verše. 70 % ()

KOOHA

Dobrá pohádka pro děti, ale leda tak do televize a za pár babek a ne takhle monstrózní divadlo na 5 miliard. Twe kdy se už naučej neutrácet takový peníze za takový kraviny. Kdyby to místo toho dali na charitu, udělali by líp. ()

Hpatrik

Je to špatné, nemůžu si pomoct. Šel jsem do toho bez předsudků, bez jakýkoliv informací, ale už od začátku bylo cítit, že tu něco nefunguje, a s každou další scénou to bylo horší a horší. Už jenom ta animace v prologu, která svou kvalitou připomíná nevzhledné pre-vizualizační animace (o animacích skutečných obrů ani nemluvě), dále obsazení hlavního "loosera", a vůbec celý scénář je špatný. Nechce se mi věřit, že tohle Singer z čistým svědomím vypustil do světa. Hudba to trochu zachraňuje, a i díky ní dávám dvě hvězdy. Pro mě jen velmi povrchní fantasy pohádka s hloupým scénářem a nevzhlednými triky, která se tváří příliš realisticky, bez potřebného nadhledu, což ji podráží nohy ještě víc. ()

Ihuj

Těžko něco vytknout, v rámci žánru to funguje výborně, rychle to odsýpá, dobře jsem se pobavil. V podstatě se mi líbila každá scéna. Na to, že jde o pohádku, ve mě bojová pasáž s dobýváním hradu zanechala srovnatelné pocity jako obdobné momenty v Pánovi Prstenů nebo Královstvím nebeském. ()

snoodles

Nicholas Hoult pro mě navždycky bude spratek, a tak mi na něj role hrdiny moc nesedí. Několik dobrých hlášek, několik velmi stupidních dialogů, celkově za mě 70 %. Příjemný film na čtvrteční večer. ()

Plechpetr

Asi se shodneme, že Jack s tímto zjevem neprolomí ledy ani pysky žádné lehké krásky. To je asi ten první bod zlomu. Jejich lásce uvěří jen trouba s méně jak 7 lety. Chrabrý rytíř Elmont to tak nějak tahá na sebe. Je to asi nejsvětlejší článek filmu. Digitalizace se zde povedla na jedničku, ač je zde opravdu dost hloupých scén, které popírají vlastně samy sebe. Viz komentáře a zajímavosti. ()

D.Sleeper

Příjemná, ale příliš pohádková fantasy. Nicméně, pozitivní náboj je v atmosféře filmu přítomen ve správném dávkování. Takže smířlivých 70%. ()

j.linhi

Nebejt obrů, Ewana McGregora a Stanley Tucciho tak je to totalni kravina. Ona sama o sobe predloha je dost blba pohadka, tady z toho dela totalni ptákovinu fakt, že se nam fimaři snaží namluvit že britská královská koruna, je tou korunou která ovládá obry, nebejt toho mozna by to byli i 4*. ()

Franc1s

Milé a zajímavé překvapení! I když příběh není nijak převratný a 3D je uplně zbytečný,tak se na to dá dívat. Taková pohádka pro nejmenší, kde ale ten dabing je otřesnej, hlavně hlasy obrů. Abych jen nepomlouval, ta poslední bitka asi nejvic luxus z celého filmu :) Nebyla nouze o pár vtipných momentů. Prostě taková jednoduchá oddychovka u které bych byl zvědav na to zasazení do dnešní doby, možná by to nebylo marný. Akorát bych to zkrátil na 90minut :) 6/10 ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)