Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

zurivymlok

Pár dobrých nápadů utopených v moři průměrnosti a občas bych řekl až v amatéřštině. Poslední dobou je to jedno fantasy zklamání za druhým. Zklamaly Jack a obři, Sněhurka a lovec, Mocný vládce Oz, "řezničina" Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic a dokonce i Hobit: Neočekávaná cesta. Abraham Lincoln a John Carter: Mezi dvěma světy byly katastrofální taky, ale tam se nedalo mluvit o zklamání, protože s tím se počítalo. ()

Tomulka

No konečně zase jedna povedená pohádka. Dle mého názoru hlavně díky Bryanu Singerovi. Sázka na celkem neznámé mladé herce v titulních rolích byl dobrý nápad. A obsadit do dvou lehce vedlejších pány Tucciho a MvGregora byl nápad ještě lepší. Vizuálně se film také celkem povedl takže palec nahoru. ()

mieshock

Ach bože... čo na tom všetci vidíte? Ja osobne som sa nevedel dočkať konca. Mega nuda, nuda a nudaaaa... sympatickejšia by mi bola určite viac chlpata prdel jedneho z obrov, ako Jack-ov ksicht. Škoda, že nezabil radšej moju nekonečnu nudu, ako tych par obrov ! ()

fabregas1

Kromě hlavního hrdiny ( Nicholas Hoult ), který hrál vesnického buzika se mi to páčilo. Je to sice film s občasnými výkyvy, kterému chybí promyšlený děj, ale u pohádek budu mít vždy slitování a proto beru Jack a obři jako příjemnou pohádkou. Takových je v současné době hodně málo. ()

Lucka07

68% pro takovouhle příšernost?!!!! Prvních pár minut vypadalo slibně, to co však následovalo, byla hrůza. Primitivní texty, hnusná vizualizace obrů, strašné herecké výkony. Obsazení ústřední dvojice byl jeden velký omyl. ()

Anime2

Byl to pěkný film,moc pěkný.Lepší zpracování jsem neviděl ale ten závěr.Nebil úplně špatný.To jak se obři dobývali do hradu bylo celkem napínavý ale očekával jsem něco víc.Nějakou pořádnou bitvu mezi lidmi a obry.Ne že se to takhle jednoduše vyřeší.Čekal jsem víc brutálních scén víc bitev víc krve.Kdyby mi bylo deset tak možná ale za ten konec beru jednu. ()

ragtime

Prosťučký príbeh, ktorý nemohol skončiť inak ako prepadákom. Singerov rukopis vôbec nie je znať, herci sú síce fajn, ale utopiť v tomto kúsku šialených 200 miliónov dolárov, za ktoré by mnohé európske kinematografie hodnú dobu žili, mohol len blázon. Podobný kúsok už Singer predviedol pred rokmi s priemerným Supermanom, takže je mi záhadou ako dokázal presvedčiť pohlavárov v Hollywoode, aby mu dali zelenú. Je jasné, že sa treba dopredu pripraviť, že sledujeme rozprávku, ale niektoré diery v logike sú na nepochopenie (fazulky sa nesmú namočiť a hlavný hrdina je niekoľko krát zmáčaný od hlavy k päte a má ich vo vrecku; načo obrom pečú ľudí, keď im predtým trhajú hlavy zaživa; kam sa podela voda, ktorá z neba stále tečie z vodopádov; majú obri ženy, alebo sa množia mitózou?; a podobne). ()

karel63

Už dlouho jsem nedal 5 hvězdiček, ale u tohohle snímku jsem se rozhodl, že je čas. Pěkná pohádka, na které jsem nenašel žádnou chybu. Najdete v ní vše. Doporučuji. ()

james11

Takže někde nad Anglií je další kontinent, co nepodléhá gravitaci a až obři objeví padáky tak budeme slušně v řiti... Tahle hloupá propojení s reálným světem jsou opravdu občas blbý. Film není úplně tak špatný a možná by se mohl být víc než ne 3* ale momenty typu "Někdo je za mnou, žejo?" nebo "Přijedeme někam a až když nám to někdo ukáže, tak si všimneme, že přímo před čumákem máme kytku, co roste až do nebe." podle mě vtipné nejsou a spíš film kvalitou srážejí. McGregor byla výjimka, ale ostatní herecké výkony nic moc. Takže 3 hvězdičky mi po takových věcech přijdou optimální. ()

montel

Mladý farmář Jack (Nicholas Hoult) a princezna Isabelle (Eleanor Tomlinson) mají jedno společné, oba mají rádi legendu, která pravý, že pokud se kouzelné fazole namočí do vody, vykvetou až do nebe do země obrů, kteří už dlouhá léta touží dobýt svět lidí. Tato legenda se však mění ve skutečnost a v ohrožení je nejen princezna, která se ocitá v zemi obrů, ale také celé království. Statečný Jack se rozhodne princeznu zachránit a pomoci lidem zachránit ochránit jejich životy...Opravdu zábavná fantasy pro děti i dospělé s jednoduchým ale příjemně odvíjejícím se příběhem. 60% ()

schindler

Dle mého názoru sympatická pohádka ve které je vše co má být. Ústřední dvojici nelze nefandit, po trikové stránce vše v pořádku, obři vypadají legračně a zároveň hrozivě, ve filmu vítězí scéna z kuchyně. Je zajímavé, že v kinech celosvětově jednoznačně zvítězil tématicky podobný Čaroděj ze země Oz ač téměř všechny recenzenti dávali přednost Obrům. Inu návštěvnost filmů v kinech nemá někdy logiku. ()

mister10

Tak tomuto hovorím film pre mňa. Nielen že ma dej dokázal strhnúť ako žiadni iní filmový predchodca Jacka, ale som sa taktiež neskutočne bavil. Či už vizuálnymi efektami alebo taktiež aj trefným humorom. A samozrejme koniec len potvrdil, že tento film sa oplatí vidieť. ()

2sistem

Čtyři * ale s odřenýma ušima. Jen proto, že jsem k tomu přistupoval jako k pohádce a ono tomu tak i je. Pěkně zmáknutá, v slušivých barvách, jen za postavu Jacka mohli vybrat někoho lepšího, než ulízanýho cucáka Houlta. ()

pesbara

vynikající film. Napínavý, narvaný dějem a akcí. Dokonalý hlavní hrdina, jen ta princezna je trochu slabší, ale je tam tak málo že to neva:o)Hvězdné obsazení, starý známý příběh v trochu novém hávu a s koncem který slibuje pokračování.Už je skoro pravidlem, že když čtu špatné kritiky, tak se bavím a naopak a tady to platí na 100%. Rád se u filmů stávám klukem, který se může identifikovat s hrdinou, mám moc rád středověké souboje a výpravné scény kde je vidět že se nešetřilo, mám rád když výtězství dobra nad zlem probíhá v trošku netradičním duchu. Tenhle film mi to všechno dal. ()

Paulo.cz

Tak tu máme další přetočený příběh o fazolkách zas a znova. Musím říct, že obři se po vzhledové stránce vskutku povedli. Ale zase na opak vojenské a královské kostýmy, se mě po vzhledové stránce vůbec nelíbili, pač mě to připadalo trochu dětské a homosexuální. Herecké obsazení mě taky nějak nezvedlo ze židle, jsem prostě vybírávej člověk a většina herců mě nesedla. Očekával jsem od toho trochu větší napětí a celkové zpracovaní děje. 38% ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)