Keller Dover (Hugh Jackman) je drsný chlap, ktorý stojí oboma nohami pevne na zemi a len tak niečo ho nedokáže vyviesť z miery. Lenže keď na Deň vďakyvzdania ktosi unesie jeho malú dcérku Annu (Erin Gerasimovich) a jej kamarátku Elizu (Zoë Soul), jeho život, pokoj i vyrovnanosť sa v jedinej sekunde zosypú ako domček z karát! Začne sa horúčkovité pátranie, ktoré vedie mladý, ambiciózny detektív Loki (Jake Gyllenhaal). Nájde sa síce množstvo rôznych, na prvý pohľad sľubných stôp, tie však akoby nikam neviedli... Už i tak dosť zlá situácia sa nebezpečne vyhrotí, keď je Loki nútený jediného podozrivého, duševne zaostalého Alexa Jonesa (Paul Dano), prepustiť pre nedostatok dôkazov na slobodu. Zúfalý Keller sa totiž rozhodne vypátrať pravdu i dcériných únoscov na vlastnú päsť – a toto rozhodnutie ho zavedie na nemilosrdnú cestu pokrútenej spravodlivosti, v ktorej je sám žalobcom, sudcom katom! (TV Markíza)

Mishqo

Veľmi dobrý a mrazivý thriller o únose dvoch dievčatiek a všetkom s tým spojené. Herecky výborné, podtrhnuté ťaživou hudbou. Niektoré elementy filmu mi vadili ale i tak hodnotím veľmi pozitívne a odporúčam. ()

hejsahopsa

Příběh dobrý, ale chyběl mi spád filmu a celkově to bylo dóóst dlouhé. Čím se liší? Je to opravdové, uvědomíte si, čí si asi oběti musejí procházet... ()

Eleanor05

OBSAHUJE SPOILERY! Výborný Hugh Jackman, výborný Paul Dano a velmi dobrý Jake Gyllenhaal, kterému s jeho holčičím obličejem ale jen obtížně uvěříte, že by byl drsným policistou vyšetřujícím únosy a vraždy. Villeneuve nechápe, k čemu slouží střih ve filmu, proto je snímek v mnoha pasážích strašně pomalý až nudný (není to ale tak úděsné, jako u jeho pozdějšího filmu Příchozí). Docela zarážející je, že vyšetřovatel je daleko pomalejší, než divák, který si symbol přívěsku mrtvoly a symboly na zdech u chovatele hadů dá dohromady ihned, zatímco Jake Gyllenhaal ještě stále přemýšlí, kde už to jenom viděl. :D Dále mi dost vadila nevysvětlená fakta - proč ten mentál, který kreslil bludiště, kupoval oblečení pro děti, lil na ně prasečí krev a měl všude hady? Při takové stopáži nevidím důvod k nevyřčení takto důležitých věci. A ten beznadějný useknutý konec si při délce a celkové zdlouhavosti snímku nemohl Villeneuve taky odpustit? Rozporuplný film, který táhnou nahoru především herecké výkony Jackmana, Gyllenhaala a Dana. ()

Všivák

Napínavá, celou dlouhou stopáž strhující podívaná. Namotivovaný a naštvaný otec. Policajt s tikem v oku, který musí celou dobu snášet rozmary a iniciativu zúčastněných. Perfektně padnoucí hnusné počasí. Film natočený s jemným minimalismem. Kdo je vrah? To by nikdo nečekal. Po zjištění to všechno do sebe absolutně zapadá. Skvěle propracovaný příběh. Tenhle film určitě stojí zato. I když, třeba jako já, moc neholdujete detektivnímu žánru. Tohle bylo hodně zábavné. ()

sskrblik

Již už je to nějaký ten čtvrtek, co se mě válel na disku bez bázně a Hany tento snímek. No a tak jsem si řekl "nu což" a dal jsem pokyn televizním ovladači "pusť mi totok". Ze začátku multikulti bratříčkování vystřídá záhy únos malých děvčat. To se jeví jako docela bánální zápletka, ale o banány tu skutečně nende. Následuje přemítání a první klíče kdo jen by ty nebohá děvčátka mohl sbalit s sebou a co jen s nimi udělá. Ačkolivě v tucty jiných můvíz se vydírá nebo vraždí, zde máme na svědomí opravdový únos a divák tak něják ve skrytu duše cítí, že pokavaď by se ty nebohé děvčátka našly zemřelé, že se film přece nebude jmenovat Zmizení, no ne? A tak následuje dlouhá hra s divákem, kdo a proč by je někdo někam odvlekl. Húdž a Džejk hrají velmi dobře chladnokrevné postavy, které usilují o spravedlnost zač je toho Loket. Rovněž je zde záměrně mystifikováno kdo je vlastně tím únoscem. Atmosférou hutné a vcelku napínavé, jen už od počátku tak něják divák tuší, že by to mělo dopadnout dobře. ()

Lukyn007

Dávám slabších 5 hvězd. Prostě si to tenhle snímek zaslouží. Stopáž byla sice dlouhá ale ani jednou jsem se nenudil a byl celou dobu v očekávání. Nápaditý scénář a dobrou režii podtrhli snad všichni herci svými výkony!!! 85% ()

zigíš

když atmosféra houstne jak v ´insomnii´ a prší jen o něco míň než v ´7even´ není v těch krajích zaděláno na nic hezkého (!) od výpravy přes herce, kameru (roger deakins je klasikem už nějaký ten pátek) až po rejžu naprosto bezchybný profi výkon .. 90% ()

L_A_D_A_S

Že by byl film napínavý až k nesnesení to tedy rozhodně ne, dokonce jsem u něj někdy v polovině i usnul. Asi jsem čekal víc, druhého Zodiaca, ke kterému film má tedy daleko.. ale i tak je podobných filmů málo a díky za každý takový. ()

ghatos

Dlouho v USA nevznikl v nejvyšší lize takhle psychologický propracovaný a řemeslně zvládnutý film (ponurá vtahující atmosféra plná zoufalství). Nejde ani o to kdo to udělal, ale jak se lidé chovají pod tlakem. Stylem mi to trošku připomíná nejslavnější devadesátkové psychologické thrillery, kde si člověk užíval každou minutu (150 minut uteklo jako voda). 82% ()

blackJag

Inovativní ve způsobu, jak se vypořádat se zbytečnými dojezdy klíčových scén - jak už divák ví co přijde, žádné sraní s doslovnými postupy, šup a je tu atmosférická zatmívačka. Tak se to ve filmu odehraje několikrát a má to kýžený efekt. Z postav se mi zdál nejlépe zahraný Gyllenhaalův detektiv, sám příběh není potom nijak šokující nebo vyloženě brilantní, přesto má jen málo chyb. 80% ()

klima777

Něco je špatně, když se film rozpadá na pěkné pohyblivé obrázky a diváka přestává zajímat jakožto celek. Příliš překombinovaná, a zároveň lehce předvídatelná hříčka. Tudíž nic zásadního, natož pak osudového. Škoda, je totiž interesantní sledovat, jak často se v poslední době američtí kumštýři (Villeneuve do této vlny patří, byť je Francouz a světe, div se, postrádá potřebný nadhled) tážou po smyslu tradičních hodnot; případně svou reflexi završují ve stylu: "Does God love America?". --------- Počin, který mimo jiné vypráví o stezkách, po nichž jsme se nevydali. A nebo vydali, leč ukázaly se býti slepými. Prisoners jsou jednookým pijákem bostonského čaje, svírajícím šálek v zchromlé ruce... na půli cesty mezi vylitím a žádostivým vyžahnutím objemu.--------- Predikuji množství cen včetně srdečných pozdravů strýčka Oskara. ()

R1CH1E

Boží atmosféra, atmosférické prostředí, a dokonce i herecké výkony. Škoda jen, že je tempo občas až moc pomalé, což je u 150 minutové stopáže celkem znát. P.s. Dlouho nezapomenu na to napětí, které jsem cítil u závěrečné jízdy. ()

Guzo

Prvních pět minut jsem si řikal, že to bude spíš artovka pro úzké publikum. Naštěstí se pak režie ustálila a čím víc se rozplétal příběh, tím lepší byl film. Podobný pocit po zhlédnutí krimi filmu jsem neměl snad od Se7en (i když to je kvalitou ještě výš). Navíc po delší době opět film, kdy jsem si i přes dlouhou stopáž neříkal, že to bylo zbytečně natažené. Nejvíc mě tak asi štvalo, že tam není žádná postava, se kterou by se člověk trochu sžil, protože Jackman ani Gyllenhaal tu nehrají zrovna kladné postavy. 8/10 ()

vyfuk

Ani nevím jak jsem si to barvil, ale rozhodně ne takto... tento film je tolik dlouhý a až usínající, že se od něj nemáte šanci odtrhnout. V celku jasný příběh doplnění touhou a beznadějí, že ani nevíte co si o tom myslet. I když je film v celku dlouhý, tak je ale v celku také plně zaplněn srozumitelným a jasným dějem. Očekával jsem toho hodně, ale tohle opravdu ne! Rozuzlení děje je naprosto epické a originální až z toho mrazí. Posledních třicet minut před koncem jen zíráte a nemrkáte (mimochodem určitě ne jako Gyllenhaal, jehož mrkání mě trochu znervózňovalo). Říkejte tomu originál roku 2013! ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (viac)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson