V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

Fikovec

Hm. Hm. Hm. Ne. Film velmi, ale velmi průměrně zpracovaný. Ano, efekty jsou príma, nicméně například těch ve 3D si moc neužijete. V klasickém 2D tedy nepřijdete o nic moc. Co Hal Jordan v podání Ryana Reynoldse? Solidní figura, ale role lehce přehrávaná. To se dá přehlédnout. Co se ale přehlédnout nedá je to, že mladý Lantern poškodil Parallaxe, jakožto "žlutého" zlého tvora pomocí "zelených" lidských kulometů a děl, aby se nakonec vrtákem provrtal skrz něj a odletěl z planety. Parallax byl tak hloupý, že zemi nezničil, ale na tohoto jediného Lanterna letěl a nechal se jím usmažit na slunci. Herecký výkon Blake Lively byl podprůměrný a velmi přehraný. Co jediné tak dává bonusy je zajímavé pojetí domovské planety všech Lanternů a samotní Lanterni z celého vesmíru - někteří byli moc dobře ztvárnění. Pořád je to ale adaptace komixového hrdiny a jako taková mi připadá víceméně (spíš méně) kvalitní. ()

cachanell

Máme tady zase jednoho superhrdinu. Tohohle beru - je příjemný a hezký. Ale který není, že? Super věc mít zelený prsten ... umět vyvolat obrazy ze své fantazie v zeleném provedení. A jak to vypadalo na konci - určitě se setkáme s pokračováním, žlutý prsten zlé síly nezmizel. ()

CrazyWolf

Takhle má vypad Superhrdinský film. Já vím, že je to blbost, která oskara nedostane. No a co? Fakt jsem se bavil. Mimochodem, doporučuji BlueRay verzi, tam vypadá Parallax opravdiu skvěle. Pokud chcete film, kde jeden člověk získá superschopnosti a s nimi zachrání svět, neváhejte. ()

dentalux

Neskutocny film:-) zabavil som sa na 50% a pri konci som uz dvihal cinky a tesil sa na zaver. Rayn ma vedel pobavit, ako zeleny lampasik bol neskutocny lietal si sem a tam a sup sup nahanal zloduchov ...keby som bol na tom v kine tak ma trafi slak:-) priemer-----3 hviezdice za vyplnenie sychraveho vecera:-) ()

jioex13

Takových komiksovek jako je Green Lantern je spousta. Vzhledem k efektům působivé a nápadité. Ale je to jen taková tuctovka do počtu, která nadchne ale neohromí. Možná k tomu hodně přispívá, že tím superhrdinou, který zachraňuje svět je jen další hezoun. Jak říkám, na efekty je film výborný, příběhově také stojí za to, ale příliš rychlý děj (především pak velkolepé finále, kdy je zloduch zničen) probíhá až příliš jednoduše. ()

JLo

Je to ako pekna bohata blondinka - pekne namalovana, este krajsie ucesana, aj kozy a zadok si dala urobit prvotriedne, ale v momente, ked otvori usta alebo nieco urobi, je to len hlupost bez nejakej originality. A ma rada zelenu farbu. ()

pimpi

Nebolo to až také hrozné, ako som čakala. Film s pachuťou gýču, predvídateľný dej s pekne spracovanými efektami a kvalitnými hereckými výkonmi. V celku pozerateľný, vhodný na skrátenie dlhého zimného večera. Avšak nič, čo by ma uchvátilo na toľko, aby som to chcela vidieť ešte raz. ()

crasher

O komiksu, resp. knižní předloze jsem se dozvěděl až s filmem, vím, shame on me, jako vyznavače fantasy, sypu si popel na hlavu :/ Každopádně je mi strašně líto, jak může někdo definici: ,,omezen jen vlastní představivostí" využít tak málo. Možná to je tím, že mě baví fantasy a když je čtu, tak mám u nich hodně bujnou představivost, hlavně co se magie a kouzel týče, ale být omezen jen vlastní fantazií a zůstat u horské dráhy, kulometu, pružin, motorvky, stěny a supermanova stylu lítání mi přijde fakt málo :( V tomto ohledu mě to strašně zklamalo (vím asi jsem moc náročné fantasy user O:-) ). Ještě teda vztah hlavních hrdinů mohl být trošku vlažnější... po hodině filmu jsem přemýšlel, jestli si vůbec daj pusu... Každopádně pro mladší členy rodiny, flegmatický nebo silně nenáročný diváky a lidi bez fantazie si myslím, že to může být suprové film a někteří takoví by z toho mohli být i na větvi ;-) ()

MiroSmith

Skoro jako Superman v zeleném :) jenom jiný příběh a jiné nadpřirozené schopnosti. Ikdyž jsem se vydžel dívat téměř dvě hodiny, které film trvá, tak jsem chvílema měl pocit, že když se vzdálím od obrazovky tak o nic nepřijdu. Líbily se mi efekty a triky, které byly většinou ''green'' tak jako hlavní hrdina a vlastně celý děj filmu. A přesto že se Ryan Reynolds tvářil při boji vážně, tak mi některé ty jeho vymyšlené zbraně připadaly dost úsměvné :)) ()

Mazmen

Takové hodně jednoduché. Mělo to daleko větší potenciál, ale aspoň jsem v klídku vypnul a dokoukal do konce. Nic mě v tomto filmu nenaštvalo, nepohoršilo, nelezlo na nervy - akorát mi to trochu připomínalo F4 - Silver Surfer, .... je to v pohodě. ()

misiacik

Veľmi pekné spracovanie a k tomu debilné situácie nereálnych rozmerov, to nevadí, že je to rozprávka. Logickosť by nezaškodila, prečo musí byť každý hrdina takým mentorom mladých junákov ktorým stačí zopár teplých slov od hrdinu a všetko je ok. Keby to bolo takô lahkô. Bavilo ma to, aj som sa posmial, aj som sa najedol do sýta, aj som malého uspal počas filmu ( a to som mal 5.1 zapatô, nie však na plný výkon pochopiteľne, bo to by som aj ja odletel, ako G.L. ). Takže v skutku spokojnosť no chýbalo tomu to čo mne chýba takmer na všetkých komiksoch. Mega výprava a hlbka hodná Mariánskej priekopy. Toto bola jednohubka, jediné čo si pamatám je, že Lively bola krajšia ako blondína a Reynoldsa by človek hneď dau dole. ()

Iker..

Tento komiks znám už několik let a když jsem zjistil, že bude konečně zfilmovaný tak jsem se nemohl dočkat až ho uvidím. Příběh se dal trochu víc natáhnout a trochu víc rozvést, ale i tak jsem si přišel na své. Vůbec jsem nepobral proč většina lidí shazuje herecký výkon Ryana, podle mě to zahrál dobře a na tuto roli se dokonale hodí. Jediné co bych tomuto filmu vytkl, tak je "nekvalitní" záporák (na Sinestra si musím počkat až do dvojky). Pro mě 90 % ()

Patt1

Nebolo to sice nic svetoborne, no film ma celkom dokazal zaujat. Skvele efekty, dej nebol prehnane roztahany...zeleny muzicek, ktory bol nahodne vybraty jednym z ochrancov vesmiru mi sice miestami pripadal supermana, ale toto ma bavilo viac. Skvele herecke vykony, skvele efekty, zaujimavy dej, ktory mal hlavu aj patu ma sice nutia dat ****, na tu piatu si ale este necham rezervu...Aj ked je tu dost odsudzovany ako nieco slabe, myslim, ze az taky slaby nebol... ()

kulitschka

Veletuctová popkornovka s pěknou tvářičkou a dutou hlavičkou. Americká sestřenka Agáty Hanychové s věčně vyšpulenou držkou a stejnými hereckými vlohami, její hrdina a navoskovaný vlahý sen každého komiksového fandy a nasraný mračno, který je tam kratší dobu než jeho ochočená opuchlá pravá ruk..chapadlo. Mno...MNO...co do zvratu a scénáře jste se vážně nepředřeli. ZNOVU, LÉPE, RADOSTNĚJI. ()

Profík

Dalo se to přežít. Je to akorát na té hranici stupidity, kde je to ještě i docela zábava. Ale druhý den si akorát budete pamatovat, že to vypadalo na plátně docela hezky. 65%. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)