V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

marrrrian

Páčilo sa mi to a nebolo to vôbec tragické. Na efektoch založený film, ktorý poteší zrak, ale mozog príliš nezaťaží. Film, čo zabaví a ktorý je správne naleštený a nablýskaný. ()

Mawete

Znáte ten starý vtip? Je to asi nějak takhle: Muž si prohlíží modelku v časopise. „A teď si u ní odmysli vlasy, kozy, boky, nohy. A co ti zbude?“ ptá se manželka. „Ty,“ odpoví manžel. A ted si zkuste u tohoto filmu odmyslet efekty a Blake Lively. ()

Eeve

Jediný klad, ktorý sa dá o filme Green Lantern pravdivo zapísať, sú pekne spracované efekty, hlavne samotné vytváranie predmetov z vôle (i keď to niekedy vyzerá ako v nepodarenom odvare na Star Trek), aspoň vieme, kam išla väčšina rozpočtu:) vlastne celý film je postavený najmä na nich. Inak to vyzerá biedne, mimozemštania vyzerajúci ako z nepodareného upírskeho hororu z deväťdesiatych rokov, scenár absolútna tragédia, niektoré scény sú takými príšernými klišé, že som sa viackrát pristihla, že na film pozerám s prižmúrenými očami cez prsty. Neskutočne prízemný príbeh, ktorý ešte utrpel nedostatkom kvalitného scenára a obsadenia. Ryan Reynolds bol síce sympaťák, ale nijakým spôsobom neoslovil, potešil a prekvapil jedine Tim Robbins, no jeho som očakávala skôr vo filme iného žánru. Veľmi to pripomína Fantastic Four, najmä hlavný padouch v niektorých momentoch pripomínal "požírače světú" z dvojky, no tam to bolo aspoň miestami vtipné. Tuna tvorci chceli ísť vo vážnejšej nôte, ale to sa im stalo skôr osudným. Dlho som váhala medzi dvomi a tromi hviezdičkami, no nemôžem inak, prikláňam ku dvom. ()

david666

Spíše podprůmerná komiksovka s (pro mě) tuctovým hlavním hrdinou. Jediné, co můžu vyzdvihnout je ztvárnění Parallaxe a Blake Lively. Jen díky tomu dávám o * víc. ()

DansteR

"Remember, your enemy, he's not gonna play fair!"....Očekávaná akční Sci-fi blbost, která se nepovedla. Moc očekávání a skutek zdrhnul. Po herecké stránce nic moc, ta všudy přítomná zelená mě začínala dost srá* a efekty apod. taky žádná sláva. Ale hlavně je zde na hlavu postavený příběh, který je napůl vlastně pohádkou a napůl se snaží být očekavaným filmem léta. Kdyby to bylo animované bylo by to asi lepší. 2-3*...díky Blake to nakonec jsou hooodně slabé 3* ()

lolokolo

Zaprvé bych ráda podotkla, že jde o komiks, kde jsou v tomto případě hlavní vizuální triky a efekty. Bohužel se ale trochu zapomnělo na celý děj. Blake Lively a Ryan Reynolds se snaží film zlepšit svými hereckými výkony, což se jim chvílemi i daří. Film stojí za to vidět aspoň kvůli efektům nebo třeba kvůli doplnění komiksového vzdělání. ()

kura68

Velmi přímočaré a předvídatelné, jinak to je lehce nadpůměrný film. Dělal jsem, co jsem mohl, ale za 4* to prostě neni. ()

MiniRecenze

Jedná se o sci-fi akční snímek s "nádechem" fantasy.Trikově je film zdařilý sice někdy poznáte "umělost" triků ,ale není to zase nějaká hrůza.Příběh se točí kolem komiksové předlohy,tudíž tento film Vám bude vysvětlovat,jak dotyčný (Ryan Reynolds) přišel k "úhoně" a nedočkáme se tolik rvaček mezi dobrem a zlem.Asi tak za hodinu trvání filmu zjistíte,že se ve filmu nic moc nestalo.Doufejme že druhý díl už bude živější . ()

Eldrazi

Nejsem velkým fandou Green Lanterna a ani komixů od DC. Příběh mi vůbec nezaujal, je to jako klasický komixový film ve kterém se se z obyčejného kluka stane super hrdina. Líbili se mi vizuální efekty. Pokud jste fanda Green Lanterna tak se určitě na film podívejte, pokud jste jako já film nechte tam kde je. ()

pavla.o

Green Lantern pro mě bylo jedno obrovské zklamání. Nápad naprosto skvělý, ale zpracování mizerné. Přitom to mohl být takový trhák. Těšila jsem se na pořádnou komiksovku. Jediné, co jsem dostala, byla pět minut poměrně dobré akce, zbytek filmu se bohužel zabýval kýčovitým románkem mezi hlavním hrdinou a jakousi überseksi slečnou s věčně našpulenou hubou (yep, Blake Lively nepatří mezi moje top 10). Grafické zpracování je ale na slušné kvalitě. Moje hodnocení je tak půl napůl, nakonec jsem se rozhodla pro 3*, 2* by z mého hlediska byly nespravedlivé. ()

Ervum

Tento snímek ve mně vyvolal trochu pocit zklamání, osobně mám super hrdiny velmi rád a tak jsme zhlédnul i tenhle snímek. Počátek byl pomalejší a do 109 min se pak nepovedlo natlačit dostatek napětí a děje které by si to zasloužilo. Finální scéna by si zasloužilá více. Ale herecké obsazení v hlavní roli s Ryan Reynolds nezklamalo a nechyběly ani vcelku humorné chvilky které vyvolaly úsměv na tváři. Ode mně získává ctihodných 6/10. Souboj studií DC Comics a Marvel neznají konce a těším se na nové S. hrdiny v Kině. ()

HennessyVSOP

Přiznám se, že se mi. tenhle film špatně hodnotí. Za prvé, předloha není nejlepší komiks, v podstatě je to tuctovka jak vyšitá, přesto se ji celkem podařilo lidsky převést na plátno. Ale z hovna bič neupleteš. Za druhé herci, ačkoliv mě vysloveně nerozčilovali (a minimálně Blake Lively mne z pochopitelného důvodu bavila), tak postrádají šmrnc. Green Lantern je příliš barevně ulízanej, Parallax jako octopus nevypadá vůbec děsivě, žádné prima hračky... Navíc podobně jako Superman, je prostředí ve kterém se děj odehrává strašná nuda. I přes všechny ty zápory jsem se dokoukal a celkem mně to i bavilo (asi proto že mě prostě baví komiksy). A dokonce by mi nevadilo se kouknout někdy znovu. ()

Taarg

Zajímavý svět, který díky své "nadřazenosti" zelených mužíčků potírá jakoukoliv rozdílnost, kterou naopak bojovníci Lucerny používají k zápasu o vyšší dobro. Neexistuje kompromis, pouze vůle! Strach je potřeba potlačit, nesmí Vás ovládnout. Nejvtipnější mi přišla scéna finálního souboje, zcela dle mantry : Strach je malá smrt. Nechám ho projít skrze mne... z Franka Herberta.. ()

Nerdvana odpad!

Tenhle film si skutečně vysloužil pár minut k napsání komentáře. Nejen, že je celý založený na plastelínových mimozemšťanech a "speciálních efektech", které by dokázal vmáčknout do studentského filmu i deváťák z Horní Dolní, ale i herecké výkony jsou svou vlastní parodií. Milá DC, mamčo takovejch frajerů jako je Batman, Flash a Green Arrow, proč jen jsi dovolila, aby do hlavní role obsadili přiblblého frajírka s výrazem "právě jsem zjistil, že balit roštěnky na zapalování vlastních prdů nestačí". ()

Etherium

Pre mňa je to absolútna špičková výprava za sci-fi s nekonečnou predstavivosťou. Kontrast zelená a červená, temný vesmír plný iných civilizácií, trocha nadhľadu a humoru. Vizuálna stránka na hraniciach možností, ten rozpočet je tam cítiť. Trocha divná záporná forma života a vlastne celkovo zlo bolo dosť divné, ale inak paráda. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)