V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

ondra.p

Veliká škoda, že se nakonec neudál start DC univerza. I průměrným filmem se dá nastartovat skvělá sága (Marvel může vyprávět). Tvůrci stáhli pomyslné kalhoty příliš brzo. K samotnému filmu - příběh není nijak oslnivý, záporák má charismatu tak na malíček. Nikdy jsem nemusel Ryana Reynoldse, ale tady si vede dobře. Mark Strong jako Sinestro je výborný. Co se týče prostředí, pro mě skvělé. Přesně jako v Lanternovských komiksech. Velká škoda, že jsme se nedočkali pokračování, mohlo to být lepší a radostnější. To už se nikdy nedovíme. Proto jen průměrných 45%. ()

soukyd33

Není to tak úžasné jak každý očekával, ale hrůza to také není. Možností zde bylo milion, ale použilo se tak 10%. Hvězdiček 2 ()

malahradna

totálna nuda...mal som čo robiť, aby som nezaspal.... zbytočne minuté peniaze...mohli ich radšej venovať na charitu, ako nás trápiť takýmito filmami ()

MAD_HOLUB

Toto sa vám zdá gýčovité? Nie je to celkom o superhrdinoch. je to o ľudských možnostiach a takéto filmy nikdy baviť neprestanú. je to o prekonaní strachu, sebakontrole a o vôli. Viete čo je gýčovité? Captain America. Áno, mám brutálnu túžbu zmieniť tento film pretože Captain America je o nudnom slabom chlapcovi premenenom niekde v laboratórii, na rýchleho, silného a veľkého vojaka. Ba čo viac, tento vojak bojuje proti nacistickému zloduchovi čo objavil artefakt s obrovskou mocou. To je skutočný gýč. CAPTAIN AMERICA je GÝČ. toto je krásny film vzhľadom na pointu, na príbeh a dráždi k tomu všetkému ľudskú fantáziu!!! Povedzte mi ktorému komiksovému príbehu sa Green Lantern podobá, pretože buď žiadnemu, alebo o žiadnom neviem. Neodpustil som si porovnanie týchto dvoch filmov. Pri jednom z nich som sa neuveriteľne nudil a neustále sledoval čas, a Green Lantern to nebol. A ked niekoho štve že je slabo načrtnutá mytológia a nie sú poriadne rozvinuté profily a vlastnosti iných lanternov, nech skúsi za taký krátky čas stihnúť toho viac. Prosím Vás.. ()

pikovyeso

tak tenhle film jsem se díval docela rád a dalo se na to koukat. ALE, přišlo mi že film má velmi, velmi slabý příběh, začíná to naprsoto chaoticky a celý příběh se odkrývá tak nějak divně. Myslím že tvůrci se moc věnovali nudným pasážím a naopak ty důležité nechali ladem. A ještě musím vytknout že Green lantern zvítězil snad nejrychleji nad paralaxem co jsem kdy viděl. Mohl to být docela dobrý film ale chtělo víc přemýšlet. 2 hvězdy si to nezaslouží a 4 už vůbec ne. ()

Nataraja

slusna trihvezda. A to podle upoutavek vypadalo daleko hur. Skoda jen infantilnich scen s helikopterou a autodrahou a hrani si na Star Wars, resp. jejich pokracovani... ale Reynodls se snazil. dobra oddychovka. nic vic, nic min ()

SK_sprco

Na Green Laterna sa treba divat ako na dve strany mince. Ta prva - tematika Zeleneho Lampasa je velmi velke susto a pustit sa do nej vyzaduje urcity nadhlad. Ak mate radi popcorn, colu, comicsove filmy, plytky dej - nech sa paci..Amerika ako vysita. Reynolds sa snazil a ta ko(r)cula vedla neho - mnam. Vyhodene prasule by vas az tak nemuseli mrziet. Ta druha - Scenar mi prisiel deravy jak dedove gate a nedotiahnuty. Martin Campbell je tu za rutinera. Hudba poslabsia. Totalne nevyuzity a nedotiahnuty Mark Strong - scena nazaver WTF? Sarsgaardov prerod mohol trvat viac ako 5 minut. Zaver: *** Cakal som vacsi pruser. ()

YNWA

Proč zatraceně do všech akčních filmů cpou tu nesnesitelnou rádoby romantiku??!!?? Půl filmu pak jen sledujete slaďoučké mumlání které mě opravdu nezajímá v tomto žánru. Nakonec z akčního filmu je tam tak 20 až 30 minut, no je to možný????? Proboha už nechci!!!!! do dvojky prosim Vás hoďte pořádnou "flákotu masa" alá Predátor! Jinak Reynolds mi v roli Lanterna moc nesedí, určite bych tam viděl někoho lepšího. No a samozřejmě Top Gun v prvních 15 minutách je trošku komický. Takže 3 hvězdy ()

DannyFreedom

No drahý film to jde na něm vidět to jo ale něco tomu chybý, trošku silnějí přběh pak víc herecké výkony no a nakonec více akce a silnější bossák hm...jinak určitě kdybys si měl vybrat jít do kina mezi Aliens vs Cowboys a Green Lanternem tak je to 100% Green Lantern protože AvsC mě velmi zklamaly :( můžete přečíst pak mou recenzi ale vrat me se k Green Lanternovi film je to dobry s ňákejma těma muchama sice z velkejma ale aji tak Fanoušci Lanterna nebou zas tolik zklamani však uvidíme co na to řekne Sheldon v Big Ben Theory :D mně se osobně Líbil aji když je to slabší než jsem čekal ale doporučuji už jen kvuly těm efektum ;) ()

wa_

Tenhle trend filmových zpracování starých komiksů by mohl pomalu končit ne?Kdybych nebyl od mala comixovej fanda,asi bych díky nejnovějším filmovým počinům nerozeznal thora od green Lanterna.Jede to jak v továrně.Nejhorší je,že až se za pět let na film zpětně podíváte,triky už budou zastaralý a zbyde jenom ten stupidní narychlo napsaný scénář.To je ale samozřejmě na úkor dotyčného superhrdiny... ()

ko.mar1

Film ma malú chybičku krási produkcia a réžia si nechali zadné dvierka pre ďaľšie diely mohly aspoň uviesť že je to 1.iel,kto videl animovaný film /Green Lantern First Flight/ tak mi to potvrdí. inak je to fajn zábava. ()

bali97

Hodně dobře povedený film. Jak po stránce výkonnostní, tak i po stránce technické. U tohoto filmu se mi opravdu těžce hledají věci, které se nepovedly. Jediné co mi vrtá hlavou, na to, že by to měl být film patřící do,,rodinky super hrdinů" , mi to spíš připomíná patlaninu mezi postavou Batmanova pomocníka Robina a postavami Iron-mana nebo Super-mana. I když součástí jeho kostýmu je maska, stejně jí prakticky nemá na očích protože za 1) Lidi zachrání jen jednou při kolizi vrtulníku majitele Ferris aircraft, za 2) Když už se pustí do boje se svým přítelem Hektorem nebo když létá navštívit svojí dětskou lásku Carol, vždycky jí má sundanou. Vzbuzuje to ve mně dojem, že DC comics upustilo od původních superhrdinů s maskou bez známé totožnosti(Super-man, Batman) a pustilo se do víru filmů s tzv. Superhrdiny, kterým jen málokdo říká jejich přezdívkou(Iron-Man, Fantastická čtyrka). Ovšem to je jediná věc, kterou můžu filmu vytknout. ()

madline24

Pěkně zpracovaný, ale jinak mile blboučký film :) Děj je podivně odfláknutý a zvraty jsou často dost silně nelogické, ale jako odreagování je to použitelné. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)