Pred pár rokmi boli Sara (Cameron Diaz) a Brian (Jason Patric) Fitzgeraldovci tými najšťastnejšími manželmi a rodičmi na svete – mali malého synčeka a dcérku a k dokonalému šťastiu im v podstate nič nechýbalo. Lenže jedného dňa sa ich pokojný, obyčajný život rozpadol na prach - vo chvíli, keď ich iba dvojročnej dcérke Kate diagnostikovali leukémiu! Obaja sú zúfalí a odhodlaní urobiť všetko potrebné, len aby ich milovaná dcérka prežila, obzvlášť však Sara. A v tomto prípade je potrebná Anna – Kateina malá sestrička, ktorú Sara a Brian splodili len preto, aby Kate zachránili život... Od toho momentu uplynulo už niekoľko rokov. Kate (Sofia Vassilieva) a Anna (Abigail Breslin) k sebe majú oveľa bližší vzťah, ako súrodenci zvyčajne mávajú. Pretože hoci je Kate staršia, jej život úplne závisí od Anny. Hoci sú veľmi mladučké, majú už za sebou mnoho náročných a bolestivých lekárskych procedúr a nemocnica sa v podstate stala ich druhým domovom, tak často v nej sú... Rodina drží v ťažkých časoch neustále spolu, matka Sara sa už dávno vzdala slušne naštartovanej kariéry právničky, len aby sa o chorú Kate mohla nonstop starať a jej manžel Brian ju vo všetkom podporuje, ako vládze, no v porovnaní so Sarinou neuveriteľnou vnútornou silou si často pripadá ako slaboch... Ich syn Jesse (Evan Ellingson) sa nie bezdôvodne cíti akoby bol neviditeľný, pretože stredobodom rodičovskej pozornosti sú stále len Kate a Anna. A potom sa stane niečo nepredstaviteľné – medzičasom už jedenásťročná Anna sa totiž jedného dňa vzbúri! A aby sa z medicínskeho hľadiska stala úplne nezávislou od rozhodnutí svojej matky, požiada známeho právnika Campbella Alexandra (Alec Baldwin), aby ju zastupoval pred súdom.... (TV Markíza)

dj_kure

Nemyslim si, že jsem nějakej necita, ale dramata ze života nevyhledávám. Jde sice o silný příběh, ale někomu jako mě to přijde, že je to natahovaný, dlouhý a předvídatelný film s pokusem o citové vydírání. Nechytlo mě to a chvílemi jsem vypadával z děje a přemýšlel o čemkoliv, jen ne o filmu a situaci v něm. Takže milovníci dramat ze života a citlivky nechť si hvězdu přihodí u mě jen 60% ()

baltik

Citová vydíračka každým coulem své existence. Od začátku na vás tlačí aby jste začali fňukat nebo bůh ví co. Jenže ono se nejedná jen o toto. Je to tak celkově o životním běhu a zde je tak trochu absurdně ukázáno, kam by to třeba mohlo až dojít. Jedna strana se s tím nechce za žádnou cenu smířit i když ostatní trpí kvůli nim. O tom jak prostě každý vede nějaký svůj boj atd atd.. Každopádně té "americké" krásy a velkoleposti tam není zas tolik, aby se to nedalo nepřekousnout. Dále Cameron Diaz, kterou nemám rád jako herečku. Prostě mě nesedí a neumí nějak moc hrát. Jenže tato role jí dokonale sedla. Asi jí budete nenávidět ale to patří k roli. U mě si udělala nějaké kladné bodíky. Ostatní obsazení je velmi dobré, nemám co vytknout. Koukal jsem na hodnocení a za "pánskou" stranu moc plných hodnocení nepadlo, já plné hodnocení dám. Sám sem zažil člověka s podobným problémem a poslední rok jeho života sem strávil s ním. Vystižení situace zde je dosti podobné, kdyby nebylo tak americké řekl bych i stejné. ()

jardoch odpad!

Vypadá to,že mají tento snímek v oblibě pouštět cestujícím v autobuse.Asi tak po půl hodině filmu,jsem už nevydržel a se slovy-ježiš to je ale sra*ka!-sundavám sluchátka a otáčím se na vedle sedící přítelkyni...ta bulí...:-D.Za sebe ale nemůžu dát vyšší hodnocení než ODPAD! ()

Miagy

Po druhom zhliadnutí mením 4* na 5*. Výnimočne emotívny film, kde smrť halvnej hrdinky nepatrí k najcitovejšim momentom. Film sa snaží zahrať na city od samého začiatku a to sa mu dokonale darí. myslím, že film nie je o tom, aby sme teraz začali ľutovať malé choré deti, ale o to, aby sme si ich začali všímať viac. Aby sme venovali pozornosť tomu, že sme pominuteľní, že všetko pekné raz skončí a že život si musíme vychutnať do poslednej chvíle. Výnimočný film. ()

Judy24

Nemám ráda filmy, které jsou postavené celé na tom, že vás rozbrečí (Hachiko...). Ale i když si to spousta lidí myslí, tohle není ten případ. Hlavní pointou tu není plakat nad smutnou skutečností, že i děti můžou mít rakovinu. Jodi Picoult narvala předlohu (které se film pečlivě drží) spoustou hrozně zajímavých úvah a myšlenek. O tom, co je správné, jak se dá na všechno nahlížet ze spousty různých úhlů, což je mimochodem ve filmu hrozně pěkně zachycené, když mluví vždycky jenom jedna z postav a odhaluje ten svůj pohled. Ano, je to film plný emocí, ale ani chvilku jsem si nepřipadala, jako že mě k nim někdo tlačí. Když už si člověk chce vážně kvalitně zaplakat, tohle je jeden z mých nejlepších tipů. ()

jadran90

Brutální. Čekal jsem dávku emocí, ale ne že mě to tak dostane. Už chytlavé intro řeší otázku, čeho se člověk ještě má vzdát, aby umožnil žít sestře. Čert vem, že od soudu mě to nutilo snížit hodnocení na 4 hvězdy, nebo že na postavu matky se Cameron Diaz nehodila. Ostatní obsazení je totiž skvělé a Abigail Breslin bude hvězda. Objektivně podat rozklad rodiny, ve které dcera čelí přibližující se smrti, a navíc u toho zahřát u ledviny, umí málokdo. Kloubouk dolů, pane Cassavetes. ()

karlee

Zpočátku zajímavý nápad postavit se úloze poskytovatele náhradních dílů pro nemocnou sestru film zbytečně opustí a nakonec zcela převrátí. Takže zbyde jen řemeslo a ždímačka. Škoda, pěkné soudní drama na netradiční námět by se hodilo. ()

Megynka

Další nádherný film o tom, jak je důležité (ne)držet v těžkých chvílích při sobě. Herecké výkony úžasné. Jen tedy, já mít takovou matku, už jsem umřela dávno ... ()

dogma97

Vůbec nic to se mnou nedělalo, přitom já se dojmout dokážu. Vykalkulovaný útok na první signální. Hvězdička navíc za psa v soudní síni - jediný opravdu lidský element filmu. ()

Nikol10

Herecké obsazení na jedničku s hvězdičkou. Cameron ta role překvapivě sedla, z čehož jsem měla obavy,poněvadž jí znám jen jako komediální herečku,ne přílíš kvalitních filmů. Jinak k filmu,věděla jsem o co se jedná,že to bude smutné,že to bude dojemné, i slzičky mi ukáply. Ale celkově je ten film tak na tři a půl hvězdičky. Po druhé vidět nemusím a úplná bomba to také nebyla. Bude to asi tím,že to režíroval ten samý co Zápísník a filmy tohoto režíséra mi asi moc nesedí. ()

MAAUZ

Jestli si zdravej člověk stěžuje, že se má hrozně špatně, nebo 14ti letý dítě nadává, jak je život nespravedlivej, protože dostal k narozeninám iPhone 6 namísto iPhone 6S, tak by se měl podívat na tohle smutné drama ze života. I když teď si řikám, že takovej puberťák by se mi dneska už vysmál. Po dlouhé době mi u televize ukápla i slza. ()

liberita

Dojímavý rodinný film plný silných a emotívnych momentov. Hodnotím pozitívne, že hoci je jeho hlavná téma dramatická, nie je založený len vyslovene na nej a divákovi dáva oddýchnuť od súcitného posmrkávania prostredníctvom spätných pohľadov na život Kate a jej rodiny. Ukazuje, že aj v živote so všadeprítomnou chorobou sa dajú nájsť pozitívne a nezabudnuteľné momenty, za ktoré stojí ďalej žiť a bojovať. My Sister´s Keeper je film veľmi dobre zvládnutý po hereckej stránke, popri sestrách Kate a Anne ma zaujala aj postava Taylora a Cameron Diaz tiež zvládla svoju rolu dobre, hoci je na nej vidieť, že sa pohodlnejšie cíti v ľahších žánroch. Nečudovala by som sa ak by vám záver vyčaroval aj nejakú tú slzu či dve, ako sa to stalo mne. ()

Taffey

Při sledování filmu mi opět jednou přišlo, jak neuvěřitelně povrchní a zbytečné jsou některé aspekty lidského života. Mimochodem, dát tomuto filmu odpad nebi 1-2 hvězdičky může jen ten, kdo takový nebo podobný případ v rodině nezažil. ()

ShiShinka

Jedna dolů za situaci okolo pejska. Nikdo snad není tak blbej, že by takhle reagoval, kór soudce, který by měl mít nějaký inteligenční rámec, aby si dovodil, že od toho je to služební pes, aby štěkáním na něco upozornil. Ostatní dolů za přeslazenou, americky nesobeckou pointu. Viz komentář uživatele dobytek. ()

Anianna

Přikláním se k horšímu hodnocení filmu. Nesouhlasím s názorem, že opravdově zachycuje smutné roky v životě jedné rodiny. Ne, to, co se v rodině děje, se mi jeví jako naprosto neuvěřitelné, nepravdivé, vycucané z prstu někoho, kdo asi nemá vlastní děti. Cameron Diaz sice dokazuje, že i mimo komedie dokáže ukázat potenciál svého talentu, ale to je tak všechno, co bych na filmu vyzdvihla. I když, napadá mě otázka, jestli by dnes CD, když je sama maminkou, tuhle absurdní roli vůbec vzala. Ta argumentace, že nechá raději řezat do jednoho dítěte, aby druhé nemusela ukládat do hrobu? To zničí jednomu dítěti zdraví pro nejistou záchranu druhého? Kde je nějaká pokora? Ne, tohle neberu. Ten film je absurdní kýč, Sophiina volba v laciné verzi. ()

monikka87

O Cassavetesovi som po Notebooku nemala najlepšiu mienku, tento doják mu ale vyšiel. Dráma, ktorej ústredným motívom je boj celej rodiny s ťažkou chorobou jednej dcéry, je obohatená o kacírsku myšlienku využívania zdravej dcéry ako "skladu náhradných dielov". Abigail Breslin je kúzelná, príjemne prekvapili mne neznáma Sofia Vassileva i Cameron Diaz, ktorú nemám v láske. ()

DANAT

Nemecky nazov: Beim Leben Meiner Schwester. Sedela som v lietadle, hadzalo nas teda poriadne, ale ked vam k tomu pustia takyto film, tak je vam to zrazu jedno. Bulila som aj za styroch. Camerom Diaz tiez moc nemusim, ale tu sa dala naozaj zniest. Nebola afektovana a pacil sa mi dokonca aj Alec Baldwin. Sumar : prijemne vykony a fakt slusny dojimavy pribeh. ()

JK77

absolutne silny film, a aj ked Cameron Diaz moc nemusim ani ta mi tu nevadila, inak bravo obom dievcenskym postavam uzasne zahrane ()

jafuska

nádherný film o naději jak porazit rakovinu u svého dítěte, silný emocionální zážitek, slzy, odpuštění, tento film mě prostě dostal, boj o záchranu své vlastní sestry, dítěte, rozhodnutí, jestli zkusit naději nebo ne, ale žádná naděje už nemohla přijít, bylo pozdě, Cameron Diaz to zahrála skvěle, bez chybičky všechno jsem jí věřila, u tohoto filmu si člověk jasně uvědomí kde má člověk svoje priority, ne peníze, ale hodnotu člověka a jeho podstatu, která je důležitá, ()