Pred pár rokmi boli Sara (Cameron Diaz) a Brian (Jason Patric) Fitzgeraldovci tými najšťastnejšími manželmi a rodičmi na svete – mali malého synčeka a dcérku a k dokonalému šťastiu im v podstate nič nechýbalo. Lenže jedného dňa sa ich pokojný, obyčajný život rozpadol na prach - vo chvíli, keď ich iba dvojročnej dcérke Kate diagnostikovali leukémiu! Obaja sú zúfalí a odhodlaní urobiť všetko potrebné, len aby ich milovaná dcérka prežila, obzvlášť však Sara. A v tomto prípade je potrebná Anna – Kateina malá sestrička, ktorú Sara a Brian splodili len preto, aby Kate zachránili život... Od toho momentu uplynulo už niekoľko rokov. Kate (Sofia Vassilieva) a Anna (Abigail Breslin) k sebe majú oveľa bližší vzťah, ako súrodenci zvyčajne mávajú. Pretože hoci je Kate staršia, jej život úplne závisí od Anny. Hoci sú veľmi mladučké, majú už za sebou mnoho náročných a bolestivých lekárskych procedúr a nemocnica sa v podstate stala ich druhým domovom, tak často v nej sú... Rodina drží v ťažkých časoch neustále spolu, matka Sara sa už dávno vzdala slušne naštartovanej kariéry právničky, len aby sa o chorú Kate mohla nonstop starať a jej manžel Brian ju vo všetkom podporuje, ako vládze, no v porovnaní so Sarinou neuveriteľnou vnútornou silou si často pripadá ako slaboch... Ich syn Jesse (Evan Ellingson) sa nie bezdôvodne cíti akoby bol neviditeľný, pretože stredobodom rodičovskej pozornosti sú stále len Kate a Anna. A potom sa stane niečo nepredstaviteľné – medzičasom už jedenásťročná Anna sa totiž jedného dňa vzbúri! A aby sa z medicínskeho hľadiska stala úplne nezávislou od rozhodnutí svojej matky, požiada známeho právnika Campbella Alexandra (Alec Baldwin), aby ju zastupoval pred súdom.... (TV Markíza)

Lyžař

Tak tohle se ani jinam než do dramat zařadit nedá. Skoro celý film jsem doslova probulel jako malé dítě. No a to v žádném případě "jenom" kvůli tomu, že dcerka rozebírané rodiny byla smrtelně nemocná. No a hlavní zápletka?? Dala se čekat, ale já se rád nechal (a možná i schválně) překvapit. Každopádně - při depresi na My Sister's Keeper nekoukejte. Styl vyprávění a hudba si také zaslouží pochvalu. ()

Ben Nevis

Smrt je přirozená součást života, je motto filmu. Leckterým připadá jako ubohý doják, ale nikdy nevíme, kdy se podobný příběh bude týkat nás. Ze začátku to vypadá, že sobecká Anna nechce zachránit život své sestry za cenu svého zdraví, zatímco sobecká matka ji nechá bezcitně vykuchat, protože to tak bylo domluveno od počátku. Příběh je daleko složitější a soudnická zápletka ho příjemně doplňuje. Obdivuji dětské herce, muselo být pro ně obtížné zvládnout tak emocionálně vypjaté scény. ()

croxika

Neviem, ako by som dostatočne vyjadrila slovami, čo sa vo mne práve odohráva. Ešte stále mám oči zaliate slzami. Myslím, že pri tomto filme len tie silnejšie povahy nevyronili ani slzičku, a ani nemali na to nutkanie..Toto je jeden z tej úzko-úzkej skupiny filmov, ktoré na mňa vplývali tak neskutočne emotívne. Jeden z najsilnejších momentov. Akurát ma štve, že začínam nejako často pri filmoch smrkať... Teraz mi príde smiešne, ako väčšina báb lamentuje, že má o tri kilá naviac, alebo nanič vlasy...pozrite si tento film a snáď pochopíte, že niektorí ľudia by to brali všetkými desiatimi... Toto dielo sa odteraz radí medzi moje srdcovky. ()

char_t

Konečně film, který sice nepokrytě hraje na city, ale využívá k tomu čistě jen samotný příběh (který je dost silný sám o sobě), a ne scénáristické obezličky, prvoplánovité dlouhé záběry na plačící rodinu, happy-endy za každou cenu atd. atd... Za to rozhodně palec nahoru. Když k tomu přidám parádní obsazení v čele s krásně hysterickou Cameron Diaz a obstojnými dětskými herci, je to za rovných 80%. ()

BeranSon

-- V RÁMCI FILMOVÉHO ÚTERKU -- Zajímavě zamotané rodinné drama, natočené v komornějším světle, psychologicky až nad míru poutavé. Projít si něčím takovým, mám tím na mysli nějakou strastí jakou mají postavy ve filmu je to nejhorší co může člověka potkat. Dívat se na svého potomka, jak trpí, řve bolestí a žadoní o smrt musí být muka nejzažšího rozsahu a rozhodně jimi nechci nikdy projít a nepřál bych je ani svému nejvíce nenáviděnému nepříteli. Jednoznačně bych vychválil spektrum rozsahu příběhového vyprávění. Je to i můj život se vůbec nezabývá problémem nemocného děcka ze strany nemocného děcka, co nejpodrobněji mapuje situaci a vidění každé postavy jednotlivě, tudíž dokazuje jak příliš těžké to má každý kolem postiženého, že netrpí pouze ten kdo nemocný jest, že nemyslitelně těžce je zraňováno i blízké okolí. Některé momenty jsou doslova ubíjející, psychicky devastující a smutné v plném rozsahu. Herci odvádějí vážně famózní práci, každý se doslova vžije do své role a podle toho to tak i ve výsledku vypadá. I přes všechnu chválu nemůžu dát plný počet bodů a stejně tak jako téměř každý, kdo píše komentář k tomuto filmu, prostě musím říci že citové vydírání je zde přítomné až příliš. Chtíč za každou cenu vehnat slzy do očí od režiséra Nicka Cassavetese se mu mstí. Přes to jsem na měkko, dotčený, spokojený, šťastný za svůj pokojný život... - 9/10 - ()

BOURQUE

Bez akýchkoľvek pochybností veľmi silný príbeh. Ten boj a tú bolesť môže pochopiť len ten, kto sa s tým v nejakej forme stretol. Réžia dobrá ako aj herecké výkony. Dobrá rola A. Baldwina a zatiaľ najkomplexnejší a najsilnejší herecký výkon od C. Diaz. Osobné hodnotenie: 87 % (****) ()

Rathalos

Nadherna,smutna a emotivna drama,ktora vas nenecha chladnymi,neubranite sa ani slzam,clovek si pri takychto filmoch vela uvedomi a zamysli sa nad zivotom...:-) ()

muskcz

Výjimečné drama, velice citlivým a přirozeným způsobem zpracovávající téma nevyléčitelné nemoci a smrti. Na výsledku má nepochybně velkou zásluhu knižní předloha, ze které film těží, ale určitě také výborní herci (Cameron Diaz, Abigail Breslin - že by nová Dakota? ^^), kteří zachraňují na můj vkus poněkud vleklý scénář. Celkově dávám 75%. ()

Fat'Fatal

Z Abigail roste vynikající herečka a nadšen jsem byl i z výkonů tradičně skvělého Baldwina, trochu netradičně Cameron Diaz, ale nejvíc (hned po Abigail) se mi líbil Patric. No, film je cíťárna neskutečná, filmařsky je to sice odvedené skvěle, ale po půlhodině mě už ty smutné melodie lezly krkem. Míň jak čtyři hvězdy dát nemůžu, ten film mě docela bavil, twist jsem neodhadnul dobře, takže to bylo i docela napínavé. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

A_málka

Citové vydírání téměř jisté, předvídatelnost samozřejmá, přesto příběh s obrovskou hloubkou. A určitě mne děsně bavila Abigail Breslin, která září už od Little Miss Sunshine. ()

asfalt

Natočiť dobrú drámu na tak citlivú tému je naozaj umenie. V tomto prípade to našťastie vyšlo a hoci C. Diaz nepatrí medzi najlepšie herečky Hollywoodu, tak v tomto filme našťastie veľmi rušivo nepôsobila. ()

ZackSawyer

Filmy ve kterých je hlavním tématem nemoc jsou vždy specifické a hluboké a většinou smutné. Nejinak tomu bylo tu. Při sledování si člověk připadá jako na emocionální houpačce pocitů. Hned těžký smutek, v zápětí srandovní či úsměvná scéna. Hudba byla dobře vybraná, decentní, dobře podkreslovala. Nejvíce se mi asi ale líbila postava Anny z Petriho misky. Přišla mi taková nejrozumnější z celé rodiny. ()

n0ty

Z tohoto filmu mám divný pocit.... :( Jasně, 11-ti leté dítě má asi tolik rozumu jako Kassandra ve stejnojmenné telenovele a to, jak vše začne řešit je až kupodivu nápadné a schovává se to za oddanost a lásku k sestře, ale co když... Co když má film hlubší význam než jen tento příběh rodiny, kterou nepotkal moc pěkný osud a bohužel tento příběh zná spousta dalších z reálného světa.... Ale co když film upozorňuje na potřeby dospělých, které jsou samozřejmě prioritní a vše co dělají pro své dítě je "správné..." Skutečně hledíme na dobro svých dětí, nebo se jen snažíme je využít pro to, co přijde dobré nám? ()

Gabretta

No, čekala jsem leccos, ale že to bude takhle drsný, tak to ne... Ani mě tak nedojímalo to, co se přede mnou odehrávalo, spíš to, když jsem si v situaci na plátně představovala sebe samu a svoji sestru, rodinu. Příliš mrazivá představa a velmi kruté téma pro film, ovšem téma, kterému by se společnost neměla vyhýbat. Výborné výkony obou dívek! Ale Cameron Diaz se mi jako matka moc nelíbila... ()