Návrat Temného rytiera

• Česko Temný rytíř povstal (viac)
USA / Veľká Británia, 2012, 158 min

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (viac)

Gotham sa zmieta v temnotách neistoty potom, čo bol jeho maskovaný ochranca uznaný vinným zo zločinov, ktoré boli pre dobro ľudu uložené na jeho bedrá. Nedôveru v Batmana (Christian Bale), a v to čo predstavuje, nahradila u väčšiny nenávisť a pohŕdanie. Joker možno hnije v polstrovanej kobke v Arkhame, ale s úsmevom. Lov na netopierieho muža je totiž v plnom prúde a gothamské policajné zložky pod vedením komisára Jima Gordona (Gary Oldman) nie sú to jediné, čo ide alteregu miliardára Brucea Wayna po krku. Zdanlivo odnikiaľ sa vynára akýsi Bane (Tom Hardy) a nocou sa ako tieň zakráda tajomná mačacia žena Selina Kyle (Anne Hathaway). (TV Markíza)

Grulda55

Jakožto milovník Batmana,jsem z celé trilogie pod taktovkou Nolana rozjařený,asi jako pedofil ve školce.Žádné jiné komiksové zpracování jakékoliv předlohy nikdy nemělo takovou úroveň,co se týče dialogů a celkové vyspělosti filmu!Dokonalému Baleovi žádny z předchůdců nesahá ani po opasek a ponurá atmosféra je naprosto bezchybná!Miluju to!! ()

SpaciBoty

Docela mě to bavilo, mělo to spád a chvilkama mě ten film fakt vtáhnul, což se nestává vždycky. Takže jo, film dobrej, ale nejspíš ho zapomenu stejně jako ty dva předchozí díly, který mě sice taky asi bavily, ale už ani pomalu nevim, že jsem je viděla xD Každopádně ale nezapomenu scénu, kdy mu ten starej slepej vězeň řekne, ať zkusí vylízt bez toho lana, že je prostě důležitý se zdravě bát, ale hlavně věřit a doopravdy chtít. To bylo top. ()

Baky88

Veškeré díly Batmana mám dobře shlédlé. Ale musím uznat, že tento je pro mě zatím rozhodně nejlepší. Zvraty v tomto díle, naprosto vyníkající Soundtrack ( Bůh žehnej Hansi Zimmerovi) prostě zůstal jsem od první minuty s otevřenou pusou a ještě hodinu po filmu jsem jí nemohl zavřít. Tom Hardy se své nové role naprosto bezvadně ujal a za mě naprostá jednička. Christian Bale ukázal že Batmana umí hrát už v předešlých dílech a nečekal jsem nic než skvělý výkon. Anne mi tam malinko nesedí, ale ve finále asi slušný výběr, jen jsem na ní zvyklý spíše v rolích ženy, která se stará hlavně o hadříky a pusinky než o nějakou fyzickou aktivitu. Nezbývá než se těšit na další díl, který byl přislíben otevřeným koncem, jako vždy. ()

Salinho92

Kdyby šlo dát deset hvězd, dám je bez váhání, herci sou dokonalý, hudba je dokonalá, režie je dokonalá, všechno je skvělý, jo najdou se scény, který se mi nelíbí, ale i tak je to bezesporu jeden z nejlepších filmů, který sem kdy viděl. Shlédnuto: 2x v kině, snad tisíckrát doma. Miluju ()

welena

Obsahuje SPOILERY! Každý díl nového Batmana má něco do sebe. Každý trochu jinak. Ale znovunávrat je pro mě nejcitovější a nejemotivnější ze všech. Přiznám se, že když jsem odcházela z kina s rozmazaným obličejem, cítila jsem se trochu ochuzená. Protože pro mě byl konec, kde Batman neumře, příliš hollywoodský a dlouhou dobu jsem se nechtěla na film znovu podívat. Ale díky bohu za to, že jsem tenhle pocit nakonec překonala. Uzavírá trilogii opravdu dokonale. Sice obsahuje spoustu nemožných situací, ale já se jen můžu posmát tomu, jak se kvůli tomu někteří "fanoušci" rozčilují. Je to film podle komiksu, ne autobiografie nebo dokument :-D Jedná se o vymyšlený svět, kde člověk může obléct oblek s maskou a bojovat proti zločinu, tak mě např. jen těžko překvapí, že jeden den vyleze Batman z díry a druhý den už je v Gothamu. Nolan hraje na city a to já ráda. Hraje na ně celý film, prokládá silnějšími momenty podtrženými batmanovským hudebním motivem a z toho mi běhá mráz po zádech. Nakonec mi nevadí ani Catwoman, kterou jako herečku moc nemusím, nebo Bane, který mě v roli záporáka dost zklamal, ale pravdou je, že poslední Batman nemá být temný, jako jeho dva předchozí díly, má být o cestě ke svobodě. A tím i je. Je o tom, že musíme padnout, abychom se zase zvedli. Takže dnes už jsem ráda za scénu ve Florencii, i když já bych ji asi ustřihla po tom, co se Alfréd usměje a kývne hlavou. Pro zapojení divákovy fantazie. ()

J.O.H.N.Y

Důstojné zakončení celé trilogie. Málokdy se podaří, aby si trilogie dokázala udržet celistvost a držet pohromadě dějovou linku. Temnému rytíři se kvalitou sice nemůže rovnat, ale zůstane mu alespoň jako důstojný partner. Jen je škoda, že to nevyšlo s nápadem zmínit se o Jokerovi v každém díle trilogie. ()

SeeSaw

Nebýt Heatha Ledgera dostala by se trojka co do epičnosti těsně před dvojku. Bohužel stínu ono druhého pokračování se toto úchvatné a po Nolanovsku nabouchané finále gothamské trilogie nevyhne. Hardy je pán herec a to co dokáže jen za pomocí očí a mimiky skrze masku je neuvěřitelné. Nerad bych ho porovnával s Ledgerem, oba předvedli strop v rámci možností a z předlohy vyždímali co se dalo (byť se ji nedrželi zcela). Bale dal do role Bruce Waynea opět vše a část příběhu, kterou strávil "zlomen" ve vězení dává jeho postavě konečně odér "temného rytíře". Jestli lze vznést drobnou kritiku, tak to bude k obsazení necharismatické A. Hathaway. Nakonec mě naštvalo, že nejslibnější kladná postava trilogie se objevuje až ve třetím pokračování. Obsazení Levitta bylo opravdu chytrým tahem a lehce mě rozesmutnělo, že jsme ho viděli jen tak letmo. Přes všechny otazníky a neduhy mohu s odstupem času zhodnotit netopýří ságu včetně finále jako jednu z nejepičtějších a hodit ji k topce nejoblíbenějších filmových sérií. Bravo Nolanovi! PS: Nejlepší pěstní výměna názorů v historii akčních filmů. ()

mezonek

Tohle říkám málokdy, ale je jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Předešlé díly se mi líbily a byl jsem zvědavý, co příjde do třetice. Už po chvíli jsem si byl jistý, že ty ostatní díly se můžou jít zahrabat. Obohatila mě myšlenka, že opravdové zoufalství neexistuje bez trochy mizivé naděje. A o tom film fakticky je, všechno se stane tak beznadějné, že trnete očekáváním, co se vůbec může dít dál. Vrcholně bylo použito toho, co dokáží dělat zoufalí lidé pod cizím despotickým vlivem. A složení postav, jak kladných tak záporných, nesmírně poutavé. A pak ten konec, ten mě dostal, cítil jsem emoce a série dostala brilantní tečku. Opravdu jsem nadšen. ()

mato331

Predstavte ti, že idete na druhé rande s tým istým dievčaťom. Samozrejme sa tešíte, pretože prvé rande dopadlo na výbornú. Vtedy bola dokonale sexy, vtipná, veselá. Tak sa teda vysprchujete, navoniate, oholíte bradu aj vajcia a veselo vykročíte v ústrety očakávanému rande aj s prípadným pokračovaním u nej doma. Najprv vyzerá všetko dokonale. Vojdete do luxusnej reštaurácie, sadnete si k vášmu stolu a čakáte, kým príde. Napokon sa otvoria dvere a vojde ona. A v tom momente vás zamrazí a na okamih prestanete dýchať. No nie pre to, že by vyzerala ešte lepšie, ako minule. To nie. Nehľadíte totiž na sexy mladú babu, ale na hnusnú, hrbatú starú rašpľu s pokročilou retardáciou. No spomienka na prvé rande je čerstvá a tak sa otrasiete hnusom a nejak sa prehryziete až k druhému chodu, kedy si po steaku jebnete tri borovičky, zaplatíte účet a pošlete tú mrchu do prdele. Doma sa potom už len zvalíte na gauč, otvoríte fľašu formaldehydu a zjebete sa do bezvedomia v snahe zabudnúť na tú hrôzu. ()

Matt91

Najočakávanejší film roku 2012 nakoniec nedopadol úplne podľa mojich predstáv. Herci hrajú prvú ligu. Má to epický rozsah, temnú atmosféru, výbornú hudbu a skvelú réžiu. Príbeh, ale rýchlo napreduje a nevysvetľuje veľa dejových súvislostí a logických dier. Nejedná sa o prúser, ale laťka bola nastavená až moc vysoko. ()

Soldier_666

Rád bych dal alespoň 4, ale prostě to (zatím, uvidí se po druhém shlédnutí) nejde. Cosi mi na závěrečném opusu těžce "drhne". A vlastně ani není tak těžké přijít na to kde bude zakopanej netopýr... A) Mr. Nolan měl v předchozím díle eso v rukávu... eeeh tedy vlastně Žolíka. "Zhouba" která se snesla nad Gothamem v závěrečném dílu mě upřímně ničím nezaujala. B) Scénář ke konci filmu snad nemohl napsat pan Nolan!? Protože tak odflaknutý konec jsem již dlouho neviděl, přitom stačilo tak málo... Alfréd zřejmě o fingované smrti Bruce Wayna nevěděl a následný záběr kde ho vidí s Seline a neprojeví ani trochu radosti či vzteku to úplně pohřbil C) "Hluchá" místa - opět budu porovnávat s předchozím dílem, kde jste prostě nevěděli co se bude dít za vteřinu a i když už skoro vypadalo že to už nemůže jít, tak akce gradovala. Oproti tomu zde jsem zcela jistě nejen sám předvídal některé scény, které se odehrály a chyběl holt moment překvapení. Strašně nerad to píšu, ale chvílemi se mi zdálo že pan Nolan scénář vycpával vatou aby uměle prodloužil délku filmu, přitom tam spousty scén byla dle mého skromného názoru navíc. No nedelejme z komára velblouda, i přes to jak jsem film vyhateoval :) (což nebyl úmysl) ho pořád řadím k daleko lepším počinům než je nějaký Spider-Man či další dětské "kravinky" ()

MEGAmarvel

Skvělé zakončení Batmanovské ságy. Temný rytíř povstal má všechno, co potřebuje film mít: záporáka, co má vždy navrh, zlomeného hrdinu, nějakou tu love story, myšlenku a hlavně výborný příběh a snad nejnapínavější konec, co jsem kdy viděl. Nolanův Batman, nejlepší Batman ()

Batwayne

Do tretice dobré. No tento raz to pozmením: Do tretice excelentné, trojka samotná grandiózna a dokonalá. Možno to poviem trochu prehnane, ale TDKR mi zavŕšil filmový orgazmus spôsobený celou sériou. Strhujúco načrtnuté tápanie milionára Wayna mysliaceho si, že Gotham viac Batmana nepotrebuje. Villain Bane ho ale presvedčí o presnom opaku. Užasne tu vyvrchoľuje monštróznosť zloduchov od menej škodiaceho Ra Al'Ghul, cez diabolského Jokera až po fuckera Banea. Alebo mám povedať Talia? Že mindfuck? Schovajte si prekvalenie na záver. Už iba dodám že opäť Nolan nešetril scénami, na ktoré nezabudnem, tie, ktoré pri prvom zhliadnutí zanechávajú zimomriavky. Rise, rise, rise! ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Zničíme Gotham. A pak, když všechno dokončíme a Gotham lehne popelem, pak máš mé svolení zemřít." Nejdřív je třeba hrdinu srazit úplně na kolena, aby povstal 3x silnější. Je to už šest let, co Batman zmizel a proměnil se z hrdiny v uprchlíka. Christian Bale žije v ústraní a na veřejnosti se vůbec neukazuje. Než ho okrade Anne Hathaway. "Žádné zbraně, žádné zabíjení!" - "A kde je v tom zábava?" Ta tady příjemně vymňoukla jako Catwoman. "Jsi jen čisté zlo." - "Jsem nezbytné zlo." Tom Hardy jako bezkonkurečně nejlepší Nolanův záporák - ničitel Bane. Ten má jediný cíl, což je zničit Gotham a jeho obyvatele srazit na kolena. Pokud jde o scény, kdy Batman a Bane spolu bojují, jsou pro nás, diváky, velkolepou podívanou. "Přišel jsi umřít se svým městem." - "Ne. Přišel jsem tě zastavit." Kvalitní obsazení všech ostatních rolí. Od elegantního Michaela Caina, přes důstojného Morgana Freemana, unaveně zaťatého Gary Oldmana po J. G. Levitta, který ztvárnil Batmanova parťáka Robina. Má to skvělej vizuál, který výborně koresponduje s hudbou. "Řekni mi, kde je ten detonátor, a pak ti dám svolení zemřít." V celkovém zhodnocení zde máme po všech stránkách perfektní film. Perfektní zakončení trilogie. - 100%. ()

Salsecnew

Třetí díl je jakýmsi zoufalým zakončením, jakousi poslední cestou umírajícího psa k veterináři na utracení. Podobným způsobem zoufalého, epilogového ničení legendy zapůsobil třeba Hideo Kojima, když nechal uvolnit konzolovou Playstation 3 hru Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Jiným případem je též Capcomový PS3 Resident Evil 6, který se stal několikahodinovou slátaninou plnou legend, které se tam jen tak plácají... Další likvidace legendy se objevila například u BioWareu, který na Playstation 3 zakončil trilogii Mass Effectu naprosto lacinou tečkou, ale u tohohle jste dokázali zůstat až do konce, tento Batman nebyl natočený s nějakou chutí. Batman: Temný rytíř povstal není koukatelný film, který vás vtáhne, který vás zaujme. Nutíte se sedět v křesle a civět na bláboly a ptáte se: ,,Tak kdy už to konečně začne být zajímavé?". Myslím si, že nejlepší na celém filmu je až epilog před titulky. ()

mariannda

Napinavy akcňák,který vás dojíma do poslední minuty. Předchozí díl mam radši,ale i tak upravují hodnoceni a davam plny počet. Originální znění a titulky,dabing nebrat. ()

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý

21.01.2022

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Nadcházející špionážní thriller Christophera Nolana Tenet bude režisérovým druhým nejdražším filmem vůbec. Film, jenž se bude zabývat manipulací časem, má podle serveru Variety (a následně potvrzeno… (viac)

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy

10.11.2019

Přestože zní titulek spíš bulvárně, ujišťuji vás, že se jedná o ryze filmovou zprávu. Oscarový herec Christian Bale (Fighter, Dokonalý trik) v novém rozhovoru oznámil, že už nadobro končí s… (viac)

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (viac)