Percy Jackson: Zlodej blesku

• Česko Percy Jackson: Zloděj blesku (viac)
Kanada / USA, 2010, 114 min

Réžia:

Chris Columbus

Predloha:

Rick Riordan (kniha)

Scenár:

Craig Titley

Logan Lerman, Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson, Pierce Brosnan, Jake Abel, Uma Thurman, Sean Bean, Rosario Dawson, Catherine Keener, Steve Coogan (viac)

Dospievajúci Percy (Logan Lerman) si myslí, že nie je niečím výnimočný, skôr naopak, pre dyslexiu a hyperaktivitu už musel vystriedať viacero škôl pre problémové deti. Netuší, že tieto vlastnosti vôbec nie sú hendikepom, ale dôkazom jeho božského pôvodu. Keď najvyšší z bohov, samotný Zeus (Sean Bean), na bájnom Olympe obviní Poseidona (Kevin McKidd), že jeho pozemský syn Percy mu ukradol magickú palicu ukrývajúcu blesky, o ktorej sa dá povedať, že je to najstaršia zbraň hromadného ničenia, antickí bohovia musia zostúpiť zo svojich trónov, aby na Zemi urobili poriadok. Ak Percy, teda vlastne Perseus, ukradnutý blesk nenájde a Diovi neodovzdá, vládca bohov urobí s ľudstvom krátky proces. Percy, ktorý sa ocitol v hre bohov celkom nevinne, sa musí pripraviť na najnáročnejšie dobrodružstvo v svojom živote, pričom osud mu nerozdal priaznivé karty. Našťastie, Percymu pomôže aj jeho stredoškolský učiteľ Brunner (Pierce Brosnan), ktorý všetko chápe, pretože on sám je bohom Cheirónom, ktorý sa zriekol nesmrteľnosti a žije medzi ľuďmi. (TV JOJ)

Quendi

V podstatě celý film se trojčlenná skupinka přesouvá z lokace na lokaci podle naprosto debilního scénáře, který ve svých vrcholných momentech řekne hrdinům, že pokud chtějí do podsvětí tak musí nejdřív umřít, aby o tři minuty později stačilo za to zaplatit a v němž VŠECHNY vedlejší postavy(i vrátný v kasinu) znají hrdinu celým jménem. Nemastného hlavního puboše doprovází(jako obvykle) hláškující černoch a nedostupná "kráska". Originálněji už to ani vymyslet nešlo. Hádes má vizáž zhuleného rockera, zatímco Persefona vypadá jako nefalšovaná šlapka. Trojice neustále naráží na různé řecké charaktery a tváří se jako že o nich v životě neslyšela, aby bylo potřeba to obecenstvu řádně osvětlit, což mi v některých případech přijde snad jako urážka divákovy inteligence nebo už nevím. Jediné plus je, že film v podstatě téměř nikdy nenudí a má dostatečný spád, aby prošuměl bez většího trápení. Hvězdičku za Pierce Brosnana v neobvyklé roli, která byla tím téměř nejlepším ve filmu. ()

Vämpiriüs

Na to, že jsem nečekal vůbec nic mne tento snímeček velmi mile překvapil. Herecké obsazení, příběh a prostředí na výbornou. Škoda jen toho příliš krátkého podsvětí. ()

Jara_II

Po shlédnutí remaku Souboje titámů musím tenhle film o to víc ocenit - i když je to totální kravina..ale meduse v podání Umy Thurman bych se do očí podíval hned :) ()

jafuska

velké dobrodružství nejen pro děti ale i dospělé, dobré akce, triky, bohové, určitě to stojí za zhlédnutí, nezáleží na tom jestli je to podle bájí, ale je rozhodující, jestli se tento film mohl povést nebo ne, a já si myslím, že se hodně povedl ()

unrocker

Docela solidní ulítlá pohádka. Je to trochu utáhlé že na Olymp se valí výtahem z Empire state building, ale amíci jsou amíci. Pěkná pohádka. ()

angel.CZ

I když jsem od filmu nic velkého nečekal, nedá se říct že bych se pletl. Ale pozor film nepotěší, ale ani nesklame. Jen je dobré o příhové linii moc nepřemýšlet poněvač se s toho zblazníte. Jinak dobrej film na nedělní poledne s rodinko a hlavně dětmy ! 30% ()

DJ Kritik

V krátkom období som mal možnosť zhliadnuť dva podobne filmy: tento a Súboj titánov. Musím povedať, že pri oboch som sa bavil. I keď tento je spracovaný čisto americkým spôsobom, kde hlavného hrdinu sprevádzajú priatelia a každý plní "úlohu" zabávača, ochrancu, školiteľa a pod. Je tu miesto i pre lásku a zradu ako i pre odvahu a humor. Film je poňatý moderný teen spôsobom, ale neurazí ani staršieho diváka. Vtiahnutie do deja: **** Akcia: *** Humor: *** Fantasy: *** ()

pekas

Konečně zase film, co můžu pustit synovi a rád se dívat s ním. Velice povedená fantasy s neokoukanými herci a ucházejícím scénářem. Pár efektů opět ve tmě, což naprosto "miluju". Ale jinak snad není co vážného vytýkat. Tedy hurá do toho! A kozlík (satyr) v podzemí, když má zůstat s nadrženou Rosario Dawson, to je moje milovaná scéna. Za mne pět. 85%. ()

Nessos

Čekal jsem tedy o mnoho víc. Děj je sice podle mého názoru velmi dobrý, vynechám-li příšerný "americký konec". Efekty jsou hodné dnešní technice (díky za ně) a herecké výkony naštěstí taky. Jinak ale žádná sláva. Čekal jsem prostě něco, co mě vmáčkne do sedačky. Vzhledem k takové reklamě, jakou Percy Jackson měl.. ()

Cortesz

Nejsem znalcem knižní předlohy a myslím, že i kdybych měl možnost se jim stát, tak bych nejspíše odmítnul. Ovšem v případě snímku jsem byl spokojenej. Nebudu zde pět žádné ódy na to, jak je to výborný film, protože není ani zdaleka, ale v daném žánru splňuje to, co splňovat a dětské publikum, pro které je tento film určen, rozhodně zaplesá. Bohužel v případě tohoto snímku se ta fanouškovská základna bude skládat dle mého jen z těch mladších, protože tento snímek nemá na to, aby zaujal i starší publikum tak, jak se to např. podařilo sérii Harry Potter, ale pár výjimek se určitě najde. Naštěstí pro film, já se řadím mezi tyto výjimky, ale v mém případě jde spíš o ujetost na filmové triky, kterých je zde mnoho. Dějová stránka, která je zde sice hloupoučká a míchá v sobě dohromady až moc velká sousta, ale přece jen jde s žánr fantasy, tak proč nad tím nějak bádat, vem to čert. Režie je rutinní, přece jen režíroval Columbus, tak se není čemu divit. Mé hodnocení je spíše něco mezi 3 a 4 *, ale pro tentokrát se přikláním ke 4 * a doufám v další pokračování, kterého by se mohl chopit Cuaron, jako v případě Potterovské série a povznést to někam výš, protože jak už jsem říkal, Columbus je až moc rutinní řemeslník, který do toho nedokáže dát nic navíc. ()

Pitryx

Film nabitý efekty, které ovšem nejsou vždy dokonalé. V ději občas hluché místo. Škoda, že celý film nehráli dospělí herci. Takto je nutno snímek řadit do jiné divácké obce. Celkově jej hodnotím v malinko lepším průměru a dávám 3*. CI 05122010 11212/11838 ()

Aintcha

Nějak mi nejdou dohromady antičtí bohové a 21.století. Ale to bych ještě dokázala překousnout lépe než fakt, že se celý tento děj odehrává v Americe! 3 hvězdičky pouze za efekty, které se mi hodně líbily. ()

Budisovie

Začal som to pozerať pred mesiacom..., vtedy som niekam odbehol a na tento film zabudol a dopozeral až dnes. No čo viac k tomuto dielu dodať :). ()

kubas369

Amici se rozhodli, že z řecké mytologie vykuchají co se dá. Jedno podivání vás nezabije a místama vás to bude i docela bavit ale celkově je to pěkná blbost. Kupodivu celkový dojem je lepší než ze Souboje Titánů. Slabší 3* ()

otilrak

Podle mě skvěle zasazené mytologické bytosti do 21. století. Scénář také vůbec není špatný. Jen podle mě umí Percy až moc rychle ovládat své schopnosti oproti knihám. ()

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

03.03.2011

Všechno je otázka peněz. A vkusu, samozřejmě. Možná patříte k těm, kterým se A-Team nelíbil a naopak u Percyho Jacksona: Zloděje blesku jste vrněli blahem. V tom případě jsou tohle pro vás dobré… (viac)