Percy Jackson: Zlodej blesku

• Česko Percy Jackson: Zloděj blesku (viac)
Kanada / USA, 2010, 114 min

Réžia:

Chris Columbus

Predloha:

Rick Riordan (kniha)

Scenár:

Craig Titley

Logan Lerman, Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson, Pierce Brosnan, Jake Abel, Uma Thurman, Sean Bean, Rosario Dawson, Catherine Keener, Steve Coogan (viac)

Dospievajúci Percy (Logan Lerman) si myslí, že nie je niečím výnimočný, skôr naopak, pre dyslexiu a hyperaktivitu už musel vystriedať viacero škôl pre problémové deti. Netuší, že tieto vlastnosti vôbec nie sú hendikepom, ale dôkazom jeho božského pôvodu. Keď najvyšší z bohov, samotný Zeus (Sean Bean), na bájnom Olympe obviní Poseidona (Kevin McKidd), že jeho pozemský syn Percy mu ukradol magickú palicu ukrývajúcu blesky, o ktorej sa dá povedať, že je to najstaršia zbraň hromadného ničenia, antickí bohovia musia zostúpiť zo svojich trónov, aby na Zemi urobili poriadok. Ak Percy, teda vlastne Perseus, ukradnutý blesk nenájde a Diovi neodovzdá, vládca bohov urobí s ľudstvom krátky proces. Percy, ktorý sa ocitol v hre bohov celkom nevinne, sa musí pripraviť na najnáročnejšie dobrodružstvo v svojom živote, pričom osud mu nerozdal priaznivé karty. Našťastie, Percymu pomôže aj jeho stredoškolský učiteľ Brunner (Pierce Brosnan), ktorý všetko chápe, pretože on sám je bohom Cheirónom, ktorý sa zriekol nesmrteľnosti a žije medzi ľuďmi. (TV JOJ)

JARDAHONDA

Moderní a mystický svět se střetává v tomto bouřlivém fantasy dobrodružství, s Piercem Brosnanem, Rosario Dawson a Umou Thurman v rolích, v jakých je divák dosud nezná.. Percy Jackson není žádný obyčejný teenager. Právě se dozvěděl, že je synem Poseidona a je obviněn z krádeže Diovo magického blesku - nejmocnější zbraně, která kdy byla stvořena ! Bouřlivá mračna se stahují a Percy se vydává na neuvěřitelnou cestu napříč zemí, aby dokázal svou nevinu, objevil ukradený blesk a zabránil válce mezi bohy, která mohla zničit celý svět !! *** ()

Torcida.hr

Film hodnotit nebudu, protože jsem viděla asi jen půl hodiny. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale přišlo mi to jako nějaká parodie. A neskutečná blbost... ()

Teresis52

Knihy jsem četla, a i když jsem jich zhltla hodně a čtu je rychlostí 100 stran za den a o prázdninách víc, tohle bylo to nejlepší co jsem kdy četla. Filmové zpracování - o tom to říct nemůžu, ale stejně úžasná podívaná. ()

KristKrist

Na poprvé se mi film líbil,ale podruhé jsem ho ani nedokoukala. Chris Columbus opravdu mohl děj podat trochu jinak,Percy Jackson zloděj blesku mi přijde jako hrozný kýč. ()

zuzulend

Na to,že nejsem moc velká fanynka fantasy se mi film líbil.Obsahuje skvělé efekty,určití herci předvedli skvělé herecké výkony,někteří slabší.Děj byl průměrný.Celý film byl průměrný mínusy a plusy se přebíjeli,takže tak :) ()

sun.eagle

Odložte mozek a můžete se i pobavit. Řecké báje a pověsti oblečené do moderního hávů na americký způsob nejsou zas až tak trapné, a bez toho mozku se na to dá dívat. Hlavní hrdinové jsou však tak charizmatičtí jako slina tekoucí mému psu z koutka tlamy a Hádes je tady největší trapák v dějinách filmu. Jedna hvězda za nápad, půl za Rosario Dawson a pul za Umu alias tetičku "M" tu bych si snad vzal i domů, s brýlema samozřejmě. ()

Plechovka95

Těšila jsem se na super fantasy film, co se týče vychvalování to znělo dobře, ale stačila mi půlka filmu a musela jsem vypínat. Nuda ani Pierce Brosnan tomu nepomohl. Američané se opravdu nemají míchat do řecké mytologie apod. ()

maxieanne

Což o to, celou dobu jsem se smála- jenže filmy samotnému. On tén pronikavý odér nevlastního otce filmu moc nepřidá. Kéž by to byla jen nadsázka, kéž by to byla parodie. Jenže není. Takže díky, ale ne. ()

Fazca

Moderní pojetí recke mytologie, hezky zpracovane, jak vizualne tak i zvukove. Az na Harryho Pottera nemam rad mlade ci detske hrdiny. Ale i v tomto pripade to melo sve kouzlo. ()

kakttus

Jediná postava, která měla v tomhle filmu nějaký charakter byl záporák Luke. Jinak měli všichni permanentně na tváři výraz "nerozumím scénáři, proč dělám to, co dělám?" Celá zápletka je vystavěná na křivém obvinění a teenagerovi, který objevil, že má superschopnosti. Jak originální! ()

chris rock

Ale co docala to ujde ale Percy je tam jako největší hlupák neví vůbec nic. I blbec by snad tý hydře nesetkal hlavu a neuvěřitelně mě překvapil v podsvětí Jakej zabedněnec muže byt: měl 3 persefoniny koule tudíž 3 osoby: kdyby je dal přátelům a máme ti by se přenesli a on by měl ještě hermovi boty ktere létají kamkoli sám hermuv syn mu to řekl že díky botam lítá jeho táta do podsvětí a zpátky tak jsem čekal kdyz to zmínil tak že ho to aspon napadne ale prostě američanovi by jste to museli napsat na velkou ceduli. Jinak další chyba minotaurus existuje jen jeden a nevylýzá z bludiště a nejde mu uřiznout roh natož aby mu upadl potom co narazí do stromu. Nechápal jsem taky proč jedou z muzea za percyho Matouš pak s ní jedou do tábora do kteryho nemůžu a vlastně tu stejnou logiku nepochopili ani na konci filmu kdyz jdou na Olymp. Chvílemi jsem mlatil hlavou do zdi . A posledni malá chyba ktery jsem si všimnul že athena nemá žádné dítě.Az na ty chyby je to odpočinková komedie. ()

Janec82

- jednoduchý děj - pěkné efekty - pár dobrých herců - troška dějepisu z řecké mytologie - port na Olymp na střeše Empire State Building :) = já jako fanoušek podobných fantasy filmů dávám 5* film se mi velmi líbil. PS : Chápu ty co se jím tento film nelíbil,když tam nelítají střeva,nežerou se tam lidi, nebouchají atomovky, atd tak je to film o ničem viďte? :D ()

ca_pat odpad!

Ne, ne, ne a stokrát ne. Neskutečný nesmysl. Uma jako Medusa s iPhonem? Pan Columbus asi na něčem frčí, protože střízlivý člověk by něco obdobnýho nedokázal vyplodit. Pokus o překopání řeckých bájí pro americký nablblý týnejdžry. Řecká mytologie mi byla vždy blízká, proto jsem se snažil brát tento "film" s nadhledem, ale doopravdy to nejde. Možná by mi pomohla lobotomie, možná že poté by mi film připadl koukatelný. ()

mpet

Po vizuální stránce to nebylo zlé. Příběh také nebyl špatný. Ale jelikož jsem četl knížku, tak musím říct, že jsem byl poměrně zklamaný. Bylo zde spousta zbytečných děr v příběhu, několik nelogičností a mohl bych pokračovat dál. Ale je to docela koukatelná fantasy a asi kdybych nečetl knihu, tak bych o tom měl zdaleka lepší mínění, ale takhle dávám jen dvě hvězdy. ()

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

03.03.2011

Všechno je otázka peněz. A vkusu, samozřejmě. Možná patříte k těm, kterým se A-Team nelíbil a naopak u Percyho Jacksona: Zloděje blesku jste vrněli blahem. V tom případě jsou tohle pro vás dobré… (viac)