Seattlom otriasa séria záhadných vrážd a Belle znovu hrozí nebezpečenstvo od zákernej upírky Victorie, ktorá ju túži zabiť. V týchto ťažkých časoch sa Bella musí rozhodnúť, či uprednostní priateľstvo s Jacobom alebo lásku k Edwardovi. Edward je upír a Jacob vlkolak - nepriateľ upírov. Chlapci sú ako oheň a voda, spája ich jediné - vzájomná neznesiteľná nenávisť. Akoby to nestačilo, Bella sa musí rozhodnúť medzi životom a smrťou. Bella túži po tom, aby ju Edward premenil. Starosvetský upír však trvá na riadnom sobáši, odmieta sex pred svadbou a odoláva jej zvádzaniu. K mestečku Forks sa od Seattlu blíži armáda krvilačných a krutých upírov, ktorú vybudoval poskok Riley na rozkaz Bellinej nepriateľky, upírky Victorie. Hoci vlkolaci a upíri v mestečku Forks sú odvekými nepriateľmi, obaja rody majú rady Bellu, a tak sa dohodnú na jej spoločnej obrane. (TV JOJ)

Dharter odpad!

Co tohle je? Jak se to mohlo dostat do realizace? První dva díly ušly tak nějak, ale tohle je naprostý výsledek neschopnosti naučit se alespoň plně základům tvorby audiovizuálního díla. 15 minut jsem vydržel, ale pak už jsem jen vyhledával Dakotu Fanning, a snad mi neuniklo vysvětlení supernaturální schopnosti upírů být zmražen, a pak obživnout (v předchozích dílech nic takového nebylo). Slade filmem musel rozdělit diváky na dvě skupiny. Jedni přijali tuhle adaptaci, druzí ne. Ani jeden Twilight jsem nečetl, a ani mě nezajímá, co je v knihách. Záměr Sladea udělat z adaptace parodii je podle mě naprosto viditelný. Jestliže ignoruju a odečtu režiséra, pana Sladea, neschopné obličeje herců na mě stále se dívají. Snad jen té Dakotě jsem něco uvěřil v jejím hereckém výkonu. Film je zkrátka nudící, a snad i lidé v kině, zanedlouho museli opustit sál. A ti, kteří zůstali, to jsou „osobnosti“, které by vůbec nezvládly uznat kvalitu např. filmu You Don't Know Jack. „Osobnosti“ jako tento úspěšně nedovzdělatelný ovčan. _ _ _ Víc nepovedený film se letos snad už neobjeví, doufejme. ❌ ()

MáŠa

Bella je pěkná blbka, co pravděpodobně miluje každého, kdo má penis, je divnej a má o ní zájem, a to je asi tak všechno, kde budu nějak zlej. Oproti 2. dílu je tenhle rozhodně o něco míň emo, nikdo se tu už dobrovolně zabíjet nechtěl, jen případně v boji, aby ochránil Bellu. Ta je tak zajímavá, že se všechno kolem ní musí točit. OK, aspoň je tam ten motiv pomsty, což jsem ochotný akceptovat, jinak by to byla docela blitka. Jinak film celkem v pohodě. Mluví se tu sice častějc o lásce, než v jiných akčně-dobrodružných filmech, ale furt to nějak šlo vydržet. Do děje mě to nějak příliš nevtáhlo, knížka bude určitě mnohem zajímavější, ale i tak jsem to vydržel celkem v pohodě. ()

Morholt

zatím nejlepší díl z celé série, ale realita je stále taková, že Slade je dalším režisérem, který si na téhle rádobyupírské sáze vylámal zuby. Nicméně jako jedinému se mu podařilo mezi tunu nablblých keců vklínit něco, co vzdáleně připomínalo děj a dodal i koření v podobě poměrně vydařené bitky. Jenže pořád zůstává faktem, že vlci jsou prostě přinejmenším divní, duo žárlivců Pattison-Lautner k smíchu a u Kirsten Stewart mám strach, aby jí ten sladkobolný výraz nezůstal navždy. Byla by to škoda. 30% ()

Lucasion

Zatmění. Druhé pokračování slavné ságy o upírech, vlkodlacích a jedné slečně, co miluje toho nejlepšího u obou stran. Sice oproti dvojce odpadlo řešení "neřešitelného", ale stále vlastně přešlapujeme na místě. Bella (Kristen Stewart) se bude neustále rozhodovat mezi studeným upírem a teplým vlkodlakem. Teď si z toho dělám srandu, ale film to v jedné scéně ve stanu umí velmi dobře interpretovat. Třetí díl celý příběh vlastně neposune vůbec nikam. Řekl bych že to je jen další vata na finále od začátku ságy. Jistě schyluje se tu k válce, kde na jedné straně stojí upíři a na druhé upíři... no s vlkodlaky. Aspoň, že už ta zrzka z toho kolotoče vypadla. No, tak už zbývá mi jen to velké finále. Které po třinácti letech konečně uzavřu. (55 %) ()

Katullka

Hodnocení ve správném odstavci. Už mě unavuje Bella její pochyby a žádný sex mezi Edwardem. Pak se do toho začne srát sexy Jacob a všechno je to v hajzlu! Fakt, že dialogy jsou pěkně na hovno a viditelnost nulová to nezmění. Nu, ale člověk se na to přesto dívá, přesto čeká od boje hodně. Všechno směřuje, že boj bude hustý, ale on není ani řídký! 3 hvězdy nejlepší díl prozatím, zajímavé efekty (někdy ujíždělo) a lásku k dementárium! Ha a jdeme čekat konečně na t šukání! ()

Handle

Lepší než předchozí díl, ale... stejně žádná sláva. Ty akční scény jsou tady poměrně slušné a zhruba v půlce filmu jsem i místy uvažoval o 3*, ale došel jsem k názoru, že Twilight prostě je kýč. Ať už svými občasnými dialogy nad kterými člověk může jen kroutit hlavou nebo celkovou naivitou. Herecké výkony jsou taky hrozné a to bez vyjímky. Nevěřím jim nic. A co se týče Kristen Stewart. Ježiš marja! Ona snad nemá mimiku? Nebo to je schválně tak "tajemné" či co? Vždyť má na všechno jeden výraz (koukám a pootevřu pusu). Všechny tyhle zápory jsou poměrně velké a celkový dojem je pak rozporuplný, ač to má i světlé chvilky (a paradoxně nejlepší scénu považuji proslov Anny Kendrick při maturitě:)). Ovšem opravdu nechápu jak se z Twilightu mohl stát tak oblíbený film u teen. Pro mě je tohle naprosto nedostačující po všech stránkách. ()

BoPo

Priveľmi zamerané na vzťahovú stránku medzi hlavnou trojicou. Sľubovali akciu, tá prišla avšak nenadchla. Podstatne horšie ako prvý diel a v podstate rovnako nudné ako druhý. Dával som tomu šancu, teraz s odstupom času toho ľutujem. ()

Tommassi3

"Už toho mám dost !! Od týhle chvíle jsem Švýcarsko, jo ?!" Bežné zkušenosti prvorodičky, ani té ze Švýcarska, s novorozenci tady tentokrát nemusí stačit..;) ()

Martinibaby

Tak a mám to za sebou! :) A musím říct, že to strašně rychle uteklo, což je na jednu stranu dobře a na druhou mě to (jako fanynku) mrzí :) Za mě David Slade a jeho styl rozhodně nezklamali a posunuli tak ságu do úplně jiných (a troufám si tvrdit že lepších) rozměrů. Líbila se mi provázanost děje - obsažení knížky (byť s nutnými filmovými škrty) bylo ideální, taky se mi líbilo že nevynechali 'druhou' stranu příběhu a zakomponovali tam hodně z toho, co se 'dělo za scénou', nechci moc spoilerovat. Soundtrack byl jako obvykle skvělý a efektně nevtíravý. Co do herectví - oproti NM musím zase víc vychválit Kristen a Roba, s Taylorem mám místy pořád trochu problém, ale většinou to byly jen maličkosti. A samozřejmě chválím Ashley (jako vždycky) a Jacksona, který konečně dostal víc prostoru (a replik :) a mohl ukázat svůj jižanský akcent i herecké schopnosti v plné kráse :) Stylisticky se Eclipse opravdu víc blíží Twilightu, z čehož jsem byla nadšená, práce s kamerou místy vážně geniální. Přibyla jak akce, tak odlehčenější scény a pan Slade to zvládl skvěle vybalancovat na akorátní míru všeho. S tím co jsem viděla jsem tedy nadmíru spokojená, pro mě plný počet :) ()

Litsarch

Jako u předchozích dílů, i nyní si myslím, že kdyby to byl příběh ČISTĚ jen o nevraživosti, válkách apod. klanů a ten hrozně "sladký a milostný" trojúhelník byl jen vysoce okrajovou částí... Kdyby to odsýpalo a ne se tak hrooozně táhlo... Tak ano... Pozor... Mohl by být z toho opravdu skvělý film, jelikož jak bojové scény, tak jejich atmosféra, animace vlků, efekty upírů apod. jsou na vysoké úrovni... Nicméně pokud tyto skvělé vlastnosti zabírají celkově cca 10-15min (možná ani ne) z celkových 2 hodin a jinak se celou dobu v neuvěřitelně pomalém tempu řeší co ke komu cítí, co ještě neví že cítí, s kým bude, zda si ho opravdu veme a zda jí promění (do toho Edward stokrát opakuje že on jí proměnit nechce), tak z toho máme to, co jsme právě viděli a i se zavřenýma očima to není na víc než 2++... ()

st.ranger odpad!

Mizerná série bude vždy na té stejné úrovni, ať byjí dostal do ruky sbelepší režisér. Koukat se na Kristen Steward je něco tak zničujícího, ale ještě poslouchat stupidní dialogy mezi milostným trojúhelníkem? Vlastně mi i uniká, co se na plátně děje, ale je mi to vlastně jedno. Mimochodem, nechápu proč se stále tak dramaticky řeší rozhodnutí, když je stejně jasné, že se z ní stane upír. ()

McClane

Stejné jako minulé díly: Nuda, nuda, nuda, šeď, šeď, nuda, koncentrovaná nuda, písnička od Muse, nuda, super nuda, rádoby cool akce, nuda, debilní nuda, nudnej konec. Zase dvě hodiny, kde se vůbec nic nestane, dvě zvířátka se přetahujou a jednu blbou fiflenu, sem tam někdo s někým bojuje, ale stejně je to všechno taková nuda, že mi přišlo, že ten film má čtyři hodiny. Nevím, jestli to byl nejhorší díl, ale vidět potřetí takovouhle ptákovinu bylo téměř k nepřežití. Za střízliva bych to nezvlád už tuplem. Nej momenty: "Vezmeš si mě?" "Ne. Musím být ve čtyři doma." a "Miluješ ho." "Tebe miluji víc." Trojku jsem viděl zadarmo, čtyřku nechci vidět ani zadarmo. ()

Johny_fork odpad!

Prvni dil byl prumerny, druhy tak spatny, az byl perverzni a dokázal mi zaujmout uz tim, ze strhnul masy nactiletych a ja se snazil pochopit cim.. Nepochopil. Ale jestli se nekomu libila prehlidka ochotnickych hereckych vykonu jmenem Zatmeni, tak je mi ho uprimne lito, protoze pozorovat dve hodiny sbirku sebranych nejlacinejsich filmovych dialogu muze poskodit mozek. Musel sem se strasne nutit, abych to dokazal dokoukat.. Fakt mam o ty trinactilete divky strach, zacinam mit pocit, ze Twilight je zamerne tak mizerne, nestoji za tim nejaka sekta? ()

Terva

Tak trapnej začátek filmu jsem už dlouho neviděl. Široko daleko nikdo není, ale kamera je tak blízko, že i kdyby někdo stál za zády, divák by ho neviděl. Hodně profláknutý. Tak jsem se nechal přesvědčit abych se podíval na třetí část Twilight ságy a teď trnu hrůzou aby se v tom filmu nezlíbali k smrti. A co pořádnej sex, nebude ? Ne. Jednou až budu mít čas tak všechny snímky sestříhám a udělám alespoň hodinový dobrý thriller bez líbání. CITÁT - Moje Bella je méně křehká. Stejně je můj nejoblíbenější upír Danny Filth a jeho Cradle a z českých je to Jan Bezzemek z knihy Bratrstvo krve : Hustej nářez od Františka Kotlety. Tak jo viděl jsem to všechno a když vynechám to jejich tulituli, tak se to celkem dá - ale jen jednou. ()

moviesfan

Tak musím říct, že po ne moc vydařené dvojce se Zatmění celkem vyvedlo. To neznamená, že se jedná o mistrovský kousek. Nejedná. Žádný zázrak to není, scén šitých pro (mladé) dívky je dost, ale tento film se mi celkem i líbil. Určitou atmosféru to mělo, publikum neztratí a čtyřka přitáhne další kupu lidí. A o to jde, ne? ()

Terez.S

Mně se trojka líbila. Opravdu. Jedničku jsem přešla bez zbytečných emocí, dvojku jsem pro jistotu ani neviděla, ale tahle "část" mě vtáhla a držela až do konce. Něco na tom možná přece jen bude .. a nebo jsem na to prostě jen zrovna měla náladu :) ()

JohnCZ

Trojka je o dost lepší než dvojka, ale o kus horší než jednička - takže něco mezi třemi až čtyřmi hvězdami. Opět to bylo dost přeslazené. Řekl bych, že hlavní brzdou bude předloha. Herci, kamera, efekty a i ten jakýs takýs scénář - vše je dost solidní. Jen ten děj opět je celkem o ničem, ale za to sám film nejspíš přímo nemůže. Tentokrát jsem si všímal i hudby a bodejť by ne, když se o soundtrack postaral Howard Shore, tvůrce hudby k Pánovi prstenů. No a... vlastně... mě to bavilo, tečka. ()

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

A dohady pokračují. Tentokrát ale zdrojem není bulvár, nýbrž uznávaný The Hollywood Reporter. Několik různých zdrojů pro magazín potvrdilo, že hlavním kandidátem je Joe Wright. Dává to smysl hned ze… (viac)

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (viac)

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

04.07.2009

Uklidněte se, milé fanynky (i vy, fandové – všichni tři). Neznamená to, že filmová adaptace hyperúspěšné knižní série Stephenie Meyerové bude nějak chronologicky proházená. Nerežíruje přece Quentin… (viac)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

...a další zprávy z hororových dimenzí. Začněme něčím, co smrdí klasikou. Režisér nového Pátku třináctého Marcus Nispel natočí The Last Voyage of Demeter. Čtenáři Brama Stokera už se jistě chytají –… (viac)