Jedná se o českou verzi britské televizní pěvecké soutěže Pop Idol. Z neznámých amatérských zpěváků se díky televizi stávaly známé tváře, které lidi prosili o podpisy. První řada v roce 2004 u nás byla oblíbená. Diváci posílali hlasy pomocí SMS a telefonátů a dva s největším počtem hlasů postoupili do finálových kol. V první řadě postoupilo do finálových kol 10 účastníků, ve druhé 12 a ve třetí, která byla vysílaná v roce 2006 10 účinkujících. V každém finálovém kole opět hlasovali diváci a účastník s nejmenším počtem hlasů byl vyřazen. Vítězem se stal ten, který zůstal jako poslední nevyřazen; od producentů, kteří jsou partnery soutěže, dostane smlouvu na vydání alba. (duklak2)

L_O_U_S

První řadu jsem sledoval, druhou méně, třetí prakticky vůbec. Z téhle soutěže vzešla spousta hvězd a hvězdiček, o kterých (jak tady zmiňuje Fingon) za pár měsíců už nikdo nevěděl. Kdo si vzpomene na Míšu Noskovou, Standu Dolínka, Veroniku Zaňkovou, Martina Ševčíka? Trochu je mi líto poroty, před kterou ostatní poroty z předkol (o kterých mnoho diváků vůbec nemá tušení) posílaly to nejlepší, ale zároveň je nutily sledovat a hrát divadlo v podobě sběře, ze které vzešla Hvězdná pěchota, aby se televizní diváci pobavili. Průměrní zpěváci se pak před porotu prakticky nedostali, protože nikoho nezajímají. Navíc někteří ze zmíněné Hvězdné pěchoty působí dojmem, že ze sebe přišli úmyslně dělat blbečky. Finálové večery se pak nesly v duchu řevu a hvízdání obecenstva, neustálého přerušování výroků poroty, někdy až komicky působící soudržnosti soutěžících a škodolibé radosti diváků z vypadávání soupeřů. I tak mě ale tohle všechno neodradilo od toho, abych tu a tam poslal hlas některé ze sympatických zpěvaček. (405.) ()

Fanucci

Podobně jako u "Chcete být milionářem". Osvědčený a chytlavý koncept převedený ze zahraničí funguje na začátku. Pak se ohraje nudí. První řada mne ale bavila a zajímala! ()

Katarine

Nejlepší rozhodně první řada s Laďkou Něrgešovou a Ondřejem Brzobohatým, tehdy byl i nejlepší výběr poroty a přiznejme si, že i soutěžící byli na vyšším levelu. Hvězdná pěchota mi z velké části přišla spíš trapná než k smíchu, zvláště pak z Aničky Dajdou se mi zvedal žaludek. S 3. řadou sice Leoš Mareš dodal nějakou šťávu, ale vítězství Zbyňka Drdy nepochopím asi ani do konce života. Ale zase z toho nedělali takovou show jako z X-Factoru. Stejně po většině těchhle rádoby zpěváků dnes neštěkne ani pes. ()

cariada odpad!

Děsnej šit, aneb jak udělat hvězdu z těch co jim jdou do krámu. No kolik těch lidí je skutečně zpěváky? Většina je v zapomění a nebo zabírá místa v bulvárech. A těch několik málo jmen co se prosadilo pozvolna upadá do prázdna. ()

Rocky88 odpad!

Co všechno se tu dá hodnotit. . . Tohle byla soutěž totálně na prd. Kvalitou provedení, zpěvem, ale i "hvězdami", které z toho vzešly. ()

Attta

Jedna z prvních těchle soutěží v ČR a výkony soutěžících byly opravdu skvělé. Aneta se předvedla velice dobře a myslím že ani dodnes se nemá za co stydět! Na druhou stranu soutěž totálně trapná, která nemá žádný kulturní význam a nepřinese nám ani talenty protože, po většine z nich po roce ani pes neštěkne! Pračka na peníze, která tu nemá co dělat! ()

Trainspotter

Superstar No. I byla docela vzpruhou pro český showbyznys a celkovou televizní scénu, další řady se už jen vezly ma úspěchu předchozích. Celou dobu mi však vadilo příliš amatérsky okázalé zpracování a taky to, že málokdo uměl zpívat a mediální hvězdu udělali stejně z toho, z koho TV nova potřebovala, navzdory tomu, že národ jak šílený posílal smsky někomu úplně jinému. X factor se pak stál totálním odvarem. Česko hledá pokleslou zábavu. ()

C0r0ner odpad!

Fabrikace talentů v plném proudu. Zvlášť v případě finálových kol, kdy studia smluvená s určitými zpěváky posílají desetitisíce hlasů, aby jejich "hvězda" postoupila dál a mohla tak vyvařit další škváru. Ruku na srdce, kdo z těch všech supertalentů je dnes byť v základním táboře šoubyznysu? 10% (za dementy z Pěchoty) ()

Eviator

Z počátku velký fenomén, kdy jsme všichni hltali každý díl a výsledky, ale při průchodu dalšími sériemi už se dalo dívat jen na Hvězdnou pěchotu. ()

WolfR

Tahle soutěž objevila Anetu Langerovou, skvělou zpěvačku, za to tvůrcům patří díky. Vlastně celá první řada byla zábavná. Ale to, co přišlo pak, se dá nazvat jako promenáda lidí, co si myslí, že umí zpívat. Takže už jen děs a nuda. Ale za tu Anetu, 2 hvězdy. ()