Jannicke, hrdinka prvního dílu a jediná přeživší masakru na zapadlé horské chatě, je zachráněna a odvezena do nejbližší nemocnice. Zatímco se jí dostane lékařské péče, místní policejní sbor sem dopraví i mrtvá těla jejích přátel, včetně toho vrahova… Tato noční můra ještě zdaleka není u konce! (ČSFD.cz)

helljahve

Jednoznačne lepšia časť než prvá. Film ma všetko čo od horroru očakavam, v napeti som bol cely film, len hrdinka pribehu mohla byt viac sexi. čo to sa tu dozvieme aj o zabijakovi z hor. Zaver mi sice prišiel moc akčny, ale da sa . Takže max.spokojnosť. ()

castor

Norský thriller. Co víc si přát? Sníh všude, kam se podíváš, mráz zalézá za nehty, tísnivá atmosféra zdobí tenhle hororový kousek už od prvních minut. Ostatně stejně jako jeho staršího bratříčka. Pokračování totiž začíná tam, kde řádění obrovitého zachumlance s krumpáčem z jedničky skončilo. Jediná přeživší (depresivní děvče Ingrid Bolsø Berdal) z horského masakru skončí v nemocnici, kam se v černých pytlích dostanou i její čtyři kamarádi a také ten, který to všechno způsobil. Úderné pokračování má lehce protahovaný závěr, naštěstí je ale bez současných populárních twistů á la vrahem je zahradník, kterého navíc tvůrci jaksi pozapomněli šoupnout do děje. Právě tvůrci mají naopak solidní nápady, kamera přesně ví, jak má který záběr snímat, navíc se dozvíme i něco málo z minulosti „nesmrtelného“ ranaře. Většina herců odvádí víc než slušné výkony, jejich mordy pak končí poměrně nevybíravým způsobem. Minule jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami, tentokrát to mám stejné. Takže teď půjdu nahoru!! ()

Rogue

Fritt vilt podruhé, tentokrát sledován z tepla domova, daleko od hluku karlovarského festivalu... Méně ambiciózní a více slasher. Zkrátka takový norský Halloween 2 - přímý tah na branku s půlhodinovým rozjezdem a hodinou čiré zábavy. Atmosferičtější jedničnu mám radši. ()

Faustka

Dobrej tah byl, že tupouni v tom špitále neposlechli už protřelou Jannicke a vrhli se s vervou do oživovacích pokusů sněžnýho sympaťáka s krumpáčem, kterýmu netrvalo moc dlouho, aby se pustil do svý obvyklí prácičky...rozsekat všechny na hadry...jen kdyby se mu ty baby furt nepletly do cesty. Jak má takhle něco zmáknout...sakra...tak snad zase přístí sezónu... ()

JAn

Nadmíru zdařilý seqel a zároveň svižná vykradačka Halloweenu II, co se žene neskutečným tempem vpřed. Excelentní kamera, výborná hudba, spousta zábavných lekaček a neskutečně cool atmosféra, která by bavila i bez samotného zabijáka. A přestože nám hlavní záporák poměrně zjasonověl, pořád je Fritt Vilt II o řadu výš než jeho předchůdce. Ingrid B. Berdal dokazuje, že je pořádný kus ženské. Užil ´sem si a ´sem na to hrdý! ()

petero

Nórska verzia maniaka z MY BLOODY VALENTINE zdá sa slávy úspech a môžem povedať že oprávnene, pretože i jeho pokračovanie sa dočkalo rovnako slušného spracovania. Sneh sa od minula nestihol roztopiť, chatu v skalách vystriedala nemocnica pod horami, miera zobrazenia brutality je v rámci slušného očakávania a i klasicky zabehnuté klišé sú tu podané tak nejak sympatickejšie. A to že nám tvorcovia pripomenú námetom HALLOWEEN II im určite nikto nebude zazlievať... V súčasnosti keď sa Francúzi snažia šokovať stále sa zvyšujúcou mierou brutality až nad únosnú hranicu a od Španielov nič iné ako slušne odvedenú prácu ani neočakávame, tento rok prekvapili jednoznačne severania, pretože tak ako LÅT DEN RÄTTE KOMMA IN dokázal, že i o upíroch sa dá natočiť ešte niečo nové, tak FRITT VILT II prináša ukážkový slasher a myslím, že len málokto sa neteší na komediálne ladený DØD SNØ. PS: No a nedá mi nespomenúť ešte tiež nórske hixploitation ROVDYR ;-) surová to kvalitka. ()

Davies182

Jannicke se nas*ala a bere hořkou spravedlnost do vlastních rukou. Změna prostředí, více postav, více napětí. Krumpáče sviští vzduchem, krev vykresluje na zdech sexy obrazce, prázdné broky skáčou po podlaze... Je to profesionálnější, adrenalinovější, a i když možná méně strašidelnější než jednička, bavil jsem se podstatně lépe. Posledních deset minut dělá v několika super záběrech z hlavní hrdinky postavu, který by nakopala zadek i Laře Croft. Let´s hunt! ()

gogo76

Od dánskych tvorcov som čakal niečo prepracovanejšie a s trochu odlišným prístupom. Oceňujem previazanosť prvého a druhého dielu, ale nakoniec sa z toho vykľul úplne typický horor podobný tým z USA. Vraždiaci maniak, ktorý majú výdrž za 10 chlapov tu už boli a jediným osviežením je zasnežené prostredie v horách. 60%. ()

Xmilden

Druhý díl představuje klasický syndrom dvojek VÍCE MRTVOL. Také je zde více lekaček. To sice již není nic co bych vyhledával, ale odpouštím. Přece jen opět se nám příběh pozvolna rozjíždí. Až to chytá ty pravé severské grády. Venku zima a v nemocnici se není kam schovat. Chlapík s krompáčem si umí vyhrát, ale místy mě tohle připomnělo hodně silnou vykrádačku Halloween II. 50% ()

oli.G

Polhodinový rozbeh by som prežil, ale aj keď sa niečo začne diať, tak sa vlastne nič nedeje. Vraždy sú úplne nenápadité a väčšinu filmu tvorí svietenie si baterkou po tmavých chodbách a opravovanie poistiek. Má to trochu atmosféru, ale inak jediné, čo aspoň trochu stojí za to, sú tie one-on-one súboje v závere. Som úplne sklamaný, mal som pocit, že tento nórsky Halloween 2 trvá ďaleko cez dve hodiny. Aj Rovdyr sa mi páčil viac. :/ ()

-bad-mad-wolf-

Pokud byla jednička zjevným dvojníkem Pachu krve či Wolf Creeku, dvojka je plagiátem Halloweenu: nesmrtelný maskovaný zabiják v otrhaných hadrech bezdůvodně zabíjí všechno živé. A stejně jako v Halloweenu byl pošukem už v dětství. Míra slasherovitosti vrostla, takže i zde musí jeden pomatený magor s kyjem (pardon, krumpáčem) vytřískat celé policejní komando a bez zájmu okolí kráčet dál. Docela švanda. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že sleduju drsnější dvojdíl německé Stefanie... ()

darkrobyk

Průměrné pokračování průměrné vybíječky. Plusem je opět norská příroda, byť jejích záběrů není zas tolik. A jak vrátit vraždícího psychopata na scénu? Přeci jako zombie! Všechny postavy se opět chovají jako hovada, takže si jen říkáte: proboha, co tam leze, proč ho oživují, proč se vrací, proč místo policie volá přítele, proč, proč. Hotel vystřídala nemocnice, jinak vše při starém. Oblíbená scéna z Psycha se sprchou je hrou s divákem, který ví, ale také ví, že vše bude možná jinak. Jen si říkám, kdy konečně někdo pořádně převrátí prastarý vzorec postavený na tom, že zabiják je chlap (dobře, první Pátek 13 má ženskou, ale takových filmů moc není), kterého nakonec porazí jediná přeživší mužatka (nebo nedej Bože dvě). V reálu by ta chudinka neměla šanci, jenže to by se tvůrcům nehodilo. Závěr se tak mění v potrhlou komedii, kdy prostě musíte vyprsknout smíchy! Protože se na to ale koukalo dobře + zmiňovaná příroda, dám 3*.... ()

Hrabka

Očekával jsem, že pokračování nebude tak dobré jako kvalitní jednička, ale opak byl pravdou. Opět se jedná o fajnový horor. Autoři trochu přitvrdili, což není na škodu. Atmosféra je opět skvělá a vše bylo dovysvětleno. Navíc film začíná přesně tam, kde jednička skončila, což se mi hodně líbí. Bohužel se to ke konci začne opět kazit a objevují se zde hloupé scény, padouchovou nesmrtelností počínaje a stupidními náhodami konče. Ale v celkovém pohledu toto pokračování určitě stojí za to, ale rozhodně je zapotřebí nejdříve mrknout na jedničku. 70% ()

playboxguest

Atmosféra, atmosféra, atmosféra, to je to, čím se tenhle kousek může chlubit především a ono to úplně stačí. První čtyřicetiminutovka je naprosto parádní "atmosférická" depka, po jejímž uplynutí přijde trapná rychlo shlasherovka (Jaj, půlka filmu za náma a my si teď vzpoměli, že točíme vyvražďovačku, tak honem to nahnat!), u které jsem si říkala "a teď to půjde do háje", aby mě film přece jen překvapil a zase se k dané atmosféře vrátil. Rozhodně lepší pokračování průměrné jedničky, kde se dá i ta cca desetiminutová vsuvka odpustit (následující scény v druhé polovině alá jsme tu tři poldové a krejeme se navzájem už přece jen stojí za to). Musím přiznat, že postava Jannicke mi už v jedničce seděla nejvíc, tudíž jsem za její drsňácký návrat ráda. Čtyři jen to hvízdne! ()

Pilda17

Kdybych řekl dobré pokračování tak lžu, protože dobře je jen za tři. Tak že vynikající pokračování Ledové smrti, což jsem neočekával. Atmosféra znovu mrazivě skvělá a děj zvládnutý od začátku dokonale. Přesunul se místo staré chaty do nemocnice z větší části, poněvadž se tam přesunula jediná živá Ingrid Bolsø Berdal. Bohužel s ní i vrah, který náhodou přežil a proč? To jsme se dozvěděli zhruba v polovině. Opět skvělý slasher, který měl hlavu a patu. K závěru se děj na pár okamžiků přesunul na chatu, tak jsme na chvilku mohli na zavzpomínat na první díl. Pokračování beru zhruba na stejné úrovni jako jedničku, ale dvojka je o něco lepší, což se často nestává. Závěrem chci říct, že ten vrah byl hrozný "hovado" a do křížku bych se s ním nechtěl nikdy dostat, když jsem viděl jak ty ženský létaly jak kus papíru.. 8/10 = 80% ()

dr.horrible

Tento film mi hodne pripomínal Halloween dvojku (myslím originál, né Zombieho). Rovnako sa to väčšinu stopáže odohráva v nemocnici, rovnako je to nemenej temné a kvalitné ako prvý diel. Záporák síce vyzerá skôr ako severský Kane Hodder, ale mytológiou okolo jeho osoby, sa celkom podobá aj na toho Mikea. Paráda, inak úplná. Nóri si za túto sériu zaslúžia obrovskú pochvalu; Takto podarený drsný slasher by som dnes už ani nečakal ()