Skupinka mladých turistov vyráža spoznávať krásu nórskych hor. Narazia na opustený hotel, ktorý chcú preskúmať a prespať v ňom. Po chvíli však menia názor a volia radšej stanovanie v prírode. Na to je už ale neskoro a po tom, ako dvaja z nich bez stopy zmiznú, zisťujú, že vôjsť do hotela nebol ten najlepší nápad. (TomX2)

JASON_X

Třetí (a určitě nejpodařenější) díl norské vyvražďovací ságy se pro změnu odehrává v severském létě, tváří se jako prequel předchozích dvou a dá nám dříve narozeným nostalgicky vzpomenout na časy, kdy se nám taky občas rozmotávaly MC kazety v levných walkmanech. A dozvíme se i něco ze smutných životních osudů mlčenlivého rubače turistů. To byste určitě neuhádli - on ho totiž jako kluka mlátil otčím, no a proto se z něj logicky stal sériový vrah, to dá přece rozum, že jo... Vždyť on je ten chudák vlastně ubohá oběť! Pche, tak to já, po mém dětství v područí nevyzrálé, hysterické, neurotické, psychotické a emočně labilní matky, bych musel být Čikatilo křížený s Michaelem Myersem, Jasonem Voorheesem, Leatherfacem a Normanem Batesem! Ale film je to podařený a až na zhovadilou ruční kameru skvělá práce - scénář, herci, atmoška i škodolibý konec. Jo jen mě ještě trochu nakrkla jistá blondýna, která už měla to vraždící monstrum jednou na lopatkách (vlastně na břiše) a nenapadlo jí, nánu pitomou, narvat mu párkát šroubovák do krku a do vočí, to už by myslím milánek nerozchodil. Ale ona ne, ona si v klídku odejde. Copak sakra nevěděla, že ONI vždycky ožijou?! ()

playboxguest

Jenom to počasí se změnilo, jinak je to prašť jako uhoď, takže pokud se vám líbila jednička, mělo by to tak být i s trojkou. Já ocenila především fakt, že z toho udělali prequel, páč dvakrát nemusím, když nejednou rozcupovaný tyran dokola vstává z hrobu. Herecké obsazení nic moc, ale co si budem povídat, to, s vyjímkou Ingrid Berdal, bylo na tu ránu krumpáčem zralé už od prvního dílu. Tak fofrem do Norska, než zase začne sněžit. A ono začne... 50% ()

castor

První půlhodinka je fajn, člověk si sice na předchozí dva díly mockrát nevzpomene, ale norská příroda udělá své, parta mladých přátel na porážku nepůsobí úplně pitomě, takže není důvod si myslet, že to bude úplně ztracená hodinka a půl. Ve finále vlastně docela je. Z kůže strachem rozhodně nikdo vyletí, hrůzou nad absencí logiky možná ano. První škoda, že se vytratil sníh. Druhá škoda: chybí postava, které můžeme fandit, další a určitě ne poslední škoda: naháněné, schovávané, zabíjené schází dravost a údernost. Leccos se děje mimo kameru, o atmosféře si můžeme nechat jen zdát. Dvě až tři hvězdy.. tak si vyberte!! ()

raimi

Škoda, že se nepodařilo udržet vysoký standard předchozích dílů. Kamera je sice pěkná, lokace nádherný a zvuk parádní (což jsem ocenil hlavně u schovávané v srubu), ale je to takový nemastný neslaný . Pamětihodnej je jen jeden mord, což je u takovéhle vybíjené na pováženou. Z hrdinů, mně k srdci nikdo nepřirostl, což tu citelně schází, vždyť sympatické postavy a uvěřitelná chemie mezi nimi, to bylo velké plus jedničky i dvojky. Ty románky tady, byly klasicky béčkový a nijaký, a dívám se, že to spousta lidí, až na jednoho Jarka, postrádá.:) Bez sněhu, bez atmosféry, bez srdce. Severskej průměr. ()

darkrobyk

Pro mě nejlepší ze všech tří částí. Jednak norská příroda zde hraje prim - tajemné lesy, impresionistické záběry jezera, ledové peřeje (to jsem hercům opravdu nezáviděl), skalní labyrinty, horská panoramata. Základní model je jasný - šestice mladých lidí se vydá do pustiny, kde bude postupně naháněna, mučena a vražděna. Jen pro ty, co viděli předchozí díly, je jasné, že zabiják nezemře, anžto tahle část předchází časově prvním dvěma. Napětí i atmosféra jsou mnohem lepší, ubyly trapné lekačky a obligátní Ripleyová na konci se naštěstí nekoná, byť i zde dostanou klišoidně všichni chlapi na frak jako první. Rovněž se objeví několikrát porušení známých pravidel - blbka, co má zůstat v autě, z něj vyleze, vraždící psychopat není nikdy řádně dobit (nejlepší by bylo uříznout mu hlavu) - což je zde ale jasné, postavy, místo aby mlčely, řvou o pomoc jako divé, což způsobí pravý opak. Celkově však rychlé, podařené, s vypalovačkami od Kim Wilde (You Keep Me Hangin´On), rockových Suspenders (Back In The Ring) a punkových Honningbara (Noen A Hate). ()

• Natáčelo se v norském národním parku Jotunheimen. (Cheeker)