Šestice kamarádů si přijíždí užít volno a sníh na chatu daleko v horách. O víkendu ale udeří silná sněhová bouře, která skupinu mladých lidí úplně odřízne od světa. Nikdo z nich nemá ani tušení, že chata stojí na místě, kde v roce 1846 nejničivější blizzard v historii uvěznil na cestě do Kalifornie několik osadníků, vedených bratry Donnerovými. Členové této výpravy postupně přicházeli o rozum a nakonec se v beznadějném boji o holý život začali navzájem pojídat. Novým zajatcům hor se postupně začnou zjevovat duchové zemřelých osadníků a jejich realita se pomalu začíná rozpadat. Jsou to skuteční démoni, nebo jen atmosféra místa, která probouzí hluboko skrytý strach a paranoidní představy? Co vede dřívější přátele ke vzájemné nenávisti? Pozvolna nade všemi přebírá vládu šílenství a na vlastní kůži prožíjí hrůzný konec Donnerových lidí. Snímek Krvavý sníh, ve kterém si zahrál James Kyson (seriál Hrdinové), George Stults (seriál Sedmé nebe), hudební idol Tiffany (I Think We’re Alone Now) a Michael Berryman (The Hills Have Eyes), je víc než jen strhujícím filmem o smrti, odvaze a přežití. (oficiálny text distribútora)

zdenny

Upozornění: Tento komentář bude shodný i k filmu "Mrtvý sníh". Věci společné: Parta zamilovaných párů se vydá na chatu do hor. Hned po příjezdu začínají prohánět sněhové skútry. Lokace chaty je opředena děsivou legendou. Rozdíly: V "Mrtvém sněhu" jde o klasickou vyvražďovačku, která je ale ke konci vyvedena ad absurdum. V "Krvavém sněhu" se spíš jedná o psychologický horror, kde zešílí jediný člen party. V "Mrtvém sněhu" jsou zombie německých vojáků slušně vyvedeny. V "Krvavém sněhu" je celkem strašidelná monotónní hudba protkaná hlasy dětí. Oba filmy mají slibné úvody, závěry ale slušné dojmy jen pokazí. Co se týče prostředků filmů (hlavních nosných linií), dech dochází dříve "Krvavému sněhu". ()

SeanLSD odpad!

Slušne vymyslený a zo začiatku potenciálne naštartovaný dej s dobrou atmosférou a pohodovými postavami sa pozvoľna ( ak sa pri tak krátkej stopáži dá toto slovo použiť ) zmenil na tú najhrubšiu amatérčinu a neschopnosť. Akoby sa spočiatku zapáleným tvorcom odrazu minuli peniaze, chuť, logika i sebareflexia. ()

ecceHOMMO

Bol tu síce náznak dobrej myšlienky na film, ale tá nebola ani z tretiny využitá a vlastne horor ako taký sa nekonal. Prišlo mi to ako keby sa vývoj deja niekde v polovici zastavil a potom šiel len zotrvačnosťou ( a aj to nešiel dopredu, ale " cúval" ). A z toho čo som čakal a čo bolo vo filme vyslovené ako mýtus a teda krv, kanibalizmus, pomätenie, zúfalosť situácie sa nekonalo nič. Ak by som to hodnotil ako horor musel by som váhať medzi odpadom a jednou * . Ak to beriem ako triller s trochou mysterióznosti tak váham medzi jednou a dvomi hviezdami. Takže to zpriemerujem. ()

Babu_unni

Jedna bezvýznamná hvězda za to, že nápad by se dal zpracovat opravdu zajímavě, kdyby se člověk maličko snažil. Už ze začátku jsem vlastně přesně věděla, jaký na mě film zanechá dojem, jen si počkejte, hned z kraje filmu, na epický pád jedné z postav do extrémně hluboké (<- maximální možná ironie) propasti a její následný hysterický pláč, který jasně dává najevo, že mohla přijít o život! Chuděrka... Ale alespoň to opět pobavilo! ()

honajz odpad!

Studentský amatérský filmeček, kde by člověk toleroval nemastné neslané triky, kdyby to aspoň o něčem bylo. Tvůrci nejdřív vymyslí mytologii, aby se pak pokračovalo jakoby ve slasherových klišé - skupinka mladých přijede do divného města v horách, a pak se už vlastně nic nestalo. Sem tam se objeví nějaká moukou potřená holka v blých hadrech a kyne na chlápka prstíkem, pojď sem, aby mu ukázala další duchy, ale ti jen chodí okolo jak pešek. Chlápek pak zblbne a jestli jste si po příjezdu do chaty říkali, že tu brokovnici někdo použije, tak si pište, že jo. Jinak chata je to luxusní - na jeden generátor utáhne i vyhřívaný bazén, jenom ve sklepě je holt zima. S naznačenou mytologií se vůbec nepracuje, s naznačenou linií "po 25 letech" už vůbec ne, a nakonec vlastně ani nevíme, jak to skončí, ani proč to skončí. Trošičku si to asi chtělo hrát na Shining, ale kde funguje postupný psychologický rozpad osobnosti, to zde má zastoupit "tajuplný" pohled zpoza víček. A ty neuvěřitelně amatérské herecké výkony! Holkám k roli stačilo, že mají velké kozy, chlapy vybírali podle statného těla. Ale když mají vyjádřit strach, tak jim to jde jak psovi pastva. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/krvavy-snih.html ()

• Krvavý sníh byl nominován v 10 z celkových 16 kategorií na festivalu: Los Angeles Reel Film Festival 2009. (Pumiiix)