Jannicke, hrdinka prvního dílu a jediná přeživší masakru na zapadlé horské chatě, je zachráněna a odvezena do nejbližší nemocnice. Zatímco se jí dostane lékařské péče, místní policejní sbor sem dopraví i mrtvá těla jejích přátel, včetně toho vrahova… Tato noční můra ještě zdaleka není u konce! (ČSFD.cz)

drackula

Kým prvý diel dokonale balancoval medzi mantinelmi toho, čo sa od slasheru čaká, pokračovanie odkukalo od svojich známejších a rokmi overených kolegov už aj nejaké konkrétne ťahy. "Snežný muž" sa zmenil na priamočiari besniaci kombajn, ktorý vďaka nutnej dávke nadľudskej výdrže síce stratil na reálnosti, ale v globále to nevadí, skôr naopak. Od druhého dielu sa väčšinou čaká, že bude horší, avšak Cold Prey 2 v mojich očiach prekonal svojho predchodcu. Úprimne sa teším na tretí diel a držím tejto nórskej slasherovej čochvíľa už sérii palce. 90 % ()

Forsberg11

Poviem to takto, keby bol toto americký film, máme už na stole zmluvy na ďalších "X" častí... Veľmi sa však obávam toho, že Nóri nebudú so svojou ješitnosťou na tom až tak zle a trojky sa nedočkám, no bodaj by som sa mýlil. Oba filmy, Fritt Vilt 1 aj 2 som si pustil v jeden deň, pibližne s troj-štvorhodinovým odstupom a malo to účinok ešte o to mocnejší. Pôvodne som vôbec neuvažoval nad tým, že si hneď pozriem dvojku ale zvedavosť nado mnou zvíťazila a tentokrát jej musím byť vďačný. Atmosféra je ešte prepracovanejšia ako v jednotke, vraždy sú rafinovanejšie, herecké výkony lepšie, strach ide proste z každého kúta tej všivavej nemocnice a prenasleduje vás všade kam sa pozriete. Nechcem ale viac spoilerovať, snáď vás len pripravím na jeden naozaj vynikajúci, moderný, atmosferický slasher, ktorý má za posledné roky veľmi chabú konkurenciu. Moje hodnotenie hovorí za všetko, vrelo odporúčam.... EDIT: Tak som sa predsa len našťastie mýlil a Fritt Vilt III už klope na dvere :) ()

ZkuKol

Pokračování jenž udrželo kvalitu, přidalo na akci a počtu obětí i přeživších. Zůstala řemeslná kvalita, ikdyž se vyměnil tvůrčí team, trošku i filtry a střih se zklidnil. Kameraman je laskavý detailista, který si hoví v makrozáběrech a umí je efektně. Příběh opět jednoduchý, sem tam už to trochu smrdí rochlotvorbou následující po úspěchu, ale režisér je dostatěčný šikula, že nás to vlastně ani netrápí. Opět se to z brutalitou tolik nepřehání, ale ubylo atmosféry a je víc soustředění na akci. Film defacto nemá žádnou výraznou chybu, ale na druhou stranu je to jen slušné hororové pokračování, na kterém je zajímavé nejvíc místo původu:-) Jannicke se úspěšně dostala z hotelu do města, co ovšem netušila, že jiný lyžař taky a už si stihl obstarat nové hůlky... 70% ()

BMAJTZ

Naprosto totožný scénář s prvním dílem, jenom jsme se přesunuli do městečka pod chajdou. První velká otázka zní, když si v prvním dílu jeden z hrdinů zlomil nohu, bylo řečeno, že přespí na opuštěné horské chatě, protože to je do města daleko. V druhém dílu daleko znamená maximálně hodinu na snowboardu. Jinak je to klasika, nová naprosto tupá parta lidí, plus jedna přeživší z prvního dílu se nechá jeden po druhém masakrovat. Navazujeme tam kde jsme skončili minule, s tím rozdílem, že se hlavní záporák stal nesmrtelným. Tohle je přesně ten typ hororu kdy fandíte záporákovi a bavíte se nad tím jak ti hlupáci tupě umírají. Standardní klišé momenty, jako když by se měl záporák dorazit a neučiní se tak, můžete jednoznačně očekávat. V prvním díle jsem přidal hvězdu za krásné horské prostředí, druhý si ji už nezaslouží, proto pouze dvě. ()

iXtr3m3

Lepšie ako prvá časť. Kde tí Nóri k tomu prídu? Masaker väčší a pritom stále nie prehnaný alebo až absurdný, ako sme zvyknutí u zámorskej produkcii. Jednoznačne lepšie ako súčasný My Bloody Valentine 3D. Možno to nemalo 3D efekty, ale atmosféra aj keď v podstate predvídateľná, bola spracovaná naozaj "príťažlivo" a "neodolateľne", takže druhé nórske prekvapenie môjho "nórskeho" víkendu. Ešte ma čaká Dead Snow, ak aj ten bude aspoň rovnako dobrý, tak už nepoviem na Nórov ani jedno škaredé slovo, ale samozrejme do hôr ma tam nik nedostane... :-) ()

jondoe

Ani pri najmensom by som necakal, sa v dnesnych casom dockam velmi solidneho a dokonca o trosku lepsieho pokracovania hororvej dojky. Je vidno, ze toto nie je americky film. Americania by z toho spravili dalsiu povrchnu 3-D blbost, ktora by snad zaujala iba brutalnymi a stupidnymi mordami. Toto pokracovanie vsak vsadza na istotu. Pribeh sa z krasnych zasnezenych norskych hor posuva do nemocnice, kde sa lieci hlavna hrdinka, ktora prezila prvy diel. Policia tam dopravi tela jej kamaratov a aj to vrahove. A po jeho oziti sa zacina novy boj o prezitie. Scenarista aj z reziserom navodili fakt vybornu napinavu atmosferu, ktora ma nepustila az do sameho konca. Tak ako mi boly postavy v prvom diele nesympaticke, tak sa mi v tomto pokracovani pacili. Nemam vlastne nic co by som mohol tomuto slasheru vytknut. Nie je to ziadny prelomovy film a vsetko to co sa v tomto fime odohralo sme nespocetne krat videli, ale jedna sa o velmi dobre odovedenu pracu vsetkych ktory sa na tomto filme podielali. Ciste styri hviezdicky. ()

keoma26

Pro mě ještě lepší než první díl, vlastně bych to vůbec nerozděloval a hodnotil společně, protože dvojka vysvětluje i doplňuje, a to nikoli polopatě, ale naprosto účinně, celý rastr příběhu, a to nejsem žádný fanoušek doslovnosti - už jen ten roztomilý paradox, že si v nemocnici personál přesně podle Hippokratovy přísahy oživí svoji vlastní "smrt";-) ()

MareT.

Já jsem s filmem naprosto spokojený, ctí pravidla žánru a má i dobře napsané postavy. Těším se na další díl, protože vrah má celkem charizma a vůbec mi nevadí, že to celé vlastně kopíruje Halloween 2....tak trochu.:) ()

Hanys_

Pro mě o chlup zábavnější než jednička. Děj začíná tam, kde skončil první díl (zdravíme Rec) a ikdyž zase logika dostala dovolenou, tak ta zábavnost byla tentokrát k nezaplacení...6/10 ()

Holina

Je to hodně podobné jedničce, ale tak nějak mě to ještě více zaujalo. Každopádně se zase trochu poodhaluje rouška tajemství šíleného vrahouna s krumpáčem. Dám i trojku. ()

danielosbourne

Ze začátku jsem měl chuť film vypnout a udělal bych to, kdyby mě nezajímalo, jak to s Jannicke dopadne. První polovina je vážně nuda. Nic se neděje a dokonce mi přijde, že v téhle části vázne i scénář. Nudná část je však přebita druhou polovinou, která má tu správnou atmosféru. Závěr lepší než v prvním díle a poslední věta potěší. ()

El_Rabbit

Oba dily by se mozna hodilo hodnotit jako jeden dlouhy film. Nevim jestli to bylo puvodne zamysleno jako jeden dlouhy pribeh, nicmene se i tohle dosti povedlo. Pro druhy dil plati snad to same, co jsem psal u jednicky, napinave, skvela atmosfera, snih, hory, hromada krve... skvely nocni zazitek. Z nejakeho duvodu se mi to dokonce libilo jeste o neco vic nez prvni cast. ()

Mírouš

Překvapivě lepší než první díl. Většnou bejvají dvojky slabší, ale v tomhle případě je to naopak. Atmosféra jak u Rákosníčka (dala by se krájet), napětí, pěkný mordy...Film se nesnaží zaujmput, neboli šokovat krvavejma detailama uříznutých částí těla, nebo vyvrhnutí střev po myslivecku, a přitom je drsnej a svůj účel splní na výbornou. Rád si počkám na trojku. ()

mosnak

Skvělá herečka Ingrid Berdal se dobelhala ze zasněžených kopců až na cestu kde jí borec odvezl do nemocnice. Samozřejmě,že benga musela všechny těla z rokle dotlačit do stejné nemocnice. Magor z krumpáčem ožije a začíná hon podruhé. Hrdince jsem fandil ještě víc než v jedničce. Paráda za 80% ()

tenebrae86

Jasně nejlepší část prozatímní(?) trilogie. Mám strašně rád hororové prostředí nemocnice, takže tenhle film byl něco pro mě. Rozhodně jeden z nejpovedenějších novodobých slasherů. Krutě syrový, hutný, brutální... ()

Zombi

Klasická vyvražďovačka, s bonusem zasněžené norské krajiny a mínusem ošklivé hlavní hrdinky :-) Smrťáky nějsou nějak extra brutální, atmosféra místy slušná. Trocha nadhledu je taky fajn. Slušný průměr. ()

aLPaC

Mě se teda první díl líbil rozhodně víc. Tam byl opuštěný hotel v norských horách, zalitých sněhem, pět nechtěných návštěvníků a jeden bláznivý dvoumetrový vrah. V tomto díle se hlavní hrdinka toho předchozího dostává do blízké nemocnice, stejně jako její mrtví kamarádi a též vrah. Ten samozřejmě ožije a poté je všechno velká vykrádačka druhého Halloweenu. ()

kukentipla

O čem to je? Pokračování poměrně zdařilého hororu Cold Prey se tentokrát přesouvá do nemocnice. Přerostej chlápek s krumpáčem však zůstává. Co já NATO? Na popravu je nám tentokrát servírován nemocniční personál. Nemocnice na kraji města nepůsobí opuštěným dojmem bezmoci jako hotel v prvním díle. Logika je tentokrát na ústupu, a těch pár povedených cool záběrů film ze stereotipu nevytáhne. Rozhodně slabší než první díl (i ty smrti nebyly nic moc). ()