Jazero smrti

Steve vzal svoju priateľku Jenny na romantický víkend k jazeru Eden, aby ju v lone panenskej prírody požiadal o ruku a niekoľko dní spolu strávili v pokoji a samote. Miestna príroda pri zaplavenom lome však nie je až tak nedotknutá, ako sa zdá, a ani zamilovaný párik tu nie je sám. Prichádza partia pubertálnych výrastkov z neďalekej dediny, ktorých jedinou náplňou trávenia voľného času je vzájomná šikana, vandalstvo, násilie na slabších, týranie zvierat a drzé predvádzanie sa pred druhými. Tínedžerom sa nepáči, že na ich obľúbené miesto vnikli votrelci. Steve sa snaží s nimi vyjednávať, ale zbytočne. Nebezpečný kolotoč hrôzy sa rozkrúti vo chvíli, keď partička ukradne Stevovo auto a potýčka sa skončí smrťou psa jedného člena gangu. Skupinka na čele s psychopatickým mladíkom sa im rozhodne pomstiť spôsobom, ktorý sa vymyká ľudskému chápaniu. Rozpúta vražednú hru na mačku a myš, v ktorej sa napätie postupne vyhrotí až do extrémne brutálneho násilia a dvojica zaľúbencov musí doslova bojovať o holý život. Ale utiecť pred bandou nepríčetných tínedžerských násilníkov nebude také jednoduché. Bude to dokonca nemožné! (TV JOJ)

HellFireFery

Obrovské překvapení. Ano, nejedná se o nějaký závratně propracovaný scénář, ale film je natočen tak realisticky, že vám až běhá mráz po zádech. Fandit hlavním hrdinům - to mi bylo předurčeno od začátku filmu, protože jsou sympatičtí, ale "protivníci" nebo spíše banda fracků, Ti by zasloužili tolik utrpení, že to sem raději ani nebudu vypisovat. Já byl spokojený a i když se nejedná o žánr, který vyhledávám, tak jsem se velmi bavil a mohu vřele doporučit. Celý film jsem byl v napětí a doufal, že vše nakonec dopadne dobře. V závěru napětí opadlo a dostal se na scénu pocit štěstí, jenže v tom... ()

dtomanek

Po zhlédnutí tohoto snímku na mne dopadla drtivá dávka tryzny. Zlo vítězí nad pravdou a láskou. Žádný happyend ani naděje. Do poslední chvíle jsem doufal, že ta paní alespoň všechny zatrest povraždí. Je mi líto paní učitelky ze školky. ()

Mustaffa

Dobrý film, docela drsný, ale nějak mi tam neseděla až ta přílišná krutost těch fracků. Že jen tak někoho upálí atd. se mi zdálo až moc. ()

muti

jeden hlupy blb sa ide postavit proti bande este hlupejsich blbov. ich je 5, on je sam. oni maju velkeho psa, on ma frakerku :p namiesot odtiahnutia sa si povie ze im ide vynadat. v meste su len nevrli redneckovia, ale ani teraz necuvne hladat ine miesto. v nicom nema navrch ale ani tak si to neuveodmuje, ked ho napadnu tak im zabije psa, co je nehoda. odhodi noz. ma nevyrovnany ucet a nehca ho otvoreny. uz som danvo prekrocil hranicu ked si typek zalsuzil zomriet. oni ho chceli zrazit, on ich nie. namiesto obrany uteka. wtf? kto by sa choval po cely cas takto? v tychto filmoch ma vie taketo spravanie postav iritovat najviac. chalani su sice len eenageri ale ajtak sa cudujem ze tu zenu nik nechcle znasilnit, bola celkom fesna :) od takehoto zanru by som to urcite zaradil a film nie je stary cize dnesna mladez... no ved viete :P inac hlavny zapornak je dobry drsnak, davam bod za neho. siuper to zahral, snad len neostal trochu psychicky naruseny po natacani :D piata hviezdicksa za zaver a clekovu subzanrovu preciznost. moje vycitky ku konaniu postav davam tentokrat bokom, btw vo filme hovoria hnusnou anglictinou, takmer nicomu som tym deckam nerozumel, urcite pozerajte s titulkami ()

Crybaby

Ako príklad oveľa lepšieho filmu s podobným námetom spomeniem priam geniálny francúzsko-rumunský počin Ils, ktorý vás nenechal ani chvíľu s pocitom bezpečia. Toto bol film pri ktorom ste mali trištvrte stopáže nervy zo zle vybraných hercov, naťahovania scén atp. Čakal som od toho oveľa viac. ()

ndee

Po té co si Fassbender "zahrál" v tomhle filmu, nemůže už počítat s tím, že by si někdy zahrál v Expendables 6. Leda tak v Brokeback mountain 2, kde by se s koulí v držce a v obleku gimpa oddával slastným neřestem 15-ti letého smrada. ...Tenhle film je nehorázná kravina akorát tak na nasrání. Jedna hvězda za pěknou přírodu. ()

nemer

Nejděsivější film, který jsem viděla. Zhlédnuto v pokročilou noční hodinu. Ještě následující den by mi bylo zle. Víckrát vidět nechci. To není horror, to je současnost. Aneb může se to stát i Vám. ()

kubilov

Americké, španělské.. prostě jakékoliv horory zásadně nevyhledávám, protože je to dle mého názoru v 95% pokleslý žánr plný nesmyslných klišé, takže jsem k Eden Lake původně přistupoval poněkud s despektem, což se však záhy ukázalo jako neuváženost. V první řadě nejde o horor v tom smyslu jak ho známe, spíše je to taková ujetá psychologická hříčka s pár velice brutálními scénami a s děsivou atmosférou, která je vytvářena už od úplně prvních záběrů. Bizarní spor mileneckého páru s partičkou nevycválaných teenagerů pod vedením psychopatického chlapce, jenž má zřejmě problémy v mozku po tatínkovi, je kvůli maličkostem a mladické nerozvážnosti doveden až do toho nejextrémnějšího extrému a závěr? Ten to celé jen podepíše. Několik minut před koncem jsem se navíc přistihl jak si přeji ať už to skončí, já budu moct dát 5* a jít zase dále, přičemž k Jezeru smrti už znovu zabloudit nehodlám. ()

Slam7

Tak na tenhle film POZOR! Možná se to na první pohled tváří jako chujovina, ale nenechte se zmást. Musim říct, že to je fakt dobrý...kolikrát si člověk stáhne film, kterej chce dlouho vidět a má velký očekávání a nakonec je zklamanej. Tohle je ten pravej opak...ani nevim, že něco takovýho existuje, jen tak si čumim na telku a v 11 večer zničehonic Jezero smrti a výsledek? Byl jsem nadšenej, fakt výbornej thriler! ()

JacksLFC

Jezero smrti neni až tak horor, který bychom očekávali a produkce z Velké Británie si ani nemusela tolik lámat hlavu ze scénáře. Z filmu lze jasně vidět, jak se doopravdy chová britská mládež a jak je stanovený místní britský zákon strašně na hlavu. "Děti" (épe řečeno smradi) si v Anglii můžou v podstatě dělat co chtějí a rodiče ani žádná dospělá osoba s tim nikdy nic nezmůže. A právě o tom vypráví i Jezero Smrti, kde přesně poukazuje na nevychovanost dětí, kde si dokonce rodiče myslí, jak jsou úžasní a bez problémový. Ale pravdy na tom asi moc nebude že? 3/5* ()

vodkasesemte

žádnej happyend, teda pro běžné publikum, i když se přiznám, že tady jsem jí i přes všechny ty její přešlapy fandil. a to by mohlo pomoct žánru, kdyby se takových filmu rodilo více, třeba v poměru 1:1. nakonec z toho byl krásně poučný, výchovný snímek a možná bychom to s tou humanitou a vohleduplností tolik nepřeháněli. přes všechny pozitiva mě ta obecná demence hodně srala, třeba když se málem vomluvil za to, že mu zapíchl psa, protože to bych já udělal už na tý pláži. ()

waltosin

Opravdu šok když jsem zapl ČT2 a čekal jsem nějaký ubohý horor o příšeře v jezeře, ale to jsem se šeredně spletl. Napínavé od začátku jak se to pomalu rozjíždí a pak vyvraždovačka. Opravdu smutnej konec, kterej dopadl špatně, ale určitě je třeba se zamyslet a zajímat se o svoje děti, co právě dělalají, nebo to dopadne jako v Jezeru smrti! 80% ()

xzajox

Jejda Mariška, toto bola hovadina. Síce je to rok 2008, ale vtedy už predsa museli vedieť, čo to je trápne opakovanie klišé a predvídateľný scénár. Najprv to bol klasický pekný začiatok, tam sa dalo aspoň pozerať na milý párik Fassbendera a Reilly, prípadne aj pár záberov na bikiny. Potom išla zábava z pozerania inou cestou ako ja. Milý párik začal bojovať s jedným psycho deckom o prežitie a ja s príliš mäkkým červeným tlačítkom na ovládači (tlačítko bohužiaľ vyhralo, nevypol som). Keby toho zasrana preklepol dákym kusom dreva cez hubu ešte na začiatku, celá jeho parta detičiek by sa rozutekala. Lenže pán Watkins napísal scénár o blbečkovi a tak chudák F-Bender tentokrát hral blbečka, ktorý síce ukáže chlpatú hruď, no potom na rady svojej dámy radšej stiahne chvost, začne utekať a nechá sa ...(nebudem spoilovať)... Och, trápne. No a potom už nebolo na čo pozerať, Reilly bola špinavá, už sa mi nepáčila a presne mi bolo jasné ako to skončí. Žiadne prekvapenia, blbosť. 28% - 1* ()

Kub_ees

Tak toto bol teda fakt drsný thriller. Toľko napätia pokope, to nie je možné. Rozbieha sa to vlastne už od začiatku, keď mladý pár príde prvý krát do kontaktu s tými krutými, nevychovanými nespratníkmi. Teda, to čo im tam stvárali, bolo nie že hrozné, ale priam desivé. Zobrazenie toho všetkého je vydarené a film si tak vytvára hrozivú atmosféru. Prostredie v lese, kde mladý pár proti presile nespratníkov nemá šancu, je tiež dobré. Nachádzajú tu chatky a rôzne podobné veci kde sa môžu skryť, pokiaľ ich nevypátrajú tí fagani. Inak to všetko bolo asi len kvôli mrtvému psovi, alebo len tak pre zábavu. Ale tento výlet rozhodne zábavne nedopadol. Čakal som väčšiu pomstu, no nakoniec aspoň niečo. Koniec samotný sa mi nepáčil, ale celkový dojem z filmu je aj tak veľmi dobrý. ()

lobo87

Veľmi nepríjemný film, ktorý sa môže pýšiť skvelým obsadením (dnes by si tu už asi Fassbender nezahral...). Síce to trvá len hodinu a pol, ale máte pocit, že to utrpenie je nekonečné. Skvelá atmosféra i záverečná pointa. Kvalitná filmárska robota... 75% ()

Karlos8

Tak tohle je prostě síla. Tenhle film má náboj a snad všechno, co může podobně hororový snímek obsahovat. Poklidný výlet kamsi, kde to nikdo nezná, se během chvíle změní v holý boj o život. A může za to kdo jiný, než parta pubertálních děcek, které si neváží ničeho, natož sami sebe. Vybrané parchanty bych doma chtít opravdu nechtěl, proto si také myslím, že vybrat tuto smečku bylo velmi náročné, jelikož podobné ksichty se nevidí každý den. Velmi drsné jezero smrti s fantastickým závěrem. ()

amlik

Sice se občas objeví nějaká ta klasická, v hororech téměř nevyhnutelná absurdita, nebo až debilita, ale tenhle film je pro mě důkaz, že i přes tyhle negativa lze film hlavním obsazením (Kelly Reilly) a pro mě zajímavym scénářem-nepotopit, nebo spíš vytáhnout. ()

Pajislav

To sedí na ty uřvaný, frajerský, agresivní grázlíky 5+ (ano 5+, už i ty jsou NEcepovaní rodiči a udrží v hubě cigáro a jsou schopný po vás vrhat z chtíče kamení a řvát nadávky a kopat) co se dnes flákají a řvou po ulicích a neví co by dřív zničili a koho napadli... negramoti, vyhledávající konflikty. A samozřejmě zdržujících se ve skupinkách, hrdinové :) a holky je baští, jaký jsou to borci nebo jsou ony nakonec ještě horší. Zdokonalený obraz svých rodičů. nej komentáře: AngelAngie, TheRaven ()