Sú síce partneri, ale nemohli by byť rozdielnejší - losangeleskí policajti Martin Riggs (Mel Gibson), výbušný bitkár s dušou romantika, a jeho partner Roger Murtaugh (Danny Glover), vyrovnaný otec rodiny s jediným prianím - dožiť sa v pokoji dôchodku... To však s Riggsom nie je vôbec jednoduché. Keď sa jedného dňa dostanú k náloži v podzemí jednej z mnohých luxusných kancelárskych budov, výsledkom Riggsovej horkokrvnosti je kopa trosiek a vzápätí degradácia na obyčajných pochôdzkárov. Tak si Murtaugh určite posledný týždeň pred dôchodkom rozhodne nepredstavoval... S Riggsom sa však ani na ulici nenudí. Hneď v prvý deň sa stanú svedkami prepadnutia banky. Obaja detektívi dostanú šancu prípad vyšetriť a okamžite sa dostanú do konfliktu s temperamentnou agentkou Lornou Coleovou (Rene Russo), ktorá má s nimi spolupracovať. Kým sa hádajú, je ich jediný zdroj informácií zavraždený bývalým policajtom Jackom Travisom (Stuart Wilson). Do prípadu sa samozrejme zapletie aj starý známy Leo Getz (Joe Pesci), živiaci sa teraz ako realitný agent. Dvojici detektívov prezradí, že Travisovi zaobstaral permanentku na hokej a vydá sa spoločne s nimi na štadión. Tu Travisa skutočne objavia, ale ten im utečie. Vzťahy medzi sebavedomou Lornou a oboma kolegami sa pomaly otepľujú, a to nielen pri vyšetrovaní - ale pokiaľ ide o Riggsa, i v súkromí... Pátranie sprevádzané množstvom dramatických naháňačiek a prestreliek zavedie detektívov až na Travisom financovanú stavbu domu v Mesa Verde, kde sa rozpúta finálna prestrelka, pri ktorej musia Riggs, Murtaugh i Coleová dokázať nielen odvahu a presnú mušku... (TV Markíza)

Mouchal

Vzhledem k tomu, že třetí Smrtonosná past jede v zajetých kolejích svých dvou předchůdců, postrádá celkem smysl se tu nad ní nějak více rozepisovat. Třetí díl znamená pro Mela další vrznutí, spoustu hlášek (přesně tak, jak to známe) a opět nevýrazného a nijak skvělého padoucha, kteří této sérii chybí jak mě dětská skluzavka. Bohužel podobností už je zde opravdu mnoho a já vzhledem k tomu, že jsem všechny tři díly zhlédl během tří dnů, začíná se mi to do sebe všechno slévat. Nicméně Gibson hrající si na psa pobaví pokaždé, Leo Getz je pořád ta stará osina v zádeli a Glover je stále starý na tyto sra*ky. K tomu nám přibyl ženský element v podobě Rene Russo, která mě nijak neoslnila, ale vyloženě nevadila. Její předbíhání se s Melem, kdo během svého života utržil rozsáhlejší poranění je poměrně zajímavé. Každopádně i přes všechny ty chyby je to prostě stále parádně vtipná a akcí nadupaná podívaná a můžu s klidem říct, že tito hoši jsou ve špičkování se špičky! 80% ()

Likan7

Smrtnosná zbraň se trochu překulila z akční kriminálky do čistokrevný akční komedie a nemůžu říct, že by to bylo na škodu. Pocitově je to sice nejslabší díl série, ale přesto to jsou velmi spokojené 3*. Mel a Danny jsou jak ryby ve vodě a kdyby nebylo ultraotravnýho Joea Pesciho, byl bych vlastně i spokojenější. Konečně ale Martin dostal holku! :-) ()

Nix

Stále plno hvězdiček, plno hlášek, plno akce, plno zábavy. Takhle se to prostě dělá, Mele a Danny, jste borci a díky za vše. ()

Inozuka

Osvědčený model z dvojky vybroušený do dokonalosti ... akce, hlášky a spoustu křiku. Sehraná trojka Gibson, Glover a Pesci doplněná o Rene Russo tenhle film táhne jako odbrzděná lokomotiva. Esence devadesátek. ()

rublik05

Ani napotřetí Smrtonosné zbrani nedochází dech, Mel Gibson i Danny Glover stále mají charisma na rozdávání, chemie mezi nimi se každým dílem umocňuje, Joe Pesci mezi ně skvěle zapadl, výborná je ale i Rene Russo. Je pravda, že Smrtonosná zbraň 3 je už spíše akční komedií, tvůrci však stále dokáží poměr mezi těmito dvěma žánry vybalancovat, takže příběhu nechybí jak humor a hlášky, tak i výborná akce a dramatické momenty. Za mě spokojenost, Smrtonosná zbraň 3 mi kvalitativně přijde víceméně stejně povedená jako předchozí díly, pořád je to výborná podívaná, kterou si pokaždé moc užiju. 10/10. ()

RedRose

Asi bylo jasne ze se treti dil predchozim tezko vyrovna, ale dle meho nazoru se to povedlo alespon tak ze je jen maly kousek za nimi a stale je to skvela podivana! ()

Alojs

Výrazný odklon od ryze akční linie a střízlivého humoru. Tady už se šlape podle "nataženého sitcomu". Což však vůbec nevadí - postavy důvěrně známe, je jich hodně a stále přibývají. Je to potrefené, ale zatraceně zábavné. Gibson se pro tuhle roli narodil. Vzpomínka na dětské časy, kdy jsem si prvně koupil Cinemu a zcela jí propadl. 4* ()

john.h

Stále si to drží vysokou laťku a snese to srovnání s předchozími díly. Přibývá zde drsňačka Rene Russo, která se ke Gibsonovu magorství dobře hodí. ()

kyLuke

Je to sice slabší , než předešlé dva díly , ale stále výborné ! Hlavní herecká trojka podává své klasické výkony ( tedy výborné) !!! Skvělý scénář a výborná režie vše navíc podepírají . Akorát zkrácení by filmu trochu prospělo . ()

Stanix

Třetí díl nijak zásadně nevybočuje z řady, pouze subjektivně je pro mě méně oblíbený než předchozí dva. Jinak se samozřejmě v zásadě jedná o stejnou porci zábavy jako před tím. Rene Russo zapadla naprosto přirozeně a Joe dostal větší prostor. Nejlepší scéna je hned ze startu. Oops! ()

papadoce

Nádherné moderné úvodné titulky s dokonalou hudbou. Bol som unesený v deväťdesiatych, teda aspoň takto si to pamätám. Ani po rokoch nezmením svoje hodnotenie čo i len jediného dielu série LW. Rodina sa rozrastá o ďalšieho psa a babu, Riggs je stále magor, Murtaugh nerozhodný dôchodca, Leo Getz kšeftár na pohľadanie, Murphy dokonalý šéf a tak ďalej a tak ďalej. Všetky diely majú jedného spoločného čitateľa či menovateľa a tým je pozitívny pocit na konci aj počas. Je úplne jedno, aký to má vážny priebeh, vraždy, drogy. Je to proste tak sympaticky popretkávané pozitívnymi niťami, že divák ma na konci hrozne dobrý pocit a chce si tú jazdu zopakovať znova. Nejde nevytvoriť si vzťah ku každej z postáv, či už z ústrednej dvojice alebo vedľajších rolí. Toto sa proste Donnerovi vydarilo a laťku dokázal udržať 4krát. Vec vo filmovom svete len zriedkakedy vídaná. Bravo. ()

Duke90

V dalším zběsile výbušném dobrodružství Martina a Roge už se člověk směje i u akčních scén a obzvláště při těch s ostrou ženou Rene Russo, která nakopává zadky devadesáti kilových chlapů, jakoby nic. Riggs má pořád rád psy a dovede se jim přizpůsobit v každé nestandardní situaci, kdežto Roger je po zkušenostech s "nebezpečnou toaletou" o poznání více vyplašený z výbušnin. Ještě že tu máme Lea Getze - chlapa do každé nepohody, který na vás zařve: "No ty ses posral!" jen když mu prostřelíte pneumatiku. Za mě možná nejlepší díl, ale na pět hvězd to pořád nevidím... ()

Fanak

Nejen díky Rene Russo stejně oblíbené jako první díl. Předvádění jizev je jednou z nejvtipnějších erotických scén v dějinách filmu:-). ()

pekas

Z tohoto dílu mi utkvěly hlavně dvě scény - seznamování se psem a seznamování s jizvami. Tak jsem si ho v TV osvěžil a pořád ještě magie hlavních protagonistů funguje. Dobrá akce a hlášky, už to sice začíná být trochu stereotyp, ale ještě baví. Pořád ještě za pět, ale malinko to slábne. ()

walkingdead

Lethal Weapon v lehce modernějším hávu, trochu míň hlášek, trochu víc dramatu, trochu víc Lea, ale pořád skvělá jízda. Úvod i závěr geniální. Aspoň, že zachránili tu kočku. ()