Sú síce partneri, ale nemohli by byť rozdielnejší - losangeleskí policajti Martin Riggs (Mel Gibson), výbušný bitkár s dušou romantika, a jeho partner Roger Murtaugh (Danny Glover), vyrovnaný otec rodiny s jediným prianím - dožiť sa v pokoji dôchodku... To však s Riggsom nie je vôbec jednoduché. Keď sa jedného dňa dostanú k náloži v podzemí jednej z mnohých luxusných kancelárskych budov, výsledkom Riggsovej horkokrvnosti je kopa trosiek a vzápätí degradácia na obyčajných pochôdzkárov. Tak si Murtaugh určite posledný týždeň pred dôchodkom rozhodne nepredstavoval... S Riggsom sa však ani na ulici nenudí. Hneď v prvý deň sa stanú svedkami prepadnutia banky. Obaja detektívi dostanú šancu prípad vyšetriť a okamžite sa dostanú do konfliktu s temperamentnou agentkou Lornou Coleovou (Rene Russo), ktorá má s nimi spolupracovať. Kým sa hádajú, je ich jediný zdroj informácií zavraždený bývalým policajtom Jackom Travisom (Stuart Wilson). Do prípadu sa samozrejme zapletie aj starý známy Leo Getz (Joe Pesci), živiaci sa teraz ako realitný agent. Dvojici detektívov prezradí, že Travisovi zaobstaral permanentku na hokej a vydá sa spoločne s nimi na štadión. Tu Travisa skutočne objavia, ale ten im utečie. Vzťahy medzi sebavedomou Lornou a oboma kolegami sa pomaly otepľujú, a to nielen pri vyšetrovaní - ale pokiaľ ide o Riggsa, i v súkromí... Pátranie sprevádzané množstvom dramatických naháňačiek a prestreliek zavedie detektívov až na Travisom financovanú stavbu domu v Mesa Verde, kde sa rozpúta finálna prestrelka, pri ktorej musia Riggs, Murtaugh i Coleová dokázať nielen odvahu a presnú mušku... (TV Markíza)

sedm.1

Ikdyž i trojka je stále nadprůměrná, skvělá zábava, z prvních třech dílů jde bohužel o nejslabší pokračování. Moc tedy ale nevím kde hledat tu největší příčinu, neboť dvojka Gibson, Glover pořád hází nezapomenutelný hlášky, a ani Joe Pesci se pak nenechává vůbec zahanbit, takže perfektní a především fungující humor tu stále kraluje, pár vyloženě kultovních scén se tu také najde, akce je dost, je dynamická, nápaditá a vůbec celkově zábavně zpracovaná, zápletka je opět poměrně dost odsunuta na druhou kolej, ovšem nijak zásadně nenudí, atmosféra a stylovost též zůstali zachovány z předchozích dílů, a tak i v tomto směru u mě převládá spokojenost. Pravdou nicméně je, že obohatit tým o ženský prvek nebylo zase až tak z mého pohledu šťastné, a to to ještě poměrně výrazně zachraňuje sympatičnost Rene Russo, ale jak její postava, tak její celkový zásahy do děje mě až tolik nebavili a jen ubíraly čas řádění ústředního pánského dua. A ani záporák nebyl tentokrát na příliš vysoké úrovni, neměl koule, ani charisma a ani jeho přítomnost trojku tedy rozhodně neobohatila a hlavně neoživila. Třetímu dílu navíc chybí i výraznější tempo, disponuje pár hluchými místy, což bylo v předchozích dvou dílech zcela nemyslitelné, takže asi proto nejsem až tolik nadšený, nicméně, jak jsem zmiňoval, i tak jde pořád o hodně sympatickou a zábavnou jízdu, která právem patří mezi opravdu klasické podívané. ()

Kaceris

Tak ja na toto nemôžem povedať viac, ako že táto séria, bola, a vždy bude TOP. Ale najviac sa mi páči tento, a druhý diel. A prečo? No, tak strašne kultové scény, na ktorých sa človek dokáže zasmiať aj bez toho aby sa chcel, dobrý príbeh, námet, od prvého dielu sa smrtonosná zbraň len posúvala hore, a tento diel je ten, ktorý to dostal na tzv. "Mount Everest". Dobré scény, Gibson a Glover, legendárna dvojica, nemám čo dodať. ()

herr_carter

I když se jedná stále o naprostý nadstandard svého druhu, musím konstatovat, že díky výběru hlavního nevýrazného padoucha a pro mě neznámého herce ztratil tento díl lehoulince na své superúdernosti. Zase na druhou stranu sledovat herectví a krásu paní Russo zažene ihned všechny obavy. Doufám,že někdy v budoucnu vznikne podobná série, kterou se pak budou bavit další a další generace. Křižovatka smrti je jedna z těch mála,která se Smrtonosné pasti alespoň na pár kilometrů přiblížila.................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Sdoom

Oproti dvojce, vlastně i jedničce poměrně znatelný propad a asi nejméně zapamatovatelný díl celé série. Největší slabinu vidím ve scénáři, který je takový rozháraný a děj je pak kvůli tomu neucelený. Přesto to stačí na 4hvězdičkové hodnocení, protože ostatní aspekty jsou stále na velmi vysoké úrovni. (Blu-ray, orig.) ()

jondoe

Toto pokracovanie povazujem za najslabsie zo vsetkych styroch casti. Aj ked tu humor nechyba a akcie sa tu tiez najde jedna sa uplne priemernu akcnu komediu, ktora len tazi zo svojho slavneho mena. Chyba tu lepsi zaporak a celkovy dej je nudny a nema co ponuknut. Esteze tam scenarista vsunul par dobrych hlasok a par scen, ktore sice su vtipne a aj akcne, ale z celkovym ilmovym dejom moc nesuvisia ( vyhodenie budovy na zaciatku filmu ). Oproti prvym dvom dielom je to proste slabocky cajicek. ()

iXtr3m3

Skvelé ako vždy a aby sa to neohralo, tak pridali síce suchú Rene Russo, ale zato peckového Joea Pesciho. Pecka. Adrenalínová jazda ako má byť, tie pravé 90-te roky... :) ()

Nassau

/++++/When you retire, you're not just retiring you, man! You're retiring us! Tentokrát "jen" hodně povedená komedie. Napětí a solidní záporáci prvních dílů jsou pryč. Zůstává dobrá akční komedie s pár hluchými místy a vykloubeným ramenem. I tak nadprůměr. (8/10) ()

Zagros

Třetí díl opět vsadil na osvědčenou dvojku. Mix akce a napětí okořenil další špetkou humoru a zatím to nepřehnal. Přihodil dvě nové postavy a zejména s postavou Lea Getze (skvělý Joe Pesci) se trefil parádně, ten tam sedl opravdu dokonale. Především díky němu zůstávám i já na čtyřech hvězdách, které jsou jen o něco málo menší než u předchozích dílů. ()

HiddenDragon

Dil s nejlepsimi uvodnimi titulky, ale u ktereho uz "mira ukecanosti" prekracuje obcas unosnou mez :) Tvurci zachovali postavu Leo Getze (Pesci), z ktereho je ted jakysi kamos, informator a realitni agent v jedne osobe. Zapletka se tentokrat toci kolem nelegalnich zbrani, ktere zahadnym zpusobem mizi primo z policejnich skladu zabavenych veci. Na scenu se tedy dostava i oddeleni vnitrnich zalezitosti v cele se sympatickou R. Russo. Trochu skoda, ze "zahodili" psa Sama z druheho dilu, aby ho mohli nahradit bojovejsim plemenem :) ale tak je to jen pes :) Horsi je opravdu vetsi frekvence "slovnich kulometu", kdy uz je tezke stihat titulky, natoz poslech. Takze vcelku doporucuju cesky dabing. [po titulcich je jedna dotacka] ()

cab

Treti pokracovani skvele serie, kde ma detektiv Murtaugh naplanovan brzky odchod do klidneho duchodu, si nezada co do kvality s dily predchozimi. 90% ()

Rssa

Sice slabší než první dva díly, ale pořád klasika jak Brno. Už je to sice spíše komedie než drsná akce, ale v rámci žánrřu pořád výtečný kus. 85 % ()

Slimak

Hups a je tu trojka....co že to znamená??...je tu Joe Pesci a Rene Russo...oblíbení Vodnáři.Parádní finále v rozestavěnym baráku bych mohl vychvalovat dlouho,dlouho...jako rejžu by mne nemrzelo strávit těch pár let života prací na této sérii filmů... ()

dopita

Třetí díl už není taková bomba jako byla dvojka, ale je o fous lepší než jednička. A to lavně díky humoru. Třetí díl je jednoznačně nejvtipnějším dílem se spoustou brilantně vypointovaných dialogů a scén. Celkově se tvůrci tak trochu propracovali až k mírné sebeironii. Navíc je jasně vidět neustálý posun ve vývoji postavy Martina Riggse. V prvním díle magor se sebevražednými sklony se díky práci, milostnému vzplanutí (ve dvojce i trojce) a sílícímu přátelství s Rogerem, postupně změnil ve vyrovnanýho chlapíka plnýho energie a chuti do života. Jestliže ve dvojce tvůrci bez problémů do filmu začlenili další postavu Lea Getze, tentokrát opět bez problémů přibyla postava Lorny Coleová. Film tím jenom získal. Škoda děravýho scénáře, ale atmosféra a pohoda filmu je na tak vysoké úrovni, že to ani moc nevadí. ()