Martin Riggs a Roger Murtaugh majú chrániť korunného svedka Lea. Popri tom však vedú neľútostný boj s Ruddym, juhoafrickým konzulom, ktorý stojí za drogovým syndikátom a praním špinavých peňazí. Obaja detektívi majú dostatok dôkazov, ale Rudd a jeho zabijáci pod rúškom diplomatickej imunity nerušene pracujú ďalej. Riggs, prezývaný Smrtonosná zbraň, sa uchýli k nevyberaným metódam a využije proti Ruddovi aj jeho príťažlivú sekretárku. Medzi gangstrami a obidvoma policajtmi vypukne nevyhlásená vojna. Murtaugh so šťastím unikne nastraženej bombe a Riggsov karavan sa po stretnutí s Ruddovými mužmi zmení v rozstrieľanú trosku. Nezničiteľní detektívi však pomaly získavajú prevahu a Rudd sa chystá na ústup. Schyľuje sa k rozhodujúcemu stretnutiu v priestoroch losangelského prístavu. (TV Markíza)

sir-dave

O malinko lepší než jednička. Joe Pesci, Patsy Kensit přidávají plusové body, záporák lepší, přesto pro mě lehce nadprůměrný skoro devadesátkový akčňák. ()

fantoci

Je to trochu komedie je to hodně akční ale má to hodně drsný scény. Tohle by jste měli vidět aby jste si udělali obrázek a tom, že Mel Gibson je možná po natočení téhle serie opravdu šílenej ()

ing.Frosty

Už jednička je geniální, ale dvojka je ještě o stupínek výš. Joe Pesci, jako Leo Getz, naprosto perlí. Zároveň je to celé naprosto nekompromisní, drsný a daleko osobnější. Není tady snad žádné slabé místo. Scénáristi, režisér a hlavní dvojice v životní formě. A navíc excelentní dabing. ()

LeoH

Trochu to přece jen stárne, z původního plného počtu budu muset hvězdičku srazit. Jenže Patsy Kensitová je pořád tak moc můj typ, až to hezké není, a závěrečnou megakatarzi, kde masochista Gibson s taťkou Gloverem, jak to říct a nespoilovat… ventilují vztek manipulací s předměty o velké hmotnosti, nepřestávám fyzicky prožívat. V oddělení guilty pleasures pro mě tudíž stále jedna z nejzásadnějších položek. ()

Sfinkter

Stejně dobré jako první díl, navíc se hodně přidalo na vtipech, na kriminálku jsem se asi smál až moc. Stromeček ozdobený kondomy a závěr v přístavu, luxusní záležitosti. ()

Qitek

Když jsem byl děcko, přišlo mi to drsné, dynamické, smutné, sexy... Prostě lepší akční film jsem neznal. A to jsem valil Van Damma, Stallona, Arnieho a měl 3 % toho vkusu co dnes. Nejlepší smrtonosná zbraň! A i dnes to tomuto kousku svědčí a hlavně čím dál víc sluší... ()

Mrkvič

Asi jako každý druhý tomuto filmu přicházím na chuť stále víc a víc. Zábavná hlavní dvojice ještě doplněná a Joea Pesciho, který si vystřihl pro něj nezvyklou roli nešikovného trouby. ()

BROKEN_

I když se jedná o dvojku, tak si tento filmeček udržek kvality i přitažlivost jedničky. Navíc se zde poprvé objevuje postavička Lea, která vás svou zábavností nezklame. Ve zkratce, filmy s detektivy Murtaugho a Riggsem patří k mým oblíbeným a vždy se na ně rád podívám. A hlavní je i to, že se tak rychle neokoukají. ()

_DAVE_

Uderna dvojka Glover - Gibson v jeste blaznivejsi akci. Stihnou toho opravdu mnoho, vysmivat se rasizmu, znicit bombu od "hajzlem" a taky zborit autem milionovou rezidenci.. Parada :-) ()

danoo

Richard Donner pritvrdil, čo sa týka násilia, akcie, napätia a samozrejme neodmysliteľného vtipu a sebarecesie. Ja som zasa hodnotenie celej série znížil, pretože som sa tak "nevznášal" ako v päťtnástke, keď som Smrtonosné zbrane videl prvý raz. ()

BS

Když jsem včera viděl titulky tohole dílu nelenil jsem a zvedl jsem hodnocení z 4 na 5. Geniální film, plný skvělých hlášek ve venikajících dialozích a se skvělými výkony obou hlavních protagonistů... Co víc si přát? :) ()

LadyDevil

Sakra, to byla ale pecka! Nikdy bych neuvěřila, že dám žánru Komedie / Krimi / Akční / Thriller maximální počet hvězdiček, ale nemůžu jinak. Akce za akcí, hláška za hláškou, nekontrolovatelný výbuchy smíchu, pěknej a silnej děj, sympaťák Gibson, tragéd Murtaugh (obzvlášť scéna se stromečkem z kondomů a odpalování zadku byla opravdu megapikantní:-D), geniální humusáci v rolích příšerně agnlicky mluvících záporáků..zkrátka od začátku do konce perfektní zábava, už dlouho mě tak film nebavil, a to hned od začátku v jednom kuse až do konce....tleskám:-) ()

lennyd

Riggs (Mel Gibson) a Murtaugh (Danny Glover) dostávají novou práci - i když takovouto si teda nepředstavovali. Mají ochránit korunního svědka v procesu s mafií, účetního Lea Getze až do vlastního procesu. Ale hned po pár minutách jej musí ochránit před prvním útokem, a tak se sami vydávají zjistit, kdo za celou věcí stojí. Jenže hlavní padouch si z nějakého vyšetřování nic nedělá, a pod rouškou dimplomatické imunity dál kuje svoje pikle. Ale co je to diplomatická imunita proti kulce z pětatřicítky, že ano ... I když žánr "buddy-movie" nepatří k mým úplně nejoblíbenějším filmovým žánrům, série Smrtonosná zbraň jej u mne rozhodně zachraňuje. A dvojka Smrtonosné zbraně, asi jako jediná filmová dvojka, překonává svého (také ne špatného) předchůdce. Obě dvě hlavní postavy od prvního dílu prošly razantním vývojem - Riggs už taky občas přemýšlí než někam vlítne a naopak Murtaugh se taky dokáže parádně rozpálit (viz scéna na jihoafrickém konzulátu). Gibsonovi i Gloverovi role dokonale sedly, navíc je zde svým přehráváním, ale naprosto na místě, podporuje i Joe Pesci. Jednoduše a prostě, líbilo se - a moc.. ()

anli

Pokračování geniální jedničky,kde se poprvé objevuje skvělý Joe Pesci(tvůrci potřebovali novou a vtipnou postavu) a nádherná Patsy Kensit(kterou bychom rádi viděli i v pokračování,ale scénář je k některým postavám nemilosrdný...).Jinak Richard Donner vše drží opět pevně v rukách,příběh je opět skvěle napsán,oplývá spousta nápady a nezapomenutelnými hláškmi a vtipy.Málokdy se stane,aby dvojka měla sílu jedničky.Tady se to beze zbytku podařilo a opět je to jedna velká jízda od začátku do konce.U mě opět smrtonosných 100% a asi se nebudu chvíli koupat v moři. ()

Luk80

Tohle je jeden z dalších důkazů, že se pokračování rovná jedničce, ne-li přesahuje jeho kvality. Nestarnoucí klasika plná skvělé akční zábavy a kondomů:-) Mít bombu na hajlzíku není zrovna příjemné. ()