Martin Riggs a Roger Murtaugh majú chrániť korunného svedka Lea. Popri tom však vedú neľútostný boj s Ruddym, juhoafrickým konzulom, ktorý stojí za drogovým syndikátom a praním špinavých peňazí. Obaja detektívi majú dostatok dôkazov, ale Rudd a jeho zabijáci pod rúškom diplomatickej imunity nerušene pracujú ďalej. Riggs, prezývaný Smrtonosná zbraň, sa uchýli k nevyberaným metódam a využije proti Ruddovi aj jeho príťažlivú sekretárku. Medzi gangstrami a obidvoma policajtmi vypukne nevyhlásená vojna. Murtaugh so šťastím unikne nastraženej bombe a Riggsov karavan sa po stretnutí s Ruddovými mužmi zmení v rozstrieľanú trosku. Nezničiteľní detektívi však pomaly získavajú prevahu a Rudd sa chystá na ústup. Schyľuje sa k rozhodujúcemu stretnutiu v priestoroch losangelského prístavu. (TV Markíza)

Jeand´Boa

Snímek, od jehož uvedení se i obyčejné posezení na toaletě z klidné (pokud nemáte nějaké značné potíže) záležitosti stala poněkud nervźní situace... kvalitou snímek odpovídající jedničce... a to je vždy potřeba pochválit a ocenit... ti dva jsou prostě perfektně složené a do sebe zapadající dílky puzzle... ()

Redix

Všechny díly byly super a hlavně taková nenápadná role toho jejich kapitána byla super. "Já na to seru!" lll "Hej Rigssi víš co to znamená?" "Jo,to samý co tohle,ale já ti na to seru" :D ()

bif

Klasická akční pecka Richarda Donnera, kterou asi každý zná, Leo Getz je skvělý stejně jako Gibson a Glover, ale akční scény jsou spíše tuctové a nepříliš nápadité, nepřátelé jsou příliž hloupí atd. joo tohle by se v "Ultimátu" nestalo.... ale Ultimatum mame jen jedno :-). ___________ S odstupem času povyšuju na 5. Neskutečná, kultovní klasika. ()

Stíba

Když sem dvojku Smrtonosný pasti viděl před dva a půl rokama naposled a udělil jí tady 4* tak sem asi musel bejt přiotrávenej reklama, který tenhle skvost v televizi přerušovali. V některejch ohledech je totiž ještě lepší než první díl a některý scény a hlášky sou vážně natolik vychytaný, že je nelze nedocenit. Opravdu skvělá zábavná jízda s Patsy Kensit jako třešničkou na dortu. ()

parabellum

Konečně jsem se dostal k této akční klasice a musím uznat, nezklamala mě. Dobrá akce s perfektním humorem a ty vynikající hlášky:)) No M. Gibsonovi jasně padnou bláznivý pošuci:)) Povinná četba každého diváka akčního žánru !!!! ()

Laca1313

Druhý díl mi příjde trochu drsnější něž jednička,ale stale je vtipný (viz. třeba scéna s bombou na záchodě a nebo se ,,zrušenou,, diplomatickou imunitou na konci filmu).Jednička se mi ale asi přece jenom líbila víc,ale stejně to stačí na 5 * pro dvojku. ()

Mr.FreeZer

Pokračování nebýva vždy to pravé ořechové. To ovšem neplatí u Smrtonosné zbrani. Perfektní příběh, supr výkony herců a hlášky, na které se nezapomíná. ()

Macias

Můj nejoblíbenější díl. Snad žádnej film nemá tak rychlej nástup. Reklama na kondomy, záchod, Osvoboďte Jižní Afriku, Leo Getz, diplomatická imunita a snad ten nejšílenější výraz pomsty, jakej jsem kdy viděl (Gibson na konci). PS: Rogeri, čekej na znamení...To poznáš :) ()

jalovec7

Smrtonosná zbraň 2 Ikdyž je film přes dvacet let starý zaujala mně na něm vydařená kamera a střih, navíc film doprovází vydařený soundtrack. Podle mého názoru tento díl překonává díl předchozí což není u pokračování běžné ()

Kingjiri

Jednička mě uplně nevzala, ale jsem rád, že si z ní pokračování bere to nejlepší a ještě přidává dost navíc. Hodně pomáhá, že znatelně ubylo vážnějších scén (rozebírání osobních problémů), naopak se přidalo na těch zábavnějších a dostalo se i na větší porci nadhledu. Dvojka je tim pádem svižnější, akčnější i nahláškovanější. Čtvrtá hvězda za "hajzl" scénu, slušný záporáky a akci. ()

dalziel

Joe Pesci,Patsy Kensit,klincovačka,bomba na hajzli,zvieracia kazajka,strhnutie domu pickupom,Pre mňa lepší a pamätnejší diel ako skvelá jednotka. ()

Odpadlik

Paradoxně je druhý díl lepší než první., protože tam byla podle mého jen akce, zde přibyl i humor, ovšem vůbec ne na úkor napětí. Celou dobu sledování jsem cítil jakési mrazení v zádech z čehosi "neznámého" co se za chvíli stane. Příjemným okořeněním je Patsy Kensitová a samozřejmě Joe Pesci, který zde ještě není tak ukecaný jako ve trojce. ()