Martin Riggs a Roger Murtaugh majú chrániť korunného svedka Lea. Popri tom však vedú neľútostný boj s Ruddym, juhoafrickým konzulom, ktorý stojí za drogovým syndikátom a praním špinavých peňazí. Obaja detektívi majú dostatok dôkazov, ale Rudd a jeho zabijáci pod rúškom diplomatickej imunity nerušene pracujú ďalej. Riggs, prezývaný Smrtonosná zbraň, sa uchýli k nevyberaným metódam a využije proti Ruddovi aj jeho príťažlivú sekretárku. Medzi gangstrami a obidvoma policajtmi vypukne nevyhlásená vojna. Murtaugh so šťastím unikne nastraženej bombe a Riggsov karavan sa po stretnutí s Ruddovými mužmi zmení v rozstrieľanú trosku. Nezničiteľní detektívi však pomaly získavajú prevahu a Rudd sa chystá na ústup. Schyľuje sa k rozhodujúcemu stretnutiu v priestoroch losangelského prístavu. (TV Markíza)

Empire

Je jen málo druhých dílů, které jsou lepší nebo stejně vynikající jako díli předchozí, tenhle film je toho příkladem. ()

salamandrr

Tady se poprvé objevuje postava Lea, vychytralého obchodníčka: "jo už chápu, hodnej polda a zlej polda" FLÁK HO "takže zlej polda a zlej polda" ()

Jeand´Boa

Snímek, od jehož uvedení se i obyčejné posezení na toaletě z klidné (pokud nemáte nějaké značné potíže) záležitosti stala poněkud nervźní situace... kvalitou snímek odpovídající jedničce... a to je vždy potřeba pochválit a ocenit... ti dva jsou prostě perfektně složené a do sebe zapadající dílky puzzle... ()

Redix

Všechny díly byly super a hlavně taková nenápadná role toho jejich kapitána byla super. "Já na to seru!" lll "Hej Rigssi víš co to znamená?" "Jo,to samý co tohle,ale já ti na to seru" :D ()

bif

Klasická akční pecka Richarda Donnera, kterou asi každý zná, Leo Getz je skvělý stejně jako Gibson a Glover, ale akční scény jsou spíše tuctové a nepříliš nápadité, nepřátelé jsou příliž hloupí atd. joo tohle by se v "Ultimátu" nestalo.... ale Ultimatum mame jen jedno :-). ___________ S odstupem času povyšuju na 5. Neskutečná, kultovní klasika. ()

Stíba

Když sem dvojku Smrtonosný pasti viděl před dva a půl rokama naposled a udělil jí tady 4* tak sem asi musel bejt přiotrávenej reklama, který tenhle skvost v televizi přerušovali. V některejch ohledech je totiž ještě lepší než první díl a některý scény a hlášky sou vážně natolik vychytaný, že je nelze nedocenit. Opravdu skvělá zábavná jízda s Patsy Kensit jako třešničkou na dortu. ()

parabellum

Konečně jsem se dostal k této akční klasice a musím uznat, nezklamala mě. Dobrá akce s perfektním humorem a ty vynikající hlášky:)) No M. Gibsonovi jasně padnou bláznivý pošuci:)) Povinná četba každého diváka akčního žánru !!!! ()

Laca1313

Druhý díl mi příjde trochu drsnější něž jednička,ale stale je vtipný (viz. třeba scéna s bombou na záchodě a nebo se ,,zrušenou,, diplomatickou imunitou na konci filmu).Jednička se mi ale asi přece jenom líbila víc,ale stejně to stačí na 5 * pro dvojku. ()

Mr.FreeZer

Pokračování nebýva vždy to pravé ořechové. To ovšem neplatí u Smrtonosné zbrani. Perfektní příběh, supr výkony herců a hlášky, na které se nezapomíná. ()

Macias

Můj nejoblíbenější díl. Snad žádnej film nemá tak rychlej nástup. Reklama na kondomy, záchod, Osvoboďte Jižní Afriku, Leo Getz, diplomatická imunita a snad ten nejšílenější výraz pomsty, jakej jsem kdy viděl (Gibson na konci). PS: Rogeri, čekej na znamení...To poznáš :) ()

jalovec7

Smrtonosná zbraň 2 Ikdyž je film přes dvacet let starý zaujala mně na něm vydařená kamera a střih, navíc film doprovází vydařený soundtrack. Podle mého názoru tento díl překonává díl předchozí což není u pokračování běžné ()

dalziel

Joe Pesci,Patsy Kensit,klincovačka,bomba na hajzli,zvieracia kazajka,strhnutie domu pickupom,Pre mňa lepší a pamätnejší diel ako skvelá jednotka. ()

Odpadlik

Paradoxně je druhý díl lepší než první., protože tam byla podle mého jen akce, zde přibyl i humor, ovšem vůbec ne na úkor napětí. Celou dobu sledování jsem cítil jakési mrazení v zádech z čehosi "neznámého" co se za chvíli stane. Příjemným okořeněním je Patsy Kensitová a samozřejmě Joe Pesci, který zde ještě není tak ukecaný jako ve trojce. ()

Časové pásmo bolo zmenené