Príbeh zasadený do Los Angeles začína tragickým okamihom, keď za horúcej letnej noci vyskočí z okna svojho bytu Mandy Hunsakerová. Vyšetrovaním je poverený Roger Murtaugh (Danny Glover), skúsený čierny detektív pred penziou, ktorý lipne na svojom rodinnom zázemí a vždy sa snaží o nenásilné riešenie. Ako parťák je mu proti vôli pridelený Martin Riggs (Mel Gibson), špecialista z protidrogového oddelenia, nervovo labilný chlapík so samovražednými sklonmi. Martin je skľúčený smrťou svojej manželky a nikto s ním nechce spolupracovať, pretože je to nebezpečné. Silná averzia medzi oboma musí na čas ustúpiť udalostiam, ktoré nadobudnú dramatické tempo. Rogera navštívi otec zavraždenej, jeho bývalý kolega z Vietnamu, a chce od neho, aby vrahov jeho dcéry nezatýkal, ale zabil. Keď policajti navštívia jedného z Mandyiných priateľov, dostanú sa do divokej prestrelky a Martin zachráni kolegovi svojou nezvyčajnou odvahou život. Roger ho pozve k sebe domov na večeru, kde je Martin zaskočený rodinnou pohodou. Muži k sebe začínajú byť zmierlivejší. Ďalší deň  chcú navštíviť Mandyinu kamarátku Dixie, tá však zahynie pri explózii svojho domu. Martin zistí, že bola použitá vietnamská nálož a Hunsaker prizná, že za všetkým je bývalý generál McAllister (Mitch Ryan), ktorý za vojny vo Vietname organizoval obchod s heroínom. Keď bol vyhodený z armády, opäť obchod rozbehol, tentoraz samozrejme nie pre vládu, ale na vlastné triko. Tiež prizná, že Mandy bola zabitá ako výstraha, aby Hunsaker neprezradil chystanú zásielku veľkej ceny. Skôr ako stačí povedať všetko, zastrelí ho McAllisterov zabijak Joshua. Skutočne do tuhého ide v  okamihu, keď je unesená Rogerova dcéra Rianne a obaja muži sa ocitnú v zajatí bezcitného generála... (TV Markíza)

campix

Jeden ze základních kamenů buddy akčních komedií. Naprostý kult plný hlášek, které každý filmový fanda zná. První společný případ dvou velice rozdílných policistů, kteří musí spojit své síly a nakopat prdel všem padouchům. Rodinný typ, který už pomalu kráčí k důchodu a sebedestruktivní střelec, který nemá co ztratit. Klasická kombinace zaručující nespočet vtipných situací doprovázených všudypřítomnými hláškami. Žádná příběhová originalita, ale vtipná akce od začátku do konce. Drobnou kaňkou na celkovém dojmu je ne až tak velká kvalita záporáků a také finální vypořádání s nimi postrádá výbušnost, která je jinak v celém filmu všudypřítomná. ()

mortak

Shane Black se svým prvním scénářem se všemi jeho klady i zápory. Pokud jde o budování vztahu mezi dvěma naprosto odlišnými parťáky napřed pochopitelně z donucení, tak jednotlivé scény natřískané po okraj hláškami nemají chybu (střelnice, výslech dítěte...). Jenže příběh moc smyslu nedává (tedy upřímně nedává smysl vůbec), hlavní záporák je na plátně minimálně, a závěrečná akční půlhodinka je spíše průměrem a nemá na nahláškovanou první půlku ani náhodou. ()

Deyw

Hodne povedenej filmik..Muj nejlepsi mix akce a komedie z mladi,kdyz se na to podivam znova a znova porad se mi to libi..mam rad celou serii ale jednicka je nejlepsi !! pro me uz klasika ;) vodklidte tu sracku z myho travniku 🤌 ()

Radiq

Tak tohle je kousek, na kterej se nezapomíná. Rozhodně doporučuju bez dabinga. Riggs a Murtaugh jsou jedni z nejlepších parťáků, co kdy chodili po filmu. Nejen, že jsou dostatečně akční, ale mají dobrý kecy a jejich postavy mají hloubku. Jinak strana záporáků zavání osmdesátkama a taky ten děj je jednoduchej, jak mongoloid při ranním kuropění, ale v tomto případě to bohatě stačí. I'm too old for this shit. ()

E=mc2

Shane Black je Pán scénarista a Richard Donner je master of craft. Výborný nápad, humor, akcia, hodnoty ako rodina. Klasika 80-90 rokov ktorá sa dnes už nenosí. Klenot. ()

URBAN

Žít v té době byl bych z toho nejspíš naprosto vodvařenej, ale o pár let napřed to tak nevidím. Hlavní hrdina je sympaták, ale to neznamená že svým charismatem všechno utáhne. Za mě ne. ( 7.4.16/MAC ) ()

panMartin

Jeden z nejlepších akčních filmů 80. let. Nadupaná akční podívaná s dokonalou ústřední dvojicí, vražedným tempem a několika slušnými fórky. Nestárnoucí klasika, kterou jsem viděl nejméně 30x a pořád je to neokoukatelné. Každý je úplně jiný, ale dokonale se doplňují. A Mel Gibson jako nekontrolovatelný Martin Riggs je zde naprosto neuvěřitelný. Danny Glover jako taťka od rodiny taky skvělý. Skvěle vyvážená a procítěná akce spolu s komediálními prvky, kterou v dnešní době není schopný nikdo natočit, a proto tohle zůstane vždycky kultovkou. ()

sir-dave

Ve srovnání se Smrtonosnou pasti tahle série u mě prohrává. Obě se nesly ve stejném časovém období, obě vsadili na svižnou akci s vtipnými hláškami. Charismaticky byl Mel i Bruce na hodně podobné úrovni, ale co mi sráží Lethal Weapon níž, jsou slabí záporací a děj. ()

fantoci

Já to říkám pořád, že nejsou špatné filmy s Melem Gibsonem a to když dodám jmeno Dany Glover, tak už to prostě špatný film být nemůže. Psychopat a starý detektiv. Myslím Gibson a Glover. To je dvojka, která rozpoutá peklo. ()

Decker

Vyborny krimi, ktery snoubi prvky akce a humoru s dokanele si notujici dvojici detektivu Murtaugha a Riggse v neprokonatelnem podani Danny Glovera a Mela Gibsona. Paradni kousek, ktery by mel mit kazdy spravny fanda povinne ve sbirce. ()

Wallas

Kriminálka ze staré školy jak má být - špatný dabing, správní buddies v hlavní roli, záporňáci jsou blonďáci s ostře řezanými rysy a vysloužilí žoldáci obchodující s drogami a nakonec zastřeleni v sebeobraně. Mel Gibson ve svých nejlepších letech. ()

LeoH

Tož co k tomu dodat. Hodnej polda a hodnej polda, černej tatík a bílej cvok, pár opravdu odpudivých padouchů a nějaká ta kráska, Sanbornova uječená altka, osmdesátky se vší parádou. Napínavé to bylo jenom napoprvé, ale člověk si to na té Primě stejně čas od času zapne, anžto ty fóry prostě fungují pořád. Skvělá oddechovka s ještě lepším pokračováním. ()

miguel_111

Murtaugh (Danny Glover) a Rigs (Mel Gibson) sú jednoznačne najlepšie akčné duo všetkých čias. Vynikajúca akcia, geniálny humor, svižné tempo filmu sú zárukou kvality celej série Smrtonosných zbrani. --- To mě sere. Ti mě nasrali, Rogere. O dva palce výš, tak jsi to dostal do hlavy. Jo. O dva palce níž a do smrti jsem mluvil fistulí. Ale určitě by ti to sedlo. --- Pre mňa 90% pre celú sériu. ()

chelseaman22

Druhá polovina celkem nudná. Nelze než nesrovnávat se Smrtonosnou pastí. Výsledek? Radši mám Brúce! Tenhle "kult" je jedinečný snad jen v úžasném duu detektivů. 78% ()

Triple H

Nestarnúca klasika aj po rokoch. Oproti ďalším dielom má jednotka ten najsprávnejší balans medzi komédiou, drámou a thrillerom. Vtipy sú a sú parádne, ale nie je ich zbytočne veľa a neskĺzajú na sit-comovú úroveň, ktorá je vlastná pokračovaniam. Shane Black skrátka so svojím scenárom zaválel neuveriteľným spôsobom a ostatní ho vyžmýkali do poslednej kvapky. Za seba však poviem, že na päť hviezd to je len s pôvodným českým dabingom, ktorý robí celú vec ešte šťavnatejšou. ()

Sfinkter

Klasická příjemná osmdesátková detektivka s dobře laděnými poldy. Buseyho druhý nejlepší záporák po Krillovi z Přepadení v Pacifiku. ()

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

23.08.2023

Tak se dvojici herců Jason Momoa (Aquaman) a Dave Bautista (Strážci Galaxie) přece jen poštěstilo. V roce 2021 totiž navrhli, že by si spolu mohli zahrát v akční buddy komedii ve stylu Smrtonosné… (viac)

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

16.11.2021

Těsně před tím, než nás nadobro opustil legendární režisér Richard Donner (Superman, Maverick), chystal on, jeho žena producentka Lauren Shuler Donner a scenárista Richard Wenk (16 bloků, The… (viac)

Bautista s Momou v akční komedii

Bautista s Momou v akční komedii

13.11.2021

Vzniklo to původně jako vtip, jenže pak se hercům Daveovi Bautistovi a Jasonu Momoovi nápad zahrát si společně v akční policajtské komedii ve stylu Smrtonosná zbraň zalíbil natolik, že ukecali… (viac)

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)